Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, MarcinC napisał:

Wszyscy tutaj obecni co najwyżej popatrzą na niego na wystawie a i tak nic nie ocenią bo w domu są całkiem inne warunki. Ale Janusze popisać mogą. @qazar jakoś mało filmów na tej "liście". I gdzie ty tam widzisz "większość" nawet na tak krótkiej liście. 

MarcinC to Excel, analiza danych zajmuje dosłownie 3 sek i już wiadomo ile na liście jest 4000 nit i ile 1000 nit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, qazar napisał:

Nie kupiłem droższego TV niż 30k, 60k nie dam nawet za 100 cali LCD :) 

Wiem jedno przyszłość jest niepewna, za 5 lat TV z takimi parametrami pewnie nie będzie kosztować 60k

W OLED wszystko stanęło w miejscu od 3 lat gdzieś. Tegoroczne OLED niczym się właściwie nie różnią obrazowo od tych z 2018 czy 2017. A to jest słabe dla freaków i tych co zobaczą takie ZG9 bo dla zwykłego zjadacza, OLED zawsze powali w filmach bo ten ktoś nie ma porównania i nie wie co się działo przez ostatnie lata. Pewnie tak samo z LCD chociaż ten raczej jeszcze bardzo długo pożyje. Masówka, trwałość i ogromny potencjał pod 4K Ultra HD i tyle. Pewnie w końcu pojawi się też microLED chociaż tutaj też jeszcze jest mnóstwo pytań także tych o trwałości.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Dlaczego przypisujesz nam słowa których nie napisaliśmy? :)Oczywiście że ten telewizor ma sens, dlaczego miałby nie mieć?

Co do tego że niedługo wszystko będzie masterowane na monitorze 4 tys. nitów - no i super, ale udowodniłem Ci że w żadnym razie nie narzuca to jasności w samym filmie (szkoda że się do tego nie odniesiesz), bo te zależą od wielu czynników, w tym od intencji reżysera czy autora zdjęć; wystarczy poczytać co o HDR myśli np. Roger Deakins, zdobywca Oscara za Blade Runner 2049.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sobie kupił może ale prund drogi ;) Będę zadowolony jak w ogóle będę mieć możliwość coś na tym obejrzeć. Choć lepiej może nie bo zachoruje potem ze zgryzoty.

OLED nigdy nie osiągnie takiego efektu HDR ani trwałości... prędzej już microLED wejdzie. Choć to też raczej nieprędko.

Sony jest jakie jest (eh te ich oreo na android tv) ale nadal potrafią pokazać, że wiedzą jak się robi sprzęty z wysokiej półki. I znowu wyszedł najlepszy.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oled osiągnął już swój szczyt. Tak jak wyżej piszą. Obraz stoi w miejscu od 3 lat co najmniej. Jest ładnie. To tyle. A lcd jak widać ma nieskończony potencjał.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Gmeru napisał:

Wiem, że czytasz, dużo cyfr itd. Ale w realu to w realu.

Trochę czytam, ale nie tylko. W realu miałem okazję sprawdzić sobie w domowych warunkach Q9FN i ZF9

dlatego

23 minuty temu, Gmeru napisał:

że czuliśmy się prawie jak z OLED.

wiem, że to "prawie"  robi dużą różnicę.  :) Bo działanie podświetlenia strefowego po prostu widać w większości filmów.

A przecież mówimy tu o najważniejszym (również wg Was) aspekcie dla jakości obrazu.

Liczby mówią same za siebie, wygląda na to, że ZD9 prezentuje podobny poziom jak Q9FN i ZF9. Na co unikasz odpowiedzi... :)

Choć nawet nie jestem pewien, bo Q9FN ma tu najzwyczajniej w świecie lepsze wyniki od ZD9...

 

P.S.

Tak jak napisałem:

Dnia 30.05.2019 o 21:54, Groszek napisał:

Ja tam nie jestem przywiązany do jakiejś technologii. Wybieram co najlepsze dla mnie i moich potrzeb. Wczoraj plazma, dzisiaj oled a jutro może jakiś led. ;)

Dla mnie to zwykła dyskusja o wyświetlaczach i technologii. Powoduje mną zwykła ciekawość, chęć poznania i wymiana doświadczeń.

@Gmeru Więc jak? To podobny poziom do ZF9 i Q9FN? :)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mierzwiak napisał:

@Gmeru

Dlaczego przypisujesz nam słowa których nie napisaliśmy? :)Oczywiście że ten telewizor ma sens, dlaczego miałby nie mieć?

