Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I jak odniesiesz się @Toma-San do recenzji Flatpanels? Recenzenci napisali dużo prawdy o 8K a nie tylko wow 4000 nitów ? .

Poza tym wychodzi że @Groszek ma rację pisząc iż HDR jest lepszy na ówczesnych OLED niż na ZG9 z szczytową jasnością 4000 nitów (realna w okolicach 1000) i świecącymi ciemnymi (czarnymi) fragmentami obrazu, Flatpanels również to potwierdza.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od grudnia 2014 posiadam limitowana i zkalibrowana plazme PANASONIC ZT60. Do dnia dziszejszego pokazuje "przebieg" tylko 1.678 godzin! Nigdy nie byla podlaczena do internetu, nie interesuja mnie Smart glupoty albo sygnal telewizijny. Interesuje mnie tylko maximalna jakosc obrazu. Mam podlaczony tylko BD player PANASONIC UB900 i ciesze sie z kina domowego i koncertow. I jestem wciaz zadowolony z jakosci ...

Pod koniec przyszlego miesiaca bede po kilku latach robic upgrade na 4K. Stary sprzet bedzie wciaz sluzyc w drugim pokoju i juz mam zamowiony OLED PANASONIC GZ2000 + BD player PANASONIC UB9000 do salonu. Jakosc tego sprzetu bedzie HIGH-END-owa i nie potrzebuje do tego blooming LCD w absoulutnie idiotycznej cenie ... Tyle moich piec groszy do Waszej dyskuzji ... ?

Pozdrawiam z Czech wszystkich TV i Hi-Fi maniakow w Polsce.

Tony

Edytowane przez Tonito
  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Poza tym wychodzi że @Groszek ma rację pisząc iż HDR jest lepszy na ówczesnych OLED niż na ZG9 z szczytową jasnością 4000 nitów (realna w okolicach 1000) i świecącymi ciemnymi (czarnymi) fragmentami obrazu, Flatpanels również to potwierdza.

@darekgra ja napisałem:

15 godzin temu, Groszek napisał:

Duuuuuużo mniejszy. Ale taki, że w porównaniu z innymi zaletami zapewnia najlepszy możliwy efekt HDR. I do czasu bezpośredniego porównania ZG9 z konkurencją  tak można mówić. :)

i

18 godzin temu, Groszek napisał:

Jak na razie ta porażka zapewnia najlepszy efekt HDR. :) Co potwierdziły moje odczucia jak porównywałem Q9FN i ZF9 do Oledów, jak i wynik Shootout'u z 2018 "

Zwróć uwagę na słowa "jak na razie" :)  Nie wykluczam, że na kolejnym schootoucie ZG9 zmiecie konkurencje np. w HDRze. A może przegra z GZ2000, lub jakimś innym czarnym koniem? Nie wiem. Powtarzasz ciągle 4000, 4000, 4000nitów.  Wszak te 4000 nitów to odrobinę marketing (pomiar na planszy L20), w realnych scenach jest niżej. Średni wynik 2100. Nie przeczę - błyska fenomenalnie,  chciałbym mieć takie parametry w swoim tv.

Po prostu nie wiem czy top oledy są lepsze, czy też gorsze od ZG9 w ogólnym odbiorze HDRu.

 

Żeby nie było. Nie jestem też jakim oskarżycielem LEDów, czy tego telewizora (j lubię wszystkie sprzęty. :)) W zależności od potrzeb i preferencji to może być dla wielu osób najlepsze rozwiązanie.

Założę się, że przy takiej ogólnej jakości obrazu i jego wielkości imersja podczas oglądania ZD9 98" musi być niesamowita. Człowiek pewnie siedzi z bananem na twarzy, dostaje "małpiego rozumu" i tupie nogami z radochy! ;) Ale czy jest to najlepszy możliwy komercyjny obraz? Może kombinacja wszystkich cech tego tv z dużym naciskiem na wielkość i preferencja da dla kogoś odpowiedź twierdzącą. Dla mnie jednak raczej tak nie będzie - pomijając nawet kontekst ogromnej ceny - ponieważ...

