Home Testy Telewizory LCD LG Co nowego w WebOS w wersji 3.5 w telewizorach LG na 2017 rok?
Co nowego w WebOS w wersji 3.5 w telewizorach LG na 2017 rok?

Co nowego w WebOS w wersji 3.5 w telewizorach LG na 2017 rok?

32.26K
4

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery nowych telewizorów LCD Super UHD (Nano Cell IPS 4K) oraz OLED na 2017 rok. Po tym, co można było zobaczyć na targach CES 2017 oczekiwania są naprawdę duże. Już w połowie kwietnia do naszej redakcji zawitają pierwsze modele testowe. Wtedy wydamy werdykt na temat zmian i jakości najnowszych produktów. Jednak na ten moment mogę podzielić się z Wami wrażeniami z obcowania z najnowszą wersją systemu WebOS na 2017 rok. Szczególnie, że w nowych TV wzmocniony został hardware, dzięki czemu system ma działać nawet o 40% szybciej.

Co nowego w WebOS 3.5?

Najnowsza wersja platformy oznaczona została jako 3.5. W tym wydaniu system jest zdecydowanie bardziej dopracowany i zapewnia jeszcze lepsze użytkowanie. Również jak to zazwyczaj mam miejsce, najnowsze funkcje zarezerwowane są dla najnowszych urządzeń. Telewizory z lat 2014, 2015 oraz 2016 nie zostaną objęte aktualizacją. Jak sugeruje oznaczenie 3 i pół, nie mamy do czynienia z kolejną wersją systemu, lecz z aktualizacją wprowadzającą poprawki i nowe funkcje. Modele przygotowane na rok 2017 wyposażone będą w nowego pilota, na którym znajdziemy dedykowane przyciski do serwisów Netflix oraz Amazon.

WebOS 3.5

Pośród nowych funkcjonalności znajdziemy  między innymi:

(32256)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(4)

 1. No bez jaj...co roju trza by zmieniać tv bo zawsze coś nowego będzie, a przeciętny Kowalski kredyt musi brać by kupić porządny telewizor... Aktualizacja powinna być normą!
 2. Mam najnowszy firmware 04.70.30 dla 55"SJ800V. Fakt, WebOS jest szybki jak cholera. I w tv to już nie wersja 3.5 lecz 3.7 :) 

   

  Ale panowie. Tv za kilka tysiakow z 2017 a przeglądarka nie obsługuje zapisu plików z internetu chociażby na podłączonego pendrive? Takie glopie zdjęcie JPG czy png nie pobierzemy bo wyskakuje okienko z informacja,ze pobieranie nie jest obsługiwane. I niema innej przeglądarki na WebOS niż ta wbudowana.

  Tv nie potrafi sobie poradzić z połączeniem Miracast chociaż dumnie to prezentuje w opisach. Próba wyświetlenia ekranu z telefonu BlackBerry Q10 kończy się fiaskiem.

  Nie można nawet zmienić tapet od wygaszania ekranu na własne. Te od LG są dziadowskie i jest ich raptem kilka. Na forum LG użytkownicy proszą o zmiany w tej kwesti ale LG milczy i zlewa ich ciepłym moczem. A trzeba wiedzieć że wsparcie producenta i słuchanie klienta to klucz do sukcesu.

  Ja generalnie chce sprzedać ten tv i nigdy już nie kupię nic od lg. Tv z androidem 7 jest 1000x praktyczniejszy. O wiele więcej aplikacji i ciekawych gier.