Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Nygus napisał:

A jednak jak dla mnie nie ma to wszytko nic wspólnego z czasem reakcji  człowieka w trakcie gry, tylko chodzi o to żeby wyświetlany obraz nie był upstrzony dodatkowymi efektami, i to takimi, których nikt nie chce oglądać. Obrót kamery i obiekty wyświetlane wyglądają zdecydowanie dużo lepiej jeśli odświeżanie i ilosc wyświetlanych klatek jest jak najwyższa, niezależnie od czasu reakcji człowieka przed ekranem.

Moze właśnie dlatego jest zapotrzebowanie i oferta.

Filmy w Hollywood mają 24fps a wyglądają dużo lepiej niż grafika w grach więc argument obalony. Obrót kamery nie wygląda lepiej bo oko nie widzi różnicy pomiędzy 120 a 240fps po prostu oko już tego nie łapie czy 100-120-240

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, koralgool napisał:

Filmy w Hollywood mają 24fps a wyglądają dużo lepiej niż grafika w grach więc argument obalony. Obrót kamery nie wygląda lepiej bo oko nie widzi różnicy pomiędzy 120 a 240fps po prostu oko już tego nie łapie czy 100-120-240

Czyli jednak sprawa zamknięta, wyślij maila do wszystkich, który tego nie wiedza, po cholerę wydają np filmy 25p a nie po prostu tak jak to było kiedy w starych dobrych czasach 25i, mniej danych, prościej, szybciej i taniej. A i do producentów sprzętu, tv i hardwaru it. Po cholerę gonią za zwiększaniem liczby klatek, odświerzenia, skoro to i tak jest do d.... Może dostaniesz jakiegoś Nobla?? W końcu jakiś przełom!!

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój. Dyskusja z kimś takim, to jak kopanie się z koniem. Posiada tv bez HDMI 2.1, więc będzie się teraz pocieszał, że niepotrzebne. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nygus napisał:

Czyli jednak sprawa zamknięta, wyślij maila do wszystkich, który tego nie wiedza, po cholerę wydają np filmy 25p a nie po prostu tak jak to było kiedy w starych dobrych czasach 25i, mniej danych, prościej, szybciej i taniej. A i do producentów sprzętu, tv i hardwaru it. Po cholerę gonią za zwiększaniem liczby klatek, odświerzenia, skoro to i tak jest do d.... Może dostaniesz jakiegoś Nobla?? W końcu jakiś przełom!!

Dążą do większej ilości Hz w tv ponieważ im większy rozmiar telewizora tym potrzebna jest lepsza płynność a jak wiadomo  rozmiary tv na rynku sa coraz większe. Druga sprawa nie liczba Hz się najbardziej liczy ponieważ możesz postawić obok siebie 5 różnych telewizorów 120hz każdy i każdy będzie miał inną płynność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, koralgool napisał:

Filmy w Hollywood mają 24fps a wyglądają dużo lepiej niż grafika w grach więc argument obalony. Obrót kamery nie wygląda lepiej bo oko nie widzi różnicy pomiędzy 120 a 240fps po prostu oko już tego nie łapie czy 100-120-240

może twoje nie łapie - ja tam między 30-60-120 w grze widzę różnicę

dobrze że "kreciki" nam nie mówią co może moje oko bo byśmy mieli nie tylko gry ale i monitory 30fps

 

i jak się powołujesz na badania - to były kiedyś i dopiero odświeżanie w okolicach 100-120 dla większości ludzi daje złudzenie pełnej płynności

dla tych co zawodowo grają w CS/Quake nie dziwię się że monitor 240 jest dużą zaletą - oni mają wytrenowane oko i widzą

pooglądaj sobie jak wygląda taki mecz - dla mnie to są kosmici z czasami reakcji 0,01sek

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, a co powiecie na coś takiego do konsoli ps5: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55nano913-cinema-hdr-tv-4k-nanocell-slim-direct-dolby-atmos?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=48c34cb86aa86816e112a44ef2bf4c30

Widziałem test na rtings.com. Jak na tv 55" za 4,5k zł, wydaje się ciekawą propozycją.

HDR jest, HDMI 2.1 też jest. Trochę ciemny ale chyba nie aż tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, klaus71 napisał:

może twoje nie łapie - ja tam między 30-60-120 w grze widzę różnicę

dobrze że "kreciki" nam nie mówią co może moje oko bo byśmy mieli nie tylko gry ale i monitory 30fps

 

i jak się powołujesz na badania - to były kiedyś i dopiero odświeżanie w okolicach 100-120 dla większości ludzi daje złudzenie pełnej płynności

dla tych co zawodowo grają w CS/Quake nie dziwię się że monitor 240 jest dużą zaletą - oni mają wytrenowane oko i widzą

pooglądaj sobie jak wygląda taki mecz - dla mnie to są kosmici z czasami reakcji 0,01sek

Między 60Hz, a 120Hz widać różnicę nawet na pulpicie ruszając myszą na bazie poruszania się kursora. Czasem po zaktualizowaniu sterowników karty graficznej, Windowsa czy przełączeniu ekranów potrafi przeskoczyć odświeżanie na 60Hz zamiast 144Hz i po chwili tylko już widać, że coś jest nie tak - szybkie wejście do Panelu Nvidia, no i proszę 60Hz się przestawiło.

