Home Testy Telewizory LCD Sony Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR
Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

123.93K
883

Technologia 3D

W 2017 roku Sony porzuciło całkowicie wsparcie dla 3D.

(123934)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(883)

 1. Działa, ale u mnie niestety nie przełącza na automatyczne maksymalne podświetlenie.

 2. Dnia 11.02.2019 o 20:45, hymmen napisał:

  Działa, ale u mnie niestety nie przełącza na automatyczne maksymalne podświetlenie.

  U mnie tak samo nie przełącza na maksymalne podświetlenie. Poza tym płynność ruchu jak dla mnie też skopana, odnosze wrażenie że na android 6 było lepiej w kwesti ruchu. No niestety sony mnie rozczarowało.

 3. Jaki dżwięk idzie z tv  na wyjcie optyczne mój soundbar nie pokazuje info o tym 

 4. Witam

  Korzystam z tunera sat wbudowanego w ten TV a kanały kodowane są dekodowane przez moduł HD+.

  Niestety od tego roku kanał RTL UHD zaczął korzystać z HDR, który w moim przypadku jest bardzo ciemny mimo maksymalnego podświetlania. 

  W opcjach ustawienia ekranu nie mam możliwości wyłączenia trybu HDR tak jak jest to dla urządzeń podłączonych za pomocą HDMI.

  Czy ktoś może jednak zna jakiś sposób jak to wyłączyć?

 5. Czyli lepiej nieaktualizowac. Na 7 juz mnie denerwuje ciemny obraz w hdr, a jak ma byc jeszcze ciemniejszy to ja dziekuje. Dadatkowo uplynnianie niedziała w aplikacji kodi w filmach z czarnymi pasami. Żałuję że grubą kase wydałem na ten tv. Skusiła mnie podświetlana matryca od tyłu bo mam uraz do krawędziowego podświetlania. Ale widzę że samsung powraca z tylnym podświetleniem w nowych modelach tv.   Sony to niech sie zajmie juz tylko konsolami bo nawet tv potrafia spieprzyć :)

 6. Tv podłączony światłowodem (spdif) do ampli - i nie mam dźwięku przestrzennego (dolby), wcześniej był dekoder vectry na tym samym wejściu i dźwięk ok. Próbowałem w soniaku wszystkich ustawień, doopa. Oglądam m.in. z netfliksa i hbo go.
  Ktoś coś podpowie?

 7. hmm, połowicznie problem rozwiązałem.
  Netflix - trzeba było w ustawieniach filmu przestawić na 5.1. Teraz wszystkie filmy "łapią" już DD.
  HBO - nadal stereo, bo w filmach nie mam innej opcji. Dlaczego? Nadmienię, że to jest mój pierwszy kontakt z tą platformą, mam dostęp od kilku dni.

 8. HBO GO nie ma dźwięku 5.1 o ile się orientuję. Tylko DD 2.0

 9. No i wszystko jasne. Dzięki.
  W tej sytuacji obejrzę na HBO co chciałem i zrezygnuję z abonamentu.

 10. Co prawda takie zdjęcia można traktować jedynie jako poglądowe, ale może kogoś zainteresuje takie porównanie;)
  Pierwsze to tv z tego wątku (tryb kino pro, ekspert1, jasność 25, reszta jak fabryka dała), a drugie obraz z projektora HW65 (ekran szary gain 0,9) skalibrowanego przez Wiadomo_Kogo ;) W aparacie balans bieli "słońce".

  Wydaje mi się, że z tv sony nie ma dramatu, a nawet jest dobrze pod względem neutralności obrazu w porównaniu z profesjonalnie skalibrowanym projem na 6500K.

  A przy okazji, może ktoś wie, jaka jest różnica (w Kelvinach) między trybem ekspert1 a ekspert2, bo moje oczy jej nie widzą...
   

  słońce tv eksp1 gm2.JPG

  słońce proj kalibr.JPG