Jump to content

Nygus

Użytkownik
 • Content Count

  1,000
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Nygus last won the day on December 2

Nygus had the most liked content!

Community Reputation

350 Excellent

About Nygus

 • Rank
  4K

Profile Information

 • Lokalizacja
  Poznan
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,601 profile views
 1. Pytaj LG, ja nie mam z tym problemu. Co prawda mam jeszcze C8 ale to już jako drugi tv i nie bardzo się nim przejmuję Może się coś zostało zmienione w LGOS i teraz możne włączyć obydwa rodzaje odświeżania, może jest to dostępne tylko dla nowszych modeli, takich jaki Ty masz. Jak już mówiłem obydwa procesy się włączają automatycznie, krótkie po min 4h nieprzerwanej pracy, wiec pewnie raz dziennie, strata spowodowana przerwaniem jest niewielka, bo w najgorszym wypadku odświeżanie zostanie zrobione na drugi dzień.
 2. Jedno i drugie odświeżanie włącza się automatycznie po określonym czasie, raczej mało kto wyłącza tv i włącza po chwili, tak aby trafić i przerwać pierwsze krótkie ??? 9 min odświeżanie, które się włącza po 4h pracy, mi się to zdarzyło tak zrobić raz czy dwa razy i żadnego komunikatu nie widziałem, najwyżej czyszczenie odbędzie się po kolejnym cyklu pracy, po następnych 4h czy 5 lub 6h zależy jak długo tv jest włączony, nie jest to jakiś długi okres pomiędzy czynnościami serwisowymi, można powiedzieć, że jeśli ktoś nie włącza tv na 1h czy 2h dziennie to krótkie czyszczenie jest wykonywany raz dziennie po zakończeniu pracy tv. Natomiast drugie czyszczeni, które trwa1h, jest włączane po ?? teraz już sam nie wiem 1000h, 2000h czy 4000h pracy więc jest to dość długi okres i czyszczenie to z zajmuje 1h godzinne wiec prawdopodobieństwo przerwanie procesu jest dużo większe a okres do kolejnego czyszczenie jest duuuuuużo dłuższy i pewnie dlatego można a nawet trzeba to włączyć jeśli jest taka potrzeba. Przez ponad 3 lata raz się zdarzyło po włączeniu TV zobaczyć komunikat, ze czyszczenia ekranu zostało przerwane i trzeba je włączyć ręcznie (w opinie tej opcji też chyba jest informacja o czasie trwania). Nieczęsto zaglądam do opcji włączania odświeżania, jednak jest tam tylko jedna opcja włączenia odświeżania a nie dwie. Sprawdź instrukcje, sprawdź wszystkie opcji, może zaszła jakaś zmiana w systemie LG.
 3. Pewnie dlatego, że tak do końca to nikt nie wie jak to ma wyglądać... różne firmy przekazują różne informacje, Tobie podali, żeby "manual robić co jakiś czas" a inne inne firmy, np. sony oficjalnie podaje, że ręczne włącznie czyszczenia matrycy nie częściej niż raz w roku.
 4. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz to co napisałem;
 5. Oj… już się tak nie rozpisuj. Już wystarczy, ze są dobre… musza być być dobre.
 6. trzeba zainstalować MediaInfo (mediaarea.net) i można sprawdzić jakie parametry ma plik i będzie wiadomo co tv powinien wyświetlić jeśli wszystko jest skonfigurowane poprawnie konfigurowanie pewnych rozwiązań nie jest wcale proste i szukanie na sile rozwiązania aby zobaczyć logo na ekranie tez nie bardzo ma sens polecam się najpierw zastanowić; skąd, jakie i jakiej jakości są dane wejściowe... plyta UHD 4k pliki streaming online tv sat tv naziemna to co podales: Chameleon z https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/ raczej słabo to tam wygląda, sprawdziłem tylko dwa pliki mimo opisu Dolby Vision na 1000% nie ma tam DV https://kodiwpigulce.pl
 7. Ludzie odtwarzają na bardzo różne sposoby pliki na tv, pliki z pendrive, z komputera, z serwera, z dysku, a nawet bezpośrednio z torrentow. standardowy odtwarzacz multimediów, który na praktycznie każdy tv doinstalowane aplikacje na tv; czyli np; kodi, plex, vlc - co jest dostępne zależy od systemu który ma tv, akurat w przypadku androida jest wybór pliki z komputera podpiętego pod tv doinstalowane aplikacje na różnego rodzaju urządzenia zewnętrze podpięte pod tv, np nvidia shield; kodi, plex, vlc i pendrajwie masa innych zewnętrze dedykowane odtwarzacze plików multimedialnych zewnętrzne odtwarzacze blu ray/ UHD, które mogą odtwarzać pliki poczytaj o tym jak się to robi w zależności od tego co Ty masz dostępne u siebie, nie ma prostych i tanich rozwiązań a na pewno nie takich, które nie wymagają żadnej wiedzy, wiec jeśli nie wiesz teraz o co chodzi to nikt Ci nie powie co podłączyć i jak szybko i prosto uruchomić to co chcesz wygląda na to jakbyś miał tv i soundbar, a w takiej konfiguracji bez dodatkowych działań niewiele da się zrobić, minimum to zainstalowanie na tv i skonfigurowanie w odpowiedni sposób KODI lub PLEXa
 8. cieszę się bardzo, nawet mimo tego, że poprzednia konwersacja i pytanie dotyczyły wrażeń z użytkowania, np. jak są odtwarzane płyty, pliki różnych formatów.
 9. I jakie są wrażenia po roku???
 10. ??? Czyżby sprzęt zaczął być sprzedawany bez instrukcji????
 11. To jest standardowa czynność, anulowanie, przerywanie jej może np. być powodem odmowy naprawy gwarancyjnej. Nie jest zalecane jej samodzielne wykonywanie, częściej niż np. raz w roku, jednak jesli tv przepracował odpowiednia ilość godzin i doszedł do etapu kiedy ma się to włączyć to zdecydowanie należy to przeprowadzić.
 12. Problem sie rozbija o ilość HDMI2.1, a ten soundbar na 99% nie ma ani jednego HDMI2.1
 13. można tez po raz milionowy wysyłać posta z tym samym pytaniem i czekać aż ktoś poda zaklęcie…
×
×
 • Create New...