Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy wszystkie telewizory w 8k bedą miały tak potężny pobór mocy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak.Jeden wezmę do salonu a te "mniejsze" to do sypialni i małego pokoju.?A tak na serio telewizor fajny ale ceny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Waldo94 napisał:

Ciekawe czy wszystkie telewizory w 8k bedą miały tak potężny pobór mocy ???

Co by nie było to jest tu dużo więcej punkcików które ten prąd zużywają.

Wpływ zapewne ma też jasność tych paneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Musichunter napisał:

A na plazmy narzekali. Tylko czekać aż do mieszkania właściciela wtargnie gromada ekologów z młotami do rozbicia TV :D .

Bugatti Veyron musi palić ;) tak samo jest z tym TV, nie ma tragedi jak na taki rozmiar i taki poziom HDR'a.

Kontrast miazga, 15 000:1 w najtrudniejszej scenie to juz narzekać nie można.

Waga kartonu zaledwie 179kg :P 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Groszek napisał:

Jak na razie ta porażka zapewnia najlepszy efekt HDR. :) Co potwierdziły moje odczucia jak porównywałem Q9FN i ZF9 do Oledów, jak i wynik Shootout'u z 2018 :)

https://hdtvpolska.com/najlepszy-tv-2018-roku-wyniki-uk-tv-shotoout-2018-z-udzialem-hdtvpolska/?showfull=1

A brał  w nim udział ZG9? No właśnie...

10 godzin temu, Groszek napisał:

Ciekawe... :)  Rozumiem, że widziałeś skoro tak stwierdzasz? Czy też masz jakieś zdolności jasnowidzenia? ?

Mam TV, który świeci na 1500, więc łatwiej mogę sobie 4000 wyobrazić, niż ty... :) Na dzień dzisiejszy widzieli to fachowcy, których bardzo cenię i każdy z nich jest zachwycony. Jak dla mnie to dostateczna referencja. Mówimy o TV, który baaaardzo zbliżył się pod względem jakości obrazu (pod każdym względem) do referencyjnego monitora Dolby Pulsar... Przy okazji: wiesz w jakiej technologii jest ten monitor zrobiony?

10 godzin temu, Groszek napisał:

To na pewno jest mega telewizor i bardzo chciałbym go zobaczyć w akcji, ale dla mnie ma słabości technologii led. Ot chociażby nieidealna czerń. Dobrodziejstwa podświetlenia strefowego, które niestety zawsze w mniejszym lub większym stopniu wprowadzają niepożądany efekt. Dla mnie to ważne  , dla innego nieistotne.

Każda technologia ma swoje wady i zalety. O słabościach oledów każdy wie, więc nie kontynuuje tematu. Jeśli oglądniesz materiał Vincenta, to przekonasz się, że Japończycy mocno powalczyli z niepożądanymi efektami, więc jeśli jest to dla ciebie istotne, tym bardziej powinieneś to docenić.

10 godzin temu, Groszek napisał:

Ale kto wie? Nie mówię nie. Ja tam nie jestem przywiązany do jakiejś technologii. Wybieram co najlepsze dla mnie i moich potrzeb. Wczoraj plazma, dzisiaj oled a jutro może jakiś led. ;) Chociaż wydaje mi się, że oleda zastapi w moim przypadku dopiero microLED.

Również staram się być racjonalistą technologicznym i wybieram to co najlepsze. Dzisiaj zdecydowanie byłby to ZG9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San

Daj spokój. :)

Wszystko już napisałem w poprzedniej mojej wypowiedzi, więc nią nie manipuluj. ;)

Miłego oglądania! :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj @Groszek, Groszek. W którym miejscu poczułeś się zmanipulowany? Dostałeś linka do testu Vincenta, przeczytałeś co Gmeru i Maciej Koper sądzą o TV. TU masz jeszcze ich wrażenia w formie filmiku. Pomyśl tylko, że ten TV świeci blisko 6 (!!!) razy mocniej od twojego oleda. A później zastanów się i napisz, który TV będzie najlepszy dla treści HDR...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, PeterMac napisał:

Kontrast miazga, 15 000:1 w najtrudniejszej scenie to juz narzekać nie można.

a te sceny testowe w testach portalowych to są dla sygnału SDR czy HDR?

