Skocz do zawartości
Bolton

Samsung Q9F (2018) vs OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda porównanie nowego LCD od Samsunga z OLEDem od LG B7 - w warunkach nocnych. Trochę słaba ta biel na oledzie. A często tu na forum można wyczytać, że oled ma wystarczającą jasność i wręcz użytkownicy muszą ją zmniejszać bo w oczy razi. Tylko co z tego, że jest jasność jak nie ma bieli? Bo tego brudnego i zaniebieszczonego koloru na Oledzie bielą nazwać nie można.

Polecam obejrzeć cały materiał.

 

I zapraszam do dyskusji.

 

  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Bolton napisał:

 Bo tego brudnego i zaniebieszczonego koloru na Oledzie bielą nazwać nie można.

Ja to skomentuje jedynie zdjęciem zrobionym przez Macieja w testach na tym portalu. U góry Samsung Q9F (wersja z 2017 roku, nowszego testu tu jeszcze nie ma), u dołu OLED LG E7.

T56uUaa

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś "nalot" troli na forum:)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bolton napisał:

A często tu na forum można wyczytać, że oled ma wystarczającą jasność i wręcz użytkownicy muszą ją zmniejszać bo w oczy razi. Tylko co z tego, że jest jasność jak nie ma bieli? Bo tego brudnego i zaniebieszczonego koloru na Oledzie bielą nazwać nie można.

 

Na forum mozna dużo bredni przeczytać. Sztuka jest umiejętność oddzielenia prawdziwych informacji od marketingowego bełkotu. To forum ściśle współpracuje z firma lg i jest tu sporo naganiaczy prowadzących tzw marketing szeptany. Biel w oledzie nie istnieje i jest zaniebieszczona to nie jest żadne odkrycie. Dlatego trzeba uważać na to co się poczyta na forach i przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu zweryfikować informacje tu znalezione na własne oczy w sklepie. Żeby sobie potem w brodę nie pluć że subman i spółka obiecywali niesamowita jasność czy brak wypalen a po wydaniu kupy hajsu czar prysnie. Także rozwaga, własne oczy i zdrowy rozsądek to podstawa.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Somebody101 napisał:

 

Na forum mozna dużo bredni przeczytać. Sztuka jest umiejętność oddzielenia prawdziwych informacji od marketingowego bełkotu. To forum ściśle współpracuje z firma lg i jest tu sporo naganiaczy prowadzących tzw marketing szeptany. Biel w oledzie nie istnieje i jest zaniebieszczona to nie jest żadne odkrycie. Dlatego trzeba uważać na to co się poczyta na forach i przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu zweryfikować informacje tu znalezione na własne oczy w sklepie. Żeby sobie potem w brodę nie pluć że subman i spółka obiecywali niesamowita jasność czy brak wypalen a po wydaniu kupy hajsu czar prysnie. Także rozwaga, własne oczy i zdrowy rozsądek to podstawa.

W 100% prawda :-) Ty jesteś między innymi ich głównym twórcą :-)

Tylko mi nie zarzuć ze trzymam z LG bo się tu parę osób uśmieje :-) A jak nie wiesz czemu to poczytaj a się dowiesz...

Serio takie dyletanctwa jak ty tu rozprowadzasz to dawno nie widziałem, a nie, widziałem w jednym markecie :-) jak jakiś sprzedawca wciskał mi Qled informując mnie jaki to to nie jest przełom technologiczny :-)

 

Edytowane przez ma_ko
  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz oglądałem to demko na YT na swoim C7V. Z tego filmu wklejonego powyżej faktycznie obraz na B7V jest fatalny. Nie wiem jak to było zrobione, ale sądzę, że test robiony typowo pod telewizor samsunga. Oglądałem to nie raz i obraz jest wyśmienity. Białe to białe i kolory bez porównania domtego filmu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Somebody101 napisał:

Na forum mozna dużo bredni przeczytać. Sztuka jest umiejętność oddzielenia prawdziwych informacji od marketingowego bełkotu. To forum ściśle współpracuje z firma lg i jest tu sporo naganiaczy prowadzących tzw marketing szeptany. Biel w oledzie nie istnieje i jest zaniebieszczona to nie jest żadne odkrycie. Dlatego trzeba uważać na to co się poczyta na forach i przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu zweryfikować informacje tu znalezione na własne oczy w sklepie. Żeby sobie potem w brodę nie pluć że subman i spółka obiecywali niesamowita jasność czy brak wypalen a po wydaniu kupy hajsu czar prysnie. Także rozwaga, własne oczy i zdrowy rozsądek to podstawa.

