Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Gmeru napisał:

A co może być lepiej pod względem obrazu w GZ2000 od idealnego FZ950/FZ800? Jeszcze lepiej mają wejść kropki w gamut? ;D Nie da się bo tam już są idealne kolory. Lepsza czerń? Ona jest już idealna. HDR w OLED stanął gdzieś na 700 nitach średnio i nie będzie już większy. I to jest największa bariera w rozwoju. 2 tyg temu widziałem koło siebie Dolby Pulsar oraz GZ2000 odpalone w tym samym momencie, z tym samym materiałem. Dolby Pulsar Full HD 4000 nitów LCD 42". GZ2000 wyglądał jak ubogi krewny z bardzo ciemnym obrazem. Dolby Pulsar był P O W A L A J Ą C Y a gdy na ekranie był wybuch lub światła Mustanga z reklamy Panasonica były skierowane w naszą stronę to oślepiało jak w realu. I to jest właśnie przyszłość. Jednak bez porównania nie ma opcjo by sobie coś takiego wyobrazić dlatego oczywiście GZ2000 będzie najlepszym telewizorem pod względem obrazu w tym roku ale... czeka nas jeszcze tak wiele i jesteśmy jeszcze tak daleko od tego na co stać ekrany w przyszłości. Ultra realistyczny obraz uzyskujemy dzięki ogromnym poziomom HDR. Potrzeba duuuużo większych wartości HDR niż to co jest teraz aby mówić o czymś lepszym. Wszystkim się wydaje, że to co jest teraz to jest super. To jest nic gdy zobaczycie Dolby Pulsar w akcji czy nawet ZG9 bo potencjał ma już całkiem bliski temu co widać na tym Dolby pod względem oddania realizmy obrazu.

Czyli czern nie ma takiego znaczenia? Lepiej wywalić HDR 4000nitów a kontrast jaki jest w lcd w zupełności starcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma znaczenie ale HDR największe przy 4K Ultra HD. I kontrast taki jak w najlepszych LCD (a takich nawet nie policzę na palcach jednej ręki na ten moment) wystarcza bo jest bardzo dobry. Uwierz mi, że tam gdzie znajdzie się 4000 nitów będzie zawsze i dobry kontrast/czerń bo jedno wiąże się z drugim :)Co z tego, że Pulsar jest Full HD ( @Deimosjuż wiesz czemu się nie podniecamy rozdzielczością 8K?) i widać na nim było trochę gorszą czerń. Obraz zjadał i wypluwał wszystko co znałem i mój światopogląd odmienił się o 180 stopni. Zresztą każdy kto tam był zbierał szczękę z podłogi bo 99% widziało pierwszy raz Pulsara na żywo (nie można go kupić, dostęp jest bardzo utrudniony). Lepiej było tego nie zobaczyć bo teraz wszystko jest słabe ? Fart chciał, że tydzień później pokazano nam kolejny sprzęt z 4000 nitów czyli ZG9. W 2 tygodnie dowiadujesz się więcej niż przez ostatnie kilka lat. Stąd nasze achy i ochy bo to jest PRZEŁOM i czeka nas jeszcze tak wiele w domowych rozwiązaniach, że z tego co jest teraz będziemy się śmiać za kilka lat.

A tutaj spotkanie na jakim byłem w centrali Dolby:

IMG_5478.jpg

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Gmeru napisał:

gdy na ekranie był wybuch lub światła Mustanga z reklamy Panasonica (ciekawostka: całość nagrana w centrum Warszawy) były skierowane w naszą stronę to oślepiało jak w realu - musiałem zmrużyć oczy

No i masz odpowiedź dlaczego większość filmów masteruje się tak, by jednak dało się je komfortowo OGLĄDAĆ w warunkach kinowych. (jak już pisałem nie raz na swoim B8 widziałem sceny które oglądane po ciemku trochę męczyły wzrok, np. w The Meg)

HDR powinien wzbogacać warstwę wizualną filmu, a nie powodować u widza dyskomfort. Co dalej, oglądanie filmu w okularach przeciwsłonecznych?

