Skocz do zawartości
Bolton

Samsung Q9F (2018) vs OLED

Rekomendowane odpowiedzi

To produkt premium, top topów w tv, tani na pewno nie będzie. Podejrzewam, że poziom cenowy ZD9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, szewi napisał:

czyli wychodzi na to ze optymalnie jest miec 2 TV:

1) OLED do filmow i do DV

2) LED FALD do salonu, TV, sportu i do gier no i do filmow / innych standardow HDR10+ itp

Czekam az ktoś zrobi 2 in 1 :) w sumie temu samsungowi b malo brakuje, gdyby wstawili obsluge dolby vision to bylby tv prawie idealny.

 

Panowie. Q9FN wydaje mi się telewizorem bardziej uniwersalnym - sprawdzi się wszędzie. Nie ma co demonizować również braku DV - i bez niego obraz będzie znakomity. O następcy ZD9 nie ma co dyskutować, dopóki nie pojawi się w sprzedaży. Dla mnie na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem byłby Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung nigdy nie będzie miał Dolby Vision, wolą lansować swój twór HDR+.

Edytowane przez Lukke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lukke napisał:

Samsung nigdy nie będzie miał Dolby Vision, wolą lansować swój twór HDR+.

Jeśli nie przebije się z HDR10+, to będzie mieć DV. Pamiętam wojnę HD DVD i Blu-ray. Wszyscy wiedzą, jak to się skończyło... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, Ary napisał:

Zd9 póki co nr 1

też mi sie tak wydaje dodatkowo ma chyba DV po ostatniej aktualizacji ? chociaz z tymi stwierdzeniami warto zaczekać na recenzje c8.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szewi napisał:

 

też mi sie tak wydaje dodatkowo ma chyba DV po ostatniej aktualizacji ? chociaz z tymi stwierdzeniami warto zaczekać na recenzje c8.

Nie każdy lubuje się w OLEDach. Dla mnie ZD9 z DV i jej czernią jest mega TV, a swoje lata już ma. Nowy Samsung za to w grach pokazuje pazur. Dla kogoś kto dużo gra, Sam nr1. Dla maniaków filmowych jednak polecałbym "dziewiątke".

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie po co Wam dolby vision w telewizorach mających +1000HDR? Co za bzdura... sami teoretycy. Łykacie marketing jak pelikany ;D

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MarcinC napisał:

To teraz pytanie po co Wam dolby vision w telewizorach mających +1000HDR? Co za bzdura... sami teoretycy. Łykacie marketing jak pelikany ;D

Sprawdzałeś własnoręcznie i organoleptycznie różnice pomiędzy HDR10 i DV? Z tego samego źródła, na tym samym TV, w tym samym czasie? Na własne oczka i w swoim systemie, a nie na najczęściej zmanipulowanych pokazach na wszelkiej maści targach czy wystawach?

Bo ja i owszem. I różnice są bardzo duże na korzyść DV.

 

PS. nie wiem co to jest +1000HDR. Mogę się jedynie domyslać że chodzi ci o jasnośc powyżej 1000 nitów ... pelikanie :). Natępnym razem wyrażaj sie precyzyjnie.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.in. Vincent uważał, że na telewizorach z wysoką jasnością szczytową Dolby Vision traci na znaczeniu. Już tak nie twierdzi i przeprasza za wprowadzanie w błąd :)

 

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić trolla, bo po za obrażaniem wszystkich, nic nie wnosi do dyskusji.

ps. Czy ktoś już coś więcej czytał o 65NU8002? Jak na świeżynkę, to bardzo dobrze wyceniony, z trybem gra, jak w najwyższym modelu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MarcinC napisał:

To teraz pytanie po co Wam dolby vision w telewizorach mających +1000HDR? Co za bzdura... sami teoretycy. Łykacie marketing jak pelikany ;D

A Ty jestes praktykiem w tym temacie, czy tylko tak sie wymadrzasz ? Porownywales oba standardy? ;D  

Dynamiczne matadane (DV) będą lepsze od statycznych (HDR10), ale tutaj wazny jest TV na ktorym sie to oglada. DV najwieksza roznice pokaze na OLEDzie albo dobrym FALDzie.

DV oddaje lepiej zakres tonalny filmu, czyli mowiac prosto wiecej detali, test na HDTV wklejony przez Ciebie akurat potwierdza wyzszosc DV nad HDR10. Maciek konkudujac sam stwierdza ze obraz z DV bardziej mu sie podoba.

Test Vincenta jest na TV krawedziowych, ale mimo to tam tez sa roznice.

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W materiale Macieja porównującym HDR10 i DV w Stranger Things 2 widać pewną przewagę DV nad HDR10, ale ciężko nazwać ją bardzo dużą. Inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku porównania Vincenta. Tam faktycznie widać już naprawdę dużą, widoczną różnicę.

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, MarcinC napisał:

 

Skoro linkujesz nieswoje testy i opinie tzn. że sam nie sprawdzałeś. I koniec w tym temacie. Linkować internet potrafi każdy, sprawdzić coś własnoręcznie już niekoniecznie. 

Ja mam swoje zdanie po własnych testach, ty masz swoje zdanie po przeczytaniu internetu. I tak niech pozostanie.

