Jump to content

PeterMac

Użytkownik
 • Content Count

  2726
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

PeterMac last won the day on April 19

PeterMac had the most liked content!

Community Reputation

161 Excellent

About PeterMac

 • Rank
  4K
 • Birthday 07/19/1983

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

8751 profile views
 1. Niech Intel w końcu wprowadzi natywne HDMI 2.0 dla cpu/płyt głównych to bedzie dobrze i w sumie wystarczająco dla wiekszości.
 2. Aby to było nie gorzej jak natywnie to byloby dobrze
 3. misfit - no to dziwne ze u Lon.TV tak sie dzieje, a gość jest mocno kumaty w sprzęcie. Moze kwestia firmware czort wie.
 4. Najgorzej boję się ze firmy przyzwyczajają sie do takich kwot za sprzęt i w normalnych cenach bedą produkować coraz to słabsze budżetowe modele. Poprzeczka bedzie z roku na rok rosnąć jak tak dalej pojdzie. Moze jednak obawy nie potrzebne w końcu ten TV to nowość 8K o ogromnych przekatnych i jeszcze o takich parametrach HDR'a, sprzęt dla nielicznych, trzeba zejść na ziemie i poczekać co przyniesie rynek TV dla mas a nie szejków .
 5. Jest certyfikowany https://www.sony.com/electronics/blu-ray-disc-players/ubp-x700/specifications CERTIFIED HI-RES AUDIO Yes Ale Sony nie nakleja mu znaczka Hi-Res Audio na obudowie czy na kartonie jak w X800, X1000 choc i tu roznie z tym jest.
 6. Nie ma problemu z siecią, mówi wyraznie, na tej samej sieci uzywa Nvidia Shield TV i tam ten sam film startuje w sekunde, jednak nalezy zauwazyc ze jest to plik 4K w kontenerze MKV i pewnie dlatego Oppo ma problemy, czeka ponad minute zanim odpali, a jak juz odpali to ścina co chwile widać. Takze byłem nieco w błędzie twierdząc o problemach z odtwarzaniem oryginalnych 4K HEVC na tych odtwarzaczach Oppo, Sony itp. problem wystepuje ale pewnie tylko z 4K w MKV, choć u kolegi Davero na LG widać tez łyka. Sprawdziłem własnie u siebie z pendrive na Sony UBP-X700 4K HEVC (Plante Ziemie 2 którą sam zgrywałem na HDD) i z plików .ts odpala jak po maśle, struktury nie odpali z menu. Sprawdze jeszcze z ciekawosci jak z 4K w MKV.
 7. OLED znakomity obrazowo niedościgniony pod kilkoma względami wiadomo ale nie jest to wyświetlacz uniwersalny ani bez wad, bałbym sie go np. podłączyć pod HTPC i uzywac jako monitora miedzy innymi bo nie tylko samymi filmami człowiek żyje. Taki ZG9 85 cali LCD z taką czernią i HDR na takim nie osiągalnym dla innych wyswietlaczy poziomie nie mam pytań wybór byłby oczywisty dla mnie, tylko te zaporowe ceny z kosmosu
 8. Gdyby tak patrzeć na te filmiki od Vincenta to blooming na OLED tez widać (a wiaodmo ze go nie ma) (3 minuta, 20 sekund), takze więcej tu jasnej poświaty od napisów jak faktycznego pokazania efektu bloomingu.
 9. klaus71 - daliby dwa, trzy, razy tyle stref i tak efekt halo w nocy byłby nadal widoczny jak ktoś koncentruje swoją uwagę na ten aspekt, tym bardziej na takich jasnościach.
 10. klaus71 - Ile by tych stref nie dali w LCD to zawsze bedzie wycinanka miedzy czarne jasne fragmenty obrazu i jakas poświata halo byc musi oglądając w całkowitej ciemnosci. Czy bedzie to 720 czy 1500 stref jeden czort do 33mln troche brakuje
 11. a to ciekawe, bo ani Soniaki UBP, X700, X800 nie radzą sobie z 4K HEVC z pendrive/sieci, ani żadne nawet topowe Oppo. Testowałeś na plikach 4K HEVC z 60fps ?
 12. Bugatti Veyron musi palić tak samo jest z tym TV, nie ma tragedi jak na taki rozmiar i taki poziom HDR'a. Kontrast miazga, 15 000:1 w najtrudniejszej scenie to juz narzekać nie można. Waga kartonu zaledwie 179kg
 13. Shoryuken - to nie to samo GTS co w dniu premiery gdzie Single był strasznie biedny, teraz jest tego cała masa. Jutro nowy kolejny update i nowy tor Goodwood.
×
×
 • Create New...