Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. TV do sypialni - samsung vs sony

  Dołóż już na XE9005 - masz go za 5100 potarguj się lub używka, ostatnio była w dziale sprzedam za 4100 z gwarancją itd.
 3. Dzisiaj
 4. Cześć, mam problem albo i nie, sam nie wiem... Każdy pisze co by wyłączyć Overscan ("dopasuj do ekranu") więc odpalam God of War i pyk pyk wyłączyłem, i mam odwrotnie. Kiedy wyłączę obraz mi powiększa, a gdy jest włączone obraz maleje. Tzn. kiedy mam włączony widzę więcej. Tak to ma być czy coś nie halo? Gdzie nie czytam jest na odwrót. W załączniku zdjęcia.TV: SAMSUNG UE65MU7002T PozdrawiamMoc z Wami!
 5. Samsung Q9F (2018) vs OLED

  Tylko, że na rtings Q9F to model z 2017 roku, krawędziak. Model Q9FN z 2018 to FALD. Ale można znaleźć i taki bardziej profesjonalny test: LG C8: 8.8/10 Sony AF8: 8.7/10 Sony X900F: 8.5/10 Samsung Q9FN: 8.4/10 https://top-rated-tvs.com/lg-c8-oled-tv-review https://top-rated-tvs.com/sony-a8f-oled-tv-review https://top-rated-tvs.com/sony-x900f-tv-review-xbr55x900f-xbr65x900f-xbr75x900f https://top-rated-tvs.com/2018-samsung-q9fn-tv-review
 6. LG OLED C7 Test - płaski OLED Ultra HD 2017 (OLED55C7V)

  Witam. Mam szybkie pytanie. Czy da się wyprowadzić z telewizora dźwięk Dolby Atmos z Netflixa, mając podłączony TV do amplitunera przez HDMI 2 (ARC)? Amplituner (Yamaha RX-V683) obsługuje Atmosa. Niestety, maksymalnie, mogę uzyskać tylko Dolby Digital+. Czy to kwestia konfiguracji, czy po prostu się nie da? Pozdrawiam serdecznie.
 7. TV do sypialni - samsung vs sony

  1. To nie specjalnego znaczenia, bo na OLED tzw. vertical banding ujawnia się mniej więcej od 7% w dół i nie zawsze na 4% planszy musi być większy niż na 5%. Z kolei na LCD zobrazowana jest nie dysproporcja jasności, a efekt wzrostu jasności przez kąt patrzenia. Fizycznie jasność na brzegach jest o kilkanaście, maks. dwadzieścia-kilka procent niższa, a tu wygląda jakby była wielokrotnie wyższa, prawda? To się zgadza, bo poza osią aparatu gwałtownie wzrasta, przez kąt jaki się między obiektywem, a brzegową częścią matrycy. Dlatego LCD VA tak szybko tracą kontrastowość. Pod kątem często IPS > VA pod tym względem. 2. Nie pamiętam jakie modele, trzeba zapytać @efel z którego testu wziął te zdjęcia. Tak czy inaczej kwestia czy krawędziak, czy direct-led nie wpływa na charakterystykę kątową. 3. Tego typu zdjęcia zawsze robione są z maksymalną przysłoną (F22) i z aparatem tak daleko od TV jak tylko się da w redakcji.
 8. LG OLED C7 Test - płaski OLED Ultra HD 2017 (OLED55C7V)