20 godzin temu, Toma-San napisał:

Król powrócił... Współczesny odpowiednik świetnego (nawet dzisiaj) ZD9.

tylko by był takim samym królem to musiałby mieć 3 x więcej stref - a nie 3 x większe strefy (w kwestii cm2)

przy kosmicznej cenie nawet model 85 cali powinien mieć co najmniej 2000 stref

nawet w materiale testowym u Vincenta - halo wokół samochodu wali po oczach jak na zf9 (no chyba że to aparat tak zebrał lub jakieś złudzenie optyczne)

6 minut temu, Toma-San napisał:

Pomyśl tylko, że ten TV świeci blisko 6 (!!!) razy mocniej od twojego oleda. A później zastanów się i napisz, który TV będzie najlepszy dla treści HDR...

zastanawiam się jak właśnie takie 4000nitów będzie wyglądać w całkowitych ciemnościach - oglądasz ciemną scenę - oko rozszerza źrenicę na maxa i dostajesz strzał 4000nitów

 

bedzię radość z takiego strzału?

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 - 720 stref, to nie w kij dmuchał. Akurat Vincent zawsze zaznacza, które materiały mają podkręcone ISO/ekspozycje. Pamiętaj równierz, że materiał oglądasz na kompie/tv itd. w SDRze, a nie na Dolby Pulsarze lub... ZG9. 

20 minut temu, klaus71 napisał:

Zastanawiam się jak właśnie takie 4000nitów będzie wyglądać w całkowitych ciemnościach - oglądasz ciemną scenę - oko rozszerza źrenicę na maxa i dostajesz strzał 4000nitów

 

bedzię radość z takiego strzału?

Będzie, jak reżyser chciał. Chętnie przyjmę to 4k na klatę... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Toma-San napisał:

@klaus71 - 720 stref, to nie w kij dmuchał

w tv za taką kasę dla mnie to jest jednak dymanie klienta - na  takich przekątnych aż strach pomyśleć jaka czerń będzie w okolicach tych jasności na poziomie 4000nit

pewnie wyjdzie coś takiego - co w tv o takiej cenie będzie dla mnie porażką

 

 

16 minut temu, Toma-San napisał:

Będzie, jak reżyser chciał. Chętnie przyjmę to 4k na klatę... :D

gorzej jak będzie wyglądac tak jak na tym filmiku LINKSYSa - bo tak to reżyser chyba nie chciał by wyglądało

a jak do tego dojdą tak "[beeep]itnie" podświetlone napisy w filmie to może być porażka na całej linii

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Qrcze @Toma-San!

36 minut temu, Toma-San napisał:

W którym miejscu poczułeś się zmanipulowany?

Nie ja się poczułem zmanipulowany - napisałem, że manipulujesz moją wypowiedzią.

1.

2 godziny temu, Toma-San napisał:

A brał  w nim udział ZG9? No właśnie... 

Co ma udział ZG9 w shootoucie. Ja mu nic nie ujmuje. Mocarnie potrafi błysnąć i chwała mu za to!

Ja odpowiedziałem na Twoje stwierdzenie, że " porażka, to jest 700 nitów w oledach". :) 

2.

2 godziny temu, Toma-San napisał:

Mam TV, który świeci na 1500, więc łatwiej mogę sobie 4000 wyobrazić, niż ty...

A jakoś nie zauważyłeś (choć nawet to cytujesz), że porównywałem ZF9 i Q9F do oledów (C8, fz800, Af9). Więc jak to nie mam porównania? Rozumiem chcesz odrobinę zdeprecjonować moją wypowiedź.... ;)  W tym stylu mógłbym powiedzieć -  O ile Ty nie porównywałeś tych tv  - to jednak ja jestem w stanie wyobrazić sobie więcej w tym temacie  ;)

HDR to nie tylko sama jasność....

3.

