Jump to content

Mr.Hankey

Użytkownik
 • Content Count

  766
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Mr.Hankey last won the day on June 17

Mr.Hankey had the most liked content!

Community Reputation

204 Excellent

About Mr.Hankey

 • Rank
  1080p

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A to nie możesz po prostu zjechać z jasnością odrobinę niżej? U mnie np. w trybie DV jasność została ustawiona na 49 po kalibracji.
 2. Oczywiście, że ma sens. Głośniki w TV mówiąc oględnie [beeep]y nie urywają i nawet belka z niższej półki sprawi, że od razu odczujesz różnicę. Jeśli oglądasz sporo filmów, to bym się nie zastanawiał.
 3. Kalibracja nie ma wpływu na banding. Albo to akceptujesz albo wymieniasz na inny egzemplarz. Ewentualnie jeśli banding jest naprawdę duży to uderzasz do LG z reklamacją.
 4. Ciekawa dedukcja - nie wnikam. Ustawienie pośrednie jest jak najbardziej ok - niby potrafi gdzieś coś niepotrzebnie przyciemnić, ale korzyści płynące ze znacznie lepszej czerni są niepodważalne. Ustawienie local dimingu na maksa niestety nie robi już efektu WOW w kwestii czerni, wnosi za to sporo niepożądanych rzeczy jak ucinanie detali w czerniach, nadmierne przyciemnianie całości obrazu czy jeszcze bardziej widoczne łączenia stref w ruchu. Jednym słowem - do niczego się nie nadaje. A żeby nie było, że sam spam, to napiszę, że o ile GZ2000 to bez wątpienia wspaniały telewizor, tak dopłacanie do niego tak ogromnej kwoty względem młodszych braci od Panasonica czy nawet LG C9 jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Niby jest trochę jaśniejszy HDR, ale wydaje mi się, że to jednak za mało żeby zrobić różnicę, co zresztą poniekąd potwierdził ostatni shootout.
 5. Jako, że miałem DX900 przez dwa lata, a w maju przesiadłem się na C8 mogę tylko napisać, że do oglądania treści UHD w warunkach kinowych warto i to zdecydowanie. Wszystkie wady Panasa jak halo (szczególnie dokuczliwe w trybie HDR), widoczne łączenie stref i słabe kąty nie występują na oledzie. Niższa jasność? Widoczna, ale raz, że większość filmów i tak jest masterowana do 1000 nitów, a dwa w LG fajnie działa funkcja mapowania tonów, która trochę rozjaśnia obraz, więc różnica jest zdecydowanie mniejsza niż mogłoby to wynikać z pomiarów. No i ten kontrast... Generalnie DX900 to super telewizor... do momentu, w którym obok nie postawisz oleda. Nie che mi się teraz pisać całego elaboratu, ale spokojnie możesz odszukać moje przemyślenia, które pisałem w wątku dotyczącym C8, w temacie DX900 chyba zresztą też coś skrobnąłem z tego co pamiętam. I szybko byś wrócił do ustawienia local diming na normal jakbyś zobaczył jak bardzo obniża jasność szczytowych punktów i ile detali w czerniach zżera.
 6. 2019 "Blinded" TV Shootout Results: Individual category breakdown (winner and runner up) Blacks & Shadow Detail: LG C9 (4.69 points); Panasonic GZ2000 (4.31 points) Color accuracy: LG C9 (4.47 points); Panasonic GZ2000 (4.36 points) Tone-Mapping: Panasonic GZ2000 (4.32 points); LG C9 (4.11 points) Motion: Sony AG9 (4.15 points); Panasonic GZ2000 (4.12 points) Video Processing: Panasonic GZ2000 (3.92 points); Sony AG9 (3.85 points) Uniformity: Panasonic GZ2000 (4.25 points); Sony AG9 (3.96 points) Bright-room performance: Samsung Q90R (4.37 points); LG C9 (3.75 points) Gaming: LG C9 (4.67 points); Panasonic GZ2000 (3.92 points). Awards Best Home Theatre TV: Panasonic GZ2000 (20.84 points); runner-up LG C9 (20.81 points) Best Living Room TV: Panasonic GZ2000 (23.73 points); runner-up Samsung Q90R (23.44 points) Best Gaming TV: LG C9 (4.67 points); Panasonic GZ2000 (3.92 points) Best HDR TV: LG C9 (17.34 points); Panasonic GZ2000 (16.81 points) Best TV of 2019: LG C9 (33.16 points); Panasonic GZ2000 (32.90 points) Wychodzi na to, że jeśli ktoś spodziewał się cudów po GZ2000, a takich na forum nie brakowało, to kierując się stosunkiem ceny do jakości można spokojnie kupować C9 lub jeśli jeszcze są dostępne C8.
