Jump to content

misfit

Użytkownik
 • Content Count

  2,740
 • Joined

 • Days Won

  15

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

misfit last won the day on March 29 2022

misfit had the most liked content!

Community Reputation

595 Excellent

2 Followers

About misfit

 • Rank
  Ultra HD Blu-ray Fan 4K

Recent Profile Visitors

10,308 profile views
 1. Osobiście nie doświadczyłem jakichś problemów z tsmuxerem, ale w remuxy bardzo rzadko się bawię, a tych z DV wykonałem co najwyżej kilka. Możesz się pobawić tym skryptem o którym wspominałem w tym temacie. https://github.com/R3S3t9999/DoVi_Scripts Jest też tam link do większości programów wymaganych do jego działania, znajduje się on pod tekstem MOST OF THE TOOLS NEEDED. Np. przy Mode 2 są takie opcje: 3) Mode.3= Quick check RPU Info/Summary (FAST: export only the first 5 min) 4) Mode.4= Fully Verify Synchronization (SLOW: export all the scene cuts) 5) Mode.5= Quick Verify Synchronization (FAST: export only the first 5 minutes of scene cuts) Z kolei do przerobienia mkv 1 strumieniowego z dwiema warstwami do m2ts 2 strumieniowego służy opcja 4 (DoVi Profile 7 Input), a następnie 3 (Profile 7 to MP4/TS Dual-Track Dual-Layer Profile 7).
 2. Najprościej będzie chyba zrobić pełny skan w BDInfo zarówno płyty jak i tej zremuxowanej kopii zapasowej Przy czym jeśli między jednym, a drugim będą różnice rzędu 1 kbps to nie wszczynałbym alarmu, bo to norma w tym programie.
 3. Skrypt jako taki jest bardzo łatwy w użytkowaniu, tylko najpierw trzeba mieć wszystkie wymagane programy i do tego to wszystko umieszczone w odpowiednich folderach. Autor jakiś czas temu podesłał mi link do zipa z tym wszystkim, ale widzę, że już on nie działa - dam znać gdy podeśle mi aktualny link, bo ręczne instalowanie każdego programu z osobna ma niewielki sens. Sam skrypt ma mnóstwo przydatnych funkcji, korzystam z niego głównie do generowania wykresów jasności ze strumienia HDR10/DV, robienia screenshotów BL vs EL, a niedawno doszła też możliwość tworzenia heatmap oraz do sprawdzenia czy kolorki wykraczają poza gamut Rec.709 bądź DCI-P3 (a jeśli tak to jakie konkretnie obszary) w danym filmie.
 4. Zerknij na ostatni post pmcompa z 25 sierpnia, a konkretnie dwa ostatnie zdania Dobra, wiem już jak zrobić strukturę BDMV z działającym DV w OPPO gdy źródłem jest remux UHD BD do mkv wykonany w makemkv, czyli z czymś takim w środku: "dvhe.07.06, BL+EL+RPU". Potrzebujemy https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1keTxo5RoH8V_kqcZn4ZWF_J2M9DvOQRu A konkretnie plik DoVi_Scripts_1.9.2_TS.bat. Skrypt sam wykonuje całą robotę i z jednego strumienia tworzy dwa strumienie z dwiema warstwami, poprawia też dźwięk do postaci truehd+ac3 i całość muxuje do ts. Wystarczy wczytać ten plik ts do tsMuxeRa, wybrać Blu-ray folder bądź ISO i wsio. Jeśli kogoś powyższe interesuje to niech da znać to podam szczegóły co i jak.
 5. Wydaje się głupie, ale już takie nie jest gdy "zgubiło" się gdzieś płytkę i posiada się tylko remuxa mkv z DV... i tylko OPPO. Kilka osób w tym temacie ma właśnie taki problem i stąd też podałem receptę jak zrobić strukturę BDMV z czegoś takiego remuxowanego do mkv w mkvtoolnix i żeby to później można było odpalić w DV na OPPO i przy okazji z działającym Atmosem. Z mkv utworzonym w makemkv sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie, bo widzę, że w środku co prawda są dwie warstwy, ale połączone w jednym strumieniu - czegoś takiego OPPO już nie odpali po wykonaniu struktury BDMV, ale jeszcze dopytam się czy może i na to jest jakaś rada...
