Skocz do zawartości
Bolton

Samsung Q9F (2018) vs OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas najlepsze testy/recenzje były na Waszej stronie, więc pozostaje czekac na Pana Macieja że przebada ile wart jest ten Samsung

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Somebody101 napisał:

W domu też tak wszystkich wyzywasz tylko dlatego że mają inne zdanie od twojego?

prostackie wycieczki prywatne zachwaj dla swojej rodziny

wracając do wątku - ty nie masz innego zdania ty po prostu kłamiesz - ot smutny fakt

albo rzeczywiście robisz z siebie d.... - bo nie potrafisz zrozumieć co zawarte jest w testach tv i raportach z kalibracji do takiego testu

skoro taki bezrozumny jesteś to ci wyjaśnie - po kalibracji każdy oled świeci identycznie w kwestii bieli i oddania kolorów jak twój ukochany lcd 

pisanie że oledy mają jakieś wady matrycy i obraz jest niebieski i bez bieli to jest zwykłe oszczerstwo

a skoro z takim zaangażowaniem je powtarzasz to wniosek jest jeden - robisz to dla kasy

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C8 OLED,  jak ktos chce to doszuka sie ciekawych info w skrocie: nowy procesor alfa9 do przetwarzania obrazu (B8 bedzie mial alfa7), opcja kalibracji 3d LUT, opcja auto sciemniania statycznego loga w programach TV, troche inna struktura pixeli, dynamic tone mapping do gier HDR itp)

https://www.youtube.com/watch?v=MfOZbkGjJuQ

Q9 - zaraz pewnie bedzie info z lozy komentatorskiej, że nie ma gorszej strony niż digital trends (nie bede polemizowac jakby co  ;) zamiescilem tylko jako ciekawostke

https://www.youtube.com/watch?v=IaCskHbdCzQ

gosc na filmiku wychwala TV ohy i ahy, a w 0:32 sekundzie podswietlenie wkolo bialych elementów, ze az razi na tym FALDzie - ale wiadomo to tylko filmik, wiec przeklamania, TV pewnie nieskalibrowany, nie wiadomo jaki poziom local dimming, wiec z jakimis miarodajnymi komentarzami warto poczekac do profesjonalnej recenzji u nas na portalu.

 

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Somebody101 napisał:

Prawie 50-latek... no comment...

student (no chyba że zawyżyłem i chodzisz jeszcze do średniej) - dorabiający dla jakiegoś producenta LCD    -  no comments  -  :lol:

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szewi napisał:

gosc na filmiku wychwala TV ohy i ahy, a w 0:32 sekundzie blooming ze az razi na tym FALDzie - ale wiadomo to tylko filmik, wiec przeklamania

Blooming to nawet na OLEDach może być widać, miałem okazję widzieć na kilku tego typu filmikach - kamera ma to do siebie że potrafi robić zabawne rzeczy :)

Na CES na zamkniętym pokazie pokazywali ten TV obok OLEDa i ZD9, ci którzy tam byli twierdzą że Sony ustępuje Samsungowi.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Janunio63 napisał:

Proszę o odrobinkę tej wiedzy niezerowej, a nie emocjonalne inwektywy. Tu są osoby które wykazały się możliwościami intelektualnymi / zasobnym portfelem/ i odwaga własnej decyzji o chęci zakupu tego Samsunga. Więc lepiej piszmy konkrety, a nie dziecinne zachwyty nad raczkującą technologią. Dziękuję osobom które zamieszczają takie filmiki, bo one otwierają oczy na ewentualne wady różnych produktów. Wygląda na to że oledowi potrzeba jeszcze kilka lat rozwoju, lub drastycznej obniżki ceny. Może osoby wybierające Qled q9fn, wykazują się odwagą i właśnie wiedzą jak zarządzać swoim kapitałem?

Jakoś sam nie zareagowałeś na emocjonalne inwektywy w pierwszych wpisach Somebody. Baaa, przeciwnie - przyklasnąłeś mu...

A co do raczkującej technologii. Naprawdę wydaje Ci się, że matryce VA są tak dopracowane ? Tyle lat rozwoju LCD, a wciąż nikt nie potrafił rozwiązać kwestii chociażby kątów. O cloudingu/halo/nierównym podświetleniu/DSE nie wspomnę. I to jest według ciebie ta "dopracowana" technologia ???

Bardzo też jestem ciekawy co niby dowiedziałeś się z tego filmu. Bo ja nic, poza tym tylko, że osoba która nakręciła go, ma zerowe pojęcie o tym, co ustawia na OLEDzie.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnych rzeczy nie da się rozwiązać czy udoskonalić i zostają cecha danej technologii. I kątów widzenia w matrycach va nigdy się nie poprawi. Tak samo jak wypalen w oledzie nigdy się nie wyeliminuje, bo charakterystyka tej technologii na to nie pozwala. Jasność ekranu owszem z czasem zostanie poprawiona co pokazuje Samsung w swoich amoledach w telefonach więc się da. A przecież to również działa na podobnej zasadzie co oled.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Somebody101 napisał:

Tak samo jak wypalen w oledzie nigdy się nie wyeliminuje, bo charakterystyka tej technologii na to nie pozwala.

no co generacja matryc oled to jest znaczący w tej kwestii postęp

za to w kwestii kątów w VA to stagnacja od początków technologii - czyli od 20(?) lat - jak było słabo tak jest  - nawet nadziei na zmianę nie ma

 

a jedyna nadzieja że w końcu producenci LCD uciekną od tego szajsu na VA i pójdą w IPS z FALDem (i oby z powłoką retardacyjną w topowcach) - oby Panasonic nie spartolił sprawy

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tv z HDMI 2.1 na pokładzie :)

Samsung się postarał.