 7. Nie daj sobie wcisnąć bzdury. Każdy wyświetlacz niezależnie od zastosowanej technologii będzie gubił szczegóły w czerniach jeśli jest nieprawidłowo ustawiony. Całe szczęście jest coś takiego jak profesjonalna kalibracja, a to załatwia sprawę w 100%. Skalibrowany oled nie gubi żadnych detali w czerniach. Standardowo, najwięcej o problemach oledów piszą osoby, które tego telewizora nie mają... Wysnuwasz takie opinie na podstawie tego, co napisał kolega, który oglądał telewizory w sklepie i który w dodatku twierdzi, że oledy gubią detale w czerniach?
 8. W związku z tym mam pytanie. Czy średnia jasność efektu HDR podana w teście tegorocznej C9 jak i zeszłorocznej C8 to wynik z włączonym czy wyłączonym mapowaniem?
 9. Bez różnicy jaką biel wyświetlisz - cieplejszą czy zimniejszą zafarb i tak pozostanie. Nie można oczekiwać od kalibracji, że wyeliminuje wady matrycy.
 10. Ot prawda objawiona - klękajcie narody. Cały branżowy świat się myli (pewnie wszyscy przekupieni jak jeden mąż), tysiące zadowolonych użytkowników, w tym pewnie setki na tym forum również. Wszyscy zachwycamy się jakością obrazu oferowaną przez C8, ale okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy co robimy - pewnie zostaliśmy zmanipulowani. Wychodzi na to, że kupiliśmy bubla, a obraz, który powoduje u nas opad szczęki i szybsze bicie serca, jest co najwyżej słaby/przeciętny. Mylą się ci, dla których C8 jest którymś już oledem, mylą się również ci, którzy przesiedli się z absolutnie topowych LCD. Dobrze, że nas wszystkich oświeciłeś kolego. Już ci pisałem wcześniej, ale napiszę jeszcze raz. Owe spierdolenie, jak to nazywasz trybów fabrycznych, o których piszesz, możesz odnosić jedynie do swojego konkretnego egzemplarza. Pisząc o ogóle narażasz się na śmieszność, chyba że masz swój kącik gdzieś w fabryce LG i sprawdzasz przynajmniej co któryś egzemplarz. Dwa egzemplarze C8, do których mam stały dostęp mają bardzo dobre oddanie barw w trybie kino, jeden wręcz zaskakująco dobre. Z czym niby nie jest tak fajnie po kalibracji? To też jakaś ściema? Napiszę jeszcze tylko, że moim zdaniem porównywanie oledów pod hasłem - sprawdźmy, który zagra mniejszą kupę na gównianym sygnale - jest nieporozumieniem, ale każdy swój rozum ma i kupuje wedle własnych kryteriów. Jednak liczenie na to, że wyświetlacz o 10 cali większy poradzi sobie z kiepskim materiałem lepiej od mniejszego w obrębie tej samej technologii, to już objawy szaleństwa...
 11. Po kalibracji kolor biały właśnie w końcu jest biały, bez żadnych niebieskawych czy żółtawych naleciałości. Ktoś Ci strasznych bzdur nagadał, tyle w temacie.
 12. Mógłbym wyłapać z Twojego wpisu co najmniej kilka, oglednie mówiąc kontrowersyjnych kwestii, ale na dobry początek odniosę się tylko do tego. Rozumiem, że starego oleda masz po kalibracji i na tej podstawie oceniasz fabryczny tryb kino w C8? Bo np. w moim egzemplarzu tryb kino prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, wręcz zaskakująco dobrze i poza rozjechaną gammą i minimalnym zażółceniem wcale jakoś specjalnie nie odbiega od tego po kalibracji. Mam też nadzieję, że kiepskim nie nazywasz trybu kino HDR, bo jego kalibracja w oledach, to w zasadzie kosmetyka, więc tak naprawdę "spierdolonym" nazywałbyś to, co uchodzi za referencje... Problem polega na tym, że jak ktoś ogląda w trybach obrazu typu żywy czy dynamiczny, to mnie nawet specjalnie nie dziwi, że na kimś takim HDR nie robi wrażenia...
 13. Nie możesz przestawić kompa pod TV i podłączyć krótkim kablem? Chyba komputer nie jest przyspawany do podłogi? Albo podłącz pod ten długi przewód jakiekolwiek inne urządzenie i będziesz w mig wiedział czy to kwestia kabla...
×
×
 • Create New...