Jump to content

grundig

Użytkownik
 • Content Count

  1,866
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

grundig last won the day on October 6 2021

grundig had the most liked content!

Community Reputation

456 Excellent

1 Follower

About grundig

 • Rank
  4K

Recent Profile Visitors

7,505 profile views
 1. Jeśli oglądasz kanały informacyjne to powidoki lub wypalenia będą na pewno.Oczywiście po pewnym czasie. Przykłady w linku niżej. https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/ Trzeba kupić LCD.
 2. Kanał CTV 9 który nadaje program w dvb-t w rozdzielczości SD zmienił nazwę na ViDoc.tv. Logo kanału ViDoc.tv ma podobna przezroczystość jak CTV9. Na kanale ViDoc.tv male półprzezroczyste oznaczenia wiekowe . Duża przezroczystość oznaczeń wiekowych .Nawet tvn lub tvp nie ma tak dobrych małych i przezroczystych oznaczeń wiekowych.Jakość obrazu dobra. Telewizor OLED Panasonic.
 3. Pierwszy ruch to przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora i sprawdzenie czy jest zmiana na plus. .Większa płynność to zmiana ustawień funkcji TruMotion.Zmiana ustawień tej funkcji spowoduje, że telewizor będzie inteligentnie dodawał klatki do transmisji.W Panasonicu przy wyłączonej funkcji IFC- odpowiednik TruMotion w LG obraz jest płynny i ostry.
 4. Na ustawieniach fabrycznych musi być ok.Jeśli jest inaczej to tylko serwis. Możesz ustawić parametry obrazu ze strony rtings https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c3-oled/settings Lub z avforums Bylem bardzo ciekawy czy w zaawansowanych ustawieniach z kalibracji obrazu dla LG OLED 77 C3 z avforums funkcja TruMotion, Motion będzie wyłączona. I JEST WYŁĄCZONA.Wyłączenie upłynniaczy obrazu poleca Tom Tom Cruise. Ja też polecam.Gdy funkcja jest włączona obraz wygląda nienaturalnie.
 5. Witam. Proponowałbym telewizor OLED PANASONIC TX-55LZ1000E ale w sklepie mediaexpert kosztuje 5500zł. https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx55lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22 Mam telewizor OLED Panasonica i oczywiście polecam ten odbiornik.Nawet kanały SD mają dobrą jakość obrazu.W telewizorze 12 trybów obrazu.Polecam tryb profesjonalny 2 lub NORMALNY. Na zdjęciu niżej nowy kanał SD czyli CTV 9 ktory nadaje w dvb-t.Kanał oglądam. Na zdjęciu niżej jakość obrazu z telewizora OLED Panasonic.KANAŁ CTV9 . Napisałeś że telewizor jest dla starszej osoby.Starsze osoby lubią oglądać kanały informacyjne .Do oglądania kanałów informacyjnych telewizor OLED się nie nadaje bo będą po pewnym czasie wypalenia pasków informacyjnych.
 6. Witam. Sprawa jest prosta. W telewizorze jest funkcja ustawienia fabryczne. Trzeba ją uruchomić.Jeśli po przywróceniu ustawień fabrycznych nie będzie poprawy to trzeba zgłosić usterkę na internetowej stronie LG. https://www.lg.com/pl/wsparcie/zgloszenie-naprawy/rejestracja
 7. Wracając do telewizorów OLED Samsung i Panasonic to więcej szczegółów jest widoczne w telewizorze Panasonic.Można to zauważyć nawet na amatorskim filmie z Youtube. Po lewej stronie OLED samsung.Po prawej OLED Panasonic. Na pierwszym zdjęciu , warto zwrócić uwagę na drugi plan , czyli okno. W samsungu znacznie mniej szczegółów. Na drugim zdjęciu napisy na kartonie bardziej ostre i wyrazne w telewizorze Panasonic.Panasonic produkuje telewizory dla koneserów dobrego obrazu a samsung produkuje telewizory dla masowego klienta. Cały film niżej.Wygrywa Panasonic.
