Jump to content

vader_4747

Użytkownik
 • Content Count

  1,115
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

vader_4747 last won the day on December 1

vader_4747 had the most liked content!

Community Reputation

699 Excellent

2 Followers

About vader_4747

 • Rank
  4K

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,545 profile views
 1. Ale ze dwa razy w tym wątku sugerowałeś, że zbliża się ich koniec i nie mają racji bytu, stąd mój komentarz. Tylko, że badania to już były dawno temu, nawet protopy tcl pokazywało. Ja pisałem o budowie fabryki. Oby, zawsze presja jest dobra. Dlatego ja zawsze kibicuje nowym technologiom i dlatego też jestem zadowolony, że w obrębie samej technologii OLED pojawią się nowi gracze jak JOLED czy tcl bo to zawsze zmusi LG, by samo zaczęło pracować nad kolejną generacją paneli. A te "drukowane" matryce ciekawie się zapowiadają. Jest też kilka innych dróg rozwoju, więc nic tylko czekać na progress.
 2. Ale napisałem wyraźnie, że nie mam na myśli tego obecnego qleda, a tego sensu stricto, w którym za luminację odpowiadać będą same tzw. "kwantowe kropki". Zobacz. Oraz tutaj.
 3. Ja napisałem "µLed", a więc microled oraz "qled sensu stricto", a żadna z tych technologii to nie lcd.
 4. Inwestuje się w celu osiągnięcia zysku - gdyby więc OLED miał na 100% zaraz zniknąć z rynku to działania tcl logiczne na pewno by nie były. Jeżeli więc wrzucają dużą kasę w OLED to znaczy, że nie jest tak, że jego koniec zaraz na pewno nastąpi. Nie inwestuje się w coś czego porażka jest z góry przesądzona na 100%. I to nie tylko miliony, ale również 6.8 miliarda dolarów we własną produkcję, o czym w pierwszy poście już napisałem, ale jakoś to pomijasz, bo zapewne łatwiej wymyślać wymówki dla niższej kwoty. Nie każę nikomu kupować OLEDów, bo każdy ma prawo woleć lcd czy cokolwiek innego, ale wieszczenie ich rychłego końca, który zaraz ma nastąpić, to myślenie życzeniowe osób niemogących (nie wiedzieć czemu) zdzierżyć ich istnienia. Bo wystarczy choć trochę zapoznać się z aktualnymi trendami w branży, by wiedzieć, że przedsiębiorstwa OLEDów nie skreślają. Druga sprawa - konkurencyjna technologia zawsze jest dobra, bo zmusza producentów do większych starań i udoskonalania produktów, więc chociażby z tego względu nie wiem co dobrego przyniosłoby gdybyśmy zostali wyłącznie z jedną technologią lcd. Niech więc będzie ich jak najwięcej: OLED, µLed, Qled (ten sensu stricto, nie to co mamy teraz), lcd itd.
 5. A kwoty liczone w miliardach na własną produkcję też? Rozsądna firma miałaby inwestować w coś co ma upaść i zaraz zniknąć z rynku? Trochę to nielogiczne - biegnij szybko nauczyć ich biznesu!!! Inwestycje pokazują w czym przedsiębiorstwo dostrzega potencjał... Zresztą to nie tylko tcl - wystarczy spojrzeć na działania samsunga.
 6. OLED to nowość na rynku konsumenckim (bo sama technologia jest już znana od dłuższego czasu), która dopiero będzie się dalej rozwijać. Fajnie, że tcl chce w końcu coś zdziałać w segmencie lcd, bo widać tam lekki zastój i tendencję do zmniejszania stref indywidualnego podświetlania, ale prognozy mówiące, że OLED zostanie zaraz wyparty przez mini ledy są nieprawdziwe i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Gdyby tcl faktycznie miało takiego killera OLEDów to pojawia się pytanie po co zainwestowali 187 milionów dolarów w japońskie JOLED panasonica i sony oraz po co w 2024 r. mają ruszyć z własną produkcją OLEDów, w co podobno włożyli pare miliardów (i podobno mają w końcu ruszyć z "drukowanymi" OLEDami - podobnie jak i japończycy z JOLED - czyli czymś co i LG zapowiadało jakieś 2 - 3 lata temu, ale ze względu na koszty na razie odpuścili). Także od dawna wiadomo, że w OLEDach jest duży potencjał tylko koszty wysokie.
 7. Ja żartowałem, wcale nie uważam, że Ci się tv wypali. Po prostu w nawiązaniu do wcześniejszej dyskusji i ostrzeżeniach sony, wskazałem że samsung też taki komunikat wystosował w stosunku do lcd.
 8. No to mogę Cię nastraszyć i powiedzieć, że samsung ostrzega przed wyświetlaniem stałych elementów obrazu także na lcd 😁 Źródło. 😲
 9. Dokładnie tak, nie raz tam zdarzało się OLEDom wygrywać także w kategorii HDR
 10. Ale już tak na poważnie - skoro nie chcesz drażnić MK - to tak ja wyżej napisałem - z pomiaru wartość luminacji musi wyjść inna wartość niż 0 cd/m2. Tylko wtedy uzyskamy kontrast inny niż nieskończony, bo wynika on właśnie z obliczania kontrastu z wartościami wyższymi niż "0". Wcześniejsze panele OLED nie uzyskiwały zawsze idealnej czerni - mimo, że piksele także się kompletnie wyłączały, to światło ze świecących miejsc się trochę rozchodziło po ekranie, więc takie "odbicia" pogarszały czerń. Później powłoki zostały dopracowane i problem rozwiązany, a w konsekwencji nawet na czerni w okolicy świecącego obiektu HDR nie da się zmierzyć jakiejkolwiek luminacji - stąd kontrast nieskończony. To jest też powód dla, którego HDR tak dobrze na OLEDach wygląda, mimo że na papierze dysponują niższą mocą "świetlną" - duży kontrast bez jakiegokolwiek bloomingu i rozświetlania stref.
 11. No to musisz zorganizować szkolenie dla Macieja Kopra i wytłumaczyć mu, że źle mierzy A tak na serio to całkiem sporo pierwszych telewizorów OLED osiągało właśnie kontrast w wysokości ok. miliona do 1 - początkowo nie miały luminacji na poziomie 0 cd/m2. Światło z planszy ansi się na nich troszkę rozchodziło po powłoce.
×
×
 • Create New...