2 godziny temu, Toma-San napisał:

Jeśli oglądniesz materiał Vincenta, to przekonasz się, że Japończycy mocno powalczyli z niepożądanymi efektami, więc jeśli jest to dla ciebie istotne, tym bardziej powinieneś to docenić. 

Chwał im za to. Jednak to fizycznie nie możliwe, żeby zapewnić prawdziwą czerń z takim podświetleniem.

Może być bardzo dobra, a czy będzie dla mnie wystarczająca, to mógłbym powiedzieć jak sam sprawdzę w warunkach domowych, ponieważ nie lubię ferować wyrokami na podstawie testów z internetu ?

P.S.

A czy ten tv można już w ogóle kupić? Próbowałem i nie jeszcze mogę ;)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Waldo94 napisał:

Ciekawe czy wszystkie telewizory w 8k bedą miały tak potężny pobór mocy ???

No na pewno, nie ma opcji żeby taki czort był w klasie Energ. (A)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze @Groszek :P

1 godzinę temu, Groszek napisał:

Nie ja się poczułem zmanipulowany - napisałem, że manipulujesz moją wypowiedzią.

1.

Co ma udział ZG9 w shootoucie. Ja mu nic nie ujmuje. Mocarnie potrafi błysnąć i chwała mu za to!

Ja odpowiedziałem na Twoje stwierdzenie, że " porażka, to jest 700 nitów w oledach". :) 

Hmm. Odnoszę wrażenie, że jest właśnie na odwrót. Rzeczywiście stwierdziłem, że 700 nitów vs 4000 to jest porażka. Czyli porównałem ZG9 do oleda. A ty mi wyrzucasz wynik shoutcastu, gdzie ZG9 nie występuje. To kto tu kim manipuluje? 

1 godzinę temu, Groszek napisał:

A jakoś nie zauważyłeś (choć nawet to cytujesz), że porównywałem ZF9 i Q9F do oledów (C8, fz800, Af9). Więc jak to nie mam porównania? Rozumiem chcesz odrobinę zdeprecjonować moją wypowiedź.... ;)  W tym stylu mógłbym powiedzieć -  O ile Ty nie porównywałeś tych tv  - to jednak ja jestem w stanie wyobrazić sobie więcej w tym temacie  ;)

HDR to nie tylko sama jasność...

Absolutnie nie chce deprecjonować twojej wypowiedzi. Odnoszę jednak wrażenie, że widzisz tylko jedną stronę medalu. Mogę przewrotnie zadać pytanie, co w momencie, kiedy na ekranie widzisz śliczną balijską plaże z lazurową wodą, spienionym oceanem i świecącym słońcem? Widzisz, HDR to też nie tylko czernie... Więc jeśli mam bardzo dobre czernie i kosmiczną jasność, którą zapewnia mi ZG9, to wnioski nasuwają się same.

1 godzinę temu, Groszek napisał:

Chwał im za to. Jednak to fizycznie nie możliwe, żeby zapewnić prawdziwą czerń z takim podświetleniem.

Może być bardzo dobra, a czy będzie dla mnie wystarczająca, to mógłbym powiedzieć jak sam sprawdzę w warunkach domowych, ponieważ nie lubię ferować wyrokami na podstawie testów z internetu ?

P.S.

A czy ten tv można już w ogóle kupić? Próbowałem i nie jeszcze mogę ;)

Masz rację. Czerń oleda, to czerń oleda. I oczywiście decydują indywidualne preferencje. Rozumiem, że żeby sprawdzić, czy Ziemia jest okrągła będziesz musiał polecieć w kosmos? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, ciekawe co będzie Maciek pisał, jak wyjdzie oled w rozmiarze 85" i konkurencyjnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Toma-San napisał:

Hmm. Odnoszę wrażenie, że jest właśnie na odwrót. Rzeczywiście stwierdziłem, że 700 nitów vs 4000 to jest porażka. Czyli porównałem ZG9 do oleda. A ty mi wyrzucasz wynik shoutcastu, gdzie ZG9 nie występuje. To kto tu kim manipuluje? 

Ciekawe teorie....  :)

Wywołałeś stricte oledy,  słowami

" porażka, to jest 700 nitów w oledach."

myślę, że dla większości wydźwięk tego wpisu jest oczywisty :)

dlatego odpisałem Ci dokładnie tymi słowami.