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wnikam. Wiem tylko, że obraz zwalał z nóg i chętnie takie filmy zobaczę w najbliższych latach - Dolby dużo wyjaśniło w tym temacie ale to na osobny artykuł, który pewnie powstanie w wolnej chwili. A jak wyjdzie słońce na ekranie to założę okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się śmieję z tego jak mecenasi usiłują udowodnić, że wiedzą lepiej. Bo przecież OLED ma "miliony strefy wygaszania" a czerń to dla nich wszystko w HDR. Za jasno to źle bo oczy bolą,  filmy ogląda się tylko nocą w kompletnej ciemności (bo reżyser tak im kazał) ? Banding i zafarby nie istnieją. Do tego każdy mecenas zmienia tv co rok, max dwa i wcale nie dlatego, że syfy na ekranie się pojawiają. 

Bardzo ciekawe rzeczy. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, LV426 napisał:

Bo przecież OLED ma "miliony strefy wygaszania"

Bo ma, ten tekst powtarza się w każdym teście na tej stronie :)

Cytat

a czerń to dla nich HDR

Kluczowym składnikiem HDRa jest kontrast, a ten gwarantuje czerń. To jest podstawowe zagadnienie i coś co każdy kto zabiera głos na ten temat powinien wiedzieć.

Bagatelizowanie znaczenia kontrastu i czerni to spuszczanie w toalecie nie tylko OLEDów, ale i wszystkich topowych LCD włącznie z ZG9 w których chodzi przecież właśnie o to, by były one jak najlepsze, bo to dzięki kontrastowi i czerni obraz robi wrażenie. Podkreśla się to na tej stronie w każdym teście, ale to widać za mało, niektórzy pewnych kwestii po prostu nigdy nie zrozumieją.

Pogadaj z Maćkiem albo Gmeru, może następnym razem zabiorą Cię na jakieś seminarium albo wycieczkę do studia postprodukcyjnego gdzie dowiesz się paru rzeczy, a po powrocie kto wie? Może nawet napiszesz coś merytorycznego.

Cytat

za jasno to źle bo oczy bolą,  filmy ogląda się tylko nocą w kompletnej ciemności

Jak dla mnie możesz sobie oglądać swój TV nawet w pełnym słońcu na Saharze, twoja sprawa. Filmy w SDR masteruje się do ogladania po ciemku, a w HDR / Dolby Vision w większości tak, by nie trzeba było mrużyć oczu podczas seansu w warunkach kinowych.

Cytat

a banding i zafarby nie istnieją

Nie ma idealnej technologii, nie jest nią ani OLED, ani LCD, każdy to wie. Ty mam nadzieję też?

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 3
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Gmeru napisał:

Nie wiem, nie wnikam. Wiem tylko, że obraz zwalał z nóg i chętnie takie filmy zobaczę w najbliższych latach - Dolby dużo wyjaśniło w tym temacie ale to na osobny artykuł, który pewnie powstanie w wolnej chwili. A jak wyjdzie słońce na ekranie to założę okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.

Po tym Sony przydałby się teraz test tańszego o 30tys. Samsunga też 8K, ale 82" z serii 950R...

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też chcę zrobić bo brakuje mi tej wiedzy mimo, że spodziewam się poziomu Q900R. Ale kto wie. Załatwiamy temat. Mam nadzieję, że się uda. Przy okazji warto obserwować rtings bo może oni coś wrzucą niedługo.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mierzwiak Jak to dobrze że niesiesz kaganek oświaty. Gmeru i Maciej powinni się od Ciebie uczyć. Szkoda że nie chcą i mają swoje zdanie. Zapewne widziałeś w życiu więcej od nich, więcej ekranów skalibrowałeś. Ty o liczbach i teorii, a oni o realnych odczuciach. Nie znają się chyba jednak. 

Dzięki Tobie wiem teraz, że przez całe życie w zły sposób oglądałem tv. Co za szok.

OLED jest fajny i z ładnym obrazem ale dobre LCD wale mu nie ustępuje aż tak bardzo. W obu przypadkach są pewne kompromisy tak czy inaczej. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LV426 napisał:

Ty o liczbach i teorii, a oni o realnych odczuciach. Nie znają się chyba jednak.

Do czego się w tym momencie odnosisz? Bo nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz.

