Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, user7878 napisał:

Na weekend 85ZG9 "tylko" 29999 emoji6.png
Widać już robią miejsce na serię ZH

Skąd to info? 75ZD9 tyle kosztował 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany na wystawie w sklepie, ogólnie chyba okazja bo to LCD więc nie groźne wypalenia. No i gwarancja. Ciekawe skąd taki pomysł (pewnie się nie sprzedawał:-). Kto chce mieć najlepszy TV na świecie i dysponuje wolną gotówką ten ma szansę! 🙂

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nówki poszły w połowie 2020 roku za ok. 40 tys. sztuka. A i tak dalej nie mają konkurenta.

A w listopadzie przejeżdzając przez Słupsk, wstąpiłem do kolegi z forum - Deimosa i obraz z tego ZG-9 rzuca na kolana. Materiały np. na You Tube z jasnością 4000 nitów - to po prostu szok. Widziałem już parę topowych TV także oledy, ale ten LED to faktycznie TV przyszłości, jak testujący go tutaj  opisali.

A przecież trochę czasu już minęło...

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do demówek pewno super - ale do zwykłych UHD

38 minut temu, Strratos napisał:

Widziałem już parę topowych TV także oledy, ale ten LED to faktycznie TV przyszłości, jak testujący go tutaj  opisali.

porównaj bok w bok z oled - na zwykłych płytach UHD - tv przyszłości to ewentualnie microled z jasnością 4000nitów - ale taki nigdy nie powstanie na konsumenckim rynku

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem też u niego UHD z pionka LX-800, ale nie zwykłą płytę UHD tylko UHD w HDR i też opad szczęki... Kolory nie tak sztuczne jak na oledzie (zwłaszcza niedościgniona dla oleda prawdziwa biel). Może ktoś ma inny wzrok i inaczej to widzi, ale dla mnie tak to wyglądało...

Edytowane przez Strratos
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Strratos napisał:

Kolory nie tak sztuczne jak na oledzie (zwłaszcza niedościgniona dla oleda prawdziwa biel). Może ktoś ma inny wzrok i inaczej to widzi, ale dla mnie tak to wyglądało...

jak kolory mogą być sztuczne? chyba że tv nie-skalibrowany?

a jak postawisz oled obok - najlepiej ten nowy 1300nitowy - zobaczysz jak powinien wyglądać obraz bez kompromisów związanych ze strefami podświetlenia

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZG9 miał kolory perfekcyjne i był skalibrowany, miałem na myśli jakość kolorów w oledzie LG 65G8 , który niedawno oglądałem na żywo w akcji.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Strratos napisał:

 miałem na myśli jakość kolorów w oledzie LG 65G8 , który niedawno oglądałem na żywo w akcji.

no to po kalibracji też miałby pewnie perfekcyjne - tak jak chyba każdy tv premium po kalibracji

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG był skalibrowany, ale przez konkurencyjne  forum Kikiego... Ale mnie jakoś bardziej podeszły kolory na ZG9. Dla mnie były po prostu bardziej naturalne.

Edytowane przez Strratos
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Strratos napisał:

LG był skalibrowany, ale przez konkurencyjne  forum Kikiego...

już nie raz było na naszym forum - ich kalibracja to jakaś masakra - ktoś nawet ocenił że po ich kalibracji jest gorzej niż na ustawieniach fabrycznych

nie dziwię się że profesjonalna kalibracja wygrała z "rękodziełem"

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 tv przyszłości to ewentualnie microled z jasnością 4000nitów

Do oglądania 4 tyś NIT niezbędna są mocne okulary przeciwsłoneczne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości to powinien świecić każdy piksel, a nie strefa wokół niego. Niestety działanie stref wygaszania widać w każdym filmie...

P.S.

Większość materiału i tak jest masterowana do 1000cd/m2. Na Dolby Pulsar do 4000cd/m2. W Gemini Man max CLL wynosi 5180cd/m2 (MFALL - 1577cd/m2). Kręcili to kamerą 8K Sony F65 (cacuszko),  ale nie wiem na czym masterowali. Teoretycznie można do 10000cd/m2.  Więc niech nam się technologie rozwijają z korzyścią dla nas ;)

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ciekawskich. Jako fan technologii LCD i posiadacz ZG9 chciał bym się podzielić moimi przemyśleniami jaki to jest jasny telewizor a jednocześnie jak jest on nieziemsko ograniczony przez swoją matrycę bazując na moim eksperymencie na innym modelu.

