Jump to content

Rav-X

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Rav-X

 • Rank
  VHS
 1. Tylu znawców, specjalistów, użytkowników i nikt nie może pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Czyżby zadanie dla MIT? Starałem się jak najdokładniej opisać sytuację, ale jak potrzeba, to mogę dopisać więcej szczegółów. Znając życie, jak bym nie napisał, że sprawdzałem kable HDMI, to by 50-ciu doradców kazało sprawdzić kable, a tak cisza.
 2. Witam. Potrzebuję solidnej pomocy w rozwiązaniu problemu, bo już w żaden znany mi sposób nie mogę sobię z nim poradzić. Problem polega na tym, że kiedy mam podłączony po HDMI komputer stacjonarny (k.g. AMD Radeon RX480) z amplitunerem (Onkyo TX-NR686), a amplituner z telewizorem (LG 43UJ635V, jedyny obraz dla PC) i ustawię rozdzielczość w Windowsie 10 na 4K (3840x2160) 59/60hz, to obraz w raz z dźwiękiem zanikają na ułamek sekundy w losowych odstępach czasu. Czasami zdarza się, że przy takim zaniku sygnał nie wraca i dopiero pomaga przełączenie np. na AUX i z powrotem na PC. Jest to bardzo irytujące w codziennym korzystaniu, a nie wspominam o graniu w gry. Mam do amplitunera podłączony jeszcze tuner satelitarny Cyfrowego Polsatu i Xboxa One X z ustawieniem na 4K z HDR, i tutaj nie ma żadnego problemu z działaniem. Czynności jakie już zrobiłem bezskutecznie: - aktualizacja systemu i sterowników, - aktualizacja amplitunera, - zamiana i wymiana kabli HDMI (zgodnych z 4K), - ustawienie częstotliwości odświeżania na 50hz, 59hz, 60hz, - ustawienie formatu pikseli (w panelu AMD) na yCbCr 4.4.4 (domyślnie), 4.2.2, 4.2.0, Full RGB, Limited RGB, -wył/wł ARC CEC. Czynności które pomagają, ale mają skutki uboczne: - zmniejszenie rozdzielczości do 1600x900 59hz (przy 60hz obraz zanika) - działa stabilnie, ale rozdzielczość jest niska i wszystko jest jakby rozmazane (nie ostre), - podłączenie PC bezpośrednio z TV i wysyłanie dźwięku przez tv do amplitunera, wszystko po HDMI - obraz idealny w 4K 60hz, bez problemów, minus taki, że telewizor ma tylko podstawowe kodery Dolby Digital i DTS, a zależy mi na Dolby TrueHD/Atmos, DTS HD/X (po to ten amplituner kupiłem). Co może być problemem, że amplituner nie dogaduje się tylko z komputerem, a inne urządzenia działają z nim poprawnie? Proszę o pomoc.
 3. Witam. Dzisiaj byłem w odwiedzinach u znajomego, który zaproponował mi odsprzedanie telewizora Samsung QE55Q6FNA 55". TV ma jedną dziwną wadę która najbardziej jest widoczna przy wyświetlaniu jednolitego koloru, a mianowicie z lewej strony ekranu jest jakby inny odcień koloru niż z prawej strony (poniżej wrzucam zdjęcie). Pytanie co może powodować tak dziwne wyświetlanie obrazu? I czy to jest do naprawy bez wymiany matrycy?
