Skocz do zawartości
Bolton

Samsung Q9F (2018) vs OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Klaus 71 to jest test modelu z 2017 roku....Przy okazji Gmeru,dlaczego masz do testu rozmiar 55",który prawdopodobnie nie będzie miał 480 stref tak jak 65"...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super to sobie wymyślili - pod tą samą nazwą będzie tegoroczny wypas ale także zeszłoroczna padaka?

dla mnie cel takiego działania jest chyba tylko jeden - zrobić kampanie jaki q9a jest super

i nałapać klientów wprowadzonych w błąd którzy przez pomyłkę kupią q9a z 2017 w super hiper promocji

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Brazer napisał:

Ciekawe porównanie tego Samsunga z Oledem LG B7 :)

Raczej kolejna amatorszczyzna i materiał człowieka, który nie ma zielonego pojęcia jak prawidłowo ustawić OLEDa, o czym była już wcześniej mowa :) 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko oled dla mas ma taką samą jakość jak oled premium - a jeśli on jest okrojony  to ten  sony dopiero jest okrojony - np. z dolby vision (czyli co - wykastrowali model premium?)
Czym w takim razie różni się OLED dla mas, od premium? I dlaczego Tx-65EZ950 nie kosztuje tyle co Tx-65ex780? (przyjmijmy że jestem fanem Panasonica)
Nie pojmuję też skąd w postach kolegi klaus71 tyle jadu i agresji, nawet jeśli ma 100% racji (choć 100% nikt nie ma!).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym teście jasność detali widać że jest na korzyść samsunga i wcele bym się temu nie dziwił, zapewne statystyki brithness będzie miał lepsze od oleda. Zaskoczeniem dla mnie jest tutaj bardzo ładna czerń na tym telewizorze. Powiedziałbym że różnica w głębi czerni na moje oko niezauważalna pomiędzy tymi dwoma telewizorami. Wybrany content jest z tych tzw „ciemnych” i trudno ocenić kolorystykę, ale mam wrażenie że przynajmniej teraz widać w miarę „noramlne” kolory na obu telewizorach a nie jakieś niebieskie [beeep], tak jak to ostatnio zostało przedstawione.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, automaciek25 napisał:

Czym w takim razie różni się OLED dla mas, od premium? I dlaczego Tx-65EZ950 nie kosztuje tyle co Tx-65ex780? (przyjmijmy że jestem fanem Panasonica)
Nie pojmuję też skąd w postach kolegi klaus71 tyle jadu i agresji, nawet jeśli ma 100% racji (choć 100% nikt nie ma!).
 

 Jest pewien % ludzi co bardzo są przekonani o jakości własnych sądów... i mają racje, bo tylko to się liczy co sam myślisz. Parę lat temu weszła technologia Oled jako swoisty święty grall. Z czasem okazało się ze tez to nie żaden koniec świata, a tylko krok w rozwoju tv. Oled ma zalety, ale też i wady ( dla mnie dyskwalifikujące). A co do "racji"

Sorki-pisze z łożka… Mam nadzieje że ten szajsung okaże się dobrym produktem. Zbliżają się mistrzostwa w piłkę, i wartałoby oglądać mecze w komforcie 

Edytowane przez Janunio63
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, klaus71 napisał:

a ten samsung Q9F to wg testu RTINGS:   https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q9f-q9

To test z czerwca 2017 roku, uważasz że dotyczy modelu z 2018 roku?

Po co piszesz brednie o podświetleniu krawędziowym skoro tegoroczny model to FALD który ma 480 stref?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co samsung nazwał nowy model tak jak stary? widzę test to go czytam

nie wpadłem na to że można wprowadzić nazewnictwo wprowadzające w błąd - ciekawe po co tak zrobili

14 godzin temu, automaciek25 napisał:

Czym w takim razie różni się OLED dla mas, od premium? I dlaczego Tx-65EZ950 nie kosztuje tyle co Tx-65ex780? 
 

spytaj panasonica czemu ma takie ceny. oled robi za ich linię premium a dx780 to ich półka średnia.

u LG róznica jest we wzornictwie, głośnikach a w nowej serii chyba jakiś lepszy procesor jest w tych droższych

po prostu czemu kogoś nie zgolić z kasy skoro chce poszpanować że ma serię W

14 godzin temu, automaciek25 napisał:

Nie pojmuję też skąd w postach kolegi klaus71 tyle jadu i agresji, nawet jeśli ma 100% racji (choć 100% nikt nie ma!).

alergia na opłacanych troli

którzy szerzą jakieś durnowate kłamstwa

  • Lubię 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Samsung nazwał model 2017/2018 tak samo. :o Jak dla mnie duże skur.....stwo. Po niewątpliwie bardzo dobrych recenzjach modelu 2018 będzie można wciskać średnio udany model 2017.

Jeśli chodzi o ocenianie obrazu na podstawie youtubowych materiałów - należy zachować bardzo dużą ostrożność. Po pierwsze materiały nagrywane są kamerami, które nie potrafią rzetelnie oddać rzeczywistego obrazu danego TV, po drugie dochodzi kompresja, która dodatkowo potrafi ściąć różnice w detalach. Po trzecie ISO kamery można ustawić tak, żeby faworyzował jedną lub drugą technologię.

Jeśli mówimy o kątach na matrycach, to należy pogodzić się, że VA degraduje obraz szybko w zamian za lepszy kontrast (chociaż spokojnie można z każdej strony kanapy oglądać mecze :P), IPS świetnie nada się w klubach/kawiarniach ze względu na niezłe kąty ale słaby kontrast, a Oled nada się wszędzie oprócz klubów/kawiarni ze względu na możliwość wypalenia matrycy.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Toma-San napisał:

Rzeczywiście Samsung nazwał model 2017/2018 tak samo. :o Jak dla mnie duże skur.....stwo. Po niewątpliwie bardzo dobrych recenzjach modelu 2018 będzie można wciskać średnio udany model 2017.

Jeśli chodzi o ocenianie obrazu na podstawie youtubowych materiałów - należy zachować bardzo dużą ostrożność. Po pierwsze materiały nagrywane są kamerami, które nie potrafią rzetelnie oddać rzeczywistego obrazu danego TV, po drugie dochodzi kompresja, która dodatkowo potrafi ściąć różnice w detalach. Po trzecie ISO kamery można ustawić tak, żeby faworyzował jedną lub drugą technologię.

Jeśli mówimy o kątach na matrycach, to należy pogodzić się, że VA degraduje obraz szybko w zamian za lepszy kontrast (chociaż spokojnie można z każdej strony kanapy oglądać mecze :P), IPS świetnie nada się w klubach/kawiarniach ze względu na niezłe kąty ale słaby kontrast, a Oled nada się wszędzie oprócz klubów/kawiarni ze względu na możliwość wypalenia matrycy.

 

zapomniałeś jeszcze dodać najwazniejszego w porownaniach z netu tj profesjonalnej kalibracji albo chociaz dobrym ustawieniu tych telewizorów. Byla juz mowa ze ten oled na filmie jest do bani ustawiony.

https://hdtvpolska.com/samsung-qled-q9-2018-unboxing-ultra-hd-4k-2018/

 

unboxing Q9FN na portalu

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2018 o 22:27, Brazer napisał:

Ciekawe porównanie tego Samsunga z Oledem LG B7 :)

 

Ten gość to niestety amator totany. Jakiś czas temu widziałem jego ustawiania Dolby Vision na B7. Ręce opadają patrząc co on tam naustawiał. Chyba jedyne sensowne porównania na youtube robi Vincent z HDTV Test. Video nie ma praktycznie znaczenia ze względu na dynamikę obrazu i ekspozycję aparatu. Liczy się tylko opis tego co widzi recenzent. Więc lepiej by był to ktoś rzetelny. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Damiano85 napisał:

Ten gość to niestety amator totany. Jakiś czas temu widziałem jego ustawiania Dolby Vision na B7. Ręce opadają patrząc co on tam naustawiał. Chyba jedyne sensowne porównania na youtube robi Vincent z HDTV Test. Video nie ma praktycznie znaczenia ze względu na dynamikę obrazu i ekspozycję aparatu. Liczy się tylko opis tego co widzi recenzent. Więc lepiej by był to ktoś rzetelny. 