Widzę, że @Gmeru nie reaguje i ackeptuje takie posty, więc moje od teraz na takie zaczepki też będzie odpowiednia odpowiedź.

Takich bredni co ty tu piszesz w każdym poście jest faktycznie tu co nie miara teraz na forum. Nawet w tym poście. Np "forum ściśle współpracuje z firmą LG", albo że "biel w OLEDzie nie istnieje". To kompletnie wyssane z palca bzdury. Jeśli masz jakiś dowód na to, że forum współpracuje w firmą LG, to je podaj. Jak nie masz, to po prostu milcz, inaczej się po prostu tu  ośmieszasz, obrażając jednocześnie duża grupę zwykłych forumowiczów. Co do bieli to już raz tu pisałem i nawet podałem wyżej zdjęcia Macieja. Może powienieneś w końcu okulary założyć, bo każdy kto ma odpowiednio ustawionego OLEDa, czy też spojrzy na te zdjęcia to zobaczy, że biel na OLEDzie jest bardzo dobra i o lepsza (równomierniejsza) niż na JAKIMKOLWIEK LCD i nie ma żadnych "zaniebieszczeń". Jak ktoś ma problem z "zaniebieszczeniem" to wystarczy wykonać kalibrację lub chociażby pobawić się w ustawieniach balansu kolorów...
Co do jasności to nigdzie nie napisałem, że jest "niesmowita" . W moich wszystkich postach pisałem co najwyżej że jasność jest wysoka, co wcale nie oznacza że "bardzo wysoka" lub "najwyższa".

Wciskanie mi w usta, że niby gdzieś pisałem o "braku wypaleń" jest po prostu kolejnym kłamstwem. Jakbyś przeczytał moje posty to wyraźnie wielokrotnie pisałem, aby nie kupować OLEDa gdy będzie on wykorzystywany jako monitor lub gdy ktoś ma zamiar bez przerwy oglądać programy informacyjne (powyżej 3-4 godzin średnio dziennie).

5 godzin temu, byczeks napisał:

Nie raz oglądałem to demko na YT na swoim C7V. Z tego filmu wklejonego powyżej faktycznie obraz na B7V jest fatalny. Nie wiem jak to było zrobione, ale sądzę, że test robiony typowo pod telewizor samsunga. Oglądałem to nie raz i obraz jest wyśmienity. Białe to białe i kolory bez porównania domtego filmu.

Widać wyraźnie, że ten gościu w ogóle się nie zna i nie wie jak ustawić OLEDa. W trybie Movie "dynamic contrast" ustawił na High (powinno być na niski), Sharpness powinno być na 0 (ma 20), gama kolorów powinna być włączona na auto (ma ustawione na wide), super resolution powinno być wyłączone, gamma powinna być ustawiona na 2.2 (a ma ustawione na medium).  Telewizor fatalnie ustawiony, bez kalibracji i jak można tu można porównywać cokolwiek i w dodatku wyrokować jakość obrazu z filmu na youtube...

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bolton napisał:

Tak wygląda porównanie nowego LCD od Samsunga z OLEDem od LG B7 - w warunkach nocnych. Trochę słaba ta biel na oledzie. A często tu na forum można wyczytać, że oled ma wystarczającą jasność i wręcz użytkownicy muszą ją zmniejszać bo w oczy razi. Tylko co z tego, że jest jasność jak nie ma bieli? Bo tego brudnego i zaniebieszczonego koloru na Oledzie bielą nazwać nie można.

Polecam obejrzeć cały materiał.