Fakt jednak, że między 120Hz, a 144Hz ciężko mi już różnicę zobaczyć. O ekranach 240Hz nie wspominając. W ślepym teście 120Hz vs 144/165Hz bym poległ, ale bez jaj, między 60Hz, a 120Hz jest kosmiczna różnica.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Fjubens napisał:

Fakt jednak, że między 120Hz, a 144Hz ciężko mi już różnicę zobaczyć. O ekranach 240Hz nie wspominając. W ślepym teście 120Hz vs 144/165Hz bym poległ, ale bez jaj, między 60Hz, a 120Hz jest kosmiczna różnica.

ale już między 120 a 240 pewnie by była widoczna - oko trzeba do tego wytrenować/przyzwyczaić - jak ktoś "trenuje" na sygnale 24p to oba odświeżania są dla niego kosmiczne

jak się człowiek by przyzwyczaił do 240 to pewnie od razu by czuł ze coś jest nie tak jak by mu przeskoczyło na 120

35 minut temu, Xerees napisał:

Widziałem test na rtings.com. Jak na tv 55" za 4,5k zł, wydaje się ciekawą propozycją.

to ma matrycę pewnie IPS więc słabo będzie z czernią i kontrastem - w zasadzie najlepsza jakość tylko przy świetle dziennym

oled lg b9 masakruje ten tv a kosztuje podobnie - tylko że może się wypalić

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem Samsung q80T w Media Markt i szkoda że zdjęcia nie zrobiłem ale u góry zauważyłem złe spasowanie obudowy i widoczna szpara 😳 podociskałem troszkę i niby coś się zatrzasnęło ale nie do końca bo widać szparę, jakaś masakra z wykonaniem.

Tv za 6999zł 65” i tak słabo wykonany?

Czyżby powtórka z KS7000 🤔

Edytowane przez mxmxm
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś oglądałem Samsung q80T w Media Markt i szkoda że zdjęcia nie zrobiłem ale u góry zauważyłem złe spasowanie obudowy i widoczna szpara podociskałem troszkę i niby coś się zatrzasnęło ale nie do końca bo widać szparę, jakaś masakra z wykonaniem.
Tv za 6999zł 65” i tak słabo wykonany?
Czyżby powtórka z KS7000
Oglądałem ten sam model w euro rtv i nic takiego nie zauważyłem. Możliwe że obsługa sklepu coś uszkodziła przy wystawianiu na ekspozycję.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rgomez napisał:
23 godziny temu, mxmxm napisał:
Dziś oglądałem Samsung q80T w Media Markt i szkoda że zdjęcia nie zrobiłem ale u góry zauważyłem złe spasowanie obudowy i widoczna szpara emoji15.png podociskałem troszkę i niby coś się zatrzasnęło ale nie do końca bo widać szparę, jakaś masakra z wykonaniem.
Tv za 6999zł 65” i tak słabo wykonany?
Czyżby powtórka z KS7000 emoji848.png

Oglądałem ten sam model w euro rtv i nic takiego nie zauważyłem. Możliwe że obsługa sklepu coś uszkodziła przy wystawianiu na ekspozycję.

Mam nadzieję że to sklep uszkodził a nie fabryka  🤔

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to większego znaczenia (przy OLED ma ogromne i z wystawy bym nie brał jak chodził długo). W tej cenie brałbym z miejsca (ja, ale rozumiem opory co do przepracowanych godzin chociaż lcd jest bardzo trwały). Może jeszcze zbić na 3500 zł. Cena startowa tego wysokiego modelu wynosiła 7499 zł 6 maja 2019.

https://hdtvpolska.com/znamy-ceny-nowych-telewizorow-samsung-qled-2019/2/

Cóż, mogę tylko podziękować. Telewizor zakupiony, zniżki nie dostałem ale marny że mnie negocjator. Co do samego tv, jestem zarąbiście zadowolony. Obraz, kolory i czerń są dla mnie, jakby to napisać, świetne. Naprawdę, nie żartuję. Jeśli chodzi o tryb gry i uplynniacze.. cóż miałem poprzednio Samsunga ku 6470s i, kurdę, nie widzę wyższości w tym względzie Q80R. Może to kwestia samej konsoli, mam leciwą PS4 bez Pro a to jednak już lekko przestarzały sprzęt. Nowe gry jednak wymagają większej mocy. Tak, wiem że to nie pc i gry powinny działać i ok. Działają. Ale myślę że nowa konsola i ten wyświetlacz będą ze sobą ładnie współpracowały . Bez hdmi 2,1 ale to przeboleję. I tak gram w takie gry dla których te hdmi nie ma znaczenia. Niemniej jednak zakupiłem zaje... sty tv, za małe w tym przypadku pieniądze, i jestem szczęśliwy.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2020 o 16:29, mxmxm napisał:

Dziś oglądałem Samsung q80T w Media Markt i szkoda że zdjęcia nie zrobiłem ale u góry zauważyłem złe spasowanie obudowy i widoczna szpara 😳 podociskałem troszkę i niby coś się zatrzasnęło ale nie do końca bo widać szparę, jakaś masakra z wykonaniem.