Co do tego że niedługo wszystko będzie masterowane na monitorze 4 tys. nitów - no i super, ale udowodniłem Ci że w żadnym razie nie narzuca to jasności w samym filmie (szkoda że się do tego nie odniesiesz), bo te zależą od wielu czynników, w tym od intencji reżysera czy autora zdjęć; wystarczy poczytać co o HDR myśli np. Roger Deakins, zdobywca Oscara za Blade Runner 2049.

O kur, udowodniłeś coś? Powinni Cię zatrudnić na portalu haha. Tylko pytanie kto ty jesteś bo na razie to tylko "Mierzwiakiem". 

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie czego oled nie osiągnie w HDR to pik jasności! Jesteśmy na forum maniaków UHD warto być precyzyjnym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę w realu żebyście zobaczyli kiedyś ten tv i dobry film na nim a najlepiej grę pokroju Gran Turismo Sport. Docenicie potencjał jaki drzemie jeszcze w LCD ;-).

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcinC napisał:

O kur, udowodniłeś coś?

Czego nie zrozumiałeś z tego co napisałem? Zacytuj a postaram się pomóc i wytłumaczę jak dziecku którym najwyraźniej jesteś, choć patrząc na twoje wypowiedzi bliżej Ci do trolla. Drwiny, urojenia, zaprzeczenia, ale treści i wiedzy zero.

@Gmeru

Jaki film, np. Goodfellas z ich 250 nitami? :)

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 3
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janusz, nie stać Cię przestań już bredzić. Kup sobie oleda lg b8 za 3999 w markecie i oglądaj 250 nitów. 

  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Gmeru napisał:

Spoko, każdy ma inną wiedzę i inaczej widzę pojmuje słowo "większość". Wiem, że wybrane osoby chcą powiedzieć, że ten telewizor jest bezsensu. No cóż. Jakbyście mieli możliwość to jestem pewny, że byście go sobie kupili ? Ale jakoś trzeba to sobie wytłumaczyć, że jest to bezsensu ;-).

To nie jest kwestia pojmowania słowa "większość" lecz faktów, które można w bardzo prosty sposób zweryfikować.
Tak jak pisałem Warner i Sony masterują swoje filmy pod 4000 nitów. Universal i Lionsgate w większości masterują pod ~1000 nitów. Disney, Fox i Paramount - niemal wyłącznie pod ~1000 nitów.

O Sony ZG9 z kolei nie napisałem w tym temacie ani słowa więc dalszą część zdania pozostawię bez komentarza :)

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram nadal w GT Sport na ZD9 i ciągle jest petarda, ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak to może wyglądać w TAKIM rozmiarze i w TAKIM efekcie HDR.

Pytanie jeszcze jak z czernią, czy ten X-Wide jej nie pogarsza jak to było w ZF9?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę dystansując... O co te przepychanki? Monstrum które powstało... bardzo fajnie, i dla nas to tyle. Nie pojawi ono się w normalnej sprzedaży, bo i po co, przecież w PL kupi go może zwycięzca ostatniej kumulacji w eurojackpot sobie i najbliższej rodzinie.

Na chwilę obecną samo Sony obawia się dystrybucji tego tv. Będzie prezentowany w kilku miejscach w EU jako ciekawostka. Patrząc na trend innych producentów do rozwijania LED to nawet nie będą prubować doścignąć ZG9.

Napiszcie jaki tv wyświetla najlepszy obraz w stosunku do ceny... i to takiej dostępnej dla szerszego grona czyli powiedzmy do 15 tyś zł.

 

Edytowane przez darekgra
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, darekgra napisał:

przecież w PL kupi go może zwycięzca ostatniej kumulacji w eurojackpot sobie i najbliższej rodzinie

Albo, patrząc na jego zeznanie majątkowe, Premier Morawiecki :D

Edytowane przez Mierzwiak
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się z symbolem tv, nie zdążyłem już edytować.  Przepraszam, poprawiam pomyłkę i publikuję jeszcze raz poniżej

"
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Wiem, że czytasz, dużo cyfr itd. Ale w realu to w realu.

Trochę czytam, ale nie tylko. W realu miałem okazję sprawdzić sobie w domowych warunkach Q9FN i ZF9

dlatego 

1 godzinę temu, Gmeru napisał:

że czuliśmy się prawie jak z OLED.

wiem, że to "prawie"  robi dużą różnicę.  :) Bo działanie podświetlenia strefowego po prostu widać w większości filmów.

A przecież mówimy tu o najważniejszym (również wg Was) aspekcie dla jakości obrazu.

