Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2020 o 09:44, kiender napisał:

U mnie na polu bitwy wyboru nowego TV został Sony XH9505 kontra Samsung Q90T (obydwa w wersji 55 cali) z przeznaczeniem pod konsole PS4/Ps5, Netflix i oglądanie Ligi Mistrzów na UPC

Szczerze mówiąc trudno mi się zdecydować. Obydwa w testach wypadają dla mnie bardzo dobrze, chociaż Q90T został dość mocno zjechany w opiniach na Ceneo (jakość obrazu) oraz kilku wypowiedziach na Reedicie. Co dziwne przeczy to recenzjom takim jak Rtings.com gdzie stawia się go trochę wyżej niż wspomniany model Sony

Możesz poczekać na test Q90 na hdtvpolska i wtedy będziesz mógł oba tv porównać. Ja nie czekałem i od wczoraj cieszę się 55xh9505 :) Ale testowe różnice między tymi modelami będą znikome. Opnie na Ceneo są od ludków, którzy już mają swoje tv i starają się udowodnić jak świetne mają tv i oczywiście lepsze od najnowszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie jestem zdecydowany na Q90t, ale w każdym markecie co jestem, na każdym, podkreślam na każdym jest duże dse poziome pasy jak kraty plamy ciemniejsze na matrycy no masakra. Mój nu8072 pod tym względem idealny zero dse i jak teraz mam kupić tv skoro każdy model jaki widziałem Q90t ma duże dse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 12:25, Fey napisał:

Możesz poczekać na test Q90 na hdtvpolska i wtedy będziesz mógł oba tv porównać. Ja nie czekałem i od wczoraj cieszę się 55xh9505 :) Ale testowe różnice między tymi modelami będą znikome. Opnie na Ceneo są od ludków, którzy już mają swoje tv i starają się udowodnić jak świetne mają tv i oczywiście lepsze od najnowszych ;)

Obecnie od kilku już lat telewizory są z roku na rok coraz gorsze, niema żadnego postępu wręcz jest spory regres. Spowodowane jest to oszczędnościami

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o telewizorze Sony Bravia XH90 w wersji 65 calowej? Właśnie pod kątem ps5. Mam co prawda projektor FHD, ale do grania będzie chyba lepszy telewizor. Zastanawiam się nad TV, ale coś z tylu głowy chodzi mi zakup monitora, gdyż w salonie linia TV-kanapa to 5 m. Do tej pory grałem na 55” z odległości 1,5 metra. Jeśli chodzi o TV to u mnie wąskim gardłem będzie amplituner 161 harman kardon (HDMI 1.4a). Nie chce jednak wymieniać tego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt, do konsoli warto. Jedynie 5 m to trochę sporo. Proponowałbym zbliżyć się przynajmniej do 3.5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe są te tv z hdmi 2.1. Z czym zostaliśmy? Oled stricte do PC i konsol tak średnio. Flagowy Sony nie ma hdmi 2.1 więc odpada. XH90 to kastrat w porównaniu do Q80T i Q90T. 

Te ostatnie zaś nie mają Dolby Vision, są budżetowo wykonane i częste problemy z matrycami (XH90 zresztą też). No nie ma co kupić. Ale chyba jednak zostają tylko Q80T i Q90T w jakiejś promocji. Kolejny rok czekać tak słabo. 

W neonecie jest teraz Q80T za 4274zł. Spoko cena, tylko, że oni wożą tv przez DPD. Na to bym nie poszedł.

Edytowane przez Seba555
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w neonecie nie ma Q90T wersji 55 cali. Dla mnie transport tylko stricte sklepowy. W DPD telewizory latają jak chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada tv LG CX 55cali?. Przymierzam się  do kupna telewizora ale nie wiem czy OLED ma być czy z Samsunga Q90t czy Sony albo philips..Co byście doradzili??. Oczywiście modele z tego roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam już od kilku tygodni tv pod PS5 i finalnie rozważam takie tv:

Q70, Q80 i XH90

Który byście wybrali? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q80t niestety nie jest lepszy od x90h

Pisze niestety bo nie ma tutaj totalnego faworyta jakiego bym chciał są jedynie preferencje...

Lepszy tv to dla mnie taki co ma wyraźnie lepszą jakość obrazu jak w oledach a tu takie coś niestety nie występuje

Q80t wyłącza local dimming w game mode...na rzecz mniejszego input lag...dla przeciętnego gracza jest to zabieg zupełnie niepotrzebny...a znacznie pogarsza parametry...jest tego sporo na forach

Z wielu źródeł wynika że w zależności od danej matrycy cierpi bardziej na DSE i ma większy blooming porównując z Sony

Wystarczy wejść na rtings w kategorii movie...albo stop the fomo na yt 

Przewija się też lepsza płynność obrazu w Sony

Sony z tego co wiem ma 2x hdmi 2.1(dla mnie mało istotne)

Samsung nie wspiera dolby vision...też spora strata

Ma też dziwne spasowanie samej matrycy w obudowie ale kwestie wizualne są mocno subiektywne

Samsung za to ma lepsze kąty, dźwięk i lepiej odbija światło...świeci jaśniej

Ale jeśli tak jak Ja siedzisz w większości czasu wieczorem na wprost i masz kino domowe to są to wartości mniej istotne...

Różnica w hdr sony 560 vs samsung 700 nie jest czymś wartym szczególnej uwagi przy wyborze tv

Najbardziej przemawia do mnie Tinzen...bardziej stabilny

Input lag jak i VRR, ALLM to przewaga w game mode dla samsunga wg. Rtings ale tylko na chwile...