Tłumaczyłem Gmeru, na prostych przykładach, że jasność użytego monitora studyjnego nie świadczy o jasnościach w filmie. To jest prosta jak budowa cepa sprawa.

O odczuciach możemy rozmawiać gdy pojawia się kwestia tego co widzimy na ekranie, a nie szczegółowych danych związanych z masteringiem filmów. O tym pisałem i tego dotyczyla rozmowa.

Dzięki Tobie wiem teraz, że przez całe życie w zły sposób oglądałem tv. Co za szok.

Nie obchodzi mnie jak oglądasz filmy, serio, więc odpuść już sobie.

OLED jest fajny i z ładnym obrazem ale dobre LCD wale mu nie ustępuje aż tak bardzo.

Zaraz... chcesz powiedzieć że kontrast i czernie jednak mają znaczenie? Bo te na odpowiednim poziomie znajdziesz tylko w najlepszych modelach LCD. Szybko zmieniasz zdanie.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie pisząc, że ten TV to tylko ciekawostka i nikt go nie kupi w PL.

W tej cenie bardzo dobrze sprzedają się wzmacniacze audio lub kolumny, już nie pisząc ile samochodów jeździ po polskich drogach za milion.

Będą tacy co go kupią i nie będą żałować, a Sony obrało doskonałą strategię wypuszczając ZG9 na rynek.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dolby Pulsar był P O W A L A J Ą C Y a gdy na ekranie był wybuch lub światła Mustanga z reklamy Panasonica (ciekawostka: całość nagrana w centrum Warszawy) były skierowane w naszą stronę to oślepiało jak w realu - musiałem zmrużyć oczy - nigdy czegoś takiego nie widziałem na ekranie. I to jest właśnie przyszłość.


Naprawdę przyszłość to zasłanianie oczu oglądając film w ciemnym salonie? Ja już mam takie momenty na skalibrowanym C8, że mnie oczy bolą. Nie podoba mi się taka przyszłość.

  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, LV426 napisał:

Gmeru i Maciej powinni się od Ciebie uczyć. Szkoda że nie chcą i mają swoje zdanie. Zapewne widziałeś w życiu więcej od nich, więcej ekranów skalibrowałeś. Ty o liczbach i teorii, a oni o realnych odczuciach. Nie znają się chyba jednak. 

LV426 akurat @Maciej Koper napisał w którejś swojej wypowiedzi tak o ekranach. Nie wiem czy był tam ekran Dolby. Cena wskazywałaby że tak:

"Nie ma cudownych telewizorów. Ostatnio usiadłem z kolorystami przed trzema ekranami z których każdy kosztuje około 150 000zł i widzieliśmy same wady. Myślę, że nawet za dekadę nie będzie czegoś takiego jak idealny TV "

Wydaje mi się to gorzkie ale bardzo prawdziwe....

Rozumiem też @Gmeru, obraz w takiej jakości i tej wielkości musi robić wrażenie. Jak każdy video maniak ma teraz mega hype w tym temacie. :)

Założę się że też bym tak miał! :)Jednak gdybym po pierwszym zauroczeniu garstką materiałów do 4000nit zobaczył  działanie stref (a wiem że przy tych parametrach ZG9 bym zobaczył). To o ile bym przeżył zawał, musiałbym szybko kupować sobie "Maść na ból [beeep]y" ;)

 

Tak czy siak dobrze, że powstał taki telewizor. Jest to w pewnym aspekcie (jasność HDR)  kolejny krok do "idealnego TV".

Może kiedyś powstanie ten TV idealny, póki co ciągle kompromisy - nawet za 400tyś.... :(

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, _daras_ napisał:

Przesadzacie pisząc, że ten TV to tylko ciekawostka i nikt go nie kupi w PL.

No to czekamy na opinie tych wszystkich milionerów udzielających się na tym forum, chętnie poczytam ich wrażenia z użytkowania tego Soniaka :)

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _daras_ napisał:

W tej cenie bardzo dobrze sprzedają się wzmacniacze audio lub kolumny,

Znam takich co w wyższej cenie mają okablowanie do swojego audio.... ;) Także chętny na bank się znajdzie....

