Jump to content

Guidelines

 1. Proszę zapoznać się z Poradnikami oraz używać opcji SZUKAJ zanim zadasz pytanie ponieważ być może już padło takie w jakimś temacie oraz odpowiedź na nie. Oszczedzi Ci to wielu klopotów, pozwoli rownież utrzymywać porządek, dzięki któremu Ty i inni nie stracą potem czasu na szukanie tego, co potrzebne, w gąszczu kilkudziesięciu podobnych tematów.
 2. Zaprzyjaźnij się z jedną ze znanych wyszukiwarek internetowych:

Link do przykladowej wyszukiwarki : www.google.pl Aby w pelni wykorzystać jej mozliwosci przeczytaj FAQ : http://klub.chip.pl/.../js/search.html Inne przegladarki: http://szukaj.onet.pl http://www.altavista.com.pl http://www.wp.pl http://www.onet.pl http://www.interia.pl http://www.netsprint.pl http://www.yahoo.com Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji, które Cię nurtują. Wstęp

 1. Poniższy regulamin jest bezwzględnie obowiązujący dla wszystkich ogólnie dostępnych działów forum HDTVPolska. Jego przepisy dotyczą wszystkich użytkowników bez wyjątku, niezależnie od stażu, zasług oraz koneksji. Nieprzestrzeganie regulaminu wiąże się z konsekwencjami podanymi w dalszej części regulaminu.
 2. W sprzecznych sytuacjach nie określonych przez regulamin decyzje zawsze podejmuje administrator.
 3. Portal HDTVPolska.com zastrzega możliwość użycia adresu email podanego przy rejestracji do informowania użytkowników o nowościach na stronie oraz nowościach produktowych dostępnych na rynku Za co można dostać BANa (czyli wyrzucenie z forum) bez ostrzeżenia:
 4. Osobiste ataki skierowane przeciwko innym użytkownikom forum oraz moderatorom
 5. Dyskusje na temat sprzedaży/kupowania filmów i innych materiałów w HD
 6. Dyskusje na temat programów P2P oraz innych typu eMule, BitTorrent, czy DC++
 7. Dyskusje i pytania skąd oraz jak ściągać nielegalne materiały
 8. Pisanie bez pozwolenia danego użytkownika forum jego adresów e-mail oraz realnych danych jak imie, nazwisko itp
 9. Reklamy stron, produktów itp
 10. Zakładanie wiele kont na forum przez tego samego użytkownika. Jeden użytkownik może mieć jedno konto
 11. Dyskusje na temat Warezu włączając w to pytania o cracki, linki do nielegalnych programów.
 12. Forum HDTVPOLSKA nie ma nic do robienia kopii posiadanych legalnych materiałów dla własnego użytku. Podczas gdy dozwolone jest dyskutowanie na ten temat nie dozwolone jest podawanie linków do programów specjalnie stworzonych do łamania zabezpieczeń materiałów typu DRM czy szyfrowania materiału TV
 13. Proszenie o jakiekolwiek materiały oraz Wymiana/sprzedaż/kupno może odbywać się tylko poprzez wiadomości prywatne. Podczas gdy wiadomości prywatne nie są monitorowane to jednak skargi, które do nas dotrą mogą skończyć się BANem.
 14. Obowiązuje zakaz reklamy na forum w jakiej kolwiek postaci (podpisy, avart, posty) chyba, że zostało to wcześniej uzgodnione.

