Jump to content

Irokez

Użytkownik
 • Content Count

  321
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Irokez last won the day on May 9 2019

Irokez had the most liked content!

Community Reputation

135 Excellent

About Irokez

 • Rank
  720p

Recent Profile Visitors

3,215 profile views
 1. Bo mam aktualnie wolnego neta. Muszę uważać na przyszłość na format przy a5. W listopadzie będzie na 90% wymiana Q9FN na 77 lg cx to wtedy pomyślę nad klonem. jak zwykle rozmowa z Tobą na merytorycznym "poziomie" 🤦‍♂️ Masz egreat a5? Jaki firmware?
 2. ok a jakość obrazu oppo vs a5? jak coś to będę sprzedał swoją a5'tkę bo nie widzę sensu jej za bardzo trzymać mając klon oppo.
 3. Obraz jest przesunięty i tak jest to wyłącznie w ripach, a w pełnych remuxach. Tylko np niektóre seriale też są przesunięte, trzeba uważać na ripy.
 4. Jest zonk na ripach które nie mają formatu 16x9. Nazwa przykładowego pliku: Zombieland.Double.Tap.2019.2160p.UHD.BluRay.X265.10bit.HDR.DTS-X.7.1-AAAUHD Link do forum egreat: http://en.egreatworld.com/comunity/index.php?threads/in-process-hdr-bug-black-bar-aspect-ratio-others-problems.482/ Jest na to recepta: android 7.0 który jest obiecywany od 2017stego :D, Jest także beta androida 7 na egreat ale są oczywiście problemy z dźwiękiem, wolnym działaniem pilota itd. link: http://en.egreatworld.com/comunity/index.php?threads/android-7-beta-a5bd_en_n_firmware_20190801_v2-5-0-2beta-rar.19318/
 5. Heja, Czy ten klon oppo czyta poprawnie ripy mkv z formatem 2.40? Mam egreat a5 i jest problem z niepoprawnym wyświetlaniem obrazu tzw. hdr black bars bug. Ma zostać dopiero poprawiony w androidzie 7'ce której nie widać, a support w egreat chyba umarł.
 6. 900 stref dla 75 cali z powłoką zwiększającą kąty w bardzo dobrej cenie może nieźle namieszać w przypadku TCL - szkoda tylko że nie dali hdmi 2.1 hisense wprowadza 75 cali dual layer też jestem ciekawy jak to będzie działać, ponieważ może się okazać że Chińczycy przeskoczyli swoich azjatyckich kolegów
 7. Sony ZF9 65 cali nie opłaca się w tych pieniądzach. Q90R - tak zmniejszył się kontrast i to parokrotnie w stosunku do zeszłorocznego Q9FN poczytaj sobie testy na hdtvpolska. Dodatkowo HDR jest na poziomie OLED'a. Mam u siebie Q9FN skalibrowanego, który ma 1890cd2/m to jest bardzo jasny ekran i wolę go zamiast OLED'a C7 (którego też mam) do filmów z HDR. Pisałem o tym wielokrotnie na łamach forum. Jeżeli nie siedziałbym na wprost lub z boku musiałbym przełknąć gorzką pigułką i brać oleda w 77 calach bo q9fn szybko łapie kąty. Odnośnie wypaleń to nie zauważyłem tego u siebie na C7, ale w życiu nie podłączyłbym do niego PC. Za to widzę banding na ciemnych scenach. Każda technologia ma swoje wady i zalety, może microled/dual layer itd.
 8. nie ma co się za bardzo rozwodzić bo aktualnie OLED jako TV do salonu do 65 cali robi miazgę w stosunku do cena/jakość do 65 cali. 55 cali b8 można dostać za 4300 to jest ekstra cena i żaden LCD w tej cenie nie ma podjazdu. Q90r Samsunga to dla mnie porażka, przez powłokę kontrast zmniejszył się parokrotnie w stosunku do zeszłorocznego Q90FN oraz niższy HDR śrenio o ok 300-500nitów, więc oferta LCD na tle OLED wygląda bardzo słabo do 65 cali. Szansę upatruję w TCL X10 (o ile ogarną algorytm wygaszania) oraz Hisense z dual lcd.
 9. Od serii 7 problem wypaleń przy urozmaiconej treści jest już mało problematyczny, ale nigdy nie odważyłbym się do stosowania OLED jako np. ekranu do PC.
 10. to jedno, druga sprawa że studia mają chyba jakiś wpływ na to jak film wygląda. Przykład Szybkich i Wściekłych gdzie w dolby cała jasność filmu jest sztucznie podbita i wygląda to trochę dziwnie.
 11. Pytanie czy będzie też czytać HDR10 plus? Czy wyłącznie dolby? Niestety wyświetlacz u mnie to Q9FN bez obsługi dv.
×
×
 • Create New...