Dla mniej strona Rtings nie jest jakąś super wytyczną...bo jak wejdziecie sobie w odnośniki to na pierwszym miejscu jest reflections, viewing angles itp czyli odbicie światła i kąt widzenia w pewnych warunkach mało istotne parametry...

Na początku mojej przygody z szukaniem tv pod ps5 i netflix wybrałem samsunga...ale po głębszej analizie wygrywa Sony - tylko i wyłącznie dla moich preferencji

Samsunga bym polecił komuś kto więcej ogląda za dnia w jasnym pomieszczeniu nie planuje zakupu soundbara czy kina...ogląda tv pod kątem i co najważniejsze nie boli go pogorszenie obrazu w game mode

Zauważyłem że x95h ma troche lepszą jakość obrazu od x90h ale gram w gry sieciowe (nie gry AAA) gdzie zapowiedziano już 120 fps przy 4k więc wole iść w tym kierunku

Szczęśliwi Ci co mają Lg77cx lub Lg77c9 i nic się nie dzieje...

zazdroszcze :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czas na mnie .

Z racji że się nie znam wolę zapytać was o zdanie .

 

Posiadam aktualnie Samsung UE50MU6172

 

Głównie używałem go do Netflixa , programów informacyjnych , meczów oraz konsoli PS4 pro .Często tv leciał cały dzień .Byłem z niego zadowolony poza małym szczegółem przy konsoli PS4 pro znikających obraz znany problem w tej serii .

 

Aktualnie jestem na kupnie konsoli Xbox series x ewentualnie ps5 .I w związku Z tym pytanie czy warto inwestować w nowy tv dokładnie model SONY LED KD-55XH9096BAEP.

Czy będzie znacząca różnica porównując go do tego samsunga ? Ewentualnie jaki inny model wchodzi w grę ? 

wiadomo oled piękny ale z racji meczów i kanałów informacyjnych raczej odpada ta opcja ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dempoo napisał:

Panowie i Panie czas na mnie .

Z racji że się nie znam wolę zapytać was o zdanie .

 

Posiadam aktualnie Samsung UE50MU6172

 

Głównie używałem go do Netflixa , programów informacyjnych , meczów oraz konsoli PS4 pro .Często tv leciał cały dzień .Byłem z niego zadowolony poza małym szczegółem przy konsoli PS4 pro znikających obraz znany problem w tej serii .

 

Aktualnie jestem na kupnie konsoli Xbox series x ewentualnie ps5 .I w związku Z tym pytanie czy warto inwestować w nowy tv dokładnie model SONY LED KD-55XH9096BAEP.

Czy będzie znacząca różnica porównując go do tego samsunga ? Ewentualnie jaki inny model wchodzi w grę ? 

wiadomo oled piękny ale z racji meczów i kanałów informacyjnych raczej odpada ta opcja ?

Też mnie ciekawi OLED czy rzeczywiście jest tak strasznie jak ludzie piszą z tym wypalaniem. Sam stoję przed wyborem telewizora pod nowe konsole, ale również chciałem używać go od czasu do czasu jako drugiego monitora do PC i obejrzeć czasami jakiś film i mecz. Waham się właśnie między LG 55cx3la a Samsungiem Q90T. Jakość obrazu mi bardziej podchodzi na LG, jedynie przez to wypalanie się waham.

Edytowane przez kg111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te 3 na oku, nie wiem czy jest warto tego oleda, to nie będzie główny TV, ale mecze, netflix i ps5, to 3 najważniejsze aspekty. Nie jestem graczem który siedzi codziennie po 5h, bardziej 3 razy w tygodniu po 3 godziny. Za to żona dużo spędza czasu przy netflix. Więc nie wiem czy kupić oleda cx/gx czy jednak co tańszego od sony albo samsunga. Zakup planuje w przyszłym miesiącu najwcześniej, więc czekam na jakieś promocje 

Screenshot_20201019_190532_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2020 o 19:09, Sławek Stefański napisał:

Ja mam te 3 na oku, nie wiem czy jest warto tego oleda, to nie będzie główny TV, ale mecze, netflix i ps5, to 3 najważniejsze aspekty. Nie jestem graczem który siedzi codziennie po 5h, bardziej 3 razy w tygodniu po 3 godziny. Za to żona dużo spędza czasu przy netflix. Więc nie wiem czy kupić oleda cx/gx czy jednak co tańszego od sony albo samsunga. Zakup planuje w przyszłym miesiącu najwcześniej, więc czekam na jakieś promocje 

Screenshot_20201019_190532_com.android.chrome.jpg

również myślę na SONY 9096. Czy jakiś tańszy tv o podobnych właściwościach możecie polecić? - głównie netflix i nc+, ogladam głównie w nocy.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez chwile XH90 ale oddałem. Podczas grania kolory w grach strasznie wyblakłe w porównaniu do mojego samsunga. Tu przykład XH90 po lewej a po prawej samsung Q80t

989da2d63142c3a6c7aa684c744e3b31.png

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madhunt3r, ale to nie jest wina ustawienia odcieni barw? W sensie że w Sony miałeś ustawione chłodne kolory? Tak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wszystkimi opcjami się bawiłem, aby nasycenie zbliżyło się do samsunga, na którym kolory oczy cieszą i się nie udało.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To duży minus. Myślałem na Q80 albo Q90 ale one z kolei nie obsługują Dolby Vision i Atmos co dla mnie skreśla TV. 

Jest jeszcze XH95 ale jak wiadomo nie ma on HDMI 2.1 i wielu funkcji. Jeżeli kosztowałby 4-5k to nie byłby problem ale nie co najmniej 7k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...