Skocz do zawartości
Bolton

Samsung Q9F (2018) vs OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.04.2018 o 12:10, Toma-San napisał:

Co do cen... Proszę bardzo, porównam flagowe modele Sony OLED i LED - model 65'' ZD9 (LEDowy top topów) - najlepsza oferta na porównywarce cen: ~11k (TUTAJ), model 65" A1 - najlepsza cena ~14k (TUTAJ).

Świetna manipulacja, ale nie ze mną te numery.

Sony A1 jest dobrym telewizorem, ale niestety zbyt drogim telewizorem, jego cena nie jest uzasadniona. Równie dobrze mógłbyś wziąć do porównania LG W7 i napisać że oledy są dwa razy droższe od topowych modeli LCD. 

Najlepszym telewizorem OLED wg portalu, który sobie cenisz czyli RTINGS.com jest LG B7. Najlepszym telewizorem LCD wg tegoż portalu jest Sony XE93.  

Porównajmy więc: 

65 calowy LG B7 kosztuje na dzisiaj 9300 zł.

65 calowy Sony XE93 to koszt około 9 tys.

Nie widzę tej różnicy tysiąca dwóch na korzyść LCD. Twoje twierdzenie:

Dnia 9.04.2018 o 19:37, Toma-San napisał:

(...) porównywalnie dobrego LEDa dostaniesz 1-2k taniej, niż Oleda.

 jak wiele innych zresztą, można włożyć między bajki. Takie są fakty.

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Świetna manipulacja, ale nie ze mną te numery.

Sony A1 jest dobrym telewizorem, ale niestety zbyt drogim telewizorem, jego cena nie jest uzasadniona. Równie dobrze mógłbyś wziąć do porównania LG W7 i napisać że oledy są dwa razy droższe od topowych modeli LCD. 

Najlepszym telewizorem OLED wg portalu, który sobie cenisz czyli RTINGS.com jest LG B7. Najlepszym telewizorem LCD wg tegoż portalu jest Sony XE93.  

Porównajmy więc: 

65 calowy LG B7 kosztuje na dzisiaj 9300 zł.

65 calowy Sony XE93 to koszt około 9 tys.

Nie widzę tej różnicy tysiąca dwóch na korzyść LCD. Twoje twierdzenie:

 jak wiele innych zresztą, można włożyć między bajki. Takie są fakty.

Gdybyś dokładnie prześledził poprzednią stronę postów, to już wiedziałbyś, dlaczego LEDy nie muszą być tańsze od OLEDów, chociaż oczywiście mogą. Jeśli już próbujesz być precyzyjny, to bądź do końca. Cena 65'' XE93 na dzień dzisiejszy, to 8697 zł (porównywarka cen TUTAJ), a cena 65'' LG B7 to 9363 zł (porównywarka cen TUTAJ), co daje świetne 666 zł (o kurde, chyba siły nieczyste uczestniczyły w ustalaniu cen TV, bo wynik jest zaskakująco znajomy :D ).

Co do faktów, to w swoich postach nie przedstawiasz żadnych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównałeś najniższy / dla mas / oled, z najwyższym Soniakiem, więc wniosek jest jeden za te same pieniądze kupujemy premium zamiast ostatniego, okrojonego, ale za to z szumną nazwą oled.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Janunio63 napisał:

porównałeś najniższy / dla mas / oled, z najwyższym Soniakiem, więc wniosek jest jeden za te same pieniądze kupujemy premium zamiast ostatniego, okrojonego, ale za to z szumną nazwą oled.

Nie popadajmy w skrajności. OLED jest tak dobrą technologią (nawet w wersji budżetowej), że porównania mają sens tylko w stosunku do topowych LEDów - w innym wypadku OLED będzie zdecydowanie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko oled dla mas ma taką samą jakość jak oled premium - a jeśli on jest okrojony  to ten  sony dopiero jest okrojony - np. z dolby vision (czyli co - wykastrowali model premium?)

