Jump to content

Groszek

Użytkownik
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Groszek last won the day on April 18

Groszek had the most liked content!

Community Reputation

123 Excellent

About Groszek

 • Rank
  VCD

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @poncio Jak przed zakupem testowałem AF9, C8 i FZ800 na sygnale NC+ (sd, hd) nie bardzo widziałem różnicę między FZ800 i AF9 w tym temacie. Dają sobie radę bardzo dobrze. O każdym z tych tv masz obszerny test na HDTVPolska Tu jeszcze dość ciekawy artykuł https://hdtvpolska.com/skalowanie-obrazu-czy-widac-roznice-w-nowych/ Dla mnie ten temat jest marginalny, oglądam w większości materiały uhd hdr i fhd. Jeżeli jest to dla Ciebie istotne, najlepiej sprawdzić samemu w domu.
 2. Cześć, nie jestem pewien czy to dokładnie te modele, ale na HDTVPolska powinieneś znaleźć dokładne testy tych tv https://hdtvpolska.com/samsung-qled-q6f-2018-65q6fna-test-najtanszy-qled-lcd-z-systemem-tizen/ https://hdtvpolska.com/sony-xf85-test-bravia-android-tv-2018-ultra-hd-z-procesorem-x1-kd-55xf8505/ więcej szukaj w zakładce testy https://hdtvpolska.com/category/testy/
 3. Jeśli konsola zapewni dobrą zabawę przez min. 5 lat, będzie kompatybilność wsteczna, mocny konfig w celu uniknięcia "smutnych numerów" jak z PS4 a później wypuszczeniem PS4pro, to z chęcią zapłacę kwotę w okolicach ~3000,-pln
 4. @Poranek 999 Nie chce Ci psuć zmysłów, ale na planszach słabo to wygląda. Spory banding (nawet na 10%), ale najgorsza jest nierównomierność ekranu - duża jaśniejsza plama pośrodku (odrobinę z lewej). To zdjęcia, nie wiem jak to wygląda na żywo, ale to może być widoczne w ciemnych scenach. Musisz sam sobie odpowiedzieć, czy przeszkadza Ci to podczas oglądania normalnych treści. Jeżeli tak, zawsze możesz zwrócić.
 5. A na przykład o tę z opisu tej aukcji, niejakiego Hubio https://allegro.pl/oferta/projektor-epson-9300-gwarancja-jak-nowy-tanio-7674054681 Oj "panie prawnik" i Pan w wątku o Epsonie zarzuca kłamstwo Koledze @user7878??? Nieładnie, nieładnie.....
 6. Generalnie macie racje, ale z drugiej strony gdzie jeśli nie na takim forum jest miejsce na takie rozmowy?
 7. Nie pokazujcie tego "sami wiecie komu", czy jak kto woli "panu prawnikowi". Będzie ciężka depresja.... 😜 Chociaż nie!!! Na pewno udowodni, że to pomyłka, zła metodologia badań, nie ten soft, nie ten telewizor, itp.,itd!
 8. @hubio kolego, nie wiem jakie tam masz fantazje, ale ja jestem hetero więc nie da rady..... Paniał?
 9. Widziałem Twoją aukcję. A przynajmniej aukcję Hubio, który wystawił Epsona 9300. Przy okazji gratuluje przeprowadzki, bo jako powód sprzedaży Epsona podana była przeprowadzka... Hmmmm......
 10. Staram się nie generalizować dlatego napisałem " zazwyczaj poprawa odbywa się kosztem innego aspektu obrazu". Mam "otwarty umysł" na różne rozwiązania, ale wszystko staram się zweryfikować samemu. Dlatego przy wyborze tv zadałem sobie sporo trudu (choć dla mnie to dobra zabawa ) porównując u siebie C8, fz800, af9 oraz ledowe q9fn i zf9, wybierając najlepszy dla mnie ekran. Nie znam rozwiązania z madVR. Z moich doświadczeń (amatora - pasjonata ) wynika, że zazwyczaj jest coś za coś. Czasami użycie jakiegoś poprawiacza jest kompromisem i mniejszym złem. Do mojego użytkowania jest to raczej ciekawostka, w zdecydowanej większości korzystam ze źródeł najwyższej jakości, ale jeśli tak dobrze działa ten madVR to super. Ciekawy jestem jakie zdanie na ten temat (czy są to faktycznie same plusy przy zastosowaniu madVR), mają profesjonaliści @Maciej Koper i @Gmeru.
 11. Podejrzewam, że to rip z Amazona (brak loga) ok 6500kb/s. Więc ten "jakiś" rip może być sporo lepszy od HBO GO ;). Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia z momentem o którym rozmawialiśmy. Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju polepszacze, nie używam ich (chyba, że podczas moich laickich testów, do sprawdzenia działania ;)), bo zazwyczaj poprawa odbywa się kosztem innego aspektu obrazu - cudów nie ma. Zdjęcie z GoT które załączyłem jest zrobione z wyłączonymi wszystkimi polepszaczami. Abstrahując już od tego wszystkiego, to oglądam w zdecydowanej większości materiały w 4k, lub fhd. Sytuacja jak ta o której rozmawiamy zdarza się sporadycznie. Choć jak już się zdarzy to nie boli, tak jak na innych tv.
 12. Materiał z Amazona, ale ze słabszym bitrate'm (3000 kb/s) zbliżonym do HBO GO. To może być przyczyna. Z drugiej strony jak porównywałem tv (fz800, c8, af9) przed zakupem, to c8 radziło sobie najsłabiej w tym temacie. Różnica nie była tak drastyczna jak tu, ale widoczna.
 13. Nie jest idealnie, ale u takich artefaktów jak u Kolegi to u siebie nie widzę. Jest dużo lepiej. P.S. Udało się załączyć Zdjęcie nie odzwierciedla obrazu. Widać mrowienie od iso aparatu, nie widać szczegółów, itd. Chodzi o pokazanie mniej więcej różnicy p.p.s oglądam na FZ800
 14. Groszek

  OLED vs LED

  Będzie zauważalna i warta przemyślenia. Jakość obrazu generowana przez oledy jest w tym momencie nie do przeskoczenia dla ekranów led czy qled. Widać to również na sygnale SAT (w moim przypadku NC+). Kontrast, kolory, itd - żeby to zobaczyć nie trzeba od razu 4k Na ile to są istotne dla Ciebie różnice, to już tylko Ty możesz odpowiedzieć. Najlepiej sprawdzić samemu w domu.
 15. Niesamowita niespodzianka i zaskoczenie. Super jakość obrazu - rozdzielczość, hdr, naturalne niewielkie ziarno. Coś pięknego. Ta pozycja dla mnie (fan s-f) jest obowiązkowa. Jako szczawik byłem na tym filmie w kinie, było o czym gadać przez następne lata w szkole Widziałem chyba większość wydań. Na to jednak nie byłem przygotowany - odkryłem ten film na nowo! 4k i hdr10+ uwidoczniło mnóstwo niuansów w obrazie. Wnętrza statków, korytarze, światła, kolory to po prostu bajka. Detale na które wcześniej nie zwracałem uwagi, teraz są widoczne i pozwalają na lepsze wczucie się w klimat filmu. Sam film to realizatorskie (i nie tylko!) mistrzostwo świata, teraz to widać jeszcze lepiej. Mimo, że znam ten obraz wszerz i wzdłuż odkryłem go na nowo. Rewelacyjna pozycja!
×
×
 • Create New...