Jump to content

9000

Użytkownik
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

9000 last won the day on July 17

9000 had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

About 9000

 • Rank
  SVCD

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak nie mają? Jak TV nie obsługuje DA, to nie prześle takiego dźwięku z appki Neflix/AppleTV do AVR/SB który jest to w stanie dekodować.
 2. 9000

  OLED LG C1 vs B1?

  Jak Ci 1000 płn nie robi różnicy to bierz. Jak masz kolejne 2000 to weź G1. Zawsze lepiej wziąć coś lepszego. Ja do C1 dopłaciłem.
 3. Czy ktoś ma może informacje na jakim etapie jest obiecana wymiana wadliwych HDMI 2.1 vide https://usa.yamaha.com/news_events/2020/2020_avr-hdmi-caution.html Miało być na jesienie, a jest już zima 😕 Doczytałem właśnie, że mimo wymiany i tak nie będzie działać jak trzeba: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1629971809
 4. 9000

  HDR dv

  Innymi słowy, film odtworzysz, ale nie zobaczysz DV, mimo, że taki obraz jest na płycie i masz odpowiedni odtwarzacz, a to dlatego, że Samsung nie wspiera tego formatu. Zapali Ci się HDR na TV, ale i tak obraz będzie super jak napisał Gmeru.
 5. A po co opytkiem? HDMI ma znaczenie lepszą przepustowość i przepuści DD+, a optyk tylko DD. Z TV wychodzisz portem ARC, a we wzmaku wchodzisz do OUT(ARC). Na TV ustawiasz passtrough (bitstream) i dźwięk idzie prost do AVR.
 6. Obsługuje. Wejdź sobie nawet na YT i poszukaj materiałów 4k. Netflix, o ile ma najwyższy abonament da Ci całe morze materiałów 4k. Na Player.pl też jest tego trochę. Możesz kupić PS5, odtwarzacz UHD i oglądać film z BD. TV naziemna w lato puszczała MŚ w 4k (za darmo).
 7. 9000

  Amplitunery

  Netflix jak i inne serwisy streamingowe nawet Dolby Atmos puszczają w DD+, a taki sygnał odtworzy choćby Onkyo 606. Fajny sprzęt BTW, sam miałem chyba w 2008 :).
 8. Nawet bez kalibracji tryb kino jest zbyt ciemna na oglądanie w dzień. Sam jako użytkownik C1 używam znacznie częściej Kino Domowe.
 9. Zainstaluj PLEX. Mnie pomogło, kiedy miałem problem z odtwarzaniem plików z NAS przez wbudowaną aplikacje.
 10. Na dzisiaj, jedynym sposobem jest podłączenie PS5 bezpośrednio do TV i wysłanie dźwięku z TV (pass trough) do AVR. Nie masz w Yamaha eARC/ HDMI 2.1 i wzmacniacz nie prześle sygnału 4k@120. Podłączając PS do TV uzyskasz możliwie najlepszy obraz, a dźwięk (nawet DA) usłyszysz przez wzmacniacz. Miłem ten sam problem dopóki nie kupiłem RX-V6A (który tak naprawdę nie działa, bo ma zepsute HDMI 2.1) więc mam go nadal
 11. Tym trzecim chciał zrobić pętle, aby puścić upscalowany obraz Dolby Vision w 8k z Netflixa ale z Denona
 12. A w jakim celu? Jaki chcesz sygnał otrzymać? PCM? Mamy XXI wiek i RCA to raczej nie jest domena home AV.
 13. W marcu 2021 stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na OLED LG. W głównej mierze przeważyła obecność Dolby Vision i brak AndroidTV. Samsung na pewno ciekawy, ale nie jest OLEDem i ma HDR10+. Wziąłem 77@C1 bo raz, że 83" jest nieopłacalne $$$, choć na pewno kusi :), a dwa, że u mnie TV nie wisi, stąd wybór serii C zamiast G (trochę rozsądku i trochę żydostwa).
 14. Ja tam wczoraj pykałem w Tennis World Tour 2 (w prawdzie wersja PS4) pobraną z PS Plus i jestem zadowolony. Reszta jak zazwyczaj to szmelc.
×
×
 • Create New...