 6. Chyba się trochę nie rozumiemy. OPPO nie obsługuje DV z mkv i pewnie nic tego nie zmieni. Natomiast jeśli masz remuxa mkv z UHD BD stworzonego w mkvtoolnix to zrobienie z niego struktury BDMV w tsMuxeR powinno sprawić, że DV (z FEL włącznie) będzie odtwarzany poprzez OPPO. Zanim wysmarowałem pierwszego posta w tym wątku to sprawdziłem to w praktyce na jednej z posiadanych przeze mnie płyt UHD BD - konkretnie Babylon. OPPO pokazuje, że wypluwa DV, a podpięty do niego LG OLED C2 przechodzi w tryb Dolby Vision.
 7. Z DTS HD MA nie powinno być żadnego problemu. Wczytujesz plik mkv w useac3to. W "Track Input and Output format" po lewej stronie wybierasz "True", a po prawej "thd+ac3". Klikasz Add, a następnie Run CL. Nie wiem jak z makemkv, mkvtoolnix jednak nie rozbija dwóch warstw (HDR10 + DV) do jednej. Więc jak sobie sam robisz remuxa do mkv tym programem z oryginału UHD BD i później chcesz z tego zrobić z powrotem strukturę w tsmuxerze, to nie ma z tym najmniejszego problemu.W sieci jednak dostępne są różne rzeczy, których źródłem niekoniecznie musiało być UHD BD, są też dovibakery, itd. Więc w takim wypadku różnie może być z DV. Nie wnikam
 8. Na testy wziąłem pierwszą lepszą wersję, którą akurat miałem pod ręką - czyli tsMuxeR version git-de67de8. Poniżej skan BDInfo tej struktury utworzonej przez tsMuxeRa z remuxa mkv + poprawiony TrueHD w eac3to.
 9. Twój problem polega na tym, że na BD/UHD w ścieżce TrueHD zaszyty jest też strumień ac3, który z kolei po przejściu do matroski jest rozdzielany na dwie osobne ścieżki dźwiękowe - thd i ac3. OPPO i chyba prawie każda stacjonarka nie odczyta samego strumienia thd bez zaszytego w nim ac3, więc jak chcesz zrobić z powrotem mkv -> struktura BDMV pod OPPO to musisz najpierw np. w eac3to dodać ac3 do TrueHD/Atmosa. Jak? Przykładowa komenda z wiersza poleceń: eac3to.exe Z:\Babylon.mkv wynik: TrueHD/Atmosa mamy pod trójką, więc: eac3to.exe Z:\Babylon.mkv 3: dzwiek.thd+ac3. Następnie wczytujesz ten pierwotny plik mkv do tsMuxeRa, odznaczasz dźwięk TrueHD/Atmos i dodajesz plik "dzwiek.thd+ac3" utworzony przez eac3to. Jak ma być struktura to wybierasz w Output Blu-ray folder. I wszystko. Tak wygenerowaną strukturę z mkv mój OPPO bez problemu łyka, wraz z DV i TrueHD/Atmos.
 10. qazar - z tego co pamiętam to Vincent kilka razy wspominał, że problem z przyciemnianiem obrazu w długich ciemnych scenach, występuje także w OLED Samsunga, nie wiem jak z tegoroczniakiem... W OLED Sony i Panasa tego nie ma, przynajmniej tych, które testuje Vincent - i teraz też w modelach LG na 2023 rok.
 11. Jak masz kasę to bierz G3. W G2 i niższych/starszych modelach LG wciąż jest bug w trybach HDR, który traktuje długie ciemne sceny jako statyczny obraz i jeszcze bardziej je przyciemnia aż do absurdalnych poziomów. Osobiście mam C2 i np. w niedawno oglądanym Training Day w 4K UHD na ostatnie kilkanaście minut filmu musiałem co kilka minut brać pilota do ręki i na chwilę aktywować menu telewizora aby przywrócić jego właściwą jasność, bo inaczej robiła się taka ciemnica, że głowa mała. Można sobie to cholerstwo wyłączyć w menu serwisowym, ale nie każdy chce ryzykować. W tegorocznych modelach LG OLED algorytm został poprawiony i nie powoduje przyciemniania obrazu w długich ciemnych scenach.