8 minut temu, Mierzwiak napisał:

No to czekamy na opinie tych wszystkich milionerów udzielających się na tym forum, chętnie poczytam ich wrażenia z użytkowania tego Soniaka :)

Tylko oni tu pewnie nie zaglądają. ;) Jedyne co chcą mieć to odpowiednio drogi, duży i designerski tv... ;) I odrobinę czasu żeby z niego skorzystać... ;)

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Groszek napisał:

Tylko oni tu pewnie nie zaglądają. ;) Jedyne co chcą mieć to odpowiednio drogi, duży i designerski tv... ;) I odrobinę czasu żeby z niego skorzystać... ;)

Otóż to, i właśnie w tym sensie jest to tylko ciekawostka, podobnie jak - na razie - ciekawostką pozostaje microLED.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co wydają po 100k za tv to najczęściej wybierają B&O, ale i na ten tv znajda się amatorzy! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _daras_ napisał:

Przesadzacie pisząc, że ten TV to tylko ciekawostka i nikt go nie kupi w PL.

Kilkanaście sztuk sie sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widok Porsche Panamera nikogo nie dziwi, ale dziwi super TV za 60 patyków? No nie bądźmy śmieszni.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie!!!
Tylko dla branży to nie jest dobra sytuacja.
Przecież trzeba jakoś  napędzić popyt i "wymusić" sprzedaż.
Oled  jest za dobry i za tani na to co oferuje. Fakt nie jest uniwersalny,  może np. się wypalić (mimo, że HDTVpolska twierdzi, że problemu nie ma ). Tak jak piszesz - brakuje większych rozmiarów i pozamiata
Przykładowo - pomijając wielkość i mając na względzie tylko jakość obrazu  -  taki oled 65"  poniżej 10tyś. , czy 55" za 5tyś jedyne co ma gorsze od Hi-End Masterpiece ZG9 za 400tyś. to ogólną jasność i jasność w HDR. A cała reszta parametrów w tym kluczowy kontrast lepsza lepsza! No qrcze - to ja dziękuję za taki hi-end!!!!   Taki hi-end powinien bezdyskusyjnie rozstawić wszystkich po kątach zapewniając najlepszy możliwy kontrast/czerń, kolory (pokrycie), input lag, kąty patrzenia, jasność. To powinien być jakościowo bezkompromisowy ekran!
Teraz "hi-endowe" telewizory to takie które będą miały m.in. gorszą czerń/kontrast (fundamentalny aspekt dla jakości obrazu) i będą potrafiły błysnąć do 4000nit. A na ile to potrzebne na dzień dzisiejszy świetnie tłumaczą Koledzy [mention=140878]Mierzwiak[/mention] i [mention=2336]misfit[/mention]
 
Bo ten qled, to podobno miał mieć każdy LED osobno sterowany ale brakło kasy i zrobili strefy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej boję się ze firmy przyzwyczajają sie do takich kwot za sprzęt i w normalnych cenach bedą produkować coraz to słabsze budżetowe modele. Poprzeczka bedzie z roku na rok rosnąć jak tak dalej pojdzie. Moze jednak obawy nie potrzebne w końcu ten TV to nowość 8K o ogromnych przekatnych i jeszcze o takich parametrach HDR'a, sprzęt dla nielicznych, trzeba zejść na ziemie i poczekać co przyniesie rynek TV dla mas a nie szejków :).

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, nie wnikam. Wiem tylko, że obraz zwalał z nóg i chętnie takie filmy zobaczę w najbliższych latach - Dolby dużo wyjaśniło w tym temacie ale to na osobny artykuł, który pewnie powstanie w wolnej chwili. A jak wyjdzie słońce na ekranie to założę okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.
Ja przegrają kilka pozwów w USA, za oślepianie ludzi, to im się odechce 4000 nitów
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy 60 czy 400tys zl to nie przesada za tv? Ja przez 15 lat wydawalem po kilkadziesiat tys na sprzet, a teraz stwierdzam że nie potrzebuje drogich gadżetów żeby się dobrze bawic przy grach czy filmach. Widze różnicę ale już nie wydaje tyle na sprzęt... 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gmeru napisał:

A co może być lepiej pod względem obrazu w GZ2000 od idealnego FZ950/FZ800?

Może właśnie dołożą trochę nitów i tyle, było by pięknie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...