" Jak na razie ta porażka zapewnia najlepszy efekt HDR. :) Co potwierdziły moje odczucia jak porównywałem Q9FN i ZF9 do Oledów, jak i wynik Shootout'u z 2018 "

Zwróć uwagę na słowa "jak na razie" :)  Nie wykluczam, że na kolejnym schootoucie ZG9 zmiecie konkurencje np. w HDRze. A może przegra z GZ2000, lub jakimś innym czarnym koniem? Nie wiem. Powtarzasz ciągle 4000, 4000, 4000nitów.  Wszak te 4000 nitów to odrobinę marketing (pomiar na planszy L20), w realnych scenach jest niżej. Średni wynik 2100. Nie przeczę - błyska fenomenalnie,  chciałbym mieć takie parametry w swoim tv.

39 minut temu, Toma-San napisał:

Widzisz, HDR to też nie tylko czernie...

Gdzie tak napisałem?  :)

Napisałem " HDR to nie tylko sama jasność.... "  - chyba to robi pewną różnicę.... :)

Na efekt HDR mają wpływ również inne czynniki, m.in. poziom czerni.

39 minut temu, Toma-San napisał:

Rozumiem, że żeby sprawdzić, czy Ziemia jest okrągła będziesz musiał polecieć w kosmos? ;)

W takim razie jedzmy gó..no wszak miliony much nie mogą się mylić ;)

 

ZG9 wygląda na świetny telewizor. Sam wielkość w takiej jakości obrazu musi robić niesamowite wrażenie. Czy jest to  bezwzględnie najlepszy obraz na dzień dzisiejszy - tego nie wiem. Wg mnie może mu być ciężko poprzez sposób podświetlania.

Na tym poprzestaję dyskusję w tym temacie.

I pozostaje w sympatii do Twojej osoby.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

klaus71Ile by tych stref nie dali w LCD to zawsze bedzie wycinanka miedzy czarne jasne fragmenty obrazu i jakas poświata halo byc musi oglądając w całkowitej ciemnosci. Czy bedzie to 720 czy 1500 stref jeden czort do 33mln troche brakuje ;) 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

TV kosmos. Jak zwykle Sony w high endzie zamiata czy to projektorami czy TV. 
4000nitów, 8k, upscaling, TV ma praktycznie wszystko, kolejna generacja to już najprawdopodobniej microLED bo chyba nic więcej nie da się wycisnąć z technologii LCD a OLED dalej w granicach 700nit.

W recenzji Vicenta widać jednak mankament wszystkich direct led'ów - minuta 17:25 ,czyli blooming w ciemnej scenie jak ktoś ogląda filmy z napisami.
Ja oglądam bez napisów na 75q9fn i filmy HDR/gry wolę na nim, ale jak kogoś to wkurza blooming to tylko OLED bo w ciemnej scenie na LCD wygląda to słabo.  

Chylę czoła przed Sony bo kolejny raz pokazali że są TOP.
Jak kogoś stać i ma np. rtx 2080ti w sli to... ?

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

gorzej jak będzie wyglądac tak jak na tym filmiku LINKSYSa - bo tak to reżyser chyba nie chciał by wyglądało

a jak do tego dojdą tak "[beeep]itnie" podświetlone napisy w filmie to może być porażka na całej linii

Pokaż mi film, gdzie naprzemiennie wyświetlane są dwa obrazki. To jakieś kino eksperymentalne jest, czy co? :P No jasne jest, że na LEDach bedziesz miał mniejszy lub większy blooming. A napisy można sobie z przezroczystością lub szarym kolorem ustawić i żadnego efektu halo nie uświadczysz...

 

1 godzinę temu, Groszek napisał:

Ciekawe teorie....  :)

Wywołałeś stricte oledy,  słowami

" porażka, to jest 700 nitów w oledach."

myślę, że dla większości wydźwięk tego wpisu jest oczywisty :)

dlatego odpisałem Ci dokładnie tymi słowami.

