Home Testy Telewizory LCD Sony Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR
Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

Sony XE9005 (KD-55XE9005) TEST Android TV 2017 4K z HDR

130.54K
897

Podsumowanie i ocena

Najnowsze dziecko Sony, jakim jest model XE9005, jest wysokiej klasy wyświetlaczem. Ekran o takiej specyfikacji, w ubiegłym roku, był przez długi okres czasu high-endową propozycją producenta. Teraz możemy nabyć jego następną wersję w bardzo przystępnej cenie. Nie ma ewidentnie słabych stron, a dobrych można wymienić kilka: świetnie działający system wygaszania strefowego, który zapewnia dobrą czerń, dobre oddanie barw, a także rewelacyjne wsparcie dla Ultra HD. XD9005 pokrywa aż 95% palety DCI P3 i w niektórych scenach filmowych jest w stanie wykrzesać z siebie ponad 800cd/m2 w trybie HDR. Zdecydowanie także można polecić ten model graczom. Nie tylko ma bardzo niski input lag, ale też specjalny tryb pracy systemu motionflow, redukujący smużenie. Android w telewizorze w najnowszej wersji także będzie dla wielu zaletą, chociaż faktem jest, że czasem potrafi spowolnić telewizor. Jedynym elementem, który chciałoby się poprawić jest odwzorowanie ruchu. W kwestii redukcji rozmycia firma potrafiła kiedyś stworzyć bardziej dopracowany system motionflow.

Na czas pisania tekstu, dostępny jest też w internecie test na portalu AVForums. Zawiera on jednak błąd merytoryczny – pokrycie palety barw DCI jest znacznie większe niż 85%. Testerów z zagranicy wprowadziło w błąd oprogramowanie kalibracyjne, w którym wychwyciłem błąd i zgłosiłem do producenta.

PLUSY

 • Bardzo dobre odwzorowanie barw po kalibracji, zarówno w Full HD jak i Ultra HD
 • Efekt HDR o wysokiej jakości
 • Szeroka paleta kolorów – 95% DCI
 • Niezła czerń, skuteczne lokalne wygaszanie
 • Bardzo niski input lag, także w trybie HDR – idealny dla graczy konsolowych i PC
 • Wysoka jasność matrycy – dobry wybór do słonecznych pomieszczeń
 • Wykonanie na najwyższym poziomie
 • System operacyjny Android, dający nieograniczone możliwości
 • W pełni gotowy na odbiór telewizji UHD (satelitarnie, naziemnie)

MINUSY

 • Kąty widzenia
 • Odwzorowanie ruchu było kiedyś lepsze

Cena referencyjna: Sony KD-49XE9005 5999 zł / Sony KD-55XE9005 6895 zł  / Sony KD-65XE9005 10 850 zł  / Sony KD-75XE9005 19 999 zł

Sprzęt do testów dostarczyła firma Sony


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


logo skalibrujtvEkrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj “Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?” oraz “Test kalibracji”.

(130536)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

897
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o