Jump to content

Subman

Użytkownik
 • Content Count

  2,182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Subman last won the day on November 18 2018

Subman had the most liked content!

Community Reputation

1,060 Excellent

3 Followers

About Subman

 • Rank
  4K

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,922 profile views
 1. No to jest przełomowa wiadomość. Myślałem na początku, że to ten mikroled będzie jedynie Full HD, ale ponoć to pełne 4k. Natomiast cena będzie porażająca na początek - niektórzy piszą o ponad 20 000 USD.
 2. Mi się wydaje, że loteria w kwestii bandingu i zafarbów od 6 serii jest bardzo podobna. I z 9 serią będzie niestety tak samo. Tak samo z parametrami matrycy - tu praktycznie nic się nie zmieniło od 6 serii. Dopiero zmiana technologii mogłaby coś tu radykalnie zmienić.
 3. LG nie ma tego problemu w natywnej aplikacji Netflixa z DV. Lekko rozjaśniona czerń czasami pojawia się gdy sygnał DV przesyłany jest z ATV do LG po HDMI. Dolby poprawiało specyfikację DV (bo tam właśnie tkwiła przyczyna problemu) i z tego co wiadomo, to LG najszybciej wykonuje takie aktualizacje firmware DV, gdy inni (Sony, Apple) wcale się z tym nie śpieszą. A problem może zostać rozwiązany dopiero wtedy gdy nowa wersja firmware do DV zostanie poprawiona na źródle (ATV) jak i na odbiorniku (LG).
 4. To są testy ekspertów wykonane dla nas - konsumentów. Ile osób z nas ma możliwość postawienia koło siebie 4 najlepszych telewizorów wraz z referencyjnymi monitorami studyjnymi i sprawdzić który telewizor najwierniej wyświetla obraz ? No właśnie - bardzo niewielu... Kalibracja ma bardzo duży wpływ na to, jak są wyświetlane detale bliskie czerni... Wiem to po sobie - ustawienia z rtings bardzo niewiele pomogą... Jeśli jakikolwiek test czy shootout ma być rzetelny i uczciwy w stosunku do nas - konsumentów - to tylko na skalibrowanym telewizorze. Inaczej taki test możemy sobie spokojnie odpuścić.
 5. A jak porównywać telewizory bez kalibracji ? Przecież każdy wychodzi z różnymi odchyłami odnośnie balansu bieli i kolorów. Bez kalibracji nie da się zrobić profesjonalnego porównania, bo przy każdym wyjętym egzemplarzu tego samego modelu wyszłyby zupełnie inne wyniki. Nie mogę teraz tego znaleźć, ale o ile dobrze pamiętam rtings zapytało się o to LG i była odpowiedź, że długa kompensacja nie ma wpływu na spadek żywotności panelu, choć faktycznie tak do końca nic nie wiadomo, bo gdyby faktycznie miała ona wpływ, to LG i tak by się do tego nie przyznało. Więc lepiej być tu faktycznie ostrożnym i jeśli nie ma potrzeby to jej nigdy nie uruchamiać.
 6. Po pierwsze jak ktoś patrzy na te screenshoty z filmu co pokazał @fio2 należy sobie zdawać sprawę z tego, że te zdjęcia zostały wykonane z wysokim ISO - co widać zresztą po napisie "High ISO needed to capture dark detail". W normalnych warunkach ta "pikseloza" jest to lekko widoczne tylko w warunkach bez żadnego oświetlenia. Po drugie, problem istnieje nie z technologią OLED, ale z przetwarzaniem materiału - w tym przypadku na LG 8 serii w materiałach bardzo bliskich czerni. Na OLEDzie Panasonica nie ma takich problemów, co też widać wyraźnie na zdjęciu. Czemu więc na podstawie pewnych problemów z LG, wszystko sprowadzasz do problemów z OLEDami ??? A co do problemu przedstawionego przez Vincenta - i bardzo dobrze, że tak dokładnie bada te telewizory i podaje nam jak na tacy to wszystko, co wykrywa podczas kalibracji telewizorów. Ale to samo dotyczy się telewizorów LCD - spójrz np. ile różnych problemów znalazł na Q9FN... Wracając do problemu na LG 8 serii - mam nadzieję , LG rozwiąże przez upgrade firmware'u, ale wiadomo ogólnie, że niestety LG jest wciąż trochę z tyłu z processingiem obrazu za Panasoniciem i za Sony. W We wrześniu był wykonany w USA profesjonalny shootout z E8, AF9, ZF9, Q9FN i były tam oceniane detale w obszarach bliskich czerni. Nie będę się powtarzał - więc spójrz sobie na wyniki pod https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1537850002 . Są tam podane wyniki, z których wynika coś innego niż tu przedstawiasz. Zgadza się.