Staraj się pisać przemyślane posty aby nietracić swojego czasu i użytkowników forum. Użytkownicy, których posty, tematy będą pomocne dla innych mogą liczyć na ewentualną nagrodę. Za co można dostać ostrzeżenie (w przypadku otrzymania 5 ostrzeżeń użytkownik automatycznie karany jest banem na forum.):

 1. Tworzenie tematów bezsensownych i niewnoszących nic do tematu HDTV
 2. Podawanie wielu linków w jednym temacie. W przypadku podania linku do innej strony należy zacytować treść.
 3. Należy unikać używania słów i zwrotów uznawanych potocznie za wulgarne bądź obraźliwe.
 4. Należy unikać pisania kilku postów pod rząd, lepiej edytować jednego posta niż zaśmiecać forum kilkoma zbędnymi.
 5. Nowe tematy należy zakładać we właściwych działach.
 6. Neleży starać się aby nazwa tematu korespondowała z jego treścią. Ułatwiasz tym samym korzystanie z forum innym użytkownikom. Pamiętaj, że forum to nie czat, nie oczekuj natychmiastowej odpowiedzi.
 7. Treści antysemickie, rasistowskie, zdecydowanie szowinistyczne, pornograficzne i inne tresci zabronione przez prawo, a także nawoływanie do przemocy są zabronione.

Jeżeli twój temat został zamknęty przez moderatora nie pisz go jeszcze raz. Oznacza to, że był sprzeczny z regulaminem. Co może moderator znajdziesz poniżej: Moderatorzy

 1. Moderatorzy mają prawo zamykać, kasować lub edytować tematy lub posty co do których mają podejrzenie, że w jakikolwiek sposób łamią regulamin forum.
 2. Moderatorzy zobowiązani są traktować użytkowników forum z szacunkiem, oraz podchodzić do wykonywanych zadań jak najbardziej bezstronnie.
 3. Moderatorzy mają prawo karać użytkownika ostrzeżeniem w przypadku łamania jakiegokolwiek punktu regulaminu.
 4. Moderatorzy mają prawo składać wniosek o ukaranie użytkowników forum jeśli mają przeświadczenie, że doszło do rażącego naruszenia regulaminu forum. Ostateczną decyzję podejmuje zawsze administrator.

Prawa użytkowników

 1. Każdy użytkownik ma prawo do własnych opinii i poglądów oraz do tego, żeby traktowano go z szacunkiem.
 2. Każdy użytkownik ma prawo wypowiadać się swobodnie na forum, zakładać tematy i pisać posty o ile jego wypowiedzi nie łamią regulaminu.
 3. Użytkownik ma prawo zgłoszenia skargi na stronniczego jego zdaniem lub niesprawiedliwego moderatora do administratora. Skarga taka powinna zostać przesłana w postaci PW do jednego z administratorów. Pamiętać należy, że skargi źle umotywowane lub tendencyjne mogą być powodem do ukarania użytkownika. Decyzję podejmuje tu administrator.

Rangi

 1. HD Maniak 1080p - użytkownicy związani z forum od początku jego istnienia. Na temat HD wiedzą naprawdę sporo. Pasjonaci.
 2. VIP - użytkownicy czynnie pomagający wprowadzeniu i utrzymaniu forum. Bez ich pomocy nie było by forum. Posiadają specjalną ikonę VIPowską aby łatwo było ich zauważyć.
 3. Admin, Moderator, Newsman - użytkownicy prowadzący forum

Zasady postowania [1]Zanim zadasz pytanie użyj fukcji szukaj. Jest bardzo duża szansa, że pytanie już padło. Google także mile widziane. [2]Zakładając temat dokładnie sformułuj tytuł posta - to duża szansa, że ktoś wejdzie do tematu i odpowie na pytanie. Inaczej nikt nawet nie rzuci na niego okiem. [3]Masz problem z ortografią? Wejdź na: Słownik Ortograficzny PWN on-line http://so.pwn.pl/ . Nie strasz ludzi swoją wiedzą ortograficzną. To tylko źle wpłynie na odbiór twojej osoby na forum. [4]Jeżeli ktoś będzie leniem i nie poszuka a temat już będzie to bez problemu dostanie ostrzeżenie a w przypadku wyraźnego lenistwa BAN [5]Jeżeli komuś znikł temat to znaczy, że ktoś już pytał o to samo i temat ten został przeniesiony do istniejącego już tematu (połączony z nim)