Liczby mówią same za siebie, wygląda na to, że ZG9 prezentuje podobny poziom jak Q9FN i ZF9. Na co unikasz odpowiedzi... :)

Choć nawet nie jestem pewien, bo Q9FN ma tu najzwyczajniej w świecie lepsze wyniki od ZG9...

 

P.S.

Tak jak napisałem:

Dnia 30.05.2019 o 21:54, Groszek napisał:

Ja tam nie jestem przywiązany do jakiejś technologii. Wybieram co najlepsze dla mnie i moich potrzeb. Wczoraj plazma, dzisiaj oled a jutro może jakiś led. ;)

Dla mnie to zwykła dyskusja o wyświetlaczach i technologii. Powoduje mną zwykła ciekawość, chęć poznania i wymiana doświadczeń.

@Gmeru Więc jak? To podobny poziom do ZF9 i Q9FN? :)"

 

 

 

 

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

Maciek napisał, że czuliśmy się prawie jak z OLED.

I to byłoby idealne podsumowanie dzisiejszej naprawdę bardzo ciekawej dyskusji.

Prawie to jednak nie tak samo. Oled  stoi w miejscu od 2017 roku a LCD w tym czasie wciąż jest prawie jak Oled. Dużo to wyjaśnia.

Cóż pozostaje nam czekać i dopingować  LG Display aby Oled wyszedł w większych formatach i oby nie w cenach 400 tys zł.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, że na LCD czerń jest prawie jak OLED to nie wiem z czego się cieszyć w przypadku oceny oledów ;) To ogromny plus i argument za by wybrać właśnie taki telewizor jak ZG9. Czerń w OLED z założenia jest zawsze taka sama. I tutaj nie można nic zmienić. Ale cała reszta stoi w miejscu (doskonałym ale w miejscu) i raczej nic się już nie zmieni.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gmeru napisał:

No to, że na LCD czerń jest prawie jak OLED to nie wiem z czego się cieszyć w przypadku oceny oledów

@Gmerupozwole przytoczyć sobie Twoje słowa o Oled " czarniejsze już nie będzie" więc to nie Oled ma uciekać tylko LCD gonić.

Ja życzę/chciałbym sobie i innym aby w końcu ta czerń na LCD była taka sama, to rozwiązałoby wiele problemów i rozterek podczas zakupu TV. Inaczej nadal dla niektórych będą ciężkie wybory czy dla tego "prawie" poświęcić te cale lub nity.

 

15 minut temu, Gmeru napisał:

i raczej nic się już nie zmieni.

Cała nadzieja w GZ2000, inaczej to rok 2019 w rozwoju Oled można uznać za stracony.

Edytowane przez darekgra
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to, że na LCD czerń jest prawie jak OLED to nie wiem z czego się cieszyć w przypadku oceny oledów To ogromny plus i argument za by wybrać właśnie taki telewizor jak ZG9. Czerń w OLED z założenia jest zawsze taka sama. I tutaj nie można nic zmienić. Ale cała reszta stoi w miejscu (doskonałym ale w miejscu) i raczej nic się już nie zmieni.
No bo, co tu zmieniać....
Tzn. rozmiary większe powinni wprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED znakomity obrazowo niedościgniony pod kilkoma względami wiadomo ale nie jest to wyświetlacz uniwersalny ani bez wad, bałbym sie go np. podłączyć pod HTPC i uzywac jako monitora miedzy innymi bo nie tylko samymi filmami człowiek żyje. Taki ZG9 85 cali LCD z taką czernią i HDR na takim nie osiągalnym dla innych wyswietlaczy poziomie nie mam pytań wybór byłby oczywisty dla mnie, tylko te zaporowe ceny z kosmosu :wacko:

Edytowane przez PeterMac
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raf7705 napisał:

No bo, co tu zmieniać....
Tzn. rozmiary większe powinni wprowadzić.

Dokładnie!!!

Tylko dla branży to nie jest dobra sytuacja.

Przecież trzeba jakoś  napędzić popyt i "wymusić" sprzedaż.

