Jump to content

vader_4747

Użytkownik
 • Content Count

  956
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

vader_4747 last won the day on August 28

vader_4747 had the most liked content!

Community Reputation

520 Excellent

2 Followers

About vader_4747

 • Rank
  1080p

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,132 profile views
 1. Tutaj nie ma czego porównywać, ponieważ OLED to zupełnie inna - wyższa oczywiście - liga.
 2. Duży plus dla konsoli Microsoftu. Nawet jeżeli twórcy nie zdecydują się na wykorzystanie w grach dobrodziejstw Dolby Vision, to konsola staje się bardziej atrakcyjna jako odtwarzacz.
 3. Wszystko im wyszło normalnie. Oni po prostu mierzą kontrast ANSI zarówno z wygaszaniem jak i bez - ten sposób jest bardzo wymagający dla lokalnego wygaszania i w konsekwencji pomiar często osiąga niezbyt imponujący wynik, zbliżony do natywnego kontrastu matrycy. Wyniki rzędu kilkuset tysięcy do jednego to w scenach "real life" z filmów wychodzą.
 4. "Częścią", którą chcesz wymienić jest ekran Twojego telewizora, a więc jego najważniejszy i najdroższy element. Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 5. Zdecydowanie ten drugi, czyli xh90. Nowszy i bardziej dopracowany model, z portami hdmi 2.1.
 6. To jest po prostu podstawowy, bazowy model, bez kompletnie żadnych fajerwerków, więc i jakość obrazu będzie na takim poziomie.
 7. Prawda jest taka, że w zakładanym budżecie to nawet w 75" niczego solidnego raczej się nie znajdzie. Jedynie w rozmiarze 65" można by szukać, ale przy takiej odległości to jednak trochę mało i wypadałoby celować w te 75", a i 85" by nie zaszkodziło. To jednak wiąże się z koniecznością znacznego zwiększenia budżetu.
 8. 4.5 metra to dużo, także też polecam pomyśleć o przekroczeniu 80".
 9. Nie. Ja osobiście gdyby korzystał z upłynniaczy, brałbym OLEDa od sony, które są mniej podatne na artefakty.
 10. Upłynniacz LG tak ma, że lubi sypać artefaktami i nic z tym nie zrobisz.
 11. Xg95 wcale nie był najlepszym telewizorem LCD w zeszłym roku. Ja osobiście wolałbym chyba tegorecznego xh90, który jest bardzo udanym modelem, ale prawda jest taka, że którego nie weźmiesz będziesz zadowolony. Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 12. Naprawdę logo stacji jest dla Ciebie aż tak ważnym czynnikiem wpływającym na jakość obrazu, że jego przyciemnienie od razu ją pogarsza? Doprawdy bardzo specyficzny masz gust, skoro logo jest, aż tak ważnym elementem oglądanych treści. [emoji6] No, ale o gustach się nie dyskutuje - jedni oglądają filmy, inni loga i paski na kanałach informacyjnych. [emoji2960] Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 13. Ale tutaj chodzi o to, że nie mamy HDR, a SDR wpakowane do kontenera HDR. Skutkuje to wymuszeniem w telewizorze pracy w trybie HDR, ale nie sprawia, że nagle zyskujemy szeroki zakres dynamiki charakterystyczny dla obrazu w HDR... Jest trochę takich oszukanych filmów, np. najnowszy Blade Runner. Ale sprawa dotyczyła efektu HDR i detali w jasnych partiach obrazu, a do ich pokazania sama rozdzielczość nie wystarczy i potrzeba HDR... No ale co ma piernik do wiatraka i jakie konwertowane? Taśma filmowa (nawet najpopularniejsza 35mm) potrafi zapewnić naprawdę dużą liczbę detali... Wiele starych filmów naprawdę dobrze wygląda w UHD.
×
×
 • Create New...