Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor z przyszłości: Sony ZG9 8K HDR | TEST |

Kilka dni temu, na specjalne zaproszenie firmy Sony, wybraliśmy się do centrali Sony w Londynie aby przetestować najnowszą serię ZG9 8K HDR. Tak tak. Dlaczego tak daleka podróż? Ponieważ na miejscu dostaliśmy gwarancję podobnych warunków do testów jak w naszej redakcji. Dodatkowo czekały na nas dwa modele z serii w jednym miejscu. Czyli 85 calowa oraz 98 calowa bestia. Ze względów logistycznych było to dużo wygodniejsze niż próba sprowadzania tak wielkich ekranów do naszej redakcji. Spodziewaliśmy się, że telewizory będą bardzo dobre jednak to co się okazało w trakcie testów, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Panie i Panowie: mamy do czynienia z najlepszym telewizorem LCD jakikolwiek powstał do tej pory. Wszystkie znane pamiętne flagowce sprzed lat jak Sony ZD9 czy DX900 Panasonica wyglądają przy ZG9 jak ubodzy krewni. Dlaczego tak się stało? Zapraszam do testu!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król powrócił... Współczesny odpowiednik świetnego (nawet dzisiaj) ZD9. Idę zbierać makulaturę i butelki, żeby za jakiś czas kupić sobie wersję 85''. :P

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio coś mówił że SONY już nikogo nie zaskoczy bo czym? Wymierającą technologią LCD? :D Aha... :)

Zgadzam się z Gmeru w 100% że z LCD jeszcze wszystkiego nie wyciśnięto. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czysto teoretycznie wersja 55 calowa tego TV kosztowałaby ~12-15 tys zł. Przelicznik sobie wywnioskowałem z proporcji cen innych modeli, które mają 55 i 85 cali.
Pewnie za 3-4 lata można spodziewać się takiego obrazu w cenie ~10-20 tys zł za 55-65 cali.

Edytowane przez Musichunter
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena kosmos, ale cieszą mnie te duże przekątne. Sam mam 82" TV w domu. Zwykły krawędziowiec, ale ciężko mi się ogląda mniejsze ekrany, nawet jak był to 55" OLED. Nie ta immersja pomimo, że jakość sama w sobie dużo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak to cudo poradzi sobie z tak trywialnym zadaniem, jak wyświetlanie napisów na czarnym tle.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze! Będę musiał zamówić dwa żeby wybrać lepszy egzemplarz.... ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Musichunter napisał:

Czysto teoretycznie wersja 55 calowa tego TV kosztowałaby ~12-15 tys zł.

Zapomnij ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Zgadzam się z Gmeru w 100% że z LCD jeszcze wszystkiego nie wyciśnięto. :rolleyes:

Obawiam sie że wyciśnięto, ale z 4k. W 8k, a pozniej w 16k bedą jeszcze rezerwy.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powie, że się czepiam i narzekam, ale jak dla mnie kontrast na poziomie 15 000:1 czy 28 000:1, a wnioskując z testu, mniej więcej na tym poziomie będzie się utrzymywał w trudniejszych scenach, to w dobie oleda jednak porażka. Wiadomo, że szczytowa jasność jak w tych telewizorach na pewno robi wyjątkową robotę, ale jednak tej czerni by mi chyba brakowało. Po przesiadce z DX900, który był średnio ok. 300 nitów jaśniejszy niż oled, na C8 stwierdzam, że ja jednak zdecydowanie wolę niższą jasność, ale za to z perfekcyjną czernią. Panasonic, który jednak robił lepszy kontrast i miał więcej stref wygaszenia niż te Soniaki, pozostawiał lekki niedosyt, więc tutaj raczej cudu by w moim przypadku jednak nie było.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja uwarzam że technologia oled została znokautowany w tym momencie, ten LCD jest  faktycznie tv który starczy na kupę lat bo nie wyobrażam sobie że powstanie coś lepszego   bo raczej 16k tv nie powstaną szybko,  a hdr 4000nitow to też maksimum jakie człowiek potrzebuję, może w ciągu i2 lat cena spadnie do 30 tyś i wtedy warto będzie kupić taki tv na dobre 10 lat Sony The best. Teraz czekamy na połączenie tego tv z ps5 które obsłuży 8k

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Waldo94 napisał:

Obawiam sie że wyciśnięto, ale z 4k. W 8k, a pozniej w 16k bedą jeszcze rezerwy.

