Jump to content

Gmeru

Admin
 • Content Count

  20,839
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Gmeru last won the day on July 13

Gmeru had the most liked content!

Community Reputation

1,925 Excellent

About Gmeru

 • Rank
  EISA Member, THX Certified Level 2
 • Birthday 02/27/1984

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

68,126 profile views
 1. W tej cenie to Philips Performance czyli to co wyżej kolega napisał Największy wyróżnik - wiadomo: Ambilight. Tylko każdy rozmiar to inny typ matrycy więc upewnij się. Celowałbym w 58".
 2. Możliwe, że np. Sony XH90 ma więcej niż jeden ale nie ma jak tego obecnie ustalić gdyż porty póki co działają w standardzie 2.0. A stosownej informacji na tyle obudowy brak jak to jest w przypadku modeli Sony 8K.
 3. Nie ma to większego znaczenia (przy OLED ma ogromne i z wystawy bym nie brał jak chodził długo). W tej cenie brałbym z miejsca (ja, ale rozumiem opory co do przepracowanych godzin chociaż lcd jest bardzo trwały). Może jeszcze zbić na 3500 zł. Cena startowa tego wysokiego modelu wynosiła 7499 zł 6 maja 2019. https://hdtvpolska.com/znamy-ceny-nowych-telewizorow-samsung-qled-2019/2/
 4. ok. My mieliśmy różne. Wielkość ma znaczenie. Myślę jednak, że nie aż takie. Ale kto ich tam wie... Nadarzy się gdzieś 65" i 77" to na pewno sprawdzimy. Może przy okazji w brand store lg jak będziemy coś tam robić.
 5. A chłopaki z rtings nie mieli 65"? Tam może być więcej też. Zauważcie, że C9 mieliśmy 65" a CX 55". Większy ma trochę więcej nitów. Pewnie różnica nie może być aż tak duża ale na pewno będzie.
 6. Jak ma być do filmów i w ogóle kino domowe pełną gębą to ten OLED będzie extra. Obraz z niego da Ci dużo więcej radochy wizualnej niż sama rozdzielczość 8K w NANO. Czerń i jeszcze raz czerń. I jeszcze dodatkowe dwa cale
 7. Do samych konsol i PC na ten moment więcej funkcji ma Q80T (4K 120Hz, VRR w różnych wersjach w tym AMD FreeSync, Upłynnianie w trybie gra z niskim lagiem, Dynamiczny Korektor Czerni, automatyczny tryb Gra (ALLM)). Cały czas nie wiem jak zachowa się XH90 gdy aktywne stanie się HDMI 2.1. Czy w menu Xboxa pojawi się aktywna funkcja VRR np.? Nigdy jeszcze tego nie uświadczyliśmy w Sony - pytanie jak to będzie zaimplementowane. Wydaje mi się, że koreańskim konkurentem bezpośrednim będzie nie tyle Q80T tylko Q70T i jego pochodne. Obrazowo Q70T jest słabszy od XH90 patrząc na parametry tylko 4K Ultra HD (np. średni HDR 415 nitów vs 550 nitów) ale za to ma wspomniane dodatkowe i bardzo przydatne funkcje pod konsole). To na razie early wrażenia. Więc nie brałbym tego jako wyrocznię tylko pierwsza opinia na gorąco.
 8. Takie szczegóły dopiero w teście pełnym a ten najwcześniej w sierpniu. Na razie na szybko zdjęliśmy ogólniki bo testowaliśmy od "a do z" inny model - ZH8 8K i to on najpierw się pojawi. Ale mając obok XH90 nie mogłem odpuścić chociaż minimalnej wiedzy bo każdego z nas to przecież CHOLERNIE ciekawi Czy są dwa gniazda HDMI 2.1 to nie mam pojęcia... nie ma żadnych oznaczeń jak napisałeś a np. w ZH8 ma wyraźnie oznaczone takie gniazdo i jest jedno (HDMI 4). Skąd taka informacja?
 9. Dzisiaj wstępnie przetestowaliśmy XH90. Jutro postaram się wrzucić zapowiedź. Jest dobrze. Średni HDR ponad 500 nitów. Niezła czerń, około 32 strefy (trudno jest dokładnie policzyć - nikt ale to nikt z Sony nie podaje oficjalnych danych więc wszystko w rękach oka i recenzenta oraz sposobu na ich zlokalizowanie). Oczywiście to przecież niższy model więc nie ma tutaj żadnych cudów w tej sprawie - średnia półka w tym aspekcie. Niski lag 15 ms. Póki co nie działa HDMI 2.1 więc nie ma dodatkowych opcji. Ma być update w przyszłości. W tej cenie jest bardzo ok i tego się spodziewałem po tym modelu. Cena / jakość m.in do nowych konsol będzie jak znalazł. Oby tylko odpalono ten port bo chciałbym w końcu zobaczyć na Sony np. w dashu Xboxa aktywne opcje VRR czy ALLM... nie mówiąc o 120Hz 4K na PC. Póki co tych funkcji nie ma. Jak wszystko będzie aktywne to cena się moim zdaniem broni (około 6500 zł za 65" i pewnie trochę spadnie patrząc na poprzednie lata). Jednak takich wyskoków HDR np. jak miał XF90 nie ma.
 10. Gmeru