 

Nie, tak nie wygląda porównanie telewizorów. Tak wygląda celowe udowadnianie wyższości jednego nad drugim za pomocą kamery. Znam takie polskie forum, gdzie czerń na telewizorach LCD z matrycą IPS wychodzi jak na OLED właśnie dzięki zabawie aparatem :)

O co chodzi? Przede wszystkim o to, że aparat nie ma szans uchwycić całego zakresu dynamiki jednego czy drugiego ekranu, więc w zależności od ustawienia ekspozycji obraz będzie albo ciemniejszy albo jaśniejszy. Będzie miał mniej w czerniach i więcej w bielach lub odwrotnie. Proponuję spróbować ustawić ekspozycję dowolnego aparatu bezpośrednio na słońce i zobaczyć jak wygląda resztą świata.

I nie, dopasowanie ekspozycji na swoją twarz nie pomoże nic w tym przypadku. OLED będący np. 20% ciemniejszy moze wyjść na wideo jakby był 70% ciemniejszy. A jeszcze inna sprawa, że do zerowej czerni oleda oczy się adaptują (poszerza się źrenica) i ludzki zmysł wzroku interpretuje takie różnice zupełnie inaczej. Piszemy to za każdym razem w testach.

Osobna kwestia to całkowicie absurdalne ustawienia telewizorów w tym "porównaniu". Kolega wyżej opisał tylko kilka. M.in. dlatego OLED wydaje się zimniejszy, a temperatura bieli to sprawa wyłącznie kalibracji. Można ustawić praktycznie od poniżej 3000K do prawie nieskończoności.

Ja bym zabronił tworzenia takich filmów ;)

  • Plusik 6
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły wałek z tym filmikiem.

Maciej czy można spodziewać się u Was testu tego Samsunga i jeśli tak to kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu wiedziałem że tu coś jest nie tak. Przecież widzę co mam. Po co tylko wklejać takie dziadostwo na forum i siać zamęt. I jeszcze prowokować cwaną zaczepką do dyskusji.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze wystarcza właczenie tv obok siebie i moje oko.

Nie znalazlem jeszcze tv LCD ktory by wygrał takie porownanie z OLED.

Dlatego w domu mam tylko OLEDy.

 

Przedwczoraj oglądałem u siebie na starym EF9500 Annihiliacje na Netflix. Wczoraj przy okazji wizyty u znajomych i instalacji u nich Netflixa właczyliśmy ten sam film na jego nowym Philipsie 7502 (tv za 4,2 tys pln). Smutno się zrobiło....

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zkwitować to chore porównanie to tak dla porównania jeszcze ta sama scena u mnie na tv. Oczywiście aparat nie oddaje w pełni jakości obrazu który jest jeszcze lepszy niż na zrobionym przeze mnie zdjęciu.

 

E987783A-D873-471F-ADE4-7677EBB170F8.jpeg

C15EAE0C-F3A0-4C4C-A43E-43D7BC2485AF.png

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uznaje takie filmiki za dowód na cokolwiek to wyłącznie udowadnia swoją zerową wiedzę w temacie. Niektórzy powinni zostać przy telewizorach CRT, choć jestem pewien że nawet wtedy karmili by głowy jakimiś bzdurami.

Czy osoba która zareagowała na mój i inne posty tutaj ma odwagę coś napisać? Cokolwiek? Czy przekracza to jej możliwości intelektualne?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mierzwiak napisał:

Jeśli ktoś uznaje takie filmiki za dowód na cokolwiek to wyłącznie udowadnia swoją zerową wiedzę w temacie. Niektórzy powinni zostać przy telewizorach CRT, choć jestem pewien że nawet wtedy karmili by głowy jakimiś bzdurami.

Czy osoba która zareagowała na mój i inne posty tutaj ma odwagę coś napisać? Cokolwiek? Czy przekracza to jej możliwości intelektualne?

Proszę o odrobinkę tej wiedzy niezerowej, a nie emocjonalne inwektywy. Tu są osoby które wykazały się możliwościami intelektualnymi / zasobnym portfelem/ i odwaga własnej decyzji o chęci zakupu tego Samsunga. Więc lepiej piszmy konkrety, a nie dziecinne zachwyty nad raczkującą technologią. Dziękuję osobom które zamieszczają takie filmiki, bo one otwierają oczy na ewentualne wady różnych produktów. Wygląda na to że oledowi potrzeba jeszcze kilka lat rozwoju, lub drastycznej obniżki ceny. Może osoby wybierające Qled q9fn, wykazują się odwagą i właśnie wiedzą jak zarządzać swoim kapitałem?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2018 o 09:49, Somebody101 napisał:

Biel w oledzie nie istnieje i jest zaniebieszczona to nie jest żadne odkrycie. Dlatego trzeba uważać na to co się poczyta na forach i przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu zweryfikować informacje tu znalezione na własne oczy w sklepie. Żeby sobie potem w brodę nie pluć że subman i spółka obiecywali niesamowita jasność czy brak wypalen a po wydaniu kupy hajsu czar prysnie. Także rozwaga, własne oczy i zdrowy rozsądek to podstawa.

a ty dalej te brednie powtarzasz - czytanie po raz kolejny twoich głupot naprawdę męczy (cały świat spiskuje i fałszuje że oled ma najlepszy obraz - gratuluję teorii)

ale rozumiem że działasz w myśl zasady że 1000 razy powtórzona głupota w końcu się przebije (choćby jako jakaś półprawda)

tylko smutne że takim działaniem robisz z siebie debila - no ale jak tylko tak potrafisz zarobić na życie to trudno 

  • Plusik 4
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janunio63 napisał:

Proszę o odrobinkę tej wiedzy niezerowej, a nie emocjonalne inwektywy. Tu są osoby które wykazały się możliwościami intelektualnymi / zasobnym portfelem/ i odwaga własnej decyzji o chęci zakupu tego Samsunga. Więc lepiej piszmy konkrety, a nie dziecinne zachwyty nad raczkującą technologią. Dziękuję osobom które zamieszczają takie filmiki, bo one otwierają oczy na ewentualne wady różnych produktów. Wygląda na to że oledowi potrzeba jeszcze kilka lat rozwoju, lub drastycznej obniżki ceny. Może osoby wybierające Qled q9fn, wykazują się odwagą i właśnie wiedzą jak zarządzać swoim kapitałem?

A zdajesz sobie sprawę że sam zdecydowałem że zmieniając w przyszłym roku TV jednak nie kupię OLEDa tylko jakiegoś flagowca od Sony albo, najpewniej, Samsunga? (gdybym kupował w tym roku brałbym tego Q9)

I że jedyne o co mi chodzi to o nie wydawanie osądów na podstawie takich idiotycznych filmików przez osoby które nie rozumieją na co patrzą ani dlaczego wygląda to tak a nie inaczej?

Ocenianie jasności telewizorów wyświetlających materiał HDR na podstawie nagrania SDR?!

giphy.gif

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

tylko smutne że takim działaniem robisz z siebie debila

Debili poszukaj w swojej rodzinie ok?

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie-więcej faktów, analiz, danych... a mniej emocji. Pozwólmy każdemu indywidualnie zadecydować co dla niego bardziej pasuje. Nawet jeśli filmiki z you tuba są nieobiektywne, to też wyrażają jakąś myśl/emocje. wszystko może mieć znaczenie ...

Przeszukuje zagraniczne serwisy w poszukiwaniu pierwszych testów Oleda C8, i Quleda Q9, jak ktoś trafi na taki link to proszę o podzielenie się... Dzięki

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Debili poszukaj w swojej rodzinie ok?

w mojej nie ma - ale twoje wypowiedzi jednoznacznie cię określają

napisz kto ci płaci - można założyć że Samsung bo oni dostali sraczki ze spadkami sprzedaży kosztem oledów

wszedzie na świecie robią testy które pokazują co pokazują a opłacony troll Somebody101 widzi to co dostał od swojego pracodawcy na karteczce do propagowania na forach

pewnie jeszcze chodzi po sklepach i zmienia ustawienia tv by obraz był zaniebieszczony jako dowód jego debilnych teorii

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 3
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ty masz 47 lat.... jak czytam te twoje wpisy na forach i wyzwiska w stronę innych ludzi to naprawdę współczuję twojej żonie i dzieciom...

W domu też tak wszystkich wyzywasz tylko dlatego że mają inne zdanie od twojego?

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tIA najlepiej się pozabijajcie:lol:. Dać Wam maczety i dopiero była by jatka. No i wtedy konkurs gdzie by lepiej ona wyglądała na Qledzie czy Oledzie. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przyjedzie do nas Q9 ; p

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...