Ale co ma rozdzielczość do wszystkiego innego? To tylko rozdzielczość i tyle ;) Więcej lub mniej linii do których i tak trzeba bardzo blisko siadać by zobaczyć różnicę. 2 tyg temu widziałem Dolby Pulsar (LCD). On ma 42" i jest Full HD. Ma 4000 nitów. W życiu nie widziałem takiego obrazu. KOSMOS. Sony ZG9 się do tego bardzo zbliżył. Tak, on jest Full HD i na tym robią sporą część filmów na Ultra HD Blu-ray ? Jeszcze tak wiele przed nami z LCD, że długo nie pożegnamy tej technologii ;)

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Panie i Panowie: mamy do czynienia z najlepszym telewizorem 4K Ultra HD jaki powstał do tej pory"

Ja sądziłem, że testowaliście model 8K.

Ale nie znalazłem najmniejszej wzmianki, jak działa upscaling do 8K. Chyba, że przeoczyłem?
 

Czyli zostało teraz przetestowanie tańszego Samsunga serii 8K 950R.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Polane napisał:

Witam ja uwarzam że technologia oled została znokautowany w tym momencie, ten LCD jest  faktycznie tv który starczy na kupę lat bo nie wyobrażam sobie że powstanie coś lepszego   bo raczej 16k tv nie powstaną szybko,  a hdr 4000nitow to też maksimum jakie człowiek potrzebuję, może w ciągu i2 lat cena spadnie do 30 tyś i wtedy warto będzie kupić taki tv na dobre 10 lat Sony The best. Teraz czekamy na połączenie tego tv z ps5 które obsłuży 8k

Czym znokautowany?? Chyba głownie ceną .Za ten jeden można mieć dwa oledy 77 cali  .Wiadomo jakość robi swoje ale w rozsądnych pieniądzach w mniejszych przekątnych tego typu LCD nie pojawią się nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Zapomnij ;)

Przypomniało mi się że Samsung Q90 kosztuje już te ~10 tys w 55 calach, to ten Sony jednak musiałby kosztować przynajmniej 20-25 tys w takim rozmiarze.

Mam nadzieję że nie porzucą wysokich modeli w 4K, jeśli chodzi o rozmiary do 65 cali.

Edytowane przez Musichunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mr.Hankey napisał:

Ktoś powie, że się czepiam i narzekam, ale jak dla mnie kontrast na poziomie 15 000:1 czy 28 000:1, a wnioskując z testu, mniej więcej na tym poziomie będzie się utrzymywał w trudniejszych scenach, to w dobie oleda jednak porażka. Wiadomo, że szczytowa jasność jak w tych telewizorach na pewno robi wyjątkową robotę, ale jednak tej czerni by mi chyba brakowało. Po przesiadce z DX900, który był średnio ok. 300 nitów jaśniejszy niż oled, na C8 stwierdzam, że ja jednak zdecydowanie wolę niższą jasność, ale za to z perfekcyjną czernią. Panasonic, który jednak robił lepszy kontrast i miał więcej stref wygaszenia niż te Soniaki, pozostawiał lekki niedosyt, więc tutaj raczej cudu by w moim przypadku jednak nie było.

Ja tak nie powiem. Zgadzam się z Tobą w 100%.

 

Sam telewizor musi być super. Obraz w takim rozmiarze i dobrej jakości na pewno robi wrażenie. Jednak pewne aspekty pozostawiają niedosyt. Poziom czerni porównywalny z Q9FN. Znam i miałem na testach Q9FN i owszem poziom bardzo dobry, ale nie oledowy i to widać. Założę się, że tu będzie podobnie. Z odwzorowaniem kolorów i balansem bieli też może być chyba lepiej. Ciekawy jestem jak w tym przypadku jest z kątami w praktyce. No i jeszcze co można wychwycić samemu podczas oglądania w zaciszu domowym.