Posiadam, ZG9, ZF9 i dwie sztuki ZD9. Podczas ostatniej imprezy mój 75ZD9 nabawił się przepięknej pajęczynki, nowej matrycy nie ma możliwości aby zakupić więc telewizor początkowo został spisany na straty ale że jest to dla mnie sprzęt kultowy i właściwie ponadczasowy to postanowiłem sobie go jednak zatrzymać i używać jako "futurystycznego odtwarzacza" muzyki z YT który dzięki swoim 840 strefom podświetlania robił by ciekawe wizualizacje podczas odtwarzania klipów.

Plan był prosty, pozbawić sprzęt matrycy tak aby sam "odtwarzacz" w dalszym ciągu pozostał w idealnym stanie.
Niestety w sieci nie ma żadej instrukcji w jaki sposób rozłożyć ten sprzęt na czynniki pierwsze lecz na szczęście dzięki powolnej rozbiórce udało się w kilka godzin usunąć matrycę dzięki czemu teraz zamiast czarnego ekranu mam srebrny dyfuzor światła.
I teraz do meritum, operacja udała się, "klipy" się odtwarzają tak jak myślałem w dość ciekawy sposób biorąc pod wzgląd że teraz sprzęt dysponuje jedynie rozdzielczością 21x40 i tylko kolorem białym o różnej intensywności świecenia

I tu jest prawdziwa bomba, po pierwszym włączeniu ekran mnie oślepił w sposób którego nie potrafię opisać.
Oślepił mnie, a ZG9 nie, gdy włączyłem test jasności HDR z YT panel ten świeci tak mocno że dosłownie oczy mi łzawiły, nie mogłem uwierzyć w to co widzę.
Musiałem w jakiś sposób sprawdzić to jak mocno świeci a że mam jeszcze drugi ZD9 oraz podstawowy luxometr to włączyłem na sprawnym test HDR z YT i wyszło zgodnie z oczekiwaniami max około 1,8k nitów, z kolei gdy wróciłem do egzemplarza bez matrycy w tym samym teście miernik wykazał bagatela... 42k nitów. Tak, to nie błąd, miernik może i podstawowy ale pomiar prawidłowy, łzy w oczach same z siebie się nie biorą patrząc na taką moc świetlną ponad czterdziestu tysięcy nitów.

Reasumując od kilku dni nie mogę wyjść z podziwu jak wielką mocą dysponuje moduł podświetlenia w tym telewizorze, wiadomo że takie porównanie nie ma sensu ale teraz ZG9 to po prostu ciemna masa, no, przynajmniej dopóki jest wyposażony w swoją matrycę...

Niestety eksperyment ten uzmysłowił mi jak ogromna moc świetlna jest tracona na matrycy LCD, to są gigantyczne wartości.
Jak nietrudno obliczyć niecała jedna dwudziesta mocy świetlnej jest w stanie przejść przez matrycę.

Przez myśl nigdy w życiu by mi nie przeszło że w tej kwestii jest aż tak kiepsko.

Tak czy inaczej po zmniejszeniu jasności do minimum i włączenia czujnika światła sprzęt spełnia moje założone oczekiwania i wygląda nietuzinkowo, na imprezy w sam raz, przynajmniej drugi raz się nie stłucze, teraz tylko muszę dla niego znaleźć odpowiednie miejsce i będzie super bajerancki odtwarzacz którego próżno szukać na aliexpress. :)3262d7844fe3cee055e9a0fe8ee0fe52.jpg

Wysłane z mojego BV9800Pro przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ciekawskich. Jako fan technologii LCD i posiadacz ZG9 chciał bym się podzielić moimi przemyśleniami jaki to jest jasny telewizor a jednocześnie jak jest on nieziemsko ograniczony przez swoją matrycę bazując na moim eksperymencie na innym modelu.

