Jump to content

kamcyk26

Użytkownik
 • Content Count

  999
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About kamcyk26

 • Rank
  1080p

Recent Profile Visitors

3,071 profile views
 1. Co konkretnie masz na mysli? Mozesz podac jakies źródła, gdzie jest porównanie?
 2. Widzę więc, że kombinacja netflix 4k i lg c9 da ogolnie zadowalajacy efekt.
 3. Super, wielkie dzięki. Zakładam, że jest to wersja 4K? Jeśli tak, to zmiana na C9 da mi oczekiwany upgrejd jakościowy na Netflixie (C9 teoretycznie powinien jeszcze lepiej sobie radzić z bandingiem niż B7 czy C8).
 4. Tutaj cytat z recenzji tego filmu na 4K Bluray: Black Levels: The black levels are incredible deep, inky and gorgeous throughout in deep space, in the Ranger and even an early scene like when they pull up outside the secret NASA facility in the middle of the night. There was only one interior car scene I remember early on that the black levels were a little light, but understandably so, our onscreen characters were in the middle of escaping from a gigantic dust storm. For the most part black levels are dark and inky throughout. https://whysoblu.com/interstellar-4k-uhd-blu-ray-review/ wiec to chyba nie wina samego filmu. Z drugiej strony komentarz z amaoznie: Probably one of the best looking 4K discs in the current Nolan collection. Where it does fall apart are in space (go figure!). These films have artificially raised the black levels, meaning Black is actually a more "dark grey". On an OLED TV where Black is actually Black (and space content SHOULD look amazing) you instead see a grey backlighting almost like an LCD TV. Aside from that, it looks great though. Wiec chyba jednak cos jest na rzeczy. Jak widac sa rozne oczekiwania co do jakosci.
 5. Witam Wszystkich po dłuższej przerwie. Zastanawiam sie nad kupnem tego telewizora. Zasadniczo wiem czego sie spodziewać. Mam jednak wątpliowść co do jedenj kwestii. Dość często spotykam sie z opiniamii, że na OLEDach dużo bardziej widać color banding (nie mylić z vertical banding), niż na innych telewizorach. Dlatego proponuje mały test. Będe wdzięczy komuś , kto ma ten TV i dostęp do Netflix 4K za pomoc w jego przeprowadzeniu. Test miałby polegać na sprawdzeniu jak wyglądają na tym TV niektóre sceny z seriali (takie gdzie wiem, że można sie spodziewać bandingu). Interseujące jest też to jak z tym problemem poradzi sobie funkcja Smooth Gradation. Sam nie mam dostępu do TV 4K, więc sceny wybieram ze źródła Netflix 1080p. Prawdopodbnie w 4K będą one wyglądały lepiej (co w sumie też jest ciekawym testem). Na początek proponuję czołówkę House of cards, w szczególności fragment z pomnikiem: Przepraszam za jakość zdjęcia, ale było robione telefonem "na szybko", żeby tylko pokazć o co chodzi i wskazać odpowienią klatkę. Zdjęcie pokazuje obraz z 1 odcinka sezonu 6 HoC w 1080p/4Mbs. Obraz wyświetlony jest na plazmie Panasonic 42ST60 (oglądałem ten fragment na innych odbiornikach i wszędzie wygląda podobnie, więc jest to głównie wina materiału). Jesłi ktoś może obejrzeć ten fragment na C9 i opisać, a najlepiej udokumentować wrażenia, będe bradzo wdzęczny. Proszę o analizę z włączoną i wyłaczoną funkcją Smooth Grdation. dzięki!
×
×
 • Create New...