Najlepiej niech każdy sprawdzi na swoje własne oczka.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Skoro linkujesz nieswoje testy i opinie tzn. że sam nie sprawdzałeś. I koniec w tym temacie. Linkować internet potrafi każdy, sprawdzić coś własnoręcznie już niekoniecznie. 
Najlepiej niech każdy sprawdzi na swoje własne oczka.

No tak, tylko że newiele osób ma możliwość porównania HDR10 vs DV u siebie. W aplikacji Netflixa nie ma możliwości zmiany wyświetlanego trybu, a miarodajne są praktycznie te porównania gdzie mamy koło siebie postawione dwa identyczne, skalibrowane telewizory na których na jednym mamy HDR10, a na drugim DV. Nie widzę niczego złego w powoływaniu się na testy Macieja czy też Vincenta, którzy mają o wiele większe możliwości profesjonalnego porównania niż przeciętny konsument. Tak czy inaczej, w testach Vincenta wyszły faktycznie spore różnice między DV a HDR10 i tu trzeba przyznać Ci rację.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby HDR10 był idealny, nikt nie wymyślałby innego formatu. DV dzięki dynamicznym metadanym wygląda lepiej nawet "gołym okiem". Samsung przecież też stara się przekonać innych do swojego formatu HDR10+ zawierającego hmmm... dynamiczne metadane. :)

@pmcomp - rozumiem, że jak widzisz ograniczenie prędkości na drodze to nie zwalniasz i najpierw sprawdzasz, czy rzeczywiście powinno się tam znaleźć? :P Bardzo doceniam chęć sprawdzania wszystkiego osobiście, ale czasami chyba warto zaufać osobom znającym się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

No tak, tylko że newiele osób ma możliwość porównania HDR10 vs DV u siebie. W aplikacji Netflixa nie ma możliwości zmiany wyświetlanego trybu, a miarodajne są praktycznie te porównania gdzie mamy koło siebie postawione dwa identyczne, skalibrowane telewizory na których na jednym mamy HDR10, a na drugim DV. Nie widzę niczego złego w powoływaniu się na testy Macieja czy też Vincenta, którzy mają o wiele większe możliwości profesjonalnego porównania niż przeciętny konsument. Tak czy inaczej, w testach Vincenta wyszły faktycznie spore różnice między DV a HDR10 i tu trzeba przyznać Ci rację.

 

Ja wolę ufać sobie i swoim oczom. Szczególnie gdy jakis forumowicz, do tego mój fanboj, twierdzi inaczej.

Dwa internetowe pseudotesty kabli HDMI 2.1 zamieściłem w innym wątku.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Toma-San napisał:

 

@pmcomp - rozumiem, że jak widzisz ograniczenie prędkości na drodze to nie zwalniasz i najpierw sprawdzasz, czy rzeczywiście powinno się tam znaleźć? :P Bardzo doceniam chęć sprawdzania wszystkiego osobiście, ale czasami chyba warto zaufać osobom znającym się na rzeczy.

 

Bardzo nietrafiony przykład. Bezpieczeństwo to troszke coś innego niż przyjemnośc czy postrzeganie jakości.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp - to żart był. Przecież widzisz buźkę na końcu. Podpisuję się pod tym, co napisał @Subman. Jest kilka osób w branży TV, którzy swoimi testami i fachowością dowiedli swojej wartości. Im chyba można zaufać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

@pmcomp - to żart był. Przecież widzisz buźkę na końcu. Podpisuję się pod tym, co napisał @Subman. Jest kilka osób w branży TV, którzy swoimi testami i fachowością dowiedli swojej wartości. Im chyba można zaufać...

OK. Nie poniałem.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10 nie jest konkurencją dla DV.

Dla DV konkurencją będzie dopiero HDR10+. Będzie to darmowy format dla producentów TV. Póki co brak treści. W obozie HDR10+ mamy SAMSUNG, PHILIPS i PANASONIC. Może czekają na HDMI 2.1 ? Konkurencja zawsze wychodzi na korzyść widza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, pmcomp said:

OK. Nie poniałem.

Jak zwykle. Podobnie jak nie rozumiesz akustyki pomieszczeń (kanapa między kolumnami - ha, ha, ha!). Znana jest również twoja wiara w zegary atomowe - coś co świadczy o dużych brakach w rozumieniu podstaw techniki cyfrowej. Jak ty te studia skończyłeś i to (podobno) na PW to jest dla mnie niepojęte. To chyba jest twoja kolejna konfabulacja :D

Edytowane przez trurl10
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, trurl10 napisał:

Jak zwykle. Podobnie jak nie rozumiesz akustyki pomieszczeń (kanapa między kolumnami - ha, ha, ha!). Znana jest również twoja wiara w zegary atomowe - coś co świadczy o dużych brakach w rozumieniu podstaw techniki cyfrowej. Jak ty te studia skończyłeś i to (podobno) na PW to jest dla mnie niepojęte. To chyba jest twoja kolejna konfabulacja :D

Weź kolego nie wylewaj swoich żali na publicznym forum, szczególnie w temacie zupełnie niepowiązanym z owymi "zegarkami".

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...