Jump to content

LV426

Użytkownik
 • Content Count

  387
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

LV426 last won the day on June 14

LV426 had the most liked content!

Community Reputation

192 Excellent

About LV426

 • Rank
  720p

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. "Na lata" czyli to co bardziej trwałe i jak by nie zaklinać rzeczywistości to LCD z reguły jest bardziej trwały od OLED. Po co więc ryzykować jak ma służyć jak najdłużej. @lolshu Zależy czy dużo oglądasz programów (dez)informacyjnych z kolorowymi paskami. Jeśli tak to nie ryzykuj OLED.
 2. Jak wyżej. I na lata to LCD a nie OLED którego normalną cechą jest degradacja. Tutaj na forum sporo ludzi widzę gościło serwisanta który im przyniósł nowy panel.
 3. Trochę lepsza jakość obrazu według testów i lepsza implementacja Dolby Vision jak u Sony (wyżej było wspomniane). Jest też HDR10+ i HDR optimiser.
 4. Kup Xbox One X Taki mam odtwarzacz i jest ok jeśli tylko raz na jakiś czas się film ogląda. Z odtwarzaczy dobrą jakość obrazu mają Panasonic ze średniej półki. Nawet kilka tanich modeli jest przyzwoitych. Sony też tragiczne chyba nie są. Samsung się wycofał z tego segmentu.
 5. Bo to jest prawda że Netflix się nie umywa do tego co jest na płycie BD UHD. Oczywiście są wyjątki i słabsze wydania ale generalnie wiadomo że na nośniku fizycznym jest lepsza jakość. Nawet na YouTube można znaleźć nie raz materiał lepszej jakości jak na na Netflix. Używam tych trzech źródeł plus gry i po to kupiłem taki tv a nie aby kablówkę oglądać. @Artur Nutek najlepiej remuxy targać no nie? 😝 (też kilka razy mi się zdarzyło) Kupiłem konsolę i mam od razu odtwarzacz BD UHD. Chętnie używam. Ostatnio choćby Alita nabyłem i polecam film. Nawet parę gier w natywnym 4K się trafiło. Bez przesady że to takie drogie rzeczy. Niektórzy kupują tv za ponad 10 000 PLN do oglądania kablówki tylko dlatego bo jest "najlepszy"
 6. Do grania ten xf8505 będzie też fajny ale jednak xf9005 jest lepszym tv i wartym tej dopłaty.
 7. Coś w tym jest jednak bo choć obraz na OLED jest naprawdę ładny, to przy ciemnych scenach i szczególnie zmniejszeniu ustawienia jasności detale giną zauważalnie. Widać to było już od dawna nawet w telefonach z ekranami OLED (obecnie sam taki używam i widzę co widzę).
 8. Oglądając z projektora nie ma sensu doświetlać bo jest jak w kinie właśnie. Przy LCD za to jak najbardziej (wiadomo, poprawia też kontrast). Przy OLED też bym pewnie lekko doświetlał za tv.
 9. Nie mam Phillipsa ale o wiele lepiej ogląda mi się filmy (z HDR) i gra w gry z włączonym oświetleniem w postaci listwy LED (LIFX) za tv. Oczy o wiele mniej się męczą. Z tym że ustawiam najczęściej tylko delikatne podświetlenie (nie więcej jak 25% czasem mniej, tylko minimalnie) w neutralnym lub troszkę ocieplonym odcieniu bieli, czyli tak jak w studiach filmowych (tak przynajmniej widziałem gdzieś na filmie w internecie). I to się sprawdza. Nie raz pomaga nawet przy filmach (nie mam OLED tylko LCD). Od czasu do czasu tylko dla efektu przy grze albo kiedy ktoś przyjdzie zobaczyć to włączam jakiś bajerancki profil oświetlenia. Od oglądania w zupełnej ciemności nie raz oczy mnie bolą, a na pewno szybciej się męczą. W kinie to co innego jest, inny ekran (technologia, rozmiar). Do domu lekkie oświetlenie pasuje.
 10. Myślę że spoko wybór. W tej cenie trudno o coś lepszego. Niech dobrze służy.
×
×
 • Create New...
REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »