Skocz do zawartości
Bolton

Samsung Q9F (2018) vs OLED

Rekomendowane odpowiedzi

w każdym - są sceny gdy cała panorama ma znaczenie - ja tam oglądam cały kadr

myślałem że LCD aż tak źle nie mają że musicie oglądać środek kadru bo po bokach dramat - no ale skoro tak twierdzicie że lepiej na boki nie zaglądać to ok :) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, klaus71 napisał:

ok - rozumiem że dla LCD to fuck-up

ale wiesz, reżyser ma własną wizję jak ma wyglądać kadr - nie będzie się oglądał na problemy z podświetleniem krawędziowym w LCD :) 

Widzę, że dyskusja zaczyna ostro zbaczać z tematu, więc już po raz ostatni. Ktokolwiek zajmujący się kadrowaniem ma gdzieś na czym będzie to wyświetlane. Dla niego liczy się jakość ujęcia i dlatego będzie starał się akcję umieszczać na środku. Zresztą nawet jeśli umieści ją z boku, to nawet na LEDdzie obraz będzie bardzo dobry - zastanawiam się, czy ty widziałeś, jak wygląda obraz z dobrego LEDa?

16 godzin temu, klaus71 napisał:

w każdym - są sceny gdy cała panorama ma znaczenie - ja tam oglądam cały kadr

myślałem że LCD aż tak źle nie mają że musicie oglądać środek kadru bo po bokach dramat - no ale skoro tak twierdzicie że lepiej na boki nie zaglądać to ok :) 

Jasne. Jeśli siedzisz 10 metrów od TV, to obejmiesz całość wzrokiem - w innym wypadku musisz skupić wzrok na jednym punkcie. I już naprawdę na koniec - w portalu, który uważam za wzorcowy, jeśli chodzi o jakość testów, najlepszy OLED uzyskał świetny wynik 8.6/10 punktów (do sprawdzenia TUTAJ), najlepszy LED uzyskał świetny wynik 8.3/10 (do sprawdzenia TUTAJ). Czy uważasz, że TV który ma 0.3 punktu mniej naprawdę będzie się kiepsko prezentował? I teraz wracając do tematu wątku - najnowszy Samsung uzyska prawdopodobnie wynik podobny, jeśli nie wyższy od wyniku dotychczasowego lidera w LEDach. I chociażby z tego powodu warto mieć go uwadze.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekręcasz kota ogonem - to ty sugerowałeś że na LCD kuchy z podświetleniem krawędziowym sa nieistotne bo tam po bokach nic ciekawego nie ma do oglądania

rozumiem miało to uzasadnić czemu lcd jest zawsze super - bo po bokach po prostu nie ma sensu się "rozglądać"

ale jak siedzę nawet ekstremalne 1,5m od tv 55cali to tez obejmuję cały obraz wzrokiem

i wiesz oczami można ruszać - nie muszę się patrzyć non stop w środek :)

po prostu trochę się uśmiałem z tych twoich uzasadnień czemu nawet słabe podświetlenie w LCD jest nieistotne  bo trzeba patrzeć sie na wprost a nie tam szukać dziury w całym po bokach gdzie są 'leaki' podświetelnia i z powodu kątów mamy czerń godną IPSa

 

 

i zauważ że ja nigdy nie pisałem że dobry LCD (albo bardzo dobry np. jakiś FALD) jest zły - ja tylko broniłem OLED że to bardzo dobry tv - a nie zły i szajs jak sugerował promotor lcd "Somebody"

 

i zauważ że ja nigdy nie pisałem że dobry LCD (albo bardzo dobry np. jakiś FALD) jest zły - ja tylko broniłem OLED że to bardzo dobry tv - a nie zły i szajs jak sugerował promotor lcd "Somebody"

 

i dla mnie sytuacja jest prosta - jak nie przeszkadzają Ci kąty w lcd to to jest spoko technologia - tylko że mi przeszkadzają

fakt nie miałem FALDa ale mam jakiegoś taniego samsunga (z ansi kontrastem na poziomie 4000/5000:1 więc niezłym) jako monitor i wg mnie kąty przy których nie widzę degradacji czerni to max 10stopni - dla mnie słabo - do monitora ok - do tv za słabo

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

przekręcasz kota ogonem - to ty sugerowałeś że na LCD kuchy z podświetleniem krawędziowym sa nieistotne bo tam po bokach nic ciekawego nie ma do oglądania

rozumiem miało to uzasadnić czemu lcd jest zawsze super - bo po bokach po prostu nie ma sensu się "rozglądać"

ale jak siedzę nawet ekstremalne 1,5m od tv 55cali to tez obejmuję cały obraz wzrokiem

i wiesz oczami można ruszać - nie muszę się patrzyć non stop w środek :)

po prostu trochę się uśmiałem z tych twoich uzasadnień czemu nawet słabe podświetlenie w LCD jest nieistotne  bo trzeba patrzeć sie na wprost a nie tam szukać dziury w całym po bokach gdzie są 'leaki' podświetelnia i z powodu kątów mamy czerń godną IPSa

i zauważ że ja nigdy nie pisałem że dobry LCD (albo bardzo dobry np. jakiś FALD) jest zły - ja tylko broniłem OLED że to bardzo dobry tv - a nie zły i szajs jak sugerował promotor lcd "Somebody"

i dla mnie sytuacja jest prosta - jak nie przeszkadzają Ci kąty w lcd to to jest spoko technologia - tylko że mi przeszkadzają

fakt nie miałem FALDa ale mam jakiegoś taniego samsunga (z ansi kontrastem na poziomie 4000/5000:1 więc niezłym) jako monitor i wg mnie kąty przy których nie widzę degradacji czerni to max 10stopni - dla mnie słabo - do monitora ok - do tv za słabo

Przeczytaj sobie, co pisałem od początku strony 3, a później:

1. Nierówne podświetlenie nie jest widoczne, jeśli specjalnie się go nie szuka.

2. Jeśli siedzisz 1.5m od 55" TV, to może widzisz cały ekran, ale nie widzisz całości contentu, musisz się na czymś skupić. Jeśli widzisz nierówne podświetlenie, patrz punkt 1.

3. Jeśli ruszasz oczami, śledzisz przebieg akcji i widzisz nierówne podświetlenie, patrz punkt 1.

Jak już wielokrotnie pisałem - technologia LED nie jest idealna, ale jest jeszcze na tyle dobra, że może konkurować z OLEdami - pamiętaj, że porównywalnie dobrego LEDa dostaniesz 1-2k taniej, niż Oleda. Dla wielu osób może mieć to spore znaczenie.

 

 

I znowu sprowokowałeś mnie do postu nie temat. :) Wracając więc do tematu - Samsung mając 480 oddzielnych stref podświetlenia nie powinien znacząco cierpieć na nierówności w podświetleniu.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2018 o 20:57, klaus71 napisał:

w każdym - są sceny gdy cała panorama ma znaczenie

Nie pytam o CAŁY kadr, zmieniasz teraz temat. Podobno są filmy w których akcja toczy się w rogu ekranu.

Jakie?

Jacy reżyserzy tak kręcą filmy?

Jacy autorzy zdjęć tak komponują kadry?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Toma-San napisał:

1. Nierówne podświetlenie nie jest widoczne, jeśli specjalnie się go nie szuka.

2. Jeśli siedzisz 1.5m od 55" TV, to może widzisz cały ekran, ale nie widzisz całości contentu, musisz się na czymś skupić. Jeśli widzisz nierówne podświetlenie, patrz punkt 1.

3. Jeśli ruszasz oczami, śledzisz przebieg akcji i widzisz nierówne podświetlenie, patrz punkt 1.

Jeśli widzę nierówne podświetlenie, patrz punkt 1 czyli nierówne podświetlenie nie jest widoczne. Czyli widzę coś co nie jest widoczne, pewnie coś ze mną jest nie tak. Kapitalna argumentacja.

13 godzin temu, Toma-San napisał:

pamiętaj, że porównywalnie dobrego LEDa dostaniesz 1-2k taniej, niż Oleda. Dla wielu osób może mieć to spore znaczenie.

Proszę o konkrety. LG B7 kosztuje w tej chwili 6.5 tys zł. Sony XE93 którego ponoć masz i którego porównywałeś do tego OLEDa to wciąż wydatek minimum 7 tys złotych. Zobaczymy ile będzie kosztował ten Samsung Q9FN, ale strzelam że minimum 10 tys zł za wersję 55 cali. Nie do końca taniej niż OLED. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czeskich sklepach internetowych 65 calowy kosztuje na złote 16000 tys. Myślę że taka cena wejściowa będzie u nas. To oczywiście górna półka premium. Dla mnie do zaakceptowania. Oled C8 prawdopodobnie 13-14 tyś na wejściu, tylko że C8 to jednak nie flagowiec, więc nie do porównania z qled q9fn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, efel napisał:

Jeśli widzę nierówne podświetlenie, patrz punkt 1 czyli nierówne podświetlenie nie jest widoczne. Czyli widzę coś co nie jest widoczne, pewnie coś ze mną jest nie tak. Kapitalna argumentacja.

Proszę o konkrety. LG B7 kosztuje w tej chwili 6.5 tys zł. Sony XE93 którego ponoć masz i którego porównywałeś do tego OLEDa to wciąż wydatek minimum 7 tys złotych. Zobaczymy ile będzie kosztował ten Samsung Q9FN, ale strzelam że minimum 10 tys zł za wersję 55 cali. Nie do końca taniej niż OLED. 

Proszę cię, podejmij wysiłek i przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM to, co napisałem wcześniej od początku dyskusji.

Analogiczna sytuacja będzie z bandingiem w Oledach - większość użytkowników prawdopodobnie tego nie zauważy, chociaż zawsze można sobie włączyć plansze testowe lub dopatrzeć się efektu w materiałach, gdzie będzie on nasilony. Tylko po co? Lepiej cieszyć się świetną jakością obrazu - zarówno w Oledzie jak i LEDzie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Proszę cię, podejmij wysiłek i przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM to, co napisałem wcześniej od początku dyskusji.

Analogiczna sytuacja będzie z bandingiem w Oledach - większość użytkowników prawdopodobnie tego nie zauważy, chociaż zawsze można sobie włączyć plansze testowe lub dopatrzeć się efektu w materiałach, gdzie będzie on nasilony. Tylko po co? Lepiej cieszyć się świetną jakością obrazu - zarówno w Oledzie jak i LEDzie.

Staram się czytać ze zrozumieniem, ale nie moja wina że Twoje argumenty są inwalidą :).

Wiem co chcesz napisać i co chcesz żeby wszyscy zrozumieli. Ale na podstawie swoich doświadczeń się z tym nie zgadzam. W ciągu użytkowania przez ponad 9 miesięcy swojego oleda bandingu nie widziałem ani raz. Nie szukałem tego specjalnie, plansze testowe mnie nie interesują. Clouding i winietowanie na moim poprzednim LCD (nie topowym) widziałem co najmniej kilka razy dziennie (szare tła w aplikacjach Android). Możesz pisać tyle razy ile chcesz że tego nie powinno być widać. Ale jak ktoś to widzi, to nie zaklinaj rzeczywistości i nie mów że niepotrzebnie tam patrzyłem.

Czekam na konkrety dotyczące Twojego twierdzenia że porównywalnie dobrego LCD do Oleda dostanę za 1-2 tys złotych mniej.

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, efel napisał:

Staram się czytać ze zrozumieniem, ale nie moja wina że Twoje argumenty są inwalidą :).

Wiem co chcesz napisać i co chcesz żeby wszyscy zrozumieli. Ale na podstawie swoich doświadczeń się z tym nie zgadzam. W ciągu użytkowania przez ponad 9 miesięcy swojego oleda bandingu nie widziałem ani raz. Nie szukałem tego specjalnie, plansze testowe mnie nie interesują. Clouding i winietowanie na moim poprzednim LCD (nie topowym) widziałem co najmniej kilka razy dziennie (szare tła w aplikacjach Android). Możesz pisać tyle razy ile chcesz że tego nie powinno być widać. Ale jak ktoś to widzi, to nie zaklinaj rzeczywistości i nie mów że niepotrzebnie tam patrzyłem.

Czekam na konkrety dotyczące Twojego twierdzenia że porównywalnie dobrego LCD do Oleda dostanę za 1-2 tys złotych mniej.

No i wpadłeś. Zacytuję ciebie zmieniając nieco treść: na podstawie moich doświadczeń i użytkowania dobrego LEDa od kilku miesięcy nierównomierności ekranu nie widziałem ani razu. Nie szukałem tego specjalnie, plansze testowe mnie nie interesują. Hmmm.. Brzmi i wygląda bardzo znajomo :P . Dodam, że ja w przeciwieństwie do ciebie przedstawiłem linki do konkretnych testów ze znanego portalu... Jeśli chcesz porównywać OLEDa do LEDa, rób to na modelach topowych - twoje doświadczenia z marnymi LEDami nie są żadnych wyznacznikiem jakości dobrych TV.

Co do cen... Proszę bardzo, porównam flagowe modele Sony OLED i LED - model 65'' ZD9 (LEDowy top topów) - najlepsza oferta na porównywarce cen: ~11k (TUTAJ), model 65" A1 - najlepsza cena ~14k (TUTAJ).

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Co do cen... Proszę bardzo, porównam flagowe modele Sony OLED i LED - model 65'' ZD9 (LEDowy top topów) - najlepsza oferta na porównywarce cen: ~11k (TUTAJ), model 65" A1 - najlepsza cena ~14k (TUTAJ).

Zd9 w Sony Center -14999

A1 w Sony Center -13999 

Ta są sztuki w 100% nowe nie otwierane.na Allegro ZD9 za ok 11-12k będzie raczej ze zwrotu,reklamacji.W sieciówkach o ZD9 możemy pomarzyć tak samo jak o DX900.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, gangi007 napisał:

Zd9 w Sony Center -14999

A1 w Sony Center -13999 

Ta są sztuki w 100% nowe nie otwierane.na Allegro ZD9 za ok 11-12k będzie raczej ze zwrotu,reklamacji.W sieciówkach o ZD9 możemy pomarzyć tak samo jak o DX900.

Nie wiem, być może. Otworzyłem pierwszą lepszą porównywarkę cen - twarde dane są takie, jak podałem wcześniej. Ale ok. Jeśli założymy, że ceny LEDów i OLEDów są na podobnym poziomie, świadczyć to może o rzeczy następującej: jedna i druga technologia jest tak porównywalna, że producenci LEDów nie potrzebują jeszcze walczyć ceną z producentami OLEDów. Jeśli ZD9 byłby wyraźnie słabszy od A1 (a oczywiście nie jest), nie mógłby kosztować takich samych pieniędzy.

Edytowane przez Toma-San
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Toma-San napisał:

Nie wiem, być może. Otworzyłem pierwszą lepszą porównywarkę cen - twarde dane są takie, jak podałem wcześnie

Twarde dane????Proszę kupić dane auto w danym roczniku najtaniej-Kupa to są twarde dane.

 

33 minuty temu, Toma-San napisał:

Jeśli ZD9 byłby wyraźnie słabszy od A1 (a oczywiście nie jest), nie mógłby kosztować takich samych pieniędzy.

Jakoś na Rtings.com A1 oraz LGE7 są na pierwszym miejscu.Zd9 na 6.Cena ZD9 bierze się z kosztów produkcji,a nie że jest lepszy od A1/lub gorszy/dla kogoś.

  • Plusik 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gangi007 napisał:

Twarde dane????Proszę kupić dane auto w danym roczniku najtaniej-Kupa to są twarde dane.

 

Jakoś na Rtings.com A1 oraz LGE7 są na pierwszym miejscu.Zd9 na 6.Cena ZD9 bierze się z kosztów produkcji,a nie że jest lepszy od A1/lub gorszy/dla kogoś.

Tak. Słusznie. Przecież podobne dane podałem wcześniej w tym wątku. Oledy są na pierwszych miejscach z świetnymi notami 8.6/10. Dodam, że ZD9 w tym porównaniu ma świetne 8.3/10. Oznacza to różnicę niecałych 3.5% na korzyść Oledów. To tak, jak porównać 500 KM Porsche z 480 KM Mercedesem. Założę się, że na jednego i na drugiego znajdą się amatorzy...

Rozumiem, że cena A1 bierze się z kosmosu? :P Ceny dlatego są porównywalne, ponieważ modele są porównywalne. A producenci nie są altruistami i chcą na swoich produktach po prostu dobrze zarobić. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Toma-San napisał:

Rozumiem, że cena A1 bierze się z kosmosu?

Fakt jest drogo ale bez przesady.Startował z 25k.A LGE7 ile kosztuje?Ja w wojne LCD vs OLED nie mam zamiaru wchodzić,ale po wielu miesiącach porównywania DX900,ZD9,A1 wybrałem ostatniego.Troszkę HDR w grach pozostawia niedosyt.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Co do cen... Proszę bardzo, porównam flagowe modele Sony OLED i LED - model 65'' ZD9 (LEDowy top topów) - najlepsza oferta na porównywarce cen: ~11k (TUTAJ), model 65" A1 - najlepsza cena ~14k (TUTAJ).

Ale to nie jest porównanie udowadniające Twoją tezę. Piszesz " porównywalnie dobrego LEDa dostaniesz 1-2k taniej, niż Oleda". Żeby to udowodnić należałoby wziąć dowolnego OLEDa zapewniającego wysoką jakość - weźmy więc B7, który daje obraz o takiej samej jakości jak wyższe modele LG (wg testów bardzo dobry) i znaleźć porównywalnie dobry telewizor o tysiąc tańszy. Nie wiem czy się coś znajdzie

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gangi007 napisał:

Fakt jest drogo ale bez przesady.Startował z 25k.A LGE7 ile kosztuje?Ja w wojne LCD vs OLED nie mam zamiaru wchodzić,ale po wielu miesiącach porównywania DX900,ZD9,A1 wybrałem ostatniego.Troszkę HDR w grach pozostawia niedosyt.

No i dokonałeś świetnego wyboru. Gratulację. Na razie kupno nawet najlepszego TV, to sztuka mniejszych lub większych kompromisów, ważne żeby znaleźć ten, który odpowiada najlepiej na własne zapotrzebowanie - ty go znalazłeś w A1.

2 minuty temu, raus napisał:

Ale to nie jest porównanie udowadniające Twoją tezę. Piszesz " porównywalnie dobrego LEDa dostaniesz 1-2k taniej, niż Oleda". Żeby to udowodnić należałoby wziąć dowolnego OLEDa zapewniającego wysoką jakość - weźmy więc B7, który daje obraz o takiej samej jakości jak wyższe modele LG (wg testów bardzo dobry) i znaleźć porównywalnie dobry telewizor o tysiąc tańszy. Nie wiem czy się coś znajdzie

Zawsze można cenowo porównać B7 z XE93. W kieszeni zostanie ci kilkaset złotych. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Tak. Słusznie. Przecież podobne dane podałem wcześniej w tym wątku. Oledy są na pierwszych miejscach z świetnymi notami 8.6/10. Dodam, że ZD9 w tym porównaniu ma świetne 8.3/10. Oznacza to różnicę niecałych 3.5% na korzyść Oledów. 

No tak, tylko że wątek zszedł na temaj równomierności topowych FALDów vs OLED. Wcześniej przytaczałeś wyniki jasności OLEDów na 100% białej planszy i takiego ZD9, które oczywiście były o wiele słabsze na OLEDzie. Nie powoływałeś się wtedy na punktację rtings w jasności HDR. Jak chcemy porównywać również aspekt równomierności, to zobaczmy na suche pomiary:

50% Standard Deviation:
LG C7: 1,309%
Sony ZD9: 3,941%


50% DSE:
LG C7: 0,141%
Sony ZD9: 0,203%

Nawet na tej osławionej planszy 5% wyniki są druzgocace dla ZD9:

50% Standard Deviation:
LG C7: 0,309%
Sony ZD9: 1,220%


50% DSE:
LG C7: 0,095%
Sony ZD9: 0,129%

Czyli wychodzi, że LG C7 jest o ponad 300% lepszy od Sony ZD9 w teście równomierności na 50% planszy i o 400% lepszy na "osławionej" 5% planszy.

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse#comparison_129 

Edytowane przez Subman
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

No tak, tylko że wątek zszedł na temaj równomierności topowych FALDów vs OLED. Wcześniej przytaczałeś wyniki jasności OLEDów na 100% białej planszy i takiego ZD9, które oczywiście były o wiele słabsze na OLEDzie. Nie powoływałeś się wtedy na punktację rtings w jasności HDR. Jak chcemy porównywać również aspekt równomierności to wyszło na rtings:

50% Standard Deviation:
LG C7: 1,309%
Sony ZD9: 3,941%


50% DSE:
LG C7: 0,141%
Sony ZD9: 0,203%

Nawet na tej osławionej planszy 5% wyniki są druzgocace dla ZD9:

50% Standard Deviation:
LG C7: 0,309%
Sony ZD9: 1,220%


50% DSE:
LG C7: 0,095%
Sony ZD9: 0,129%

Czyli wychodzi, że LG C7 jest o ponad 300% lepszy od Sony ZD9 w teście równomierności na 50% planszy i 400% lepszy na planszy 5%.