 8. Witam. Na pewno warto kupić telewizor SONY KD-75X85L Test na forum. https://hdtvpolska.com/test-sony-x85l-takiego-telewizora-od-japonskiego-producenta-brakowalo/
 9. Każdy sam podejmuje decyzje jaki telewizor kupić ale filtr antyrefleksyjny w panelach produkowanych przez samsunga nie jest dopracowany.Kliknij na link niżej https://hdtvpolska.com/forum/topic/64902-test-przełomowego-samsung-oled-s95b-najlepszy-telewizor-oled-na-rynku/page/84/?tab=comments#comment-581121 Gdyby było więcej informacji o problemie powłoki antyrefleksyjnej to pewnie mniej osób byłoby zainteresowanych kupnem telewizora Samsung z tego typu panelem. Na avforums są podobne problemy.Trzeba o tym informować. Wybrać inny telewizor.Zdecydowanie nie polecać. https://www.avforums.com/threads/anti-glare-on-samsung-q9fn-tv-issue.2228167/page-8 https://www.avforums.com/threads/samsung-qn95b-anti-glare-screen.2471517/ Gdyby wszystko było ok nie byłoby takiej informacji jak w linku niżej.Panele Samsunga są kiepskie. https://hdtvpolska.com/forum/topic/72761-samsung-i-lg-podpisali-5-letnią-umowę-chodzi-o-telewizory-oled/ Podobny problem dotyczy telewizora OLED SONY z panelem samsunga https://hdtvpolska.com/forum/topic/71644-test-sony-a95l-qd-oled-król-telewizorów-jest-tylko-jeden/page/4/ Proponuje kupić telewizor OLED ale z panelem LG czyli np Sony, LG. https://www.displayspecifications.com/en/brand/47e6f https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025 Internetowe forum samsunga.Problem oczywiście dotyczy panelu w telewizorze oled samsung. https://eu.community.samsung.com/t5/tv/anti-glare-coating-off-oled-tv-55s90c/td-p/8676713 Jeśli nie chcesz telewizora Panasonic to proponuje OLED Sony ale z panelem LG.Model w linku. https://www.displayspecifications.com/en/model/df4b31b1
 10. Wszystko inne , tylko nie samsung.Mam OLED Panasonica.Polecam MZ2000.Nie ma nic lepszego. Samsung sprzedaje najwięcej telewizorów to fakt.Pod wzgledem jakości i trwałości Panasonic jest najlepszy. Mini led lub Qled to lipa.Na filmie niżej porównanie OLED I QLED w jasnym salonie. Samsung często się psuje.Wybierze Panasonica.Panasonic to najlepszy wybór.
 11. Witam. Jeśli cena nie gra roli to proponuje telewizor OLED Panasonic z technologią MLA (Micro Lens Array), aby zwiększyć jasność panelu.Najlepsza jakość dzwięku Technics Dolby Atmos.Bardzo dobre wyniki w testach. https://www.avforums.com/reviews/panasonic-mz2000-tx-55mz2000b-4k-mla-oled-tv-review.21072/ https://sklep.panasonic.pl/panasonic-tx-77mz2000-telewizor-oled-smart-tv-4k-hdr-77-dvb-t2-hevc-procesor-hcx-pro-ai-360-soundscape-pro-dolby-atmos-game-control-board/ Na filmie , pierwszy telewizor po lewej stronie u góry ekranu to OLED Panasonic LZ2000. Edycja. Na filmie , pierwszy telewizor po lewej stronie u góry ekranu to OLED Panasonic MZ2500. Odpowiednik MZ2000.
 12. Usterkę zgłaszasz na internetowej stronie LG. https://www.lg.com/pl/wsparcie/zgloszenie-naprawy/rejestracja
 13. Wysłałeś informacje do LG w tej sprawie? Na internetowej stronie LG jest adres e-mail .
 14. Witam. Usterki nie zgłaszasz w serwisie Ergo Hestii . Usterkę zgłaszasz na internetowej stronie LG .Telewizor jest na gwarancji. Napisałeś że jest ponad 20 uszkodzonych pikseli. Uszkodzone piksele to wymiana panelu lub nowy telewizor.Serwis LG przyjedzie do domu. Zrobi zdjęcia uszkodzonych pikseli i czekasz na decyzje. https://www.lg.com/pl/wsparcie/zgloszenie-naprawy/rejestracja
×
×
 • Create New...