Oczywiście, że tak napisałem, ponieważ odnosiłem się do twojego i Mr.Hankego posta. 

 

1 godzinę temu, Groszek napisał:

Zwróć uwagę na słowa "jak na razie" :)  Nie wykluczam, że na kolejnym schootoucie ZG9 zmiecie konkurencje np. w HDRze. A może przegra z GZ2000, lub jakimś innym czarnym koniem? Nie wiem. Powtarzasz ciągle 4000, 4000, 4000nitów.  Wszak te 4000 nitów to odrobinę marketing (pomiar na planszy L20), w realnych scenach jest niżej. Średni wynik 2100. Nie przeczę - błyska fenomenalnie,  chciałbym mieć takie parametry w swoim tv.

Nie ma co gdybać. Na dzień dzisiejszy ZG9 rozstawił wszystkich po kątach. Hmm.. A jaki realny wynik jest w oledzie? :P Czy spojrzysz na to z przodu, czy z boku faktów nie zmienisz. 

 

1 godzinę temu, Groszek napisał:

Gdzie tak napisałem?  :)

Napisałem " HDR to nie tylko sama jasność.... "  - chyba to robi pewną różnicę.... :)

Na efekt HDR mają wpływ również inne czynniki, m.in. poziom czerni.

Dokładnie. Dlatego w kontrze napisałem, że HDR to nie tylko czernie. :D

 

1 godzinę temu, Groszek napisał:

W takim razie jedzmy gó..no wszak miliony much nie mogą się mylić ;)

Potwornie przestrzeliłeś. Mam nadzieję, że Gmeru, Maciej i Vincent nie obrażą się na ciebie? ;) 

 

1 godzinę temu, Groszek napisał:

I pozostaje w sympatii do Twojej osoby.... :)

Niezmiernie mi miło. Odwzajemniam uczucia, bo zawsze dobrze jest przeprowadzić kulturalną dyskusję na argumenty. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Irokez napisał:

TV ma praktycznie wszystko, kolejna generacja to już najprawdopodobniej microLED bo chyba nic więcej nie da się wycisnąć z technologii LCD a OLED dalej w granicach 700nit.

no nie ma wszystkiego - 4000 nitów i 700 stref to raczej bieda zwłaszcza w takiej cenie z kosmosu

a przyszłość wyznaczają Chińczycy z podwójnymi panelami led: https://hdtvpolska.com/display-week-chinskie-firmy-podwojne-ekrany-lcd/

to jako sprawdzona technologia i najpewniej całkiem  tania może spowodować że MicroLED nigdy nie ruszy produktywnie - bo będzie za drogi

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, klaus71 napisał:

no nie ma wszystkiego - 4000 nitów i 700 stref to raczej bieda zwłaszcza w takiej cenie z kosmosu

Hmm.. Masz bardzo specyficzne pojęcie biedy technologicznej... Szczególnie przy 85''. Przypomnij mi, jakie parametry ma oled przy takim rozmiarze? Żadnych. Ponieważ nie ma tak dużych oledów... 

 

11 minut temu, klaus71 napisał:

a przyszłość wyznaczają Chińczycy z podwójnymi panelami led: https://hdtvpolska.com/display-week-chinskie-firmy-podwojne-ekrany-lcd/

to jako sprawdzona technologia i najpewniej całkiem  tania może spowodować że MicroLED nigdy nie ruszy produktywnie - bo będzie za drogi

Czekamy zatem na chińczyków. Do tego czasu bez wątpienia ZG9 będzie się wyróżniał na tle konkurentów. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Toma-San napisał:

Czekamy zatem na chińczyków. Do tego czasu bez wątpienia ZG9 będzie się wyróżniał na tle konkurentów. 

a najbardziej będzie się wyróżniał tym że nikt z forumowiczów go nie będzie posiadał

8 minut temu, Toma-San napisał:

Hmm.. Masz bardzo specyficzne pojęcie biedy technologicznej... Szczególnie przy 85''. Przypomnij mi, jakie parametry ma oled przy takim rozmiarze? Żadnych. Ponieważ nie ma tak dużych oledów...

no w cenie topowej (zwłaszcza model 98 cali) mógłby mieć topową ilość stref - a ma tyle co tv sprzed kilku lat - a w tym rozmiarze te strefy będą po prostu za duże by halo było mało widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

klaus71 - daliby dwa, trzy, razy tyle stref i tak efekt halo w nocy byłby nadal widoczny jak ktoś koncentruje swoją uwagę na ten aspekt, tym bardziej na takich jasnościach.

