Jump to content

marciniozo

Użytkownik
 • Content Count

  478
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

31 Excellent

1 Follower

About marciniozo

 • Rank
  1080i

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

3,941 profile views
 1. sipap, niech Ci E9 służy! Pytałeś o zasilanie. Według zaleceń producenta TV ma być cały czas podłączony do sieci. Po wyłączeniu w czasie standby telewizor czyści matrycę ( po 4h pracy).
 2. E9 super, wyższy model. Ale starszy, pewnie z krótszym wsparciem. Jest jeszcze kwestia tego czy kupisz fabrycznie nowy egz. Tysiąc zł to dużo. Ja bym nie dopłacał i wziął CX. To oczywiście Twój wybór, Twoje pieniądze.
 3. marciniozo

  Atmos na tv?

  Przepraszam Kolego syberka. Chodziło mi o LG nie o Philipsa.
 4. marciniozo

  Atmos na tv?

  Pytanie było o wyświetlanie znacznika Atmos a nie odtwarzanie. Bo to dwie rożne sprawy. Także zgodnie z tym o co pyta kolega syberka - tak znacznik Dolby Atmos wyświetla się na ekranie TV.
 5. marciniozo

  Atmos na tv?

  Jasiek_31, właśnie sprawdziłem u siebie. Faktycznie tak jest. Amplituner wyłączony to jest na TV info o Dolby Vision i Dolby Atmos. Włączyłem amplituner i wtedy na TV jest tylko info o Dolby Vision. Informacja o dźwięku Dolby Atmos jest wyświetlona w amplitunerze.
 6. marciniozo

  Atmos na tv?

  U mnie w LG B9 pokazuje się informacja na ekranie o Dolby Vision i Dolby Atmos. Telewizor jest podpięty po HDMI to amplitunera, ale nawet jak ten jest wyłączony to na ekranie TV w prawym górnym rogu jest info o DV i DA.
 7. Dzięki za info, też u siebie wyłączyłem.
 8. No tutaj LG poskąpiło i karta sieciowa w TV jest tylko 100Mbps. Także szału nie ma. A net w TV masz po wi-fi czy po kablu?
 9. Tylko sprawdź tego B9. Co to za sztuka, nowa czy ze zwrotu, bądź z ekspozycji, bo to zeszłoroczny model znikający z rynku.
 10. Jest jeszcze taka ewentualność, że te pliki, które oglądałeś w 4K były słabej jakości. Tak jak napisał kolega wyżej, materiał 4K z HDR robi robotę. Z tym, że dla przykładu film w UHD na płycie Blu-Ray ma wielkość 50-100GB. Mamy tutaj wysoki bitrate. Ten sam film skopiowany na dysk z różnych źródeł może mieć wielkość 10 razy mniejszą...także co tu mówić o jakości. Inna sprawa to jakość sygnału HD w naziemnej telewizji i kablówkach. Jest słaba. Większy TV o wyższej rozdzielczości uwydatnia tą słabą jakość. Tutaj to UPC trzyma jakość i platforma Canal plus. Kolejna sprawa to kwestia ustawień. Jest tego sporo. Tutaj trzeba poświęcić trochę czasu żeby to dopasować. Jeżeli kolega ma Netflixa i tam filmy w HDR i DV słabo wyglądają to jest coś nie tak z ustawieniami. Powiem Ci tak. Oglądałem serial Jack Ryan w Full HD. Na Amazon Prime Video jest ten serial w HDR z DV. Kurcze obejrzałem go jeszcze raz...DV - jakość tzw. żyleta. Tak jak napisałeś, zobacz jeszcze u innych znajomych, może ktoś ma Oleda do porównania.
 11. Dużo zależy od ustawień, materiału źródłowego. Dużą różnice robi też HDR i DV. Plazma daje ładny obraz i trochę podobny do Oleda. Efekt teatru można oczywiście zniwelować. Ja też go strasznie nie lubię dlatego upłynniacz wyłączony. Zresztą wszystkie te ulepszacze powyłączane. Trzeba poświęcić trochę czasu na ustawienia obrazu a jest ich sporo.
 12. Co do odległości śmiało bierz 65 cali. Co do sportu, ja też przesiadłem się z Plazmy na Oleda LG i wszystko jest OK.
×
×
 • Create New...