...wiem , że pewnych rzeczy przy takim podświetleniu się nie przeskoczy. Nie jestem jakimś ekspertem i nie zamierzam nawet być tak postrzegany. Wiedza moja jest w temacie tv znikoma. Ot taki pasjonat - amator dla którego priorytetem w tv jest jakość obrazu.  Zadałem sobie jednak dużo trudu (lubie to) i amatorsko porównałem w warunkach domowych dwa top LEDy Q9FN, ZF9 (prócz jasności ogólnie zbliżonych do ZD9) z trzema oledami C8, FZ800, AF9 . Teraz po prostu wiem czego mogę się spodziewać przy danych rozwiązaniach technicznych. No i wiem, że dla mnie technologia oled naprawdę podniosła wysoko poprzeczkę dając dla mnie i moich potrzeb najlepszy możliwy obraz na dzień dzisiejszy.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację trochę przeinaczyłem twój wpis, jednak mini recenzja zdaje się potwierdza twoje amatorskie odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha jak to czytam to zaraz pęknę ze śmiechu. Król jest jeden a wy z jakimiś oledami w porywach 700 nitów tutaj. Nikt z was nie widział zg9 a wypisujecie jakbyście go znali doskonale. I jeszcze powoływanie się na... flatpanels XDDDDD Wiesz kto to jest flatpanels? Onet albo jeszcze gorzej. Amatorka znana od zawsze która podnieca się 8k bo na niczym innym się nie zna. Jakby umieli coś więcej to byś poczytał o czymś więcej niż 8k, które jest niczym na ten moment. Nikt nie powołuje się na takie shity. To jest portal newsowy. Tylko dwie relacje z zg9 w europie się liczą i po nich widać kto się zna NAPRAWDĘ na telewizorach:

 

 

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ubaw. Znowu to samo (mój) OLED najlepszy ? Tylko zdjęcia nosacza brakuje.  

  • Plusik 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LV426 napisał:

Fajny ubaw. Znowu to samo (mój) OLED najlepszy ? Tylko zdjęcia nosacza brakuje.  

To nie zabawa z cyklu mój oled najlepszy, to zaklinanie rzeczywistości że z technologii LCD można jeszcze coś wycisnąć! I że tak naprawdę kontrast i czerń nie ważne bo mamy 4000 nitów! 

Jak to mówią dla każdego coś dobrego...

Co do samego TV to wyglada faktycznie na „masterpiece” w technologi LCD z całym bagażem jej ułomności i zalet, i chętnie zobaczę ten tv na żywo jak tylko będzie sposobność!

 

  • Plusik 4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, MarcinC napisał:

Hahaha jak to czytam to zaraz pęknę ze śmiechu. Król jest jeden a wy z jakimiś oledami w porywach 700 nitów tutaj.

Ja też zaraz pęknę ze śmiechu, ale na widok mądrości kolejnego Janusza który myśli że jak mu LCD daje po oczach to "Panie, dobry ten HaDeeR!"

Możesz się smiać ile chcesz z OLEDów i ich 700 nitów, ale to w pełni wystarczy do filmów w HDR bo większość z nich i tak ma jasności poniżej tego poziomu.

Wiesz w ogóle jakimi konkretnie tytułami, a jest to ograniczona lista, mógłbyś poszpanować na takim telewizorze z jego teoretycznymi czterema tysiącami nitów? Pewnie nie masz pojęcia, tak i jak na temat tego że w HDRze nie chodzi o ilość nitów. Dlatego właśnie większość filmów dochodzi do maks 600-700 nitów, rzadko kiedy w pojedynczych momentach do 900-1000 a i tak są to trwające góra kilka sekund eksplozje, rozbłyski czy odbicia.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 2
  • Lubię 4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mierzwiak napisał:

, tak i jak na temat tego że w HDRze nie chodzi o ilość nitów. 

W HDR nie chodzi o ilość nitów. Hahahahahaahahahahahahahaahahahahaha To o co chodzi? Wytłumacz nam. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O - jak sama nazwa wskazuje - szeroką rozpiętość tonalną. Wiesz co to? Z tego co piszesz jasno wynika że nie masz na ten temat żadnego pojęcia, a jednak rzucasz liczbami i piszesz o nitach, bo pewnie przeczytałeś gdzieś że HDR ma świecić i do tego sprowadza się cała Twoja "wiedza" w tej kwestii. Urocze.