Posiadam, ZG9, ZF9 i dwie sztuki ZD9. Podczas ostatniej imprezy mój 75ZD9 nabawił się przepięknej pajęczynki, nowej matrycy nie ma możliwości aby zakupić więc telewizor początkowo został spisany na straty ale że jest to dla mnie sprzęt kultowy i właściwie ponadczasowy to postanowiłem sobie go jednak zatrzymać i używać jako "futurystycznego odtwarzacza" muzyki z YT który dzięki swoim 840 strefom podświetlania robił by ciekawe wizualizacje podczas odtwarzania klipów.

Plan był prosty, pozbawić sprzęt matrycy tak aby sam "odtwarzacz" w dalszym ciągu pozostał w idealnym stanie.
Niestety w sieci nie ma żadej instrukcji w jaki sposób rozłożyć ten sprzęt na czynniki pierwsze lecz na szczęście dzięki powolnej rozbiórce udało się w kilka godzin usunąć matrycę dzięki czemu teraz zamiast czarnego ekranu mam srebrny dyfuzor światła.
I teraz do meritum, operacja udała się, "klipy" się odtwarzają tak jak myślałem w dość ciekawy sposób biorąc pod wzgląd że teraz sprzęt dysponuje jedynie rozdzielczością 21x40 i tylko kolorem białym o różnej intensywności świecenia

I tu jest prawdziwa bomba, po pierwszym włączeniu ekran mnie oślepił w sposób którego nie potrafię opisać.
Oślepił mnie, a ZG9 nie, gdy włączyłem test jasności HDR z YT panel ten świeci tak mocno że dosłownie oczy mi łzawiły, nie mogłem uwierzyć w to co widzę.
Musiałem w jakiś sposób sprawdzić to jak mocno świeci a że mam jeszcze drugi ZD9 oraz podstawowy luxometr to włączyłem na sprawnym test HDR z YT i wyszło zgodnie z oczekiwaniami max około 1,8k nitów, z kolei gdy wróciłem do egzemplarza bez matrycy w tym samym teście miernik wykazał bagatela... 42k nitów. Tak, to nie błąd, miernik może i podstawowy ale pomiar prawidłowy, łzy w oczach same z siebie się nie biorą patrząc na taką moc świetlną ponad czterdziestu tysięcy nitów.

Reasumując od kilku dni nie mogę wyjść z podziwu jak wielką mocą dysponuje moduł podświetlenia w tym telewizorze, wiadomo że takie porównanie nie ma sensu ale teraz ZG9 to po prostu ciemna masa, no, przynajmniej dopóki jest wyposażony w swoją matrycę...

Niestety eksperyment ten uzmysłowił mi jak ogromna moc świetlna jest tracona na matrycy LCD, to są gigantyczne wartości.
Jak nietrudno obliczyć niecała jedna dwudziesta mocy świetlnej jest w stanie przejść przez matrycę.

Przez myśl nigdy w życiu by mi nie przeszło że w tej kwestii jest aż tak kiepsko.

Tak czy inaczej po zmniejszeniu jasności do minimum i włączenia czujnika światła sprzęt spełnia moje założone oczekiwania i wygląda nietuzinkowo, na imprezy w sam raz, przynajmniej drugi raz się nie stłucze, teraz tylko muszę dla niego znaleźć odpowiednie miejsce i będzie super bajerancki odtwarzacz którego próżno szukać na aliexpress. default_smile.png3262d7844fe3cee055e9a0fe8ee0fe52.jpg&key=adb7d83d7a6be57200c8413d153b50e4c15cc39e64e16c2d4e5f14bcc26d9ee2

Wysłane z mojego BV9800Pro przy użyciu Tapatalka


Ile dałeś za każdą Zetkę, którą kupiłeś, kiedy dokładnie kupowałeś i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Allemtice napisał:

teraz tylko muszę dla niego znaleźć odpowiednie miejsce i będzie super bajerancki odtwarzacz którego próżno szukać na aliexpress. :)

A jednak możesz go jeszcze tuningować do większego (wiejskiego?) bajeru ;)

np tak:

tvlight, led, usb, tvbacklight

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiała być sroga impreza, szkoda ZD9ki...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...