Jump to content

Rav-X

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About Rav-X

 • Rank
  VHS
 1. Mam telewizor Philips 43" 43PUS6754 (matryca IPS). Do oglądania TV i filmów wykorzystuję styl obrazu: Film, który trochę zmodyfikowałem i z którego jestem najbardziej zadowolony. Możesz spróbować moich ustawień, może też ci podpasują, ale, że każdy telewizor jest inny, możesz też mieć inny obraz niż ja. Moje ustawienia dla TV i filmów: Styl obrazu: Film Kolor: 55 Kontrast: 70 Ostrość: 2 Jasność: 50 Ustawienia trybu zaawansowanego: Wzmocnienie kolorów: Wyłącz Temperatura kolorów: Ciepła Dostosowanie punktu bieli: nic nie zmieniam Tryb kontrastu: Wyłącz Kontrast dynamiczny: Wyłącz Kontrast obrazu: 98 Gamma: 0 Ultra resolution: Włącz Redukcja szumów: Średnia Redukcja zniekształceń MPEG: Minimum Style ruchu: Film Format obrazu: Oryginalny Do ustawienia do grania na konsolach polecam: Xbox One: PlayStation 4:
 2. Mam całkiem inny telewizor niż ty (LCD 4K Philipsa) i dekoder C+ 4K Ultrabox+ (od firmy ADB, jest dwóch producentów tych dekoderów) i też walczę z kolorami na kanałach telewizyjnych. Chociaż u mnie jest odwrotnie, bo przy ustawieniu na dekoderze rozdzielczości 2160p kolory mam bardzo wypłowiałe/blade i żadne ustawienia telewizora nie pomagają. U mnie ratuje zmniejszenie rozdzielczości na dekoderze do 1080i/p wtedy kolory są poprawne. Obraz z komputera, Xboxa, YouTube i wszystkich VOD jest bardzo dobry, kolory też, tylko z dekoderem od C+ mam problem. Zdaje się, że ten Ultrabox+ ma jakiś problem z paletą kolorów przy rozdzielczości 2160p, liczę, że to poprawią, chociaż podobno nie wszyscy mają z nim problem.
 3. Witam. Kupiłem parę dni temu nowy telewizor Philips 43PUS6754/12, ponieważ mój poprzedni LG (z matrycą RGBW) skończył żywot, przez co potrzebuję dostosować obraz do oglądania telewizji. Do telewizora mam podłączony tuner satelitarny Ultrabox+ 4K od C+ oraz amplituner Denon AVR-X2600H, do którego też jest podłączony komputer i konsola Xbox One X. W przypadku PC i konsoli nie mam większych zastrzeżeń do ustawień obrazu, ale w przypadku oglądania kanałów telewizyjnych już tak. Obecnie wygląda to tak, że gdy korzystam z komputera, mam ustawiony styl obrazu "Film" (mniej męczy oczy) z podwyższanym poziomem koloru do 60 (domyślnie było 50), kontrast (jasność) zmniejszony do 45 (domyślnie 70) i obraz jest przyjemny, wszystkie kolory są odpowiednio nasycone (jak na takie ustawienia), filmy na YouTube i Netfliksie wyglądają bardzo dobrze. Z powodu, że Philips ma "globalne" ustawienia i to co zmienię w profilu "Film" korzystając z PC, przenosi się na inne źródła z tym samym profilem, dlatego też myślałem, że wszędzie będzie taki obraz, ale niestety telewizja satelitarna buntuje się. Korzystając z tunera satelitarnego Ultrabox 4K od Canal+, na wszystkich kanałach obraz jest jakby wypłowiały, najbardziej dostrzegam, jakby brakowało intensywności czerwonego. Kolor czerwony jest blady, wchodzący prawie w pomarańcz. Inne kolory też są mniej nasycone, ale już nie aż tak. Cały obraz wydaje się też jakby lekko "zamglony" (coś jakby za jasny, nieostry). Chciałbym prosić o jakieś rady, propozycje co warto zmienić w ustawieniach obrazu i w jakich proporcjach?
 4. Tylu znawców, specjalistów, użytkowników i nikt nie może pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Czyżby zadanie dla MIT? Starałem się jak najdokładniej opisać sytuację, ale jak potrzeba, to mogę dopisać więcej szczegółów. Znając życie, jak bym nie napisał, że sprawdzałem kable HDMI, to by 50-ciu doradców kazało sprawdzić kable, a tak cisza.
 5. Witam. Potrzebuję solidnej pomocy w rozwiązaniu problemu, bo już w żaden znany mi sposób nie mogę sobię z nim poradzić. Problem polega na tym, że kiedy mam podłączony po HDMI komputer stacjonarny (k.g. AMD Radeon RX480) z amplitunerem (Onkyo TX-NR686), a amplituner z telewizorem (LG 43UJ635V, jedyny obraz dla PC) i ustawię rozdzielczość w Windowsie 10 na 4K (3840x2160) 59/60hz, to obraz w raz z dźwiękiem zanikają na ułamek sekundy w losowych odstępach czasu. Czasami zdarza się, że przy takim zaniku sygnał nie wraca i dopiero pomaga przełączenie np. na AUX i z powrotem na PC. Jest to bardzo irytujące w codziennym korzystaniu, a nie wspominam o graniu w gry. Mam do amplitunera podłączony jeszcze tuner satelitarny Cyfrowego Polsatu i Xboxa One X z ustawieniem na 4K z HDR, i tutaj nie ma żadnego problemu z działaniem. Czynności jakie już zrobiłem bezskutecznie: - aktualizacja systemu i sterowników, - aktualizacja amplitunera, - zamiana i wymiana kabli HDMI (zgodnych z 4K), - ustawienie częstotliwości odświeżania na 50hz, 59hz, 60hz, - ustawienie formatu pikseli (w panelu AMD) na yCbCr 4.4.4 (domyślnie), 4.2.2, 4.2.0, Full RGB, Limited RGB, -wył/wł ARC CEC. Czynności które pomagają, ale mają skutki uboczne: - zmniejszenie rozdzielczości do 1600x900 59hz (przy 60hz obraz zanika) - działa stabilnie, ale rozdzielczość jest niska i wszystko jest jakby rozmazane (nie ostre), - podłączenie PC bezpośrednio z TV i wysyłanie dźwięku przez tv do amplitunera, wszystko po HDMI - obraz idealny w 4K 60hz, bez problemów, minus taki, że telewizor ma tylko podstawowe kodery Dolby Digital i DTS, a zależy mi na Dolby TrueHD/Atmos, DTS HD/X (po to ten amplituner kupiłem). Co może być problemem, że amplituner nie dogaduje się tylko z komputerem, a inne urządzenia działają z nim poprawnie? Proszę o pomoc.
 6. Witam. Dzisiaj byłem w odwiedzinach u znajomego, który zaproponował mi odsprzedanie telewizora Samsung QE55Q6FNA 55". TV ma jedną dziwną wadę która najbardziej jest widoczna przy wyświetlaniu jednolitego koloru, a mianowicie z lewej strony ekranu jest jakby inny odcień koloru niż z prawej strony (poniżej wrzucam zdjęcie). Pytanie co może powodować tak dziwne wyświetlanie obrazu? I czy to jest do naprawy bez wymiany matrycy?
×
×
 • Create New...