Wszystkie QT mają okropne wykonanie. Ekran nie dochodzi do rogu ramek i widoczna jest fatalna "fosa" gdzie widać narożne łączenie ramek i inny shit. Bazar.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, madhunt3r napisał:

Czy ktoś z Was nabył w ostatnim czasie Sony XH90 i chciałby podzielić się opinia?

Też jestem ciekaw bo chce zakupić ale nie wiem co 😓

Sony XH95

Sony XH90

Samsung q90T

Samsung q95T

Samsung q80T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam dylemat

 

XH90 widziałem jest troche ciemniejszy od Xh95. Kolory bardziej nasycone ładniejsze na xh95.

Bawiłem się ostatnio samsung Q90t bo jego chciałem już brać, ale miał tak nierównomiernie podświetlona matryce ze szok. Tzw dse efekt brudnej matrycy strasznie to wyglądało. Zawsze coś się znajdzie a chce już mieć na przyszłość hdmi 2.1 a xh95 nie ma

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to rozpisać :D

Z lcd mamy 4 tv:

(Nie biore pod uwagę hight endów)

Xh90  banding, słabe kąty i srednia czerń

Xh95 brak hdmi2.1, troche gorszy pod wzgledem jakosci obrazu od q90t

Q80t tryb gra pozbawiony FALD, DSE, brak DV

Q90t tryb gra pozbawiony FALD,DSE, brak DV,

Prosze mnie poprawić jeśli coś mylę lub dopisać jeśli coś brakuje...

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi nie mają wejścia na mini jack. W ogóle jak podłączyć do nich słuchawki na mj? Jakaś przejściówka?

W ogóle te kable pod hdmi 2.1 są legit?

https://allegro.pl/oferta/unitek-kabel-ultra-hdr-hdmi-v2-1-8k-4k-120hz-1-5m-9132289690

https://allegro.pl/oferta/ugreen-kabel-hdmi-2-1-8k-60-hz-4k-120-hz-48-gbps-9518215773

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Seba555 napisał:

Samsungi nie mają wejścia na mini jack. W ogóle jak podłączyć do nich słuchawki na mj? Jakaś przejściówka?

W ogóle te kable pod hdmi 2.1 są legit?

https://allegro.pl/oferta/unitek-kabel-ultra-hdr-hdmi-v2-1-8k-4k-120hz-1-5m-9132289690

https://allegro.pl/oferta/ugreen-kabel-hdmi-2-1-8k-60-hz-4k-120-hz-48-gbps-9518215773

Taka przejściówka powinna załatwić sprawę słuchawek

https://mediaarena.pl/pl/p/DAC-24BIT-192kHz-kabel-optyczny-wyjscie-3.5mm-jack/5381

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tu też uszkodzona obudowa Samsung Q80T

 

Pokazuje w 5:20 minucie

 

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze na testy XH90 i chyba go wezme. Podobno problemy z color bandingiem są znane Sony i pracują nad aktualizacja softu. Może głupie pytanie. Mam soundbar samsunga podłączony po hdmi arc, czy z tv Sony będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem q80t i faktycznie wygląda jakby matryca była za mała...obok Sony xh9505 miał wszystko ładnie spasowane...

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy q90t czy xh9505 ma ładniejszy obraz do wieczornego oglądania???

Drugie pytanie czy na hdmi 2.0  taki xh9505 bedzie w stanie obsłużyć na ps5 np: 4k-80 fps?...bo rozumiem że 120hz 4k nie...ale czy czasem nie obsłuży wiekszej ilosci niż słynne 60fps? Matryca przecież jest przystosowana a samo hdmi może wyciśnie więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Prometeusz 01 napisał:

Drugie pytanie czy na hdmi 2.0  taki xh9505 bedzie w stanie obsłużyć na ps5 np: 4k-80 fps?...bo rozumiem że 120hz 4k nie...ale czy czasem nie obsłuży wiekszej ilosci niż słynne 60fps? Matryca przecież jest przystosowana a samo hdmi może wyciśnie więcej?

raczej nie ma szans by to zadziałało w trybie 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam w tej chwili 49ks7000 i zamierzam zmienic na 65q95t i pytanie czy to doby pomysl by cos polepszyc poza rozmiarem? Jakosc obrazu HDR itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...