Jump to content

vader_4747

Użytkownik
 • Content Count

  1,133
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  40

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

vader_4747 last won the day on February 14

vader_4747 had the most liked content!

Community Reputation

779 Excellent

2 Followers

About vader_4747

 • Rank
  4K

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,787 profile views
 1. Przecież on ma kontrast natywny 1000:1, a więc standardowy dla matryc ips, a tamte dyskusje dotyczyły właśnie kontrastu natywnego. Te 32 000:1 to nie kontrast natywny, a osiągnięty właśnie dzięki systemowi lokalnego wygaszania. Wcześniejsze rozmowy odnosiły się do kontrastu natywnego, a więc bez lokalnego wygaszania - MK zawsze mierzył go w przypadku tv na planszach ANSI z wyłączonym systemem lokalnego wygaszania (było to zawsze zaznaczone w recenzjach). W przypadku testu tego monitora jest na odwrót - ansi został zmierzony wyłącznie z włączonym lokalnym wygaszaniem, a natywny w ogóle nie został podany. Rtings mierzy kontrast wyłącznie na planszach ansi, ale podaje zawsze dwa wyniki - kontrastu natywnego oraz z lokalnym wygaszaniem. W tym teście tej pierwsze wartości zabrakło. Matryca lcd w przypadku tego monitora jest standardowa - a jedyne co ja zawsze twierdziłem to właśnie to, że kontrast mini ledów nie wynika z natywnych możliwości samej matryc lcd, a właśnie z lokalnego systemu wygaszania. Dokładnie o to chodzi. Jest to kontrast uzyskany dzięki dużej liczbie stref wygaszania.
 2. Bliżej premiery nowych modeli ceny jeszcze spadną, więc możesz zawsze trochę poczekać z zakupem, skoro nie musisz kupować już teraz. Z alternatyw dla xh95 może zobaczyć samsunga q90t, który na tę chwilę jest jednak droższy, ale warty rozważenia.
 3. Tego pierwszego to już raczej nigdzie nie dostaniesz.
 4. Nigdy nie pisałem, że problem wypaleń został w 100% wyeliminowany, a więc znowu zmyślasz i potwierdzasz, że jedynie to potrafisz. Jedyną osobą posługującą się kłamstwami jesteś więc ty sam. Jedyne co jak widać potrafisz to pisać bzdury i obrażać. Ja nie sugerowałem tobie braku rozumu, a jedynie wytknąłem hipokryzję. A co do określenia "trollowanie" to jak inaczej nazwać praktykę, którą uprawiasz na forum? Zresztą to twoje własne określenie, którym się często posługujesz. Jeżeli więc u kogoś brak kultury i rozumu to tylko u ciebie. A co do domagania się cytatów to chyba logicznym jest, że jeżeli komuś stawia się zarzut to trzeba go czymś podeprzeć, w przeciwnym wypadku jest on nic niewartym wymysłem.
 5. Powyższe zdanie najlepiej podsumowuje dalsza część twojej wypowiedzi: Cytat z wczoraj: Smutne, że od dawna jedyne co potrafisz to posługiwać się tym zmyślonym cytatem sugerując, że użytkownicy tego forum umyślnie wprowadzają innych w błąd. Nikt z doświadczonych posiadaczy OLEDów nie twierdzi, że problem został zupełnie wyeliminowany, więc wymyśliłeś sobie bajeczkę, którą powtarzasz, bo jak widać na tym twoje argumenty się kończą. Zresztą jakiś czas temu chyba @efel prosił o cytat takiej kategorycznej wypowiedzi, stwierdzającej, że problem został w 100% wyeliminowany i oczywiście nabrałeś wody w usta. Te twoje "wrzutki" nie są więc żadnym uświadamianiem innych, jak zwykłym trollowaniem, co pokazuje jedynie dużą hipokryzję, bo sam taki zarzut lubisz wobec innych stosować.
 6. Skoro brałeś jeszcze wcześniej pod uwagę xh95 to jeszcze dorzuć do puli samsunga q90t.
 7. To przestań czytać swoje własne posty, gdyż wskazaną mantrę to na tym forum głównie sam powtarzasz. Prawda jest taka, że ciężko znaleźć jakiegoś doświadczonego posiadacza OLEDów, który jeszcze by twierdził, że problem wypaleń został już zupełnie wyeliminowany. To nie pomysł, ale praktyka, która jako systemu strefowego wygaszania używa drugiej monochromatycznej matrycy lcd o rozdzielczości FHD. Taki model pojawił się na rynku australijskim i chińskim, ale z dalszego rozpowszechniania na chwilę obecną zrezygnowano - podobno ze względu na fakt, że przepuszczanie światła przez dwa panele jest bardzo mało wydajne i wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na energię.
 8. Tylko, że to po ciemku powinno być robione zdjęcie. Nie jest w każdym razie jakoś bardzo źle. Jak to wygląda przy normalnych treściach? Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 9. A może jednak kino domowe? Skoro ma być wszystko białe to od razu na myśl przychodzą białe "jajka" od KEFa, które dużo miejsca nie zajmą. Zestaw 5.1 (ostatnia wersja oznaczona jest jako e305, o ile dobrze pamiętam) wyjdzie znacznie drożej niż soundbar, gdyż dochodzi jeszcze koszt AVR, ale taki zestaw zawsze zagra lepiej. Wiem, że to zupełne przeciwieństwo tego co planowałeś i konieczność "okablowania" pokoju. Mi jeszcze Sonos arc przychodzi na myśl i Bose 700. Nie wiem czy od sony także kiedyś czegoś nie widziałem. Sonos wychodzi dosyć drogo jak na soundbar, bo wypada jeszcze suba dokupić za drugie tyle i tyły. Jeżeli jednak nie chcesz dźwięku przestrzennego to ten Dali będzie ok.
 10. Napisał, że 50". Do oglądania wieczorami i na wprost szukaj czegoś na matrycy va.
 11. Zawsze ceny rosną przed końcem roku. Po Nowym Roku znowu spadną.
 12. OLED zdecydowanie wygrywa jakością obrazu, a jak się boisz to zobacz sobie samsunga q90t, ewentualnie q80t w większym rozmiarze.
 13. Prównanie CP2077 do jakiegoś Fernbusa, o którym nikt nie słyszał to jest nie na miejscu. Cyberpunk 2077 to tytuł AAA i najbardziej wyczekiwana gra roku od studia, nad którym wszyscy piali z zachwytu po Wiedźminie 3. Każdy liczył na grę generacji, a w wersji na konsole CP2077 wygląda jak wersja alpha gry robionej przez amatorów po godzinach...
 14. Nie. Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...