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

tylko oled dla mas ma taką samą jakość jak oled premium - a jeśli on jest okrojony  to ten  sony dopiero jest okrojony - np, z dolby vision

Akurat ten model ma DV. :) Panowie. OLED jest topową technologią, dlatego nawet model budżetowy (parametrycznie tożsamy z modelami wyższymi) kosztuje tyle, co bardzo dobry model LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli znowu bajzel jest z wersjami - tym razem wersjami DV

po prostu ręce opadają co oni tam w tej standaryzacji robią

sprzęt dostaje logo DV a wyjdzie że połowa odtwarzaczy i/lub tv ma DV lite - które przerzuca na drugą stronę ciężar obróbki DV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Gdybyś dokładnie prześledził poprzednią stronę postów, to już wiedziałbyś, dlaczego LEDy nie muszą być tańsze od OLEDów, chociaż oczywiście mogą. Jeśli już próbujesz być precyzyjny, to bądź do końca. Cena 65'' XE93 na dzień dzisiejszy, to 8697 zł (porównywarka cen TUTAJ), a cena 65'' LG B7 to 9363 zł (porównywarka cen TUTAJ), co daje świetne 666 zł (o kurde, chyba siły nieczyste uczestniczyły w ustalaniu cen TV, bo wynik jest zaskakująco znajomy :D ).

Co do faktów, to w swoich postach nie przedstawiasz żadnych... 

Sorry ale nie mam już nerwów na Ciebie. Po co mam śledzić poprzednią stronę postów, składającą się głównie z Twojego bełkotu, skoro odniosłem się do konkretnego Twojego twierdzenia, w którym mówiłeś, że porównywalnego do OLEDa LCDka można mieć za tysiaka, dwa mniej. Nie, nie można. 

Nie obchodzi mnie w tym momencie, dlaczego LCDki nie muszą być (i nie są) tańsze od OLEDów, odnoszę się tylko do Twoich słów które są nieprawdą. 

Co do ceny 8697 zł. Wejdź sobie w ceneo i kliknij Idź do sklepu. Zobaczysz że towar niedostępny. Realnie można go kupić za jakieś 9000 zł w innych sklepach.

To są fakty. Ty póki co przyciśnięty do ściany żebyś podparł swoje twierdzenia co do cen dowodami najpierw manipulujesz, a później przedstawiasz wyliczenia na podstawie nierealnej i niedostępnej dla użytkowników ceny. Dla mnie to koniec dyskusji, bo nie warto tracić czas na takiego trolla jak Ty.   

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, klaus71 napisał:

czyli znowu bajzel jest z wersjami - tym razem wersjami DV

po prostu ręce opadają co oni tam w tej standaryzacji robią

sprzęt dostaje logo DV a wyjdzie że połowa odtwarzaczy i/lub tv ma DV lite - które przerzuca na drugą stronę ciężar obróbki DV

Tak. To duży fuckup Sony. Dodam, że dotyczy to również oleda A1. Z tym przerzucaniem obróbki na drugą stronę, to jednak bym się jeszcze wstrzymał - działa Netflix, który w żaden sposób nie pomaga odtwarzać materiałów DV. Bardziej stawiałbym na kłopoty z dostosowaniem wszystkich profilów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ogólnie piszę - nawet nie chodzi mi o Sony bo wydaje się że w kwestii tv potencjalnie są trochę kryci

ale o to że kupujesz odtwarzacz DV - podpinasz - a tu zonk - brak DV - i obie strony będą wciskać kit że z ich sprzętem jest ok i jest full DV support

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, efel napisał:

Sorry ale nie mam już nerwów na Ciebie. Po co mam śledzić poprzednią stronę postów, składającą się głównie z Twojego bełkotu, skoro odniosłem się do konkretnego Twojego twierdzenia, w którym mówiłeś, że porównywalnego do OLEDa LCDka można mieć za tysiaka, dwa mniej. Nie, nie można. 

Nie obchodzi mnie w tym momencie, dlaczego LCDki nie muszą być (i nie są) tańsze od OLEDów, odnoszę się tylko do Twoich słów które są nieprawdą. 

Co do ceny 8697 zł. Wejdź sobie w ceneo i kliknij Idź do sklepu. Zobaczysz że towar niedostępny. Realnie można go kupić za jakieś 9000 zł w innych sklepach.

To są fakty. Ty póki co przyciśnięty do ściany żebyś podparł swoje twierdzenia co do cen dowodami najpierw manipulujesz, a później przedstawiasz wyliczenia na podstawie nierealnej i niedostępnej dla użytkowników ceny. Dla mnie to koniec dyskusji, bo nie warto tracić czas na takiego trolla jak Ty.   

Ależ ty zdesperowany jesteś. Po cichu liczyłem, że sobie odpuścisz, twój absolutny brak merytorycznych argumentów jest nie do zniesienia. Jeśli nawet zajmiemy się WYKLIKIWALNYMI cenami, to i tak zostaje ci w kieszeni 400 zł. Bardzo natomiast pochlebia mi, że moje posty traktujesz, jako prawdy objawione i oburza cię potwornie, jeśli w czymś nie mam racji.