 12. Te DV to musi być jakaś piwniczna samoróbka, bo oryginały są w SDR (USA - Criterion) i w HDR10+ (Niemcy - Alamode Film). Niemiecki HDR10+ to pewnie i tak fake HDR, bo reżyser i autor zdjęć nic nie wiedzą o takowej wersji filmu - pracowali tylko nad SDR i stąd też u Criteriona tak, a nie inaczej.
 13. https://store.alpha.kaleidescape.com/movie-store/movie/mrs-doubtfire-1993 Trzeba sobie najpierw jakiegoś VPNa włączyć, bo tylko z IP USA będziesz miał podgląd na wagę pliku, zawartość ścieżek dźwiękowych, itd. Nie bardzo mi się chce, ale służę radą - jeśli macie wyświetlacz HDR10 only to radzę omijać szerokim łukiem wydania 4K UHD od StudioCanal, a przynajmniej te w DV FEL - w większości z nich są znaczące problemy z kompresją w strumieniu HDR10. Dotyczy to również innych francuskich wydawców, jak np. Potemkine czy L'Atelier d'Images, których znaczną część obskakiwała ta sama ekipa partaczy. Alternatywa dla nich to włoskie (Eagle Pictures), brytyjskie (Arrow, BFI, Second Sight), czy amerykańskie odpowiedniki tych samych filmów (Criterion). Powyższe dotyczy np. takich filmów jak trylogia Trzech kolorów Kieślowskiego, Total Recall, The Fog, Three Days of the Condor, Escape From New York, The Limey, They Live, Red Heat. Do sporej części jednak nie ma alternatywy.
 14. Ale co Ci dają te cyferkowe rozkminy? Wiesz w ogóle czy ten pliczek 4K HEVC, który masz na oku nie był przypadkiem przechwytywany z któregoś serwisu, a później ponownie reenkodowany? W Kaleidescape ten film w 4K UHD waży 66GB tak btw. Sprawdzałeś czy ten film na BD pochodzi z tego samego/podobnego mastera? Odpowiem - nie, na pewno nie jest. Remaster tego filmu ze skanu 4K nie wyszedł dotychczas na nośnikach. Więc wiele rzeczy tam się różni pomiędzy 4K UHD, a tym co mamy na BD - od kadrowania obrazu, po kolorki, jego szczegółowość, itd.
 15. A co tu obliczać, należy każdorazowo ocenić na własne oczka. Te 15 Mbps w jednych filmach może się okazać wystarczające, w wielu innych przypadkach już zdecydowanie nie - ale to też jest zależne od wielu innych czynników. Ogólnie rzecz biorąc HEVC HEVCowi nierówne (podobnie z AVC) - są dostępne różne kodery, a w nich profile, które między sobą mogą się znacząco różnić pod względem stopnia kompresji czy opcji do optymalizacji - np. inne ustawienia będą właściwsze dla ziarnistego filmu, inne dla czyściocha z cyfry, a jeszcze inne dla animacji. Poza tym są różne firmy od authoringu - od mistrzów w swoim fachu (np. Fidelity in Motion), po totalnych partaczy - i to w dużej mierze decyduje o końcowej jakości kompresji, a nie cyferki. Stąd też jest sporo BD ze średnim bitrate ~30-35 Mb, które mają w praktyce słabiutką kompresję obrazu, podobnie jest też z UHD BD - tutaj prym w żałośności kompresji wiedzie Francja i jak np. widzę jakieś wydanie od StudioCanal z mocno napompowanym drugim strumieniem dla DV FEL, to z góry można założyć, że w HDR10 mogą być jaja, z częścią ujęć w jakości wręcz przypominającej czasy divxa czy vcd - mogę podać kilka konkretnych przykładów jakby co Koder będący w automacie paździerzem + brak kontroli jakości to mieszanka, która zawsze może się źle skończyć - niezależnie od średniego bitrate video.
×
×
 • Create New...