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/gray-uniformity-dirty-screen-effect-dse#comparison_129 

Cześć @Subman - miło że wpadłeś. :D Ale znowu zaczynamy porównywać dane cząstkowe??? To dla przykładu LED przy 100% rozjaśnieniu ekranu jest 500% jaśniejszy od OLEDa:P Dane masz TUTAJ. Sam w innym wątku pokazałeś, jak niewdzięczne jest pokazywanie wyrywkowych danych. Ogólny odbiór telewizorów jest 8.6 vs 8.3. Proponowałbym tego właśnie się trzymać.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogólnej ocenie te 0,3 to faktycznie nie są żadne różnice, ale jest to wbrew pozorom mylące, bo technologie mocno różnią się w poszczególnych aspektach :) Liczy się tu głównie przeznaczenie telewizora, kąty i to czy chcemy mieć bardzo jasny TV z lepszymi efektami HDR, ale mniej dokładny, czy też ciemniejszy, ale dokładniej odzwierciedlający źródłowy materiał :)
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-z9d-vs-lg-c7/425/421

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Nie pytam o CAŁY kadr, zmieniasz teraz temat. Podobno są filmy w których akcja toczy się w rogu ekranu.

Jakie?

Jacy reżyserzy tak kręcą filmy?

Jacy autorzy zdjęć tak komponują kadry?

ale męczysz bułe - każdy film akcji

jak naparza sie np. "kupa" transformersów na całym ekranie

patrzę na tego który mi się najbardziej podoba a nie tego co jest akurat w środku  :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Toma-San napisał:

Wracając więc do tematu - Samsung mając 480 oddzielnych stref podświetlenia nie powinien znacząco cierpieć na nierówności w podświetleniu.

no brawo - szkoda że FALD jest tylko w topowcach - w tym roku ceny mają odjechane w stosunku do OLEDów

może czas wstawiać FALD lite w średniej półce - 100 stref jak znalazł - skoro jasność HDR jest teraz w zasadzie jedyną przewagą LCD w kwestii jakości obrazu

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Subman napisał:

W ogólnej ocenie te 0,3 to faktycznie nie są żadne różnice, ale jest to wbrew pozorom mylące, bo technologie mocno różnią się w poszczególnych aspektach :) Liczy się tu głównie przeznaczenie telewizora, kąty i to czy chcemy mieć bardzo jasny TV z lepszymi efektami HDR, ale mniej dokładny, czy też ciemniejszy, ale dokładniej odzwierciedlający źródłowy materiał :)
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-z9d-vs-lg-c7/425/421

Oczywiście nie sposób się nie zgodzić. :) Dobrze wiesz, że zachwyca mnie plastyczność obrazu w Oledach. Jeśli będę kupował TV do sypialni, na 100% będzie to Oled - nie ma to, jak zobaczyć wszystkie najdrobniejsze, nawet te najciemniejsze szczegóły pornola w 4k. :P 

1 godzinę temu, klaus71 napisał:

no brawo - szkoda że FALD jest tylko w topowcach - w tym roku ceny mają odjechane w stosunku do OLEDów

może czas wstawiać FALD lite w średniej półce - 100 stref jak znalazł - skoro jasność HDR jest teraz w zasadzie jedyną przewagą LCD w kwestii jakości obrazu

No OLEDy to topowe telewizory każdego producenta, więc wiesz... trzeba porównywać do topowych LEDów. I oczywiście masz racje, OLEDy w wielu kategoriach wypadają lepiej od LEDów - trochę lepiej. Patrz porównanie wrzucone przez @Submana. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niezłe szambo się w tym temacie zrobiło. Oledowe trolle nie odpuszczają :)

A tymczasem jeden z pierwszych właścicieli tego Samsunga na avsforum i jednocześnie posiadacz ZD9, po spędzeniu z tym tv trochę czasu pisze tak:

image.png

 

Nie mogę się doczekać testu Macieja :)

 

 

 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ładuję Q9 55" do auta i wiozę na test do redakcji!

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...