Oled  jest za dobry i za tani na to co oferuje. Fakt nie jest uniwersalny,  może np. się wypalić (mimo, że HDTVpolska twierdzi, że problemu nie ma ;) ). Tak jak piszesz - brakuje większych rozmiarów i pozamiata ;)

Przykładowo - pomijając wielkość i mając na względzie tylko jakość obrazu  -  taki oled 65"  poniżej 10tyś. , czy 55" za 5tyś ? jedyne co ma gorsze od Hi-End Masterpiece ZG9 za 400tyś. to ogólną jasność i jasność w HDR. A cała reszta parametrów w tym kluczowy kontrast lepsza lepsza! No qrcze - to ja dziękuję za taki hi-end!!!! :)  Taki hi-end powinien bezdyskusyjnie rozstawić wszystkich po kątach zapewniając najlepszy możliwy kontrast/czerń, kolory (pokrycie), input lag, kąty patrzenia, jasność. To powinien być jakościowo bezkompromisowy ekran!

Teraz "hi-endowe" telewizory to takie które będą miały m.in. gorszą czerń/kontrast (fundamentalny aspekt dla jakości obrazu) i będą potrafiły błysnąć do 4000nit. A na ile to potrzebne na dzień dzisiejszy świetnie tłumaczą Koledzy @Mierzwiak i @misfit

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PeterMac napisał:

tylko te zaporowe ceny z kosmosu :wacko:

Dlaczego Sony nie zrobiło wersji 65-calowej ZG9, choćby i z rozdzielczością "tylko" 4K zamiast 8K jest dla mnie zagadką, wtedy mielibyśmy pełnoprawnego następcę ZD9 dostępną dla każdego; no, może nie aż tak dla każdego :), ale wiadomo o co chodzi, ktoś gotowy wydać te pewnie ze 20-25 tys. zł mógłby go mieć, a tak mamy tylko ciekawostkę.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru jak poprawiać coś co jest doskonałe? Oled ma doskonałą czerń, kontrast, kąty. Jedyne co moga jeszcze poprawić to jasność tak do 1200-1500nitów. 

Czy gdyby Lg wypuściło OLED 98" o parametrach takich jakie sa obecnie czyli 700 nitów HDR to czy ZG9 by tak błyszczał? Ja bym wolał jednak OLED. 

Bo zdecydowanie wole nieskończony kontrast niz "prawie" nieskończony.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, darekgra napisał:

@Gmerupozwole przytoczyć sobie Twoje słowa o Oled " czarniejsze już nie będzie" więc to nie Oled ma uciekać tylko LCD gonić.

Ja życzę/chciałbym sobie i innym aby w końcu ta czerń na LCD była taka sama, to rozwiązałoby wiele problemów i rozterek podczas zakupu TV. Inaczej nadal dla niektórych będą ciężkie wybory czy dla tego "prawie" poświęcić te cale lub nity.

 

Cała nadzieja w GZ2000, inaczej to rok 2019 w rozwoju Oled można uznać za stracony.

A co może być lepiej pod względem obrazu w GZ2000 od idealnego FZ950/FZ800? Jeszcze lepiej mają wejść kropki w gamut? ;D Nie da się bo tam już są idealne kolory. Lepsza czerń? Ona jest już idealna. HDR w OLED stanął gdzieś na 700 nitach średnio (może 800 w porywach) i nie będzie już większy. I to jest największa bariera w rozwoju OLED od paru lat. 2 tyg temu widziałem koło siebie Dolby Pulsar oraz GZ2000 odpalone w tym samym momencie, z tym samym materiałem. Dolby Pulsar Full HD 4000 nitów LCD 42". GZ2000 wyglądał jak ubogi krewny z ciemnym obrazem w miejscach gdzie są wybuchy, światła. Dolby Pulsar był P O W A L A J Ą C Y a gdy na ekranie był wybuch lub światła Mustanga z reklamy Panasonica (ciekawostka: całość nagrana w centrum Warszawy) były skierowane w naszą stronę to oślepiało jak w realu - musiałem zmrużyć oczy - nigdy czegoś takiego nie widziałem na ekranie. I to jest właśnie przyszłość. Jednak bez porównania nie ma opcji by sobie coś takiego wyobrazić dlatego oczywiście Panasonic GZ2000 będzie najlepszym telewizorem pod względem obrazu w tym roku bo nie ma innej opcji ale... czeka nas jeszcze tak wiele i jesteśmy jeszcze tak daleko od tego na co stać ekrany w przyszłości. Ultra realistyczny obraz uzyskujemy dzięki ogromnym poziomom HDR. Potrzeba duuuużo większych wartości HDR niż to co jest teraz aby mówić o czymś lepszym. Wszystkim się wydaje, że to co jest teraz to jest super. To jest nic gdy zobaczycie Dolby Pulsar w akcji czy nawet ZG9 bo potencjał ma już całkiem bliski temu co widać na tym Dolby pod względem oddania realizmy obrazu.

 

IMG_5478.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...