 4. No szkoda, myślałem, że chociaż trochę uda mi się podregulować obraz z pomocą, zostaje pobawić mi się ustawieniami "na oko". Jeśli chodzi o kryterium kupna, to fakt zazwyczaj oscyluje pomiędzy 1500 zł - 2500 zł, więc "taniocha". Nie jestem ultra wymagający, oczywiście obraz i dźwięk mają główne znaczenie, ale też patrzę jakie "technologie" są zawarte (czyt.: smart TV, 4K, HDR, tuner DVB-C/T/S, itp.). Z poprzednich tanich modeli (FullHD z 2009 r. i FullHD z 2015 r. mój pierwszy smart TV z 3D) byłem bardzo zadowolony, nawet udało mi się ustawić obraz tak, że ja jak i wszyscy oglądający byli usatysfakcjonowani. Dopiero z tym TV co teraz kupiłem mam więcej problemu z wyregulowaniem obrazu, bo nie mam nawet punktu zaczepienia (jakiegoś poradnika do danego modelu). Mimo wszystko @Maciej Koper dziękuję Ci za podjęcie dyskusji w temacie. Pozdrawiam.
 5. @Maciej Koper Witam i dzięki za zainteresowanie tematem. Jakiegoś konkretnego celu nie miałem przy zakupie tego TV, po prostu musiałem wymienić na coś innego niedrogim kosztem. Ogólnie telewizor ma służyć do telewizji satelitarnej CP, do filmów (Netflix) i jako monitor do komputera, gdzie pracuje przez ~80% całego czasu. Telewizor robi jako jedyny monitor z powodu optymalizacji miejsca, ponieważ znajduje się on w bardzo małym pokoju 9m², więc każdy centymetr się liczy ;-). Co do decyzji zakupu akurat tego modelu była losowa. Miałem dla odmiany kupić telewizor innego producenta niż LG, bo to jest mój trzeci TV pod rząd tej firmy, z której jestem ogólnie zadowolony (dwa poprzednie cały czas są w pełni sprawne i działają bez problemu). Można powiedzieć, że los chciał, że padło na ten model telewizora, ponieważ przeglądając różne oferty, w trafiłem na bardzo niską cenę w promocji (1499 zł), dodać do tego sprawdzoną markę, slogan 4K i HDR, no i tryb "Janusz okazji" się załączył, to poleciałem do marketu i zagarnąłem go. Wiedziałem, że w tej cenie to będzie niska-średnia półka, ale o rodzaju matrycy, że jest RGBW, doczytałem się później, jak szukałem jakiegoś sposobu wyregulowania obrazu. Jeżeli jest spore ryzyko, że kalibracja nie przyniesie oczekiwanego efektu, mogę prosić chociaż o jakieś podpowiedzi jak ustawić obraz (jako monitor), żeby nie męczył oczu i żeby chociaż trochę poprawić kolory, aby nie były takie "wyblakłe".
 6. Witam. Kupiłem w ostatni piątek telewizor LG 43" 43UJ635V (4K HDR) który głównie będzie służył jako monitor do komputera stacjonarnego (przeglądanie internetu, praca, gry). Telewizor mam ustawiony tak, że na wyjście HDMI jest ustawiona ikona "PC", tryb obrazu "Gra". Niestety, żaden z trybów obrazu mi nie pasuje, albo są za jasne i szybko męczą się oczy (tryby "Żywy, Standard, Eco, Sport, Gra"), albo za ciemne (tryby Film, Ekspert widne pomieszczenie, jak i ciemne). Zależy mi na ustawieniu obrazu tak żeby nie męczył oczu i miał dobre odwzorowanie kolorów, opierając się o ustawieniu trybu obrazu "Gra" z powodu najmniejszego input lag'a. Z tego co widzę, jak TV jest ustawiony na PC/Gra, to ma znacznie mniej ustawień, więc pewno jest to jakoś do ogarnięcia. Chciałbym bardzo prosić o pomoc przy wyregulowaniu obrazu, co warto poprzestawiać i w jakich wartościach, żeby dostosować ekran do powyższych wymagań. Pytanie ciekawostka. Z tego co wyszukałem w internecie mój nowy telewizor LG ma matrycę RGBW, czy ona też nadaje się do profesjonalnej kalibracji obrazu i jest możliwość osiągnięcia zadowalającej jakości obrazu?
×
×
 • Create New...