Jump to content

pmcomp

Użytkownik
 • Content Count

  11,800
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Everything posted by pmcomp

 1. Sorki, pop...o mi się z RAID5
 2. Z jednym dyskiem? Czy ty wiesz na czym polega RAID1? Te twoje dyski istnieją tylko razem jako całość (jedność) w NASie QNAP. I tylko tak odzyskasz dane w prosty i tani sposób.
 3. Jesli padl NAS to wyjmij dyski i wlóz do innego NASa o tym samym oznaczeniu lub z tej samej serii. Powinno wystartować. Pozdro
 4. Zgadza się, o DV zapomniałem napisać.
 5. Sam plik z filmem i z atmosową ściezką audio: wydanie USA i GER ok. 57 GB, to z GB ok. 84 GB.
 6. Film na BD-UHD wyszedł już dawno ale ... jak zwykle trzeba uważać na wersje. Pierwsze wydanie amerykańskie i niemieckie czyli 20th Anniversary Edition: ma bardzo słaby bitrate video: 46937 kbps Natomiast wydanie brytyjskie: ma bitrate video: 78925 kbps Wybór jest oczywisty. Nie wszystko złoto co się świeci . Pozdro
 7. Napisy są ... w sieci .
 8. Jedna z lepiej zrobionych realizacji. https://thedigitalbits.com/item/pitch-black-4k-uhd
 9. Po prostu bajka. Pozdro
 10. Juz niedługo, juz za momencik ... https://ultrahd.highdefdigest.com/86053/gameofthronesthecompletecollection4kultrahdbluray.html https://www.amazon.com/Game-Thrones-Complete-Collection-Digital/dp/B08CJLXT1M https://www.blu-ray.com/movies/Game-of-Thrones-The-Complete-Collection-4K-Blu-ray/272495/ Niestety wygląda na to, że polska ściezka jest ale o zgrozo DTS 2.0 i ... polskich napisów brak. Masakra !!!
 11. No i z tej wypowiedzi wynika, że kompletnie nie rozumiesz o co chodzi z obrazem w TV, a o co chodzi z projektora. I to jest sedno.
 12. Tyle że trendy i calarze mają się nijak do różnic w wyświetlaniu i odbiorze obrazu z TV i z tandemu proj+ekran. Projektor to magia kina, a telewizor to ... tylko telewizor. Jeśli nie widzisz różnic to kup sobie ... telewizor.
 13. @Adam60 uważa, że jemu wystarczy kino wielkości 85". Użytkownicy VW Polo tez uważają, że im taki starczy. Mają takie prawo. Ale ja mam prawo uważać, że moje kino zaczyna się od 120". Kino ... nie telewizor. @Adam60 ... widziałaś gdzieś na świecie jakieś kino z telewizorem w środku? Pytam bo ja nie widziałem. Ota taka róznica ... porównanie wiejskiej świetlicy z telewizorem do kina. .
 14. Sony WH-1000XM4 otrzymały nowy, mocniejszy procesor Sony DSEE Extreme, który jest, podobnie jak w poprzednim modelu, odpowiedzialny za podnoszenie jakości skompresowanego dźwięku cyfrowego. Nie ma czegoś takiego jak podnoszenie jakości skompresowanego dźwięku czy obrazu. Jeśli coś zostało bezpowrotnie stracone w procesie kompresji to NIE MA MOZLIWOŚCI powrotu do oryginału !!! I żaden procesor ani żaden algorytm nie pomoże. To jest matematyka, a nie marketing czy czyjeś odczucia. Oparty na technologii Edge-AI system DSEE Extreme™ dokładniej rekonstruuje dźwięki tracone podczas kompresji cyfrowej. Edge-AI analizuje muzykę w czasie rzeczywistym i rozpoznaje instrumentację, gatunek muzyczny i indywidualne cechy utworu, a następnie przywraca wysokie częstotliwości zanikające przy kompresji, by zapewnić słuchaczowi bogatsze, pełniejsze wrażenia. Nie przywraca tylko produkuje inne dźwięki podobne do oryginału. Ale nie identyczne. A to wielka różnica. Amen.
 15. Wszystkie ceny ... grubo. Nawet za te najniższe modele. Widać, ża Pasikonik COVIda-19 się nie obawia.
 16. Ile mozna pisac? ARC i eARC nie działa poprawnie !!! To największa wpadka producentów sprzętu AV na przestrzeni ostatnich lat. Nawet większa niz problemy z HDCP. Na nie których dział, na innych nie działa. Dziś działa, jutro nie działa itp. itd. Zapomnijcie o tym wynalazku.
 17. W której wersji, VP9 czy VP9 profile 2? Pytam bo HDR obsługuje tylko ten drugi.
 18. 75" LCD albo 77" OLED. Ja stawiam na ten drugi. 65" będzie za mały.
 19. pmcomp

  Awaryjnosc OLED

  @Alwyn, a to jest wypalenie od metalowych elementów czy od pasków informacyjnych Twoim zdaniem?
 20. pmcomp

  Awaryjnosc OLED

  Gwarancja LG to dwa lata. Jeśli masz kupione cos więcej to to jest ... ubezpieczenie. Sprawdź dokładnie.
 21. No to pozostaje ci zakupić goownianego LEDa. Bo porządny będzie kosztował podobnie, a i tak będzie gorszy od OLEDa .
×
×
 • Create New...