Jump to content

chmiel2k

Użytkownik
 • Content Count

  226
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

chmiel2k last won the day on June 21

chmiel2k had the most liked content!

Community Reputation

82 Excellent

About chmiel2k

 • Rank
  XviD

Recent Profile Visitors

509 profile views
 1. Miałem podobny problem w B8. U mnie pomogła ręczne, godzinne odświeżanie pikseli.
 2. Bitrate ma większe znaczenie niż rozdzielczość.
 3. 5.10.02 z naprawioną gamma pojawia się od kilku dni w Europie jako OTA. Niedługo powinni go wrzucić na europejskie strony LG. Podobno w nowym FW zablokowano dostęp do funkcji downgradu w aplikacji SURE.
 4. 10000 nitów w domu? Pewnie się da, ale będziemy oglądać filmy w okularach przeciwsłonecznych? Mój OLED wyciąga 820 i potrafi mnie zmęczyć w jasnych filamch. Jestem w stanie wyobrazić sobie jeszcze w miarę komfortowe oglądanie 1000 nitów, ale nic powyżej. Ciekawe co na to WHO? Oczywiście mówię o oglądaniu w warunkach idealnych, czyli po ciemku.
 5. Mam sprzęt do kalibracji SDR i HDR, więc nie muszę korzystać. Nie chodzi o spadek jakości, a o spadek jasności. U mnie występował, szczególnie w DV w aplikacji Netflix. Bez wątpienia.
 6. Po pierwsze ja nie mam zaufania do takich rozwiązań "systemowych". Tyle się mówi, że kalibracja jest niepowtarzalna dla każdej matrycy. Że matryce tak bardzo różnią się od siebie. Po drugie, nie naprawisz w ten sposób ani trybu HDR, ani tym bardziej DV. Ten ostatni szczególnie był dla mnie nieoglądalny na nowym FW.
 7. Dokładnie tak jest. Jeśli firmware nie zmienia gammy, wszystko jest ok. I tak było do wersji .30. Teraz nie wiadomo czy kalibrować 20, czy 55.
 8. Trochę rozwinę. Przede wszystkim nie napinam się. Śledziłem wątek i byłem już zmęczony. Ty masz swoje argumenty, ale niestety nie przyjmujesz innych. Masz sporo racji i zdaje się, że to ja pierwszy nakierowałem Cię na zepsuty firmware i gamma. Złapałeś temat, ale nie jestem pewien czy go zrozumiałeś. Za to chętnie używasz teraz tego argumentu. Tak, LG zepsuło swój firmware świadomie, licząc na to, że większość będzie zachwycona. I jestem pewien, że większość jest i obawiam się, że już tego nie naprawią. Wiesz co dokładnie popsuli? LG ma faktycznie problem z powtarzalnością matryc. Każda jest inna pod względem koloru, choć wydaje się, że większość jest raczej niebieska na fabrycznych ustawieniach. Musiałeś trafić na wyjątkowo złą matrycę. Nie jest prawdą, że kalibracja jest konieczna, ale ja polecam. Najpierw wykonała mi ją znana Wam firma, potem kupiłem sprzęt i zacząłem bawić się sam. Podstawowa różnica nie jest ogólnie w kolorach ale w skali szarości i w detalach w bliskich czerni szarościach. Kolejna sprawa, testowanie TV w dużym markecie. Tam możesz sprawdzić najwyżej sam software. I tu LG nie ma konkurencji. Żadnych kwestii związanych z samym obrazem nie będziesz w stanie zbadać w światłach MM. Tym bardziej, że wszystkie są ustawione w tryb "sklep". Na szczęście możesz oddać TV. Zrób to i oszczędź sobie dalszych nerwów. I trochę nam też.
 9. Dokładnie tak jest. U mnie tryby fabryczne są niebieskie, więc po przełączeniu na tryb skalibrowany, można odnieść wrażenie, że obraz jest żółty. Wystarczy pooglądać kilkanaście minut i po powrocie na fabrykę widać, jak nienaturalny i niebieski jest obraz.
×
×
 • Create New...