Jump to content

pmcomp

Użytkownik
 • Content Count

  11,711
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

pmcomp last won the day on March 1

pmcomp had the most liked content!

Community Reputation

984 Excellent

About pmcomp

 • Rank
  Moderowana zawartość

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

34,292 profile views
 1. I na koniec ... zdjete z opakowania tego kabla: Pasmo do 18 Gb / s To jak w internecie od Orange, przepustowość do 80 Mbps. W realu nigdy więcej niż 42 Mbps. Ktos widzi podobieństwo? Dlatego mam teraz światłowód od UPC i nigdy więcej usługi dostępu do internetu od Orange.
 2. Źle rozumiesz. To, że coś napisano na opakowaniu nie znaczy, że to jest prawda. Takie czasy. Jeszcze się tego nie nauczyłeś? Jak zamierzasz taki kabel sprawdzić? Metoda jest tylko jedna: tester do pomiaru kabli HDMI. Bo to, że źródło Ci napisze że wysyła 4:4:4 4K/60Hz, a TV napisze, że taki obraz wyświetla to jeszcze nic nie znaczy. Na 99% ten kabel nie przepusci 18 Gbps. Stabilnie. PS. nie rozumiem takich ludzi. Najpierw pyta. Potem trzech doświadczonych userów tłumaczy mu co i jak. Wyżej jest przykłąd innego usera, który na własnej skórze przerobił temat, pokazał zdjęcia i wszystko jasne. A ten robi swoje. To po kiego ch pyta !!! Wiesz po ile taki kabel 7,5 metra jest kupowany w Chinach przez różnych "metkowców"? Tak cirka po 2-3 dolary. Więc chłopie strasznie przepłacasz . Kable o długości 1-1,8 metra kupuje się tam po ok. 0,5 USD. Nakleja rózne marketingi na opakowanie i jazda ... frajerów nie sieją, oni po prostu są, he, he, he ...
 3. Lindy to bardzo dobry producent klamotów Audio Video. Maja doświadczenie w pudełkach do przesyłania sygnałów AV przez sieci LAN przez skrętkę, tzw. HDBaseT. Ale odcinek 10m nie ma prawa przenieść pełnych 18 Gbps. PS. jeszcze w tym tygodniu amazon dostarczył mi dwie paczki.
 4. Po co płacić 600 zł jak można płacić 200 zł? Tu jest identycznie jak w kablach miedzianych HDMI, o czym pisano tu wielokrotnie. Jak ma działać to działa. Tylko, że w światłowodzie 18 Gbps działa bezproblemowo do 100 metrów, w miedzi do ok. 5 metrów. Konstrukcja mechaniczno, kablowo elektryczna obu kabli jest podobna jak nie identyczna. Oba mają przetwornik zamieniający elektrony na światło w nadajniku i światło na elektrony w odbiorniku. W przesyle przez światłowód nie potrzeba żadnego wzmacniacza (czy lepiej regeneratora) po drodze na odcinku ponad stu kilometrów ( https://www.dipol.com.pl/swiatlowod_jednomodowy_i_wielomodowy_-_wprowadzenie_bib321.htm ). Zapewne te kable różnią się typem chipa odbiornika i nadajnika, choć nie zdziwiłbym się gdyby były identyczne. Te dwa kable różnią się metką i ceną. Oba będą działać tak samo dobrze. Sprawdziłem sam w swoim systemie. W tej chwili używam tego z Amazona, wczesniej używałem taniego bezbrandowego Chińczyka o długości 50 metrów, którego kupiłem na targach w Chinach za 30 USD. Mniemam, że byłem pierwszym uzytkownikiem kabla HDMI AOC w Polsce. Wtedy na targach byłą to totalna nowość, w Europie nikomu sie jeszcze o tym nie śniło. Też jest o tym wątek. Znajdziesz. Twój wybór, kupisz co zechcesz. Kto bogatemu zabroni ???
 5. Było juz kilkanaście razy. A wystarczy poszukać. Jedyny w tej długości to optyczny HDMI czyli AOC. Najlepiej z amazon.de. I nie pytaj dlaczego tylko poszukaj i poczytaj. EOT Nic innego na miedzi w takiej długości nie prześle 18 Gbps. @Franek, ty chyba ślepy jesteś. Pytasz w wątku, w którym wszystko jest napisane !!! Nawet są moje linki do takich kabli. Korina ci się na miske rzuciła ??? 😡
 6. Cóż ... życie. Ja czekam na iPhona "9" czyli nowego SE. Zobaczymy kiedy wejdzie i czy będzie w zapowiadanej cenie. Ja nie zapłacę za telefon 6-8 tys. Który starzeje się w dwa lata.
 7. Rozwinąłem ale mój post nie został opublikowany. Na szczęście wisi mi to.
 8. pmcomp

  C9 a 4k i 120hz

  Amen.
 9. pmcomp

  C9 a 4k i 120hz

  Niby jakim cudem? To jest inny hardware.
 10. pmcomp

  C9 a 4k i 120hz

  Xbox One X ... to to ma HDMI 2.1 ???
 11. Kolejny "bardzo brzydki" tekst o firmie X-Kom: https://tech.wp.pl/koronawirus-kolejny-elektroniczny-produkt-drozeje-nawet-dwukrotnie-6492086844270721a Moim zdaniem tezy zawarte w tym tekście oraz w poprzednim cytowane w pierwszym poście są NIEPRAWDZIWE. Nie ma żadnych świat w marcu a tekst ma nakręcić firmie sprzedaż. Fuj.
 12. Te sieci ratuje tylko sprzedaż przez internet. Dwa miesiące bez przychodu dla takiej sieci to utrata płynności i smierć.
 13. Obawiam się, że wielu nie dostanie już wypłaty za kwiecien 2020 bo znikna z lity płac.
×
×
 • Create New...