Jump to content

Deimos

Użytkownik
 • Content Count

  817
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

56 Excellent

About Deimos

 • Rank
  1080p

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Lokalizacja
  Słupsk
 • Gender
  Mężczyzna
 • Interests
  Prawdziwe kino domowe, to projektor dobrej klasy...i nie w blokowisku, gdzie słychać każde pierdnięcie sąsiada! I jak najmniej badziewia made in china, czy malezja!
  A drugie moje hobby to Focus ST MK2 - 2010 rok 300KM/490Nm - przebieg na 2019 rok. to tylko 15500km!

Recent Profile Visitors

6734 profile views
 1. No to przytoczę jeszcze parę fragmentów z tamtej recenzji: - Na początek jest niezwykle jasny. Zmierzyłem 2750 nitów w 10% oknie w trybie Standard i 1670 nitów w mniej wybuchowym trybie filmu. To nie jest tak wysokie, jak 4000 nitów ale podejrzewam, że ekran naprawdę może osiągnąć taki poziom z bardzo małymi jasnymi światłami. - Dysponowanie tak dużą ilością światła pozwala na dostarczanie dzisiejszych źródeł HDR z przerażającym ciosem. Najjaśniejsze części obrazów HDR wyglądają bardziej intensywnie i spektakularnie niż kiedykolwiek wcześniej na telewizorze. Zwłaszcza w przypadku płyt Blu-ray 4K, które zostały opanowane do najwyższych poziomów jasności 4000 nitów, takich jak niedawno wydany Spider-Man: Into The Spider-Verse . - Jednak to nie tylko ilość jasności, która znakomicie odblokowuje wdzięki HDR. Mając tak dużą jasność, zwiększa się również intensywność kolorów ekranu (połączenie koloru i światła). Oznacza to, że jest w stanie wyrazić oszałamiającą ilość pełnej palety kolorów, jaką można uzyskać dzięki źródłom HDR / szerokich kolorów, jakie można znaleźć w usługach Blu-ray 4K i HDR. - Co więcej, QE82Q950R zachowuje więcej szczegółów w najciemniejszych częściach obrazu niż Q90R - przynajmniej w trybie standardowym. W związku z tym nie ściemnia bardzo małych jasnych obszarów (aby uniknąć podświetlenia) tak samo jak Q90R. Albo tak, jak zrobiły to Q900R w pierwszym wydaniu, zanim zaktualizowane oprogramowanie układowe rozwiązało ten problem. Oczywiście mogą być drobne nieścisłości wynikające z błędów w tłumaczeniu.
 2. W oczekiwaniu na obiecany test wstawiam fragment recenzji z magazynu Trustedreviews: Jeśli możesz znaleźć natywną zawartość 8K do QE82Q950R, historia obrazu staje się jeszcze bardziej ekscytująca. Rezultaty są naprawdę zapierające dech w piersiach, dając zdjęcia zawierające poziomy szczegółowości i wyrazistości, z którymi nie może się równać żaden ogromny telewizor 4K. Obraz witraża (ze specjalnie stworzonego bębna demonstracyjnego Samsung 8K) wygląda tak nieskazitelnie, szczegółowo i realistycznie, że dosłownie wydaje się, że telewizor zamienił się w okno! Tymczasem, patrząc w dół na nowojorski Central Park, detal jest taki, że można dostrzec pojedyncze okna, a nawet cegłę w budynkach, pomimo znacznej wysokości, z której jest wykonywany strzał. Inne zdjęcia z pejzażu 8K przypominają o tym, jak większa rozdzielczość pomaga obrazom rozwiązać większe poczucie głębi i trójwymiarowej przestrzeni. Oczywiście są ludzie, którzy przysięgają, że 8K nie jest w stanie zapewnić żadnych korzyści z obrazu powyżej 4K. Mogę tylko powiedzieć, że podczas gdy wpływ 8K zmniejsza się na mniejszych ekranach (staje się dość marginalny na 65 cali), na tym 82-calowym zestawie różnica jest jasna dla wszystkich. Czy poziomy czerni QE82Q950R są tak dobre jak w telewizorach OLED? Nie, ale są doskonałe i zachowują swoją integralność i jednolitość w kontekście szczytowej jasności, która znacznie przekracza możliwości telewizorów OLED. Nawet jeśli nadal nie jesteś przekonany o urokach 8K, podczas gdy nie ma źródeł 8K, QE82Q950R ma górę innych atrakcji, które Cię skuszą.
 3. Nie chce mi się zaśmiecać forum, ale jakbym zaczął wypisywać tytuły tych gniotów, to ze dwie strony by zajęło pewnie najmniej...
 4. No wiem, wiem. Ja bym mimo to zadał parę pytań, ale już po zainkasowaniu należności za usługę...
 5. Szkoda, że nie otrzymaliśmy tej informacji przed wyjazdem. A na pewno znalazłoby się do nich parę pytań. Kiedy wreszcie przestaną nas raczyć jakimiś hinduskimi i koreańskimi gniotami, albo jakieś pierdoły kreskówki typu "Hotel Transylwania". No niestety, ale 80% ich pozycji nie nadaje się do oglądania... Sporo Hiszpańskich pozycji, ale coś z Kanady znaleźć, to prawie niemożliwe.
 6. Na takim ekraniku oglądać filmy? To raczej chore...
 7. Ja od 11 lat mam Adeo Tensio prfessional (elektryczny z napinaczami) i dopiero po 10 latach wymieniałem silnik, oryginalny made in Italy firmy Nice zaczął szwankować. Na Kraftmana made in China też mnie kiedyś namawiano, ale się nie dałem nabrać...
 8. Rozmawiałem niedawno ze znajomkiem ze sklepu HI-FI Studio z Katowic. Otóż byli na zamkniętym pokazie Samsunga 8K 82" serii 950R i twierdzi, że zauważyli poprawę przy skalowaniu obrazu do 8K. Zobaczymy, co nasi testujący powiedzą, bo przymierzają się do testu tego Samsunga.
 9. Po tym Sony przydałby się teraz test tańszego o 30tys. Samsunga też 8K, ale 82" z serii 950R...
 10. Oj tam. Samo się jakoś nawinęło Ale akurat nie mam z tą firmą nic wspólnego...A nie chciało mi się szukać na Aliexpress, bo tam tego więcej.
 11. Prześlesz dźwięk Dolby Atmos kablem światłowodowym, pod warunkiem, że będzie to światłowód HDMI np. taki: https://fiberpro.eu/
 12. Mnie ciekawiło, czy można materiał 4k poprawić skalując go do 8K. Czy byłaby jakakolwiek widoczna różnica?
 13. W USA 85"calowy Sony kosztuje 13 tys.$ - przeliczając na złotówki to ok. 50.500zł.
×
×
 • Create New...