  Co do winietowania miałem na myśli serie 6(którą dalej posiadam), z serią 7 miałem problem z zafarbowaniem (której się pozbyłem).
 9. Witam. Czy ktoś spotkał się z problemem wyświetlania zdjęć JPG w trybie pokazu slajdów? Po ostatniej aktualizacji oprogramowania (wgrania łatek) gdy uaktywnię funkcję " Tryb pokazu slajdów" w zakładce INNE, na ekranie TV nic się nie wyświetla, ekran pozostaje szary choć miniatury fotek są wyświetlane prawidłowo. Po wyłączeniu tej funkcji, mogę oglądać zdjęcia jednak nie ma możliwości ich "przewijania". Właściwie to nie mogą z nimi nic zrobić np. powiększyć. Ktoś spotkał się z taki zjawiskiem? Można to jakoś naprawić ?
 10. Dobra wszystko OK, jest soft 1.11 teraz ustawienia z kartki i oby koniec
 11. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  rtings testuje obecnie wypalanie 7 serii. Puszczają FIFA 18 na okrągło przez 20 godzin na dobę. Coś zaczęło się pojawiać na jednolitej planszy po ok. 8 tygodniach, czyli po ok. 1200 godzin. To dużo jak na jeden tytuł. Egzemplarz na którym puszczany jest na okrągło Call of Duty, jest po 10 tygodniach wciąż całkowicie czysty na planszach. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę duże różnice podatności na wypalenia poszczególnych egzemplarzy. Sam test jest też bardzo specyficzny, bo mało kto gra przecież na okrągło wyłącznie w jeden tytuł. Ja bym na Twoim miejscu medzik nie martwił się na zapas. Jak jednak masz zamiar grać w jakiś jeden tytuł przez długi czas, to dobrze by było abyś wszedł w ustawienia gry i sprawdził, czy nie masz możliwości zwiększenia przezroczystości HUDów. Jak się OLED wypali, to serwis LG powinien wymienić Ci matrycę.
 12. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  Witam Kolego trzeba skalibrowac swojego oleda i wtedy będzie to bajka Inne ustawienia Ci tego obrazu nie dają
 13. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  Podzieli się ktoś najlepszymi ustawieniami konfiguracyjnymi obrazu pod B7 ?
 14. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  Większość nie rozróżnia chyba pojęć powidok i wypalenie.
 15. Mam najnowszy firmware😀 jeszcze objaw był taki, że zanim wywalił komunikat o nieobslugiwanym formacie to przez około 2-3s takie białe paski jakby zakłócenia przeleciały.
 16. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  No bez przesady grałem ostatnio w jedna grę przez ponad dwa tygodnie po 12h dziennie bo byłem chory i żadnych powidokow nie mam.
 17. Ha! Właśnie mi się skojarzyło. Podobne zachowanie, tylko z ampli (głuchość słyszę, głuchość) miałem PRZED ostatnią łatką systemu. Po ostatniej aktualizacji jest już ok. Masz najnowszy firmware w TV?
 18. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  Zależy. Twoja żona pewnie nie zauważy. Ciebie będzie za to nosiło z nerwów że wydałes kupę kasy i wypalenie jest widoczne. A czy przeszkadza? Jak już będziesz wiedział że ono tam jest, to podświadomie będziesz się cały czas wgapiał w to miejsce i będzie irytować. Kwestia też potem jak bardzo będzie wypalone.
 19. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  A mam z kolei inne pytanie... czy wypalone matryce przeszkadzają podczas oglądania ?
 20. Samsung Q9F (2018) vs OLED

  Jesienią 2018 r. powinien się pojawić następca telewizora Ultra HD LCD firmy Sony ZD9 tj. ZF9 z nowym procesorem Ultimate , który będzie mógł zapewne stanąć "w szranki" z telewizorem UltraHD LCD firmy Samsung Q9FN . A do tego czasu kilka nowych testów Samsunga: https://hdguru.com/review-samsung-qn...-black-levels/ Telewizor ten otrzymał wyróżnienie portalu HD GURU : pięć serc /na pięć serc . Nic dodać , nic ująć . Review: 2018 Samsung Q9F 65 "-qled-4k-hdr-tv/ Otrzymał wyróżnienie od AVSForum * TOP CHOICE 2018 https://www.tek.no/artikler/test-sam...5q9fnat/435039 Konkluzja . 10/10 ocena portalu TEK.NO . https://www.pocket-lint.com/tv/revie...cd-price-specs
 21. Heehe odpaliłem po powrocie do domu i znów [beeep]a... Cały czas tylko info, że nieobslugiwany format obrazu... Wtyczka z prądu i działa ponownie...Denerwujące jest to na maxa... Jak jakiegoś patcha nie wypuszcza to tylko reklamacja... Fotki wrzucę jakieś w weekend😁 ma głośność to 50 dla belki i 12 dla mocy suba. W warunkach domowych oglądałem film z basem na maxa i glosnoscią na 25. Więcej się balem😉 szanują sąsiadów 😋
 22. Cześć, Sprzedam odtwarzacz Oppo 93 w wersji NuForce. W pełni sprawny, kupiony w Polsce w 2012, w 2016 przeszedł wymianę płyty głównej z kalibracją i czyszczenie napędu w autoryzowanym serwisie w UK. Kwota jakiej oczekuję to 3 000,00 zł. Jest możliwość obejrzenia sprzętu w Toruniu. Na życzenie wyślę zdjęcia (ale zrobię je dopiero w weekend). Uprzedzając pytania, sprzedaję, bo chcę przejść na Oppo 203 lub 205. Pozdrawiam, Silver
 23. LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

  Pytanie w co będziesz grał. To na co powinieneś zwracać uwagę to bardzo kontrastowe HUDy cały czas w jednym miejscu. Niektóre gry nie mają go wcale, inne mają półprzezroczyste HUDy, inne mają bardzo kontrastowe. Np. nie będzie problemu z Call of Duty, ale będzie ryzyko wypalenia jak będziesz grał przez wiele miesięcy wyłącznie w jeden tytuł, typu FIFA 18. Tak jak zaznaczył Damiano, serwis LG Polska wymienia jednak wypalone matryce w ramach gwarancji, więc nie jest tak źle
 1. Załaduj więcej aktywności
×