Jump to content

Gmeru

Admin
 • Content Count

  20,980
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Gmeru last won the day on December 24 2020

Gmeru had the most liked content!

Community Reputation

2,024 Excellent

About Gmeru

 • Rank
  EISA Member, THX Certified Level 2
 • Birthday 02/27/1984

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

69,349 profile views
 1. A no ciężko! Zobaczymy. Mimo wszystko konkurencja jest spora Nawet w tej cenie. Ciekawe, ciekawe co tam wyjdzie. On miał już nawet do nas przyjść w tym tygodniu ale trochę zawaleni jesteśmy zaległymi sprawami pt. HISENSE(!!). A tutaj też się wiele zadziało. Na dniach wrzucę test U8Q i U7Q.
 2. Cześć, Również tutaj? Od zawsze o tym piszemy w testach / mówimy na wykładach jeżeli śledzisz je od lat. Odbiór 500 nitów HDR na OLED nie równa się odbiorowi 500 nitów w LCD W tym wypadku dużo lepiej wypada OLED jako ogólny obrazek na filmie. Dodatkowo wiele innych czynników od tego zależy (chociażby jakiej klasy jest to lcd np. typ podświetlenia itp) w tym... subiektywny. Ostatnio zobaczyłem HDR na Hisense 8 serii, która ma w peaku 1300 nitów i szczęka na podłodze na filmie mimo, że to nie OLED. Można tak wypisywać i porównywać bez końca bo jest wiele różnych sytuacji oraz wiele różnych materiałów filmowych. Podsumowując: dobrze kombinujesz ze swoimi przemyśleniami! Pewnie @Maciej Koper też by tutaj dodał swoje 3 grosze.
 3. Warto. Q80T ma sporo lepszą czerń - strefowe podświetlenie. Natomiast Q7X to obrazowo te same modele. Różnica to wyposażenie, pilot, numer na sklep itp. W tym przypadku seria to seria pod względem obrazu. Q70T, Q80T itd.
 4. Od Q80T zaczynają się strefy. Q70T nie ma.
 5. Cześć, Jaki masz dokładnie kabel? Podaj proszę wszystkie dane: firma, zdjęcie opakowania z każdej strony, długość itd.
 6. Niestety ale to jest sprawa losowa. To LCD. Coś tam zawsze może być ale ostatnio akurat uważam, że to temat marginalny. Jednak nie mogę napisać nic na 100% w takich tematach.
 7. Tak, pod względem obrazu są takie same.
 8. @efel wiele z tego co napisałeś, nie jest prawdą ale to są już sprawy wewnętrzne firmy. Nie mnie o tym pisać. Nie jestem żadnym adwokatem Philipsa. Swoją wiedzę opieram na wieloletniej współpracy - redakcyjnie od 2006 roku. A co do odczuć to rozumiem. Czytam fora, czytam komentarze i posty. Jak u każdej firmy: ścieki lecą tak samo jak na samsunga (qled be), lg (oled się wypala), Sony (to już nie sony), na serwisy wielu firm itd itd itd. Generalnie odpowiedziałem na pytanie: co ma do tego Holandia. To wszystko z mojej strony.
 9. No ok. Dlatego napisałem jak jest, m.in o tych Indiach i jest jak napisałeś też. I ok, pisanie holenderski Philips pewnie nie jest totalną prawdą patrząc od strony właściciela. Ale wkur.. mnie klimat jaki się tworzy wokół tego i zdecydowane gnojenie firmy w dół wytykając, że to nie Philips (a taki zauważyłem klimat za każdym razem gdy ten temat wraca), Philips się skończył itd. Bzdura. Nigdy nie było tak dobrze jak jest od kilku lat co widać po np. dzisiejszych premierach. Stąd moje podejście takie a nie inne. Są tam też jak wiemy nasi rodacy z którymi często rozmawiam na filmach w języku polskim.
 10. I tak i nie. W Indiach coś tam się dzieje też jako support. Ale spokojnie można cały czas uważać, że to firma, która tworzy w EU. Znam trochę stan tej korporacji oraz ludzi, którzy tam pracują - wszyscy są w Amsterdamie czy Ghent. Wiem jak to wygląda, dlatego piszę. Chińskiej myśli technicznej to tam jak na lekarstwo. To myśl EU + Bowersa z UK. To nie TCL, Xiaomi czy Hisense. Pomysły rodzą się w EU co chyba widać. To cały czas Philips, który od lat się rozwija. Taki jakiego pamiętamy 10 lat temu (tam są Ci sami ludzie w wielu miejscach np. szef szefów od technologii, którą widzimy co roku a nie ktoś z Chin!). Dlatego pisanie, że Holandia to błąd jest jakimś dużym nieporozumieniem. Ale ok. Jak chcecie się spierać kto jest właścicielem to nie ma o co: Chiny. Każdy to wie. A firma nazywa się TPV. Dzięki TPV, Philips trwa i ma się mega dobrze. Podsumowując: odpowiedziałem na twoje pytanie: co mają do tego Holendrzy Już wiesz, że mają bardzo dużo. A właścicielem są Chiny. Być może to coś jak VOLVO ale nie mam pojęcia jak jest finalnie w VOLVO> Nie moja działka.
 11. Powiem tak. Serio ale cały czas wszystko jest wymyślane w Holandii. Tak samo to miejsce w którym byłem w 2014, cały czas tworzy: Nic się nie zmieniło. Chiny to Xiaomi. Hisense, TCL itp. Ale na pewno nie Philips. Kasa leci z Chin i bardzo dobrze. To jak z VOLVO Dzięki temu, mamy co mamy czyli ciekawą ofertę oraz rosnące audio z roku na rok, które też powróciło dzięki wsparciu.
 12. W Media Markt znów pojawiła się konsola PS5. Ponownie jednak dostępna jest tylko w większy zestawie z dodatkowym padem oraz wybranymi grami.   Przeczytaj całość
 13. Wygląda na to, że po prostu cała grupa osób stąd wyleci. Nie mam z tym żadnych problemów. Albo się uspokoicie jeden z drugim albo tak się stanie. Pozostanie Wam VPN jak tak bardzo będziecie chcieli tutaj być.
 14. Dzięki za tak dużą opinię. Oczywiście wbrew temu co napisałeś: ta opinia ma duże znaczenie Szczególnie gdy jest tak rozbudowana. Na pewno wielu pomoże.
×
×
 • Create New...