Jump to content

Toma-San

Użytkownik
 • Content Count

  621
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Toma-San last won the day on October 11 2018

Toma-San had the most liked content!

Community Reputation

456 Excellent

About Toma-San

 • Rank
  1080p

Recent Profile Visitors

1547 profile views
 1. A czy jesteś pewny, że odtwarzany plik zawiera dźwięk w formacie przestrzennym? Jeśli tak, to może spróbuj na innym odtwarzaczu? KODI dla przykładu może przekodowywać dźwięk bodajże do DD5.1
 2. Stare powiedzenie mówi: "Co dawno, to nieprawda"... Jak pewno zauważyłeś, do Gmera też napisałem odnośnie Oreo. W moim odczuciu system na Oreo działa ZAUWAŻALNIE szybciej od poprzednika. Wyciąganie zbyt daleko idących wniosków na podstawie zapewne niezamierzonego stwierdzenia Gmera jest moim zdaniem nieuzasadnione. I żeby była jasność: stare procki na Soniaku są stosunkowo SŁABE. Nie zmienia to jednak faktu, że umożliwiają płynne odtwarzanie treści 4K HDR z dowolnego źródła lub aplikacji. Oczywiste również jest, że dedykowane i zamknięte systemy na innych TV będą działać bardziej responsywnie, chociaż jak pisał Gmeru nowy procek w nowych TV Sony daje nadzieję na poprawę moim zdaniem ostatniego mankamentu Android TV - szybkości działania interface'u.
 3. Może w takim razie lepiej dobieraj słowa albo nic nie pisz... Rozumiem, że wróżenie w fusów opanowałeś na lekcjach w Hogwarcie? Owszem. Całe szczęście, że nie potrzebuję, bo mam TV na Androidzie - nie pęta mi się pod rękami kolejny pilot, nie muszę mieć 10 pudełek pod TV. Dotyczy to w większym lub mniejszym stopniu każdego TV, niezależenie od producenta - w końcu trzeba co roku nową kasę zarabiać. Chociaż akurat aktualizacja do Oreo również była dla modeli od 2015 lub 2016, więc nie wszyscy tak mają.
 4. @Gmeru - akurat Oreo chodzi lepiej od starszych systemów na poprzednich modelach. Widać to nawet po ilości chodzących w tle procesów (jest ich mniej), więc wygląda na to, że Japońce część rzeczy powyrzucali i zaktualizowali. @efel - na podstawie czego zakładasz, że platforma przestanie w przyszłości działać? Każdy może stwierdzić, że Ziemia jest płaska, tylko kto w to uwierzy? To właśnie w przypadku Androida najwięcej Smarta pozostanie w Smarcie i nie trzeba posiłkować się dodatkowymi urządzeniami opartymi oczywiście na... Androidzie. Nawet jeśli jakaś usługa odejdzie to i tak mam 10 innych na jej miejsce... P.S. Nie wiem jak ty, ale ja już cieszę się najnowszą wersją (18.1) KODIego na moim TV...
 5. Jeśli rzeczywiście przesyłasz sygnał 4k/60Hz/4:4:4 to jasne jest, że nie uzyskasz stabilnego obrazu, ponieważ przepustowość przekracza maksa dla HDMI 2.0. Przy 4k/60Hz możesz wyświetlić obraz z chrominancją 4:2:2.
 6. Widzę, że XG90 będzie mieć podświetlenie podobne do XE93 (krawędziowe z filtrami zapewniającym efekt sterowanych stref wygaszania) - stawiam na bardzo dużą jasność panelu.
 7. @misiek_to_ja - może spróbuj sprawdzić jeszcze inny egzemplarz? W przeciwnym razie z topowych LCDeków zostaje ci chyba tylko Q9FN lub przesiadka na Oleda... Swoją drogą, jakich czasów dożyliśmy, że trafienie na właściwie działający egzemplarz (niezależnie od technologii) wymaga czasami kilkukrotnej wymiany TV???
 8. @misiek_to_ja - gratulację, kupiłeś świetny TV. Opisywany przez ciebie efekt moim zdaniem wynika ze specyfiki FALDa w tym modelu. Ekran podświetlany jest diodami (sto kilkanaście) na powierzchni całego ekranu i prawdopodobnie przesuwanie nie do końca jednolitego tła powodującego wahania jasności poszczególnych diod skutkuje zmianami natężenia podświetlenia, które w punkcie środkowym pomiędzy nimi jest trochę mniejsze, niż być powinno, a co wynika z odległości pomiędzy poszczególnych diodami.