10 minut temu, klaus71 napisał:

tak ogólnie piszę - nawet nie chodzi mi o Sony bo wydaje się że w kwestii tv potencjalnie są trochę kryci

ale o to że kupujesz odtwarzacz DV - podpinasz - a tu zonk - brak DV - i obie strony będą wciskać kit że z ich sprzętem jest ok i jest full DV support

To fakt. Ale moim zdaniem większość winy leży po stronie Sony, obiecywali pełne wsparcie DV, a teraz męczą się nad rzetelną implementacją. 

I wracając ponownie do tematu głównego posta. :) Ciekawe jak będzie wyglądać jakość HDR10+ w Samsungu w stosunku chociażby do DV na innych TV?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.04.2018 o 20:01, klaus71 napisał:

za to w kwestii kątów w VA to stagnacja od początków technologii - czyli od 20(?) lat - jak było słabo tak jest 

Ojej, skąd taka opinia?  Matryce VA na przestrzeni lat dokonały naprawdę dużego lub wręcz ogromnego skoku/poprawy w tym aspekcie. Panel panelowi nierówny, wiadomo, ale generalnie ujmując kiedyś obraz degradował się po lekkim zejściu z osi, dziś degradacja jest mocno przeciągnięta i znacznie subtelniejsza w krzywej swego przebiegu. 

PS. Gorąco zachęcam, jak zazwyczaj, do wizyty w sklepie i oceny na własne oczy - szczególnie modeli Samsunga i Panasonica. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Xisiek napisał:

Gorąco zachęcam, jak zazwyczaj, do wizyty w sklepie i oceny na własne oczy - szczególnie modeli Samsunga i Panasonica. 

a po co mam iść do sklepu?

mam w domu samsunga Ku6000 na VA - to nie jest tv na którym mogę oprzeć swoje spostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, klaus71 napisał:

a po co mam iść do sklepu?

mam w domu samsunga Ku6000 na VA - to nie jest tv na którym mogę oprzeć swoje spostrzeżenia?

Jednak idź do sklepu to się przekonasz na własne oczy dlaczego nie jest dobrym pomysłem opierać się akurat na ku6000 . Gorąco zachęcam :) 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak najprosciej napisać

a rada jest kompletnie bezsensowna bo w sklepach nic nie widać - tam wszystko świeci podobnie i zupełnie inaczej niż w domu

poczytaj jego test: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

i powiedz mi co w kwestii czerni i kątów zobaczę w sklepie jak tam świecą setki jarzeniowek a w domu tv chodzi przy małym oświetleniu ?

chyba tylko to że kąty na czerń mam w moim (który jest podstawą mojej opinii) prawie  2 razy lepsze niż w Q9F

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q9f-q9

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, klaus71 napisał:

rada jest kompletnie bezsensowna bo w sklepach nic nie widać 

Co Ty piszesz,  klaus?  C'mon, nie widzisz  w sklepie czy tv ma dobre kąty czy nie?

Przecież to widać jak na dłoni, to nie czerń którą "zagłusza" światło jarzeniówki. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarzeniówki zabijają wszystko - przecież tam każdy tv ma super czerń - nawet IPSy

pod kątem oczywiście widać że czerń się degraduje ale co mi ma dać test w sklepie? (pod kątem jestem w stanie odróżnić tylko czy dany tv to oled czy lcd)

co z czym mam niby porównywać i o czym się przekonać?

takie porównania na oko to robi KIKI i wiadomo jak z nimi jest - są całkiem subiektywne

to już więcej na zasadzie porównaczej da radę wyczytać z testów RTINGS

a w nich widać że w zasadzie nawet w topowcach nie mogę spodziewać się lepszych kątów, wręcz przeciwnie - potrafią być gorsze

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Toma-San napisał:

Po cichu liczyłem, że sobie odpuścisz, twój absolutny brak merytorycznych argumentów jest nie do zniesienia. 

Nigdy nie odpuszczam jeżeli ktoś ordynarnie kłamie i nagina fakty żeby udowodnić swoje racje. Jeżeli przedstawione przeze mnie realne ceny, to nie jest merytoryczny argument, to ja nie wiem co nim może być.

16 godzin temu, Toma-San napisał:

(...) to i tak zostaje ci w kieszeni 400 zł. 

W końcu doszliśmy do sedna. Z tego tysiaka/dwóch mniej, o które walczyłeś jak lew, nagle się zrobiło 400 zł. To chyba spora różnica?

17 godzin temu, Toma-San napisał:

Bardzo natomiast pochlebia mi, że moje posty traktujesz, jako prawdy objawione i oburza cię potwornie, jeśli w czymś nie mam racji.