"This is the brightest, punchiest, most vibrant TV we’ve reviewed and, thanks to that extremely impressively controlled, zonal backlight, it combines that brightness with genuinely deep but detailed blacks.

An OLED will go deeper still but, on the evidence of last year’s models, it won’t go as bright or be as revealing in the darkest areas of the picture.

Add an excellent user interface, capable sound quality, an abundance of apps and thoughtful features to keep gamers happy, and you have a complete package. It’s an extremely close call between this and the Sony KD-65A1 - and while we’ve not yet seen LG’s 2018 OLEDs for testing, this is certainly a contender for one of the best TVs around right now.

The QE65Q9FN is undeniably a huge step on for QLED and a genuine threat to the recent domination of OLED. Not to mention a stunning TV in its own right."

Edytowane przez Jenova
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na weryfikacje prze Pana Macieja Kopra:

"Jest to najjaśniejszy, najgwałtowniejszy i najbardziej żywy telewizor, który sprawdziliśmy, a dzięki temu niezwykle efektownie kontrolowanemu podświetleniu strefowemu łączy tę jasność z naprawdę głęboką, lecz szczegółową czernią."

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jenova napisał:

Też to zauważyłem. Ta nasza wygląda lepiej :)

W dużej mierze nie kupiłem modelu Q9 z 2017, bo nóżki-dwie eleganckie rurki nie mieściły mi się nad kinem domowym.

Mam nadzieje że warto było tych kilka miesięcy poczekać... :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że nie kupiłeś. Q9 z 2017 roku, a Q9F z 2018 to jak niebo a ziemia. Tamten był krawędziówką, a tutaj mamy powrót do pełnego podświetlenia (480 stref). Z opinii userów na zachodnich forach płyną same entuzjastyczne opinie, ten test co zapodałeś też bardzo chwalebny. Widać, że udał im się ten TV. W sumie nie mieli innego wyjścia jeśli chcą konkurować z Oledami, to wycisnąć ile się da z ich LCD zwanego Qled :) Ja też się czaję na ten tv :) Ma już HDMI 2.1 czyli jest przyszłościowy i w końcu będzie Variable Refrest Rate czyli coś co się bardzo przyda graczom i poprawi płynność ruchu :) Taki odpowiednik G sync z pecetów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jenova napisał:

Ma już HDMI 2.1 czyli jest przyszłościowy i w końcu będzie Variable Refrest Rate czyli coś co się bardzo przyda graczom i poprawi płynność ruchu :) Taki odpowiednik G sync z pecetów.

Jesteś pewien że to HDMI 2.1 w Q9F jest pełne i zgodne ze specyfikacją? Bo ja słyszałem że HDMI 2.1 w tym roku to ma wejść okrojone i producenci zdążą zaimplementować tylko niektóre funkcje. A skoro będzie niepełne czyli niezgodne ze specyfikacją to tą przyszłościowość można wsadzić między bajki. 

Czytałem ostatnio test Samsunga NU8000 na RTINGS

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000

wszystko ładnie i pięknie, ale jedna rzecz mnie zaszokowała. Samsung w tym modelu nie przesyła już za pomocą passthrough dźwięku DTS. Masakra. Ciekawe czy ten topowy Q9F będzie miał podobne ograniczenie, bo po prostu stracili licencję na DTSa i żaden tegoroczny Samsung nie będzie obsługiwał DTSa. Jeżeli tak, to śmiech na sali niestety. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Samsung po dwóch latach uśpienia nareszcie pokazał kawał sprzętu (w sumie nie miał wyjścia, bo konkurencja LCDkowa zaczęła mu ostro odjeżdżać). Jak już zostało wcześniej wspomniane - 480 stref + jasność na poziomie (jeśli nie lepiej) ZD9 bardzo dobrze wróżą temu TV. Co do video - pokazany został tylko trend - Samsung będzie jaśniejszy od OLEDa, ale warunki testu nie odwzorowują, jak rzeczywiście prezentuje się każdy z TV. 

@Subman - lepiej nie pokazywać 100% białych ekranów jako dowodu przewagi jednej technologii nad drugą - bo okaże się, że owszem OLED ma równomiernie podświetloną matrycę, ale wyciąga ~150 cd/m2, zamiast eksponowanych wszędzie 750 cd/m2.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

lepiej nie pokazywać 100% białych ekranów jako dowodu przewagi jednej technologii nad drugą - bo okaże się, że owszem OLED ma równomiernie podświetloną matrycę, ale wyciąga ~150 cd/m2, zamiast eksponowanych wszędzie 750 cd/m2.