Wolałbym raczej oleda, który potrafi błysnąć do 1000 - 1500cd/m2, choć to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji  i potrzeb.

Ale rozumiem, że recenzja jet mega entuzjastyczna, bo telewizor w tej wielkości i jakości musi robić wrażenie w akcji! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA 85"calowy Sony kosztuje 13 tys.$ - przeliczając na złotówki to ok. 50.500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Deimos napisał:

W USA 85"calowy Sony kosztuje 13 tys.$ - przeliczając na złotówki to ok. 50.500zł.

Cena pewnie bez podatku ;) .

@Gmeru Planujecie przetestować Philipsa 436m6? Ostatnio coraz więcej szumu robi się wokół tego monitora, a metodologia innych serwisów jest zbyt płytka.
Przydałby się test według waszej metodologi od TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Pytania: 

Ile ten telewizor bierze papu w HDR?

Czy sony albo jakaś inna firma ma TV 4K w powiedzmy 55" który zbliża się jasnością HDR do tego TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

 98" Moc znamionowa: 1123W / standardowa: 802W 85" Moc znamionowa: 921W / standardowa: 636W

A na plazmy narzekali. Tylko czekać aż do mieszkania właściciela wtargnie gromada ekologów z młotami do rozbicia TV :D .

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groszek , @Mr.Hankey - porażka, to jest 700 nitów w oledach. Przy 4000 i dobrej czerni to wasze organiczne ekrany wyglądają jak ubogi krewny przy wujku milionerze. 

Co do bieli i kolorów, to są ponoć perfekcyjne - potwierdza to Vincent w swoim teście

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, Toma-San napisał:

@Groszek , @Mr.Hankey - porażka, to jest 700 nitów w oledach.

Jak na razie ta porażka zapewnia najlepszy efekt HDR. :) Co potwierdziły moje odczucia jak porównywałem Q9FN i ZF9 do Oledów, jak i wynik Shootout'u z 2018 :)

https://hdtvpolska.com/najlepszy-tv-2018-roku-wyniki-uk-tv-shotoout-2018-z-udzialem-hdtvpolska/?showfull=1

A Ty porównywałeś, czy po prostu nie lubisz oledów? :)

Ale spoko, każdy może mieć swoje zdanie. :)

32 minuty temu, Toma-San napisał:

Przy 4000 i dobrej czerni to wasze organiczne ekrany wyglądają jak ubogi krewny przy wujku milionerze.  

Ciekawe... :)  Rozumiem, że widziałeś skoro tak stwierdzasz? Czy też masz jakieś zdolności jasnowidzenia? ?

 

To na pewno jest mega telewizor i bardzo chciałbym go zobaczyć w akcji, ale dla mnie ma słabości technologii led. Ot chociażby nieidealna czerń. Dobrodziejstwa podświetlenia strefowego, które niestety zawsze w mniejszym lub większym stopniu wprowadzają niepożądany efekt. Dla mnie to ważne  , dla innego nieistotne.

Ale kto wie? Nie mówię nie. Ja tam nie jestem przywiązany do jakiejś technologii. Wybieram co najlepsze dla mnie i moich potrzeb. Wczoraj plazma, dzisiaj oled a jutro może jakiś led. ;) Chociaż wydaje mi się, że oleda zastapi w moim przypadku dopiero microLED.

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Danio31b napisał:

Czym znokautowany?? Chyba głownie ceną .Za ten jeden można mieć dwa oledy 77 cali  .Wiadomo jakość robi swoje ale w rozsądnych pieniądzach w mniejszych przekątnych tego typu LCD nie pojawią się nigdy

Raczej 3 oledy 77 ;) 

Ale to już pewna prawidłowość - 3x wzrost ceny przy topowym modelu (ten 98" to ekstra-top, poza konkurencją). Za jeden oled 77" masz 3x 65".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...