  Barylka77

  Dopłacasz za lepszą jakośc HDR. Warto.
 11. Chodzi o to, że jak zwracasz uwagę to fajnie jakby była trafiona. A oczywiście nie jest. Boli mnie jak zwykle niewiedza i pisanie czegoś co jest nieprawdą i nie jest poparte żadnymi faktami oraz argumentami. Więc to nie jest spinanie się tylko merytoryczne odpowiadanie na puste zarzuty bez przykładów. PUS7304? Bardzo proszę: https://hdtvpolska.com/telewizor-dla-kazdego-philips-performance-pus7304-pus7334-pierwsze-wrazenia/ https://hdtvpolska.com/telewizor-philips-performance-to-cenowa-okazja-do-filmow-i-gier-ktora-warto-sie-zainteresowac-sprawdzamy-dlaczego/ https://hdtvpolska.com/70-calowy-gigant-philips-performance-za-jedyne-3699-zl-w-promocji-do-filmow-seriali-i-gier-va/ https://hdtvpolska.com/wielki-telewizor-wielka-promocja-75-calowy-uniwersalny-philips-performance-za-jedyne-4799-zl/ Czy po przeczytaniu tego wszystkiego naprawdę jeszcze czegoś nie wiesz? Jak to jest za mało to proszę napisz swój test. Dodatkowo akurat ten telewizor mieliśmy w redakcji dosłownie we wszystkich wersjach (ze względu na ogromną ilość rozmiarów IPS i VA) co widać na poniższym zdjęciu oraz pomagaliśmy Philipsowi z jego softem (bardzo dogłębne testy inżynierskie) aby model tegoroczny był lepszy więc bardzo źle trafiłeś. Ten model nie ma żadnych tajemnic. Żadnych. Bardzo dobry telewizor w swojej cenie, która jest obecnie bardzo niska. Pisaliśmy o tym wiele razy. Więc widocznie (jak zwykle) za mało dokładnie śledzisz portal skoro napisałeś, że niby czytasz od lat. Przypomnę też, że jesteśmy w EISA i ten temat dość mocno nas pochłania i tam musimy testować wewnętrznie. Mam dalej pisać? Portal to bardzo złożona sprawa opierająca się na wielu, wielu elementach składowych a nie tylko testach. One stanową procent. Są bardzo ważne ale to jest procent a nie większość. Serio ale pół miliona użytkowników UU portalu nie bierze się z kilku testów jak chyba niektórzy widzę sądzą. Tylko z całej pracy, którą tu robimy oraz także z wiernych i aktywnych userów, którzy przebywają na forum od wielu, wielu lat. Dokładnie. Aktualnie jesteśmy zalani sprzętem i trudno to wszystko ogarnąć bo wszyscy, wszystko wydali w tym samym momencie i zamiast wakacji jest roboty po pas. Nigdy tak nie było. A portal nie żyje tylko z testów tylko z wielu innych wpisów, które są często ważniejsze jak np. przeglądy tv pod konsole itp. Szczerze? Nie wiem. Jeszcze wrócę do tego tematu. Póki co czekają kolejne: TCL (C71), Sony (ZH8), Samsung (TU8500), LG (CX i nano) i Philips (nowy performance) i Panasonic (HX800). Trochę ciężko... a i tak pewnie się modele zmienią chociaż CXa wrzucę pewnie jutro albo w PN. TU8500 będzie kolejny bo też go mamy już. Dalej zobaczymy co przyjdzie w kolejce ale modeli jest wiele, które właśnie w tym momencie wchodzą albo już weszły do sklepów. Jak wyżej pisałem: wszystkie w tym samym momencie...
 12. Tak? A jakich? Wypisz listę. Zobaczymy jak dużo się na niej pojawi takich produktów Konkrety a nie ogólniki proszę. Możesz wypisać z 3 ostatnich lat. Czekam. Bo to, że nie zawsze plany wychodzą to oczywista oczywistość. To nie jest fabryka kolego. Tylko portal i współpraca z dziesiątkami podmiotów. A teraz w dobie koronawirusa nic nie będzie jasne przez pewnie rok i więcej. Z dnia na dzień zmieniamy plany bo producenci - jak cały świat - są w trudnej sytuacji. ps. Widzę, że dołączyłeś na forum pod koniec 2019 roku. Wątpliwy staż. Postów też od groma - 8. I od razu takie uwagi? Mało elegancko. Mogę Ci podrzucić do testów nowego Hisense i wtedy będzie test bardzo szybko jak rozumiem.
 13. Zdziwiłbyś się co było w czołówce a nawet numer 1 oglądalności w player. Była nim polska wersja tego programu 😜Podobnie jak TVN7.
×
×
 • Create New...