Masz rację, ale znajdź mi kogoś kto powie że te 150 cd/m2 na planszy 100% to za mało, bo za słabo grzeje mu gałki oczne o poranku.

Nierównomierne podświetlenie matrycy jest widoczne praktycznie na każdym materiale i potrafi wkurzać o wiele bardziej.

Taki scenariusz: kupiłeś OLEDa i się okazało że jednak jest za mało jasny do Twojego najbardziej nasłonecznionego salonu w mieście. Cała reszta w tym OLEDZie jest super, no ale ta jasność jednak za mała. Co robisz? Oddajesz tego OLEDa i kupujesz LCD z nierównomiernie podświetlonym ekranem, czy po prostu skręcasz nieco rolety w trakcie oglądania?

Chodzi mi o to że na nierównomiernie podświetlone LCD jako konsument nie masz wpływu. Jedynie możesz w kółko zwracać kupowane TV i liczyć że w końcu Ci się trafi lepszy egzemplarz. Na niewystarczającą jasność w OLEDzie (o ile w ogóle taka by wystąpiła) możesz zaradzić sam w 10 sekund. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, efel napisał:

Masz rację, ale znajdź mi kogoś kto powie że te 150 cd/m2 na planszy 100% to za mało, bo za słabo grzeje mu gałki oczne o poranku.

Nierównomierne podświetlenie matrycy jest widoczne praktycznie na każdym materiale i potrafi wkurzać o wiele bardziej.

Taki scenariusz: kupiłeś OLEDa i się okazało że jednak jest za mało jasny do Twojego najbardziej nasłonecznionego salonu w mieście. Cała reszta w tym OLEDZie jest super, no ale ta jasność jednak za mała. Co robisz? Oddajesz tego OLEDa i kupujesz LCD z nierównomiernie podświetlonym ekranem, czy po prostu skręcasz nieco rolety w trakcie oglądania?

Chodzi mi o to że na nierównomiernie podświetlone LCD jako konsument nie masz wpływu. Jedynie możesz w kółko zwracać kupowane TV i liczyć że w końcu Ci się trafi lepszy egzemplarz. Na niewystarczającą jasność w OLEDzie (o ile w ogóle taka by wystąpiła) możesz zaradzić sam w 10 sekund. 

Przy dobrych LEDach nie ma mowy o tym, żeby nierównomierne podświetlenie (które jest faktem i nie ma co do tego wątpliwości) wpływało na ogląd dowolnego contentu - chyba, że wpatrujesz się cały czas w 100% białą planszę. Mówimy o topowym Samsungu, który ma FALDA - nie ma siły, żebyś zauważył to w trakcie normalnego użytkowania. 150 cd/m2 to mało, jeśli porównasz to do około 700-800 cd/m2 w przypadku LEDa (oczywiście dla 100% białego ekranu).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Toma-San napisał:

Przy dobrych LEDach nie ma mowy o tym, żeby nierównomierne podświetlenie (które jest faktem i nie ma co do tego wątpliwości) wpływało na ogląd dowolnego contentu - chyba, że wpatrujesz się cały czas w 100% białą planszę. Mówimy o topowym Samsungu, który ma FALDA - nie ma siły, żebyś zauważył to w trakcie normalnego użytkowania. 150 cd/m2 to mało, jeśli porównasz to do około 700-800 cd/m2 w przypadku LEDa (oczywiście dla 100% białego ekranu).

Wstrzymałbym się z takimi osądami do czasu ukazania się testów tego topowego Samsunga. Z kronikarskiego obowiązku przypominam fail roku ubiegłego w wykonaniu Samsunga (dla niecierpliwych: trzeba walić telewizorem o ziemię żeby się zbliżyć do tej deklarowanej jasności)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, efel napisał:

Wstrzymałbym się z takimi osądami do czasu ukazania się testów tego topowego Samsunga. Z kronikarskiego obowiązku przypominam fail roku ubiegłego w wykonaniu Samsunga (dla niecierpliwych: trzeba walić telewizorem o ziemię żeby się zbliżyć do tej deklarowanej jasności)

Jak pisałem wcześniej - ostatnie dwa lata Samsung przespał. Ten TV będzie lepszy, widać to po parametrach technicznych. Natomiast jeśli już porównujemy technologię OLED i LED, warto robić to z głową - inaczej można natknąć się na kontrargument w rodzaju 100% białego ekranu. Zwracam również uwagę, że OLEDy są topowymi TV w ofercie producentów, więc należy porównywać je do topowych modeli LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, efel napisał:

Z kronikarskiego obowiązku przypominam fail roku ubiegłego w wykonaniu Samsunga (dla niecierpliwych: trzeba walić telewizorem o ziemię żeby się zbliżyć do tej deklarowanej jasności)

 

 

po tym filmiku nie dziwie się że każdy LCD jaki miałem miał nierównomierne podświetlenie - przy takiej delikatności środka 

i zamiłowaniu firm kurierskich do szybkiego dostarczania towaru niema bata by coś tam w środku się nie poprzesuwało

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...