Wiesz że HDR ma związek z kontrastem, bo czym innym jest kontrast jak nie różnicą między najciemniejszym a najjaśniejszym elementem kadru? Jak bez możliwości utrzymania odpowiedniego kontrastu chciałbyś na telewizorze który w trybie HDR rozświetla czernie przedstawić np. scenę z pierwszego Aliena, w której Dallas porusza się w kanałach wentylacyjnych z miotaczem ognia? Płomień świeci bardzo jasno (ale poniżej tysiąca nitów, sorry, Twój TV z czteroma tysiącami nitów byłby tu równie bezużyteczny jak w przypadku większości innych filmów na UHD) ale wokół ma być smoliście ciemno.

Jeśli ilość nitów jest według Ciebie najważniejsza, dlaczego większość film masteruje się do 1000 nitów, a realne jasności szczytowe w nich zawarte rzadko przekraczają 600-700 nitów? Blade Runner 2049 nie przekracza nawet 500 nitów, skandal! Może skocz do Hollywood i wytłumacz im że chodzi o nity, bo chyba nie wiedzą...

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 5
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2019 o 15:23, Irokez napisał:

TV kosmos. Jak zwykle Sony w high endzie zamiata czy to projektorami czy TV. 
4000nitów, 8k, upscaling, TV ma praktycznie wszystko, kolejna generacja to już najprawdopodobniej microLED bo chyba nic więcej nie da się wycisnąć z technologii LCD a OLED dalej w granicach 700nit.

W recenzji Vicenta widać jednak mankament wszystkich direct led'ów - minuta 17:25 ,czyli blooming w ciemnej scenie jak ktoś ogląda filmy z napisami.
Ja oglądam bez napisów na 75q9fn i filmy HDR/gry wolę na nim, ale jak kogoś to wkurza blooming to tylko OLED bo w ciemnej scenie na LCD wygląda to słabo.  

Chylę czoła przed Sony bo kolejny raz pokazali że są TOP.
Jak kogoś stać i ma np. rtx 2080ti w sli to... ?

Gdyby tak patrzeć na te filmiki od Vincenta to blooming na OLED tez widać (a wiaodmo ze go nie ma) (3 minuta, 20 sekund), takze więcej tu jasnej poświaty od napisów jak faktycznego pokazania efektu bloomingu.

 

Edytowane przez PeterMac
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mierzwiak napisał:

O - jak sama nazwa wskazuje - szeroką rozpiętość tonalną. Wiesz co to? Z tego co piszesz jasno wynika że nie masz na ten temat żadnego pojęcia, a jednak rzucasz liczbami i piszesz o nitach, bo pewnie przeczytałeś gdzieś że HDR ma świecić i do tego sprowadza się cała Twoja "wiedza" w tej kwestii. Urocze.

Wiesz że HDR ma związek z kontrastem, bo czym innym jest kontrast jak nie różnicą między najciemniejszym a najjaśniejszym elementem kadru? Jak bez możliwości utrzymania odpowiedniego kontrastu chciałbyś na telewizorze który w trybie HDR rozświetla czernie przedstawić np. scenę z pierwszego Aliena, w której Dallas porusza się w kanałach wentylacyjnych z miotaczem ognia? Płomień świeci bardzo jasno (ale poniżej tysiąca nitów, sorry, Twój TV z czteroma tysiącami nitów byłby tu równie bezużyteczny jak w przypadku większości innych filmów na UHD) ale wokół ma być smoliście ciemno.

Jeśli ilość nitów jest według Ciebie najważniejsza, dlaczego większość film masteruje się do 1000 nitów, a realne jasności szczytowe w nich zawarte rzadko przekraczają 600-700 nitów? Blade Runner 2049 nie przekracza nawet 500 nitów, skandal! Może skocz do Hollywood i wytłumacz im że chodzi o nity, bo chyba nie wiedzą...