 7. Długie kompensacje nie skracają żywotności i absolutnie nie zmieniaj żadnych ustawień w menu serwisowym. Serwis LG może robić kłopoty jak spostrzegą, że coś tam sam zmieniałeś.
 8. Powiem delikatnie - nie ma w tym grama prawdy. A co do wypaleń - jeśli ktoś nie ogląda programów informacyjnych (TVN24/TVP Info) powyżej ok. 30-40% wszystkich materiałów to jest mała szansa aby coś się wypaliło.
 9. Wiesz, ja się nie bawę w bezsensowne zgadywanie co komu się stanie z telewizorem za 2/4/10 lat. Stwierdzam fakty. Każdy może sobie sprawdzić chociażby tu na forum ile było po 1,5 roku od premiery zgłoszeń wypalonych OLEDów 6 serii i 7 serii (w postaci dowodów ze zdjęciami) i to jest zdecydowanie lepszy wyznacznik jak wygląda odporność nowszych OLEDów na wypalenia, niż wczucanie linku do powystawowego egzemplarza, którego profil użytkowania ma się zupełnie nijak do tego u typowego forumowicza.
 10. To jest telewizor powystawowy (ze sklepu). To co widać na tych planszach nie przypomina w żaden sposób wypalenia od statycznego elementu na ekranie (pasek/logo). Pewnie leciało tam w pętli na okrągło przez 16h+ te samo demo w pętli. Egzemplarz nadający się definitywnie pod gwarancję producenta gdyby coś takiego pojawiło się zwykłemu Kowalskiemu, ale pewnie serwis LG odmówił sklepowi naprawy przez to demo w pętli albo przez brak kompensacji spowodowany niewłaściwym wyłączniem OLEDa z prądu. Co mogę Ci powiedzieć - mam od 1,5 roku C7 (7 500h na liczniku) i ekran jest wciąż czysty. Oglądam zróżnicowane materiały, filmy, choć z ok. 20-30% są to też programy informacyjne.
 11. Zapewne proces produkcji 77" OLEDów nie został tak dobrze doprawcowany jak przypadku mniejszych modeli. Mogą mieć np. na linii dużo wadliwych 77" matryc OLEDowych na jedną sprawną i po prostu LG uwzględnia to w końcowej cenie. A tak w ogóle to życzę wszystkim Szczęśliwych, Zdrowych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia !
 12. Z tym akurat się nie zgodzę. To nie jest zdjęcie, tylko screenshoot z filmiku, do którego link podał @conker9 . Od 5:46 do 6:24 widać na nim wyraźnie jak obraz na Q9FN w niektórych scenach praktycznie zupełnie znika, gdy za chwilę niemal skokowo jasność zwiększa się i obraz zaczyna wtedy przypominać ten z Z9F. To wygląda na problem z algorytmem lokalnego wygaszania na Q9FN, który sobie po prostu kompletnie nie poradził sobie w tej konkretnej scenie. Zresztą jest tam też komentarz osoby która nakręciła ten film i potwierdza to, co zostało zarejestrowane na filmie.
 13. Wszystkie telewizory były zaktualizowane do ostatniej dostępnej oficjalnie przez producenta wersji firmware. Były one dokładnie skalibrowane i przed shootoutem próbowano najróżniejszych ustawień, aby zniwelować problem całkowicie ginących detali w podanej scenie z Hary Pottera. Polecam: Dużą zaletą takiego shoot'out jest to, że były tam dostępne referencyjne monitory studyjne (Sony BMV) więc wszyscy byli w stanie bezpośrednio porównać jak faktycznie obraz powinien wyglądać. Bez takiego referencyjnego telewizora wszelkie oceny co ginie, a co nie ginie w czerniach/bielach, jakie powinny kolory/jasność są obarczone bardzo dużym błędem. Szczegółową punktację TV po tym shoote'oucie podałem też pod https://hdtvpolska.com/forum/topic/45594-sony-oled-af9-master-series-zapowiedź-w-czym-jest-lepszy-od-a1af8/?do=findComment&comment=462423
 14. Ja też jestem byłym posiadaczem Kuro. Teraz mam OLEDa C7 i nie żałuję. Z 24 godzinami na jednym kanale nie będzie kłopotu - żadne wypalenia się nie pojawią - co najwyżej mogą się pojawić powidoki. W kontekście wypaleń liczy się długotrwały efekt kumulacji - tj. problem może się pojawić po np. 3000h jeśli będziesz oglądał dzień w dzień wyłącznie jeden kanał typu np. TVN24, który jak wiemy ma bardzo silnie kontrastowy, kolorowy pasek (w 6 serii zgłaszano praktycznie wypalenia od tego kanału). Im bardziej różne kanały będziesz oglądał, tym mniejsza szansa, że coś się wypali w dłuższym okresie. Zresztą część ekspertów (np. Vincent Teoh) mówią wprost, że OLEDy są bardziej odporne na wypalenia niż plazmy.
×
×
 • Create New...