 9. Ponoć w Oreo mają poprawić samoistnie włączające się urządzenia / TV. Na dzień dzisiejszy jedynym pewnym sposobem ominięcia problemu jest wyłączenie sterowania przez HDMI.
 10. Napisy najlepiej sprawdzają się w formacie SRT. Inne formaty bazują na ramkach obrazu, SRT opiera się na czasie. Dobrze dobrany czasowo plik SRT zawsze będzie prawidłowo wyświetlany. Proponuję również sprawdzić KODIego, który pozwala przesuwać ręcznie napisy przód/tył. Również w tym programie można podłączyć sobie różne bazy napisów (chociażby OpenSubtitles) i na pewno w nich znajdą się napisy działające poprawnie.
 11. @Maciej Koper - dzięki za wytyczne i przede wszystkim pliki testowe Test na ghosting w przypadku FALDów zamienia się w test na blooming (w sumie czemu nie? ) , bo rozświetlone są tylko rogi z grafikami. Zastanawiam się, czy bez wyłączenia algorytmu sterowania diodami za ekranem da się w ogóle spreparować odpowiedni materiał testowy na ghosting? Przydałby się jeszcze materiał sprawdzający zachowanie szczegółów w ciemnych scenach.
 12. @Maciej Koper - dzięki za test. Według mnie rok 2018 dla Sony jest tym, czym dla Samsunga był rok 2017. Soniarze poczuli się zbyt pewnie i na rynek wypuścili produkty, które są bardzo dobre, jednak mają przy sobie zawsze jakieś "ALE". XF90 jest bardzo dobry, ALE nie na tyle, żeby potrzebna była przesiadka z XE90 lub tym bardziej z XE93, AF9 jest świetny, ALE ma niższą jasność od swoich konkurentów. ZF9 jest świetny, ALE nie domaga pod względem kontrastu. Rozumiem, że w waszych testach problem nie wyszedł, natomiast ciemna, zbalansowana scena w HDR będzie bić po oczach jasnym ekranem. Nie zamierzam negować niewątpliwych zalet tego TV, ale tak jak Vincent za nieporozumienie uważam fakt zwiększenia kątów kosztem kontrastu. Jeśli ktoś decyduje się na zakup LCD z VA, to robi to z pełną świadomością zalet i mankamentów tej technologii. Tutaj sytuacja wygląda tak, jakby Sony nie potrafiło się zdecydować i próbowało zrobić coś do wszystkiego. Na pewno każdy wie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, prawda? @efel - czy znasz jakiś idealny TV, który mógłbyś nam polecić? Każdy TV ma swoje wady i zalety, więc proponuję, żebyś nie popadał w swoje standardowe zacietrzewienie. Czy możesz podać jakieś fakty, które będą jednoznacznie pokazywać, że nowy Mediatek nie sprawdzi się? Licencja firmy ARM na produkcję procesorów opartych o rdzenie Cortex A73, które znajdują się w tym procku bardzo wyraźnie definiuje, co powinno się w nim znaleźć... Możesz narzekać na mniejszą ilość parametrów sterowania upłynniaczem obrazu, co nie zmienia faktu, że i tak jest to najlepszy upłynniacz wśród różnych producentów TV.
 13. Nie przejmowałbym się szczególnie tym "B". Na zagranicznych forach też się nad tym zastanawiają, wpływu na obraz nie ma to żadnego. Może błąd w sofcie?
 14. @wasylkg - chodziło mi o czas potrzebny na podniesienie systemu od "zera", stąd porównanie do komórki - tak nomen omen porównanie nie pozbawione sensu, przecież jeden i drugi na tym samym systemie działa... Oczywiście uważam, że powinien być wybór - albo całkowite wyłączenie, albo tryb uśpienia. Szkoda, że Sony o tym nie pomyślało. Jeśli denerwuje cię, że dysk przenośny jest dłuższy czas włączony, to może pomyśl o SSDku lub dużym pendrive? Tam nic nie powinno migać lub świecić... @Miszek - gratulacje. Dobry egzemplarz ci się trafił...
 15. @Mierzwiak - na YT można spotkać materiały różnej jakości, są również takie o przepływności 30-40Mbps. Netflix to ~16 Mbps. Nie ma co generalizować. Posteryzacja na zdjęciu bardzo duża, @Bieszczad - możesz podać linka do filmiku że zdjęcia? @Subman - orientujesz się, jaką przepływnością dysponują iTunesy?
×
×
 • Create New...