Home Testy Telewizory LCD Sony Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR
Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

123.15K
882

Słowem wstępu

Sony XE90, którego pełna nazwa to XE9005 (możliwe są inne końcówki w różnych sieciach handlowych), to pierwszy telewizor na rok 2017, który trafia pod moją lupę. Jest to reprezentant klasy premium, w katalogu Sony, powyżej którego jest już tylko seria XE93/94, oraz… OLED A1, ale ten zadebiutuje nieco później w tym roku. Telewizor występuje w rozmiarach 49″, 55″ (w dzisiejszym teście), 65″ i 75″. Jest do pewnego stopnia następcą modelu Sony XD93, jednak cechuje się znacznie niższą ceną w chwili premiery. Pamiętamy, że XD93, był mocnym graczem w klasie premium. Jeśli więc XE90 będzie w stanie zapewnić porównywalną sprawność, to wraz ze swoją niską ceną, ma gwarantowany sukces w tym roku!

(123148)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

Comment(882)

 1. Dnia 31.01.2019 o 08:28, hymmen napisał:

  Czy nadal macie problem z automatycznym przełączaniem aplikacji Youtube do HDR?

  YT działa z HDR .

 2. Działa, ale u mnie niestety nie przełącza na automatyczne maksymalne podświetlenie.

 3. Dnia 11.02.2019 o 20:45, hymmen napisał:

  Działa, ale u mnie niestety nie przełącza na automatyczne maksymalne podświetlenie.

  U mnie tak samo nie przełącza na maksymalne podświetlenie. Poza tym płynność ruchu jak dla mnie też skopana, odnosze wrażenie że na android 6 było lepiej w kwesti ruchu. No niestety sony mnie rozczarowało.

 4. Jaki dżwięk idzie z tv  na wyjcie optyczne mój soundbar nie pokazuje info o tym 

 5. Witam

  Korzystam z tunera sat wbudowanego w ten TV a kanały kodowane są dekodowane przez moduł HD+.

  Niestety od tego roku kanał RTL UHD zaczął korzystać z HDR, który w moim przypadku jest bardzo ciemny mimo maksymalnego podświetlania. 

  W opcjach ustawienia ekranu nie mam możliwości wyłączenia trybu HDR tak jak jest to dla urządzeń podłączonych za pomocą HDMI.

  Czy ktoś może jednak zna jakiś sposób jak to wyłączyć?

 6. Czyli lepiej nieaktualizowac. Na 7 juz mnie denerwuje ciemny obraz w hdr, a jak ma byc jeszcze ciemniejszy to ja dziekuje. Dadatkowo uplynnianie niedziała w aplikacji kodi w filmach z czarnymi pasami. Żałuję że grubą kase wydałem na ten tv. Skusiła mnie podświetlana matryca od tyłu bo mam uraz do krawędziowego podświetlania. Ale widzę że samsung powraca z tylnym podświetleniem w nowych modelach tv.   Sony to niech sie zajmie juz tylko konsolami bo nawet tv potrafia spieprzyć :)

 7. Tv podłączony światłowodem (spdif) do ampli - i nie mam dźwięku przestrzennego (dolby), wcześniej był dekoder vectry na tym samym wejściu i dźwięk ok. Próbowałem w soniaku wszystkich ustawień, doopa. Oglądam m.in. z netfliksa i hbo go.
  Ktoś coś podpowie?

 8. hmm, połowicznie problem rozwiązałem.
  Netflix - trzeba było w ustawieniach filmu przestawić na 5.1. Teraz wszystkie filmy "łapią" już DD.
  HBO - nadal stereo, bo w filmach nie mam innej opcji. Dlaczego? Nadmienię, że to jest mój pierwszy kontakt z tą platformą, mam dostęp od kilku dni.

 9. HBO GO nie ma dźwięku 5.1 o ile się orientuję. Tylko DD 2.0

 10. No i wszystko jasne. Dzięki.
  W tej sytuacji obejrzę na HBO co chciałem i zrezygnuję z abonamentu.