Cieszę się niezmiernie, że w końcu napisałeś że nie masz racji. Niczyich postów nie traktuję jako prawd objawionych, ale wkurzam się i oburzam potwornie, jeżeli ktoś sprzedaje nieprawdę i jest w tym tak zacietrzewiony jak Ty. Żegnam.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Nigdy nie odpuszczam jeżeli ktoś ordynarnie kłamie i nagina fakty żeby udowodnić swoje racje. Jeżeli przedstawione przeze mnie realne ceny, to nie jest merytoryczny argument, to ja nie wiem co nim może być.

Popieram! Trzeba tępić i wypalać żywym ogniem (najlepiej) ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, efel napisał:

Nigdy nie odpuszczam jeżeli ktoś ordynarnie kłamie i nagina fakty żeby udowodnić swoje racje. Jeżeli przedstawione przeze mnie realne ceny, to nie jest merytoryczny argument, to ja nie wiem co nim może być.

W końcu doszliśmy do sedna. Z tego tysiaka/dwóch mniej, o które walczyłeś jak lew, nagle się zrobiło 400 zł. To chyba spora różnica?

Cieszę się niezmiernie, że w końcu napisałeś że nie masz racji. Niczyich postów nie traktuję jako prawd objawionych, ale wkurzam się i oburzam potwornie, jeżeli ktoś sprzedaje nieprawdę i jest w tym tak zacietrzewiony jak Ty. Żegnam.

Wiesz co to jest dyskusja? Jest to sposób wymiany poglądów kilku osób popartych argumentami. Twoje argumenty sprowadzają się do opluwania osób, które mają inne zdanie. Co zabawniejsze twój jedyny argument w całej naszej dyskusji wziął się z linka podanego przeze mnie. :)  I to argument, który częściowo i tak potwierdza moją tezę - idzie dostać dobrego LEDa w cenie niższej, niż OLED. Niestety nie jesteś w stanie zaproponować mi nic innego, oprócz swojego emocjonalnego bagażu - nie świadczy to dobrze o tobie. Zauważ, że większość z moich postów zawiera link do źródła, z którego korzystałem przedstawiając swoje dane - tak postępują osoby, które rzetelnie podchodzą do dyskusji i szanują swojego oponenta. Osoby czytające temat od początku bardzo szybko wyrobią sobie odpowiednią opinię dotyczącą mojej i twojej osoby. I na koniec mam jeszcze dla ciebie cytat: "Ten, który nigdy nie zmienia swoich poglądów, przeważnie takich nie posiada."

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już obraz jest porównywalny z Oled to jest już coś! ze wzglądu na powidoki i wypalenia wybrałbym teraz topowego LEDa

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2018 o 17:54, klaus71 napisał:

co z czym mam niby porównywać i o czym się przekonać?

takie porównania na oko to robi KIKI i wiadomo jak z nimi jest 

Staram się pisać delikatnie, nie bardzo rozumiem w czym kłopot. Idziesz do sklepu i swobodnie porównujesz kąty boczne w różnych tv. Różnicę pomiędzy modelami/technologiami widać  wyraźnie i  światło zewnętrzne w niczym tu NIE PRZESZKADZA.

Do oceny kątów boczny akurat oczy każdego widza są idealnym narzędziem, bo zwykłemu Kowalskiemu zupełnie nic nie mówią jakieś surowe dane, poza tym każdy ma nieco inną wrażliwość na degradację obrazu :)

PS> Jeżeli naprawdę nie widzisz różnicy w kątach bocznych różnych tv przy świetle sklepowym, to zupełnie szczerze i bez cienia sarkazmu - skontroluj sobie wzrok u dobrego okulisty.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę - na każdym lcd VA kąty są koszmarne 

na IPS jako tako akceptowalne

na OLED - w praktyce idealne

 

więc okulistę chyba sam musisz zaliczyć jak nie widzisz jaka syfiasta jest czerń na lcd VA pod kątem - już od 20 stopni  nie da się oglądać

 

a ten samsung Q9F to wg testu RTINGS:   https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q9f-q9

będzie potencjalnie jakiś koszmarek - znowu zrobili topowego FALDa jako krawędziowca?

z włączonym local dimmingiem ma kontrast na poziomie 5000:1 ?

a ultra-wąskie kąty na poziomie 12 stopni to chyba nowy rekord 

wisienką na torcie jest cena - która jest przy tych parametrach z kosmosu

no chyba że Q9F w US to jakiś inny model

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...