Edytowane przez PeterMac
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miło się dyskutuje, że nie mogę się powstrzymać :)

21 minut temu, Toma-San napisał:

Oczywiście, że tak napisałem, ponieważ odnosiłem się do twojego i Mr.Hankego posta. 

No i zrobiłeś to bardzo "neutralnie". A przecież "porażką" nazywasz praktycznie najlepszy z możliwych efektów HDR. :) 

 

27 minut temu, Toma-San napisał:

Nie ma co gdybać. Na dzień dzisiejszy ZG9 rozstawił wszystkich po kątach.

A to to po prostu nieprawda.... :) Bo np. co w  kwestii kontrastu?  Są tu duuuuużo lepsze wyniki. Działanie podświetlenia sferycznego zawsze widać pod postacią różnych "dobrodziejstw" tego rozwiązania. Osobiście mi to przeszkadza. Wszak to nawet wg HDTVpolska najważniejszy czynnik przy odbiorze i ocenie jakości obrazu. :) Z kątami patrzenia są lepsi. Odwzorowanie barw/reprodukcja kolorów też może być lepsza u innych graczy. Także ostrożnie z kategorycznymi sformułowaniami i "rozstawianiem po kątach".  Na pewno to ten tv "tylko" i "aż" potrafi najmocniej błysnąć. Tu rozstawił wszystkich po kątach. :)Do tego jest wielki.  Szacun mu za to! ;)

30 minut temu, Toma-San napisał:

Hmm.. A jaki realny wynik jest w oledzie? :P Czy spojrzysz na to z przodu, czy z boku faktów nie zmienisz. 

Duuuuuużo mniejszy. Ale taki, że w porównaniu z innymi zaletami zapewnia najlepszy możliwy efekt HDR. I do czasu bezpośredniego porównania ZG9 z konkurencją  tak można mówić. :)

32 minuty temu, Toma-San napisał:

Dokładnie. Dlatego w kontrze napisałem, że HDR to nie tylko czernie. :D

To pisaliśmy to samo, ale od drugiej strony ;)

33 minuty temu, Toma-San napisał:

Potwornie przestrzeliłeś. Mam nadzieję, że Gmeru, Maciej i Vincent nie obrażą się na ciebie? ;) 

Przecież tu chodzi o pokazanie mechanizmu działania. Napisałem to po tym jak wystrzeliłeś mnie w przestrzeń kosmiczną w celu sprawdzenia kształtu Ziemi ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Flatpanels recenzja sprowadzająca mocno na ziemię i weryfikująca PRowe bajki:

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1559201058

Ponad 60 tysięcy za coś co ma kontrast na śmiechu wartym poziomie i takie sobie czernie? Błagam :)

Im więcej nitów tym lepiej? OK, ale suchymi cyferkami fascynują się zazwyczaj osoby które a) nie rozumieją co to HDR b) nie rozumieją znaczenia kontrastu dla odbioru obrazu, barw, jego plastyki itd. c) nie wiedzą że przytłaczającą większość filmów masteruje się do 1000 nitów, a i tak często wartości szczytowe w tych tytułach to 500-600 nitów. 

Nie wątpię że ten TV robi wrażenie i chętnie zobaczyłbym na nim np. Pacific Rim, ale marketing marketingiem, a rzeczywistość rzeczywistością.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PeterMac napisał:

klaus71 - daliby dwa, trzy, razy tyle stref i tak efekt halo w nocy byłby nadal widoczny jak ktoś koncentruje swoją uwagę na ten aspekt, tym bardziej na takich jasnościach.

przy tej cenie ja spodziwałbym sie ze kazdy led podswietlenia bedzie osobną strefą - tak 10000 stref by było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...