Jump to content

Xisiek

Użytkownik
 • Content Count

  6,182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  52

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Xisiek last won the day on February 23

Xisiek had the most liked content!

Community Reputation

1,678 Excellent

About Xisiek

 • Rank
  8K

Recent Profile Visitors

10,504 profile views
 1. Świetnie, sęk w tym, ze to coś piszesz to są jedynie Twoje indywidualne hipotezy - nikomu szeroko nieznane, nigdy przez nikogo niepotwierdzone, nieznane ekspertom i producentom tv. Poza tym nawet zakładając przez chwilę, ze faktycznie tak jest, to mielibyśmy wnioskowanie o „populacji” na podstawie wystąpienia zjawiska w próbie ułamku promila? To chyba komentować nie trzeba, że to nic wspólnego z rzetelnością nie ma i tak nie bada się żadnego zjawiska.
 2. Nie wiedząc a) co zamierzasz kupić + b) co obecnie posiadasz, nie ma szans aby sensownie doradzić.🥳
 3. A w jakim pomieszczeniu ma pracować tv?
 4. Xisiek

  RX-A2A czy ...

  Generalnie w dzisiejszych czasach TYLKO własne ucho i ocena u siebie w domu. Do stereo amplituner się nie nadaje, gra po prostu byle jak 👌
 5. Ja tutaj widzę tylko pochwały OLED (zwłaszcza QD), a wad kluczowych widzę brak. Na jakim materiale oceniasz, bo mam wrażenie ze tylko na płytach UHD i materiałach testowych. A i żeby nie było, ja także doceniam OLEDy za wiele aututów 👍
 6. Ehh, to jeszcze raz. Po pierwsze nastawy (dowolnego) telewizora musimy dostosować do warunków otoczenia, wiec jeżeli mamy ciemno na zewnątrz to ściemniajmy obraz, a jak za oknem jest pełne słońce (to żeby było coś widać) musimy użyć jaśniejszych nastaw. Raz 100 nit za dużo, innym razem 600 zbyt mało. A po drugie, już Ci o tym pisałem, Twoja hipoteza, ze jak ściemnisz obraz to nic się nie wypali, jest niczym niepotwierdzoną tylko Twoją teoria, nie mająca żadnego potwierdzenia w powszechnie znanych faktach. Kropka. PS. Nie obraz się, ale Twoje porównanie ze śruba, dokładnie pokazuje ze niezbyt rozumiesz o czym piszesz.
 7. A to można dwa produkty z jednej grupy produktowej kupić ? 🤔
 8. Oj nie 🥳 To jest tak jakby nóż nadawał się do krojenia pomidorów i ogórków ale już na jabłkach by się stopniowo wykrzywiał. Bo chodzi o to samo użycie - oglądanie telewizji. Absolutnie nie jest tak jak twierdzisz, chyba że odgórnie przyjmiemy, że oled nie nadaje się do oglądania części programów (wszelkich informacyjnych) to wówczas zgoda 👍 PS. Poza tym sorry, ale telewizor kupuje się nie po to aby uważać tylko aby oglądać wszelkiej maści programy, filmy, Video, na które mamy ochotę.
 9. To napisz może jakie tv przerobiłeś i jakie wady dostrzegłeś, łatwiej będzie ustalić jakie masz postrzeganie/preferencje oceny i czy może mamy podobne obserwacje wad obecnych tv, bo póki co wychodzi na to, ze wedle Twojej oceny OLED to technologia idealna.
 10. Najprościej jak można, skoro sami producenci OLEDow (wszyscy) w instrukcjach/gwarancjach piszą o możliwej retencji obrazu to chyba nie dlatego, ze wypalenia to fikcja, zgoda? 🥳 Tak wiec wszelkie opowieści, o „katowaniu” i braku wypaleń to w najlepszym wypadku można traktować jako wyjątek potwierdzający regułę.
 11. Myśle tak bo przerobiłem pierdylion tv własnymi łapami i oczkami. A na codzień oglądam i na oledzie i na lcd. Żaden mnie nie jara w 100%, niemniej akurat oleda uważam za przereklamowanego znacznie bardziej. Nie znam materiałów testowych nowych Sony, chętnie się zapoznam to zobaczymy co im (nie)wyszło. 🙃 Natomiast z pełnym przekonaniem mogę napisać - absolutnie nie ma czegoś takiego ze oled za[beeep]ioza a lcd słabo, albo odwrotnie. Co więcej myśle, ze to Ty nie widziałeś dobrze ustawionego lcd skoro tak hejtusz.
×
×
 • Create New...