Jump to content

Gmeru

Admin
 • Content Count

  20,788
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Gmeru last won the day on February 6

Gmeru had the most liked content!

Community Reputation

1,900 Excellent

About Gmeru

 • Rank
  EISA Member, THX Certified Level 2
 • Birthday 02/27/1984

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

67,515 profile views
 1. Temat będzie wracał zawsze (drogo, podaj ustawienia gotowe itd..) bo wciąż pojawiają się nowi użytkownicy telewizorów, niedoświadczeni i nie znający się na temacie. Ja też się nie znam na wielu tematach - to normalne Chociaż jak już się mam na ich temat odświętnie wypowiedzieć to najpierw staram się jak najwięcej poczytać i wtedy ewentualnie zabrać głos. W innym wypadku wiadomo - co najwyżej mogę zostać wyśmiany albo ludzie spojrzą z politowaniem.
 2. Cześć, Hdr: 372 kontrast: 3800:1lag: 19ms Tak to wygląda z naszych pomiarów w redakcji Czyli dobry do grania oraz oglądania filmów na Netflix. HDR podstawowy ale spoko jak na tą cenę to nawet wysoki. Mowa o wersji 50 calowej.
 3. To ja jeszcze dodam, że wszystko co możesz zrobić samemu i ma realny wpływ na obraz znajdziesz tutaj czyli zalecane ustawienia: https://hdtvpolska.com/samsung-q90r-test-topowy-qled-4k-w-historii-firmy/5/ A jak chcesz się mocno zagłębić w temat to wyżej kolega podał link do firmy, która kalibruje telewizory od podstaw.
 4. Cześć, zacznij od tego;) https://hdtvpolska.com/55-calowy-telewizor-do-3000-zl-top6-przetestowanych-przez-nas-modeli-grudzien-2019/ Sony XG70 ma bardzo fajną czerń do filmów i seriali: https://hdtvpolska.com/niedrogi-telewizor-4k-hdr-do-netflix-i-grania-test-sony-xg70/
 5. Tych modeli jest tak dużo, że nikt się w tym nie łapie. Musisz konkretnie porównać sobie a najlepiej w realu w markecie. Mnie np. to mało interesuje bo seria 7000 to 7000. Wiadomo jaka jest i składa się z dwóch modeli: z 4 i bez 4 . Kolor obudowy czy pilota nie stawiam jako priorytet gdyż każdy może to sprawdzić sam.
 6. Dla obrazu kluczowa jest druga cyfra. Tylko 4 oznacza, że telewizor posiada obsługę szerokiego gamutu czyli tego: Pozostałe dwie cyfry to: inne kolory, pilot, wyposażenie czy model na dany sklep. Musisz sobie porównać na sklepowych porównywarkach - tam wszystko wychodzi. Albo samemu w sklepie (kolor ramki itp.)
 7. Widzę, że już nie chcesz pisać na forum? Nie ma problemu, zaraz usuniemy konto. Mi to naprawdę obojętne.
 8. Nie ma 60hz oledów 😉 W którym miejscu masz tam napisane 60Hz? Chyba nie chodzi Ci o energię? ;DDDDD
 9. Te oznaczenia były zawsze i biorą się z: 1. Przeznaczenia na dany market w Polsce (ME, euro, MM itd.) 2. Przeznaczenia na dany region Europy A nie dotyczą różnicy w jakości obrazu. Dodatkowo czasem (a nawet często) wpływają też na kolor ramki, innego pilota czy braku albo obecności np. tunera sat albo kablowego. Ale trzeba też przyznać, że w przypadku LCD zdarzy się, że ten sam model i ten sam rozmiar (to jest ważne) ma np. albo matrycę IPS albo VA. I wtedy jest klops bo to są jakby dwa różne telewizory a klient tego nie wychwyci. A zdarza się to ostatnio nawet często. Nie ma szansy nad tym panować ani tego ustalić dokładnie. Z OLED jest łatwo i tak dziwnych motywów nie ma... jest dużo, dużo łatwiej w tego typu ocenie. Maciek Koper mi tu podpowiada, że kiedyś w modelach C8 z pewną końcówką zauważył problemy z barwami. Póki nie ma dowodów nie ma co gdybać. Szczególnie, że OLED ogólnie ma doskonały obraz więc po co przepłacać w tym wypadku.
 10. Ale skąd wiesz, że jest jaśniejszy? Mierzyłeś? Jakieś źródło? Ktoś mierzył? A jak tak to czym? Jakieś wyniki? Liczby? Zdjęcia? Bo na razie to dalej odczytuje jako fake news. I nadal myślę o tych proszkach do prania.
 11. Podchodzę do tego na zdrowy rozum: Tylko B9 różni się od modeli wyższych procesorem alfa 7 a nie 9 czyli elektroniką więc jedyna różnicą między C9 i wyższymi jest "nieco" mniejszy poziom średniej jasności HDR. Nie ma na rynku różnych modeli B9 pod względem procesorów... więc obrazowo jest to samo. A jak to bywa z różnymi końcówkami, mamy inne kolory, pilot czy tunery. Dla mnie tak to wygląda. Nie wiem skąd tak duża różnica w modelu 65" skoro 55" jest w tej samej cenie i tylko pokazuje to, że to takie same modele. Pewnie kurs euro, pozyskanie z różnych źródeł itd... jedyne wytłumaczenie. Brałbym tańszy 😜
 12. To napisz w czym jest lepszy a nie trzymasz nas w niepewności. Szczególnie interesuje mnie 55" bo kosztuje tyle samo. Co jest lepszego oprócz wyposażenia? Bo wiesz, to nie proszek do prania, że niemiecki to lepszy 😜
 13. Najlepiej dodaj sobie do porównywarki na stronie media expert te dwa modele: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65b97la-uhd-4k-a7-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-oled-65b9-uhd-4k-a7-gen-2-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv A wszystko pojawi się gotowe na tacy Wyposażenie jest nieco inne jak napisałeś - stąd różnica w cenie modelu 65" gdyż 55" kosztują dokładnie tyle samo: 4999zł. Obrazowo to są te same telewizory. 120Hz, procesor alfa 7 itd.
 14. Niczym. Może kolorem. Generalnie to jest dokładnie ten sam model pod względem obrazu.
 15. Wszystko powyżej 5m nie jest pewne jak nie ma wzmaka albo nie jest optykiem. Musisz kupić, zrobić test przy max przesyle.
×
×
 • Create New...