Oj Mierzwiak, Mierzwiak. Jak będziesz miał kiedyś możliwość, polecam podjechać do Centrum Sony i włączyć sobie ulubiony film na Ultra HD Blu-ray na ZG9, pewnie w 85 calach chociaż i 98 mają być wystawione gdzieś. Nie jest prawdą, że większość filmów jest do 1000 nitów robionych. Co najmniej połowa jest robiona na Dolby Pulsar do 4000 nitów więc to bardzo dużo a szacujemy, że za 1-2 lata już wszystko będzie robione do 4000 nitów bo branża się cały czas uczy. Źródło wiedzy to Hollywood oraz Dolby, które od czasu do czasu odwiedzamy. Więc z pierwszej ręki. Wiemy nawet dokładnie, które filmy są w robione w 4000 nitów a które w 1000 nitów.... nie jest to wiedza dostępna w sieci. Kupowanie takiego telewizora jest bardzo przyszłościowe a wartość 4000 nitów ma ogromne znaczenie w oddaniu tego co widzisz na ekranie. Z tyloma strefami nie ma specjalnie widocznych takich problemów jak opisujesz. Więc jeszcze raz polecam podjechać i obejrzeć bo telewizor nie jest żadnym prototypem tylko ekranem dostępnym w sprzedaży. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Sam już kombinuję jak sprawić by 85" zawisł u mnie. Wybrałbym go zdecydowanie względem 77" oled. Tu nie ma w ogóle o czym mówić. OLED ma piękny obraz i podkreślamy to na każdym kroku w testach i newsach ale do cholery bądźmy obiektywni. Do filmów i grania z taką jasnością SDR i HDR po prostu nie ma startu w moich oczach + trwałość przy tak wyśrubowanych parametrach oled by się chyba wypalił po paru dniach. Do tego wielkość. 85 cali to 85 cali. Nie mówiąc o 98...Tylko o jakiej my tu cenie mówimy... ZG9 85" jest prawie 3 razy droższy ; ). Bo 77" oled był już za 21tyś.

  • Plusik 5
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gmeru napisał:

Oj Mierzwiak, Mierzwiak. Jak będziesz miał kiedyś możliwość, polecam podjechać do Centrum Sony i włączyć sobie ulubiony film na Ultra HD Blu-ray na ZG9, pewnie w 85 calach chociaż i 98 mają być wystawione gdzieś. Nie jest prawdą, że większość filmów jest do 1000 nitów robionych. Co najmniej połowa jest robiona na Dolby Pulsar do 4000 nitów więc to bardzo dużo a szacujemy, że za 1-2 lata już wszystko będzie robione do 4000 nitów bo branża się cały czas uczy. Źródło wiedzy to Hollywood oraz Dolby, które od czasu do czasu odwiedzamy. Więc z pierwszej ręki. Wiemy nawet dokładnie, które filmy są w robione w 4000 nitów a które w 1000 nitów.... nie jest to wiedza dostępna w sieci. Kupowanie takiego telewizora jest bardzo przyszłościowe a wartość 4000 nitów ma ogromne znaczenie w oddaniu tego co widzisz na ekranie. Z tyloma strefami nie ma specjalnie widocznych takich problemów jak opisujesz. Więc jeszcze raz polecam podjechać i obejrzeć bo telewizor nie jest żadnym prototypem tylko ekranem dostępnym w sprzedaży. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Sam już kombinuję jak sprawić by 85" zawisł u mnie. Wybrałbym go zdecydowanie względem 77" oled. Tu nie ma w ogóle o czym mówić. OLED ma piękny obraz i podkreślamy to na każdym kroku w testach i newsach ale do cholery bądźmy obiektywni. Do filmów i grania z taką jasnością SDR i HDR po prostu nie ma startu w moich oczach + trwałość przy tak wyśrubowanych parametrach oled by się chyba wypalił po paru dniach. Do tego wielkość. 85 cali to 85 cali. Nie mówiąc o 98...Tylko o jakiej my tu cenie mówimy... ZG9 85" jest prawie 3 razy droższy ; ). Bo 77" oled był już za 21tyś.

Obawiam się @Gmeru że ten link potwierdza jednak wersje Mierzwiaka https://docs.google.com/spreadsheets/d/15pPvBMCjJogKxt4jau4UI_yp7sxOVPIccob6fRe85_A/edit#gid=184653968

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Gmeru napisał:

Jak będziesz miał kiedyś możliwość, polecam podjechać do Centrum Sony i włączyć sobie ulubiony film na Ultra HD Blu-ray na ZG9, pewnie w 85 calach chociaż i 98 mają być wystawione gdzieś.

Bardzo chętnie i nie twierdzę przecież że nie robiłoby to wrażenia, chociażby przez samą wielkość ekranu, ale nie o tym mowa.