Lepiej nie ustawiać TV w sposób zaproponowany przez pana modernwize'a - miałem podobne odczucia oglądając ustawienia pod mój TV. Również w mojej opinii Vincent robi bardzo rzetelne testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Powiem Wam tak: dzisiaj trochę pobadaliśmy nowy lineup #Samsung i... poważnie bym się teraz zastanawiał czy bym np. chciał wybrać Q9 czy najlepszego OLEDa na rynku ;-). Samsung odrobił lekcję i w tym roku stanęli do walki z mocno dopracowanymi produktami. Q7 wypluł 2400 nitów ;p

  • Plusik 3
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, ciekawe ile wyjdzie w w Q9, który ma 480 stref podświetlenia. Oledy pozamiatane B)

Submany i spółka nie przeżyją :lol:

Edytowane przez mordas
  • Plusik 1
  • Haha 4
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mordas napisał:

No to ładnie, ciekawe ile wyjdzie w w Q9, który ma 480 stref podświetlenia. Oledy pozamiatane B)

Submany i spółka nie przeżyją :lol:

O "kolega" Somebody101 z nowym nick... :-)

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Haha 3
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie jest co się dzieje z czernią jak w środku odpali się tak silne podświetlenie  - w Q7 to z nocy zrobi się pewnie dzień

ale w Q9 może być naprawdę dobrze

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2018 o 19:42, RHJG napisał:

(...)Przy okazji Gmeru,dlaczego masz do testu rozmiar 55",który prawdopodobnie nie będzie miał 480 stref tak jak 65"...

Trafne pytanie. Wie ktoś czy Samsung zadeklarował jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, ma_ko napisał:

O "kolega" Somebody101 z nowym nick... :-)

Nawet słowa nie napisałem o Q9 (bo czekam na oficjalne testy choćby Macieja), ale jak widać co niektórzy mają dziwny system wartości. Gmeru pisze że "poważnie by się zastanawiał między OLEDem a Q9", a on przeczyta to jako "OLEDy pozamiatane" :D Chyba Samsung ma bardzo ciężki okres po dekonspiracji jego pracownika :D 

  • Plusik 3
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieszmy się, że mamy dwie przeciwstawne technologie! Przynajmniej co roku producenci muszą starać się, żeby udowodnić, że ich produkt będzie najlepszy. :P Świetnie obserwuje się wyścig oleda i leda, dzięki niemu najwięcej zyskują potencjalni odbiorcy ich produktów, czyli my :D 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Toma-San. Być może gdybym kupował w tym roku nowy telewizor, to wybrałbym Samsunga Q9FN, kto wie :) Ale ciiiii... uwaga - bo zaraz ktoś mnie pewnie nazwie promotorem Samsunga :D 
 

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Subman napisał:

Dokładnie Toma-San. Być może gdybym kupował w tym roku nowy telewizor, to wybrałbym Samsunga Q9FN, kto wie :) Ale ciiiii... uwaga - bo zaraz ktoś mnie pewnie nazwie promotorem Samsunga :D 
 

Ty i LED??? Jakoś mi to do ciebie nie pasuje... :P Ale coś czuję, że w tym roku rzeczywiście Samsung skopie wszystkim tyłki.

Edytowane przez Toma-San
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienią 2018 r. powinien się pojawić następca telewizora Ultra HD LCD firmy Sony ZD9 tj. ZF9 z nowym procesorem Ultimate , który będzie mógł zapewne stanąć "w szranki" z telewizorem UltraHD LCD firmy Samsung Q9FN .

A do tego czasu kilka nowych testów Samsunga:

https://hdguru.com/review-samsung-qn...-black-levels/
Telewizor ten otrzymał wyróżnienie portalu HD GURU : pięć serc /na pięć serc . icon_neutral.gif
Nic dodać , nic ująć .

Review: 2018 Samsung Q9F 65 "-qled-4k-hdr-tv/
Otrzymał wyróżnienie od AVSForum * TOP CHOICE 2018

https://www.tek.no/artikler/test-sam...5q9fnat/435039

Konkluzja . 10/10 ocena portalu TEK.NO .


https://www.pocket-lint.com/tv/revie...cd-price-specs

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd.

Edytowane przez stanec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...