Jump to content

vader_4747

Użytkownik
 • Content Count

  848
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

vader_4747 last won the day on January 23

vader_4747 had the most liked content!

Community Reputation

395 Excellent

2 Followers

About vader_4747

 • Rank
  1080p

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2,462 profile views
 1. Nie wiem czy dostaniesz gdzieś jeszcze nowe OLEDy, które wskazałeś - model B7 wyszedł w 2017 r., a kupowanie powystawowych telewizorów nie jest dobrym pomysłem (a zapewne tylko takie jeszcze krążą po różnych aukcjach jako niby nowe). Poza tym jak LG to tylko OLED. Telewizory lcd to z kolei warto spojrzeć na sony i ewentualnie samsunga. Kupując OLEDa brałbym C9, a lcd sony xg95.
 2. Nie. OLED to zupełnie inny typ matrycy od panelu ciekłokrystalicznego. Przy telewizorach lcd (także qledach) ciągle masz panel ciekłokrystaliczny, podświetlony diodami led (dawniej były stosowane świetlówki). Przy telewizora OLED matryca jest zbudowana z diod organicznych. Jest to więc zupełnie co innego.
 3. Nie myl gwarancji z ubezpieczeniem, bo to zupełnie inne rzeczy.
 4. To żeś się bzdur naczytał.
 5. Jeżeli koniecznie chcesz OLEDa, to przemeblowanie faktycznie będzie wskazane. We wskazanym budżecie nie kupisz wersji 65", a taka do odległości 4m byłaby zdecydowanie bardziej odpowiednia. Ewentualnie możesz zobaczyć sobie jakiegoś lcd, np. xf90, którego kupisz za trochę ponad 5000 zł w 65" - w jasnym pomieszczeniu jego jasność będzie sporą zaletą.
 6. Raczej oba mają podświetlenie krawędziowe.
 7. Coś Ci się chyba pomyliło 😉
 8. vader_4747

  Problem LG C8

  Zdecydowanie wołaj serwis - matryca do wymiany. I tak zazwyczaj się kończy kupowanie telewizorów powystawowych lub ze zwrotów.
 9. Nigdzie nie napisałem, że problem zanieczyszczonych matryc ciągle występuje, a jedynie że sposób w jaki tp vision potraktowało klientów nie wzbudza zaufania do marki.
 10. W zamierzonym przedziale cenowym mieści się LG B9. Trochę drożej jest C9 55". Testy obu masz na portalu. Okna będzie pewnie trzeba zasłonić do oglądania. Do bardzo jasnych pomieszczeń, gdzie słońce pada do tego wprost na telewizor lepiej spiszą się telewizory lcd z wyższą maksymalną jasnością i bardziej matową matrycą.
 11. To nie znajdziesz niczego w zakładanym budżecie. Najtańszy godny polecenia odtwarzacz z Dolby Vision to druga wersja Sony X800 (oznaczona jako M2), który kosztuje ok. 1300 zł., ewentualnie Panasonic ub450 za ok. 900 zł.
 12. Chcąc korzystać z dobrodziejstw hdmi 2.1 musisz mieć telewizor obsługujący taki standard, a o ile się nie mylę to Twój samsung ma jedynie port hdmi 2.0, więc kabel w wersji 2.1 nie zrobi kompletnie żadnej różnicy. HDR działa normalnie na hdmi 2.0 - to o czym piszesz to dynamiczny HDR.
 13. Zarówno Twój telewizor jak i konsola posiadają porty hdmi 2.0, więc i taki kup kabel.
 14. Telewizor każdej marki może się zepsuć. Kłopot jest taki, że serwis philipsa uchodzi za najgorszy - wystarczy poczytać o smogu w ich telewizorach. To jak potraktowali wtedy klientów raczej przekreśla ich jako markę godną zaufania.
 15. Jak dla mnie to bez sensu jest kupować pod telewizor UHD zwykły odtwarzacz blu ray.
×
×
 • Create New...