Cytat

Nie jest prawdą, że większość filmów jest do 1000 nitów robionych. Co najmniej połowa jest robiona na Dolby Pulsar do 4000 nitów

No cóż, wyciągam wnioski z tego co czytam plus z własnej półki: z 61 filmów na UHD które posiadam większość nie przekracza tysiąca nitów, w tym żaden z filmów MCU. Oczywiście mogę się mylić w kwestii statyatyki, ale pozostaje jeszcze jedna kwestia:

maks monitora studyjnego a realna zawartość filmu to dwie różne rzeczy.

Goodfellas Scorsese masterowano na monitorze 4000 nitów, ale jasność szczytowa w tym filmie to jakieś... 250 nitów. Interstellar - znowu najjaśniejszy monitor studyjny, ale w samym filmie nie ma nic powyżej 1500. Takich przypadków jest całe mnóstwo.

Cytat

Wiemy nawet dokładnie, które filmy są w robione w 4000 nitów a które w 1000 nitów.... nie jest to wiedza dostępna w sieci.

Ale za to na płycie owszem, nie wiem jak Oppo, ale mój Panasonic 820 pozwala na odczytanie parametrów monitora studyjnego ;)

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Gmeru napisał:

Z tyloma strefami nie ma specjalnie widocznych takich problemów jak opisujesz.

@Gmeru Mógłbyś to rozwinąć? Jest tak jak np. w ZF9 lub Q9FN???

Edytowane przez Groszek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie wycieczkę do centrum Sony. Tyle w temacie ;) Nie widzieliście to ciężko dalej dyskutować a zobaczyć każdy może. Wszystko co mieliśmy powiedzieć, powiedzieliśmy i napisaliśmy. Telewizor kosa, jest gotowy na przyszłość i wart każdej kasy. Osobiście wybrałbym go jako ten jedyny na ten moment w 85 calach ;-). OLED do filmów cudo ale w małych przekątnych. Niestety.

44 minuty temu, qazar napisał:

Ja widzę w tym linku duży potencjał dla ZG9 ;) 

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak, co nie zmienia faktu, że na dziś dzień mamy większość w zakresie do 1100 nitów ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gmeru napisał:

Zróbcie wycieczkę do centrum Sony. Tyle w temacie ;) Nie widzieliście to ciężko dalej dyskutować a zobaczyć każdy może.

No cóż. Szkoda, że nie odpowiedziałeś. Czuje się trochę jakbyś "schował głowę w piasek".... ;)

 

Opierając się na Waszych pomiarach. Dwa premium LEDy i masterpiece ZD9

Q9FN kontrast

średni: ∞:1 max: ∞:1 min: 9 200:1
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/?showfull=1

ZF9 kontrast

średni: 150 000:1 max: 310 000:1 min: 6 500:1
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-kd-65zf9-test-bravia-master-series-lcd-z-podswietleniem-direct-led/?showfull=1

ZD9 kontrast

średni: 142 000:1 max: 500 000:1 min: 15 000:1

Źródło: https://hdtvpolska.com/telewizor-z-przyszlosci-sony-zg9-8k-hdr-test/?showfull=1

 

Jak widać  ZD9 8K ma gorszy średni kontrast od ZF9 i Q9 !!! (przy podobnej ilości stref wg Waszych testów)

Przy ZF9 i Q9 widać działanie takiego podświetlenia praktycznie w każdym filmie. I nie mam tu na myśli zamieszania z napisami.

Jestem przekonany, że w ZD9 będzie podobnie.

Ja rozumiem (o czym pisałem wcześniej) imersja przy takiej ogólnej jakości i wielkości ekranu musi być niesamowita, ale ten aspekt jest słaby w "hi - endowym" wyświetlaczu...

 

P.S.

Do centrum Sony mam rzut beretem, jak mi się złoży to się przejadę.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na co mam jeszcze odpowiadać? Wiem, że czytasz, dużo cyfr itd. Ale w realu to w realu. W teście masz napisane jaka jest czerń oraz co o niej sądzimy. Mam to kopiować i wklejać tutaj? ;D Maciek napisał, że czuliśmy się prawie jak z OLED. Co tutaj dodawać ;D Czerń jest na tyle dobra, że bym go spokojnie kupił i oglądał bo obraz jest rewelacja. Dodatkowo to jest 85" albo 98" więc też nieco inaczej to się odbiera tak jak napisałeś o imersji. A dobrze wiemy jaki mam stosunek do OLED i, że dla mnie czerń jest priorytetowa.

51 minut temu, qazar napisał:

Jasne że tak, co nie zmienia faktu, że na dziś dzień mamy większość w zakresie do 1100 nitów ?

Napisałem, że połowa filmów jest robiona na Dolby i tak jest. A "zaraz" będzie wszystko do 4000 nitów. Kupujesz telewizor za 60tys albo 400tys na rok dwa?

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Nie jest prawdą, że większość filmów jest do 1000 nitów robionych.

Mylisz się. Mierzwiak ma rację - aktualnie poza Warnerem i Sony, którzy rzeczywiście masterują swoje filmy pod 4000 nitów (nie znaczy to jednak, że taką faktyczną szczytową jasność osiągają), u reszty są to sytuacje jednostkowe lub niespotykane.

1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Wiemy nawet dokładnie, które filmy są w robione w 4000 nitów a które w 1000 nitów.... nie jest to wiedza dostępna w sieci.

W odtwarzaczach OPPO czy Panasonicach bez problemu dostępne są te dane. Jeśli chodzi o MaxCLL to np. dowiemy się o tym dzięki HDFury, madVR, MediaInfo czy niektórym odtwarzaczom Panasonica.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj obecni co najwyżej popatrzą na niego na wystawie a i tak nic nie ocenią bo w domu są całkiem inne warunki. Ale Janusze popisać mogą. @qazar jakoś mało filmów na tej "liście". I gdzie ty tam widzisz "większość" nawet na tak krótkiej liście. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, misfit napisał:

Mylisz się. Mierzwiak ma rację - aktualnie poza Warnerem i Sony, którzy rzeczywiście masterują swoje filmy pod 4000 nitów (nie znaczy to jednak, że taką faktyczną szczytową jasność osiągają), u reszty są to sytuacje jednostkowe lub niespotykane.

W odtwarzaczach OPPO czy Panasonicach bez problemu dostępne są te dane. Jeśli chodzi o MaxCLL to np. dowiemy się o tym dzięki HDFury, madVR, MediaInfo czy niektórym odtwarzaczom Panasonica.

Spoko, każdy ma inną wiedzę i inaczej widzę pojmuje słowo "większość". Wiem, że wybrane osoby chcą powiedzieć, że ten telewizor jest bezsensu. No cóż. Jakbyście mieli możliwość to jestem pewny, że byście go sobie kupili ? Ale jakoś trzeba to sobie wytłumaczyć, że jest to bezsensu ;-).

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wolne 65 tysi...brałbym od razu ;) Ale dobrze że to się rozwija w tym kierunku, miejmy nadzieję że za kilka lat tej klasy telewizory będzie już można nabyć w dużo niższej cenie :)

Edytowane przez conker9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gmeru napisał:

Ale na co mam jeszcze odpowiadać? Wiem, że czytasz, dużo cyfr itd. Ale w realu to w realu. W teście masz napisane jaka jest czerń oraz co o niej sądzimy. Mam to kopiować i wklejać tutaj? ;D Maciek napisał, że czuliśmy się prawie jak z OLED. Co tutaj dodawać ;D Czerń jest na tyle dobra, że bym go spokojnie kupił i oglądał bo obraz jest rewelacja. Dodatkowo to jest 85" albo 98" więc też nieco inaczej to się odbiera tak jak napisałeś o imersji. A dobrze wiemy jaki mam stosunek do OLED i, że dla mnie czerń jest priorytetowa.

Napisałem, że połowa filmów jest robiona na Dolby i tak jest. A "zaraz" będzie wszystko do 4000 nitów. Kupujesz telewizor za 60tys albo 400tys na rok dwa?

Nie kupiłem droższego TV niż 30k, 60k nie dam nawet za 100 cali LCD :) 

Wiem jedno przyszłość jest niepewna, za 5 lat TV z takimi parametrami pewnie nie będzie kosztować 60k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba się popodniecać jakimś OLED, udowodnić komuś kto "się nie zna" dlaczego jest "najlepszy" to zaraz cytują Vincenta albo chłopaków z hdtvpl i piszą coś w stylu, że "z profesjonalistami/autorytetami się nie zgadzasz"?

Gorzej jak te autorytety napiszą coś nie po myli "mecenasów" tutejszych... to już widać tutaj co się dzieje.

Lecę po popcorn ?

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...