Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, masterazr napisał:

Myślałem na Q80 albo Q90 ale one z kolei nie obsługują Dolby Vision i Atmos co dla mnie skreśla TV. 

Atmosa to chyba mają oba. A q90 ma taką jasność że teoretycznie brak DV da radę przeboleć - choć jego brak to dziadostwo w "topowcu" 4k.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest DV? ty chyba DV nie widziałeś i różnic w filmach HDR vs DV są co prawda przypadki gdzie HDR wygląda czasem lepiej od DV, ale jest ich dosłownie parę... a tak to wszędzie DV bije na głowę zwykłe HDR.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, raf7705 napisał:

Jak ma dużą jasność w HDR to na cholerę mu DV.
To jest proteza dla słabeuszy.

W listopadzie biorę XSX który ma opcję obsługi DV, tak samo przy Netflixie jest DA i DV. O ile HDR10+ robi robotę to nie obsługują go ani konsole ani serwisy streamingowe z których korzystam. 

 

Żeby Q90 miał DV to bym go kupił a tak wolę nawet XH95 bez hdmi 2.1 

OLED z kolei odpada z racji tego że to ma być główny TV w domu i będzie lecieć także telewizja. Nie ma do tych 7k TV który miałby wszystkie opcje których potrzebuję:

- Dolby Atmos i Dolby Vision

- hdmi 2.1 w gnieździe obsługującym ARC

- HDR powyżej 700 nitów

- matryca VA 

- TV z dobrym podświetleniem żeby nie było cloudingu i innych cudów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 nitów?
Badziewie.
Ja miałem na myśli 1200nit i wyżej.
Do 700 to faktycznie potrzeby jest DV. Żeby to jakoś wyglądało.

  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 badziewie? Proponowałbym lepiej dobierać słowa. 700 nitów to jest BARDZO DOBRY obraz i jest mało telewizorów z takim wynikiem obecnie. HDR widać mocno i jest efekt, który robi duże wrażenie względem zwykłego obrazu SDR - w szczególności 700 nitów na OLED gdzie wrażenie jest spotęgowane. Dolby Vision daje radę jak telewizor LCD ma 200-300 nitów. Do 700 DV w ogóle mogłoby nie istnieć.

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gmeru napisał:

Do 700 DV w ogóle mogłoby nie istnieć.

Miałem podobne odczucia jak amatorsko testowałem oledy Sony, Panasonic, LG z 2018r (przed zakupem). Mało tego wtedy przy Netflixie z chęcią chciałbym wyłączyć DV, bo sprawiało czasami problemy z wyświetlanym materiałem. Pewnie już to poprawili.

Na swoim FZ800 nie byłbym w stanie odróżnić materiału HDR10 i HDR10+. Dla mnie wyglądają tak samo. Oczywiście próbę mogę zrobić puszczając materiał jeden po drugim, nie mam możliwości zobaczenia na dwóch TV obok siebie. Myślę jednak, że nie zauważyłbym różnicy.

Jasna sprawa dla "spokoju sumienia" najlepiej mieć wszystkie standardy i tyle ;)

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:

Jak ma dużą jasność w HDR to na cholerę mu DV.
To jest proteza dla słabeuszy.

Ok, bo zaczynasz gadać jak sam wiesz kto ;)

Ja rozumiem, że każdy ma skłonność do idealizowania swoich wyborów, ale bez przesady.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gmeru napisał:

700 badziewie? Proponowałbym lepiej dobierać słowa. 700 nitów to jest BARDZO DOBRY obraz i jest mało telewizorów z takim wynikiem obecnie. HDR widać mocno i jest efekt, który robi duże wrażenie względem zwykłego obrazu SDR - w szczególności 700 nitów na OLED gdzie wrażenie jest spotęgowane. Dolby Vision daje radę jak telewizor LCD ma 200-300 nitów. Do 700 DV w ogóle mogłoby nie istnieć.

Panie Gmeru, jaki TV najlepiej kupić w związku z tym co napisałem? Q90 czy jednak szukać tego DV? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Ok, bo zaczynasz gadać jak sam wiesz kto ;)

Ja rozumiem, że każdy ma skłonność do idealizowania swoich wyborów, ale bez przesady.

A JEDYNA NIEOMYLNA PRAWDA to taka jaką ty głosisz ? Nikt się nie zna... Tylko ty się na wszystkim znasz najlepiej...

Rozumiem, że z Maćkiem już latasz po Polsce i kalibrujesz ludziom sprzęt, a z Vincentem robicie testy ? A no i zapomniałem, że dołączyłeś do testerów rtings.com ...

Bo tak się zachowujesz na tym forum jak byś był na takim właśnie poziomie... A jesteś na poziomie... zwykłego hejtera i trolla - nic więcej... Gostka który mieszka na forum 24h/7 i w ciągu 5 sek. daje mi buźkę w każdym moim poście - a samemu ci to chyba przeszkadza skoro aż się wyżaliłeś na mnie w sygnaturze...

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
700 badziewie? Proponowałbym lepiej dobierać słowa. 700 nitów to jest BARDZO DOBRY obraz i jest mało telewizorów z takim wynikiem obecnie. HDR widać mocno i jest efekt, który robi duże wrażenie względem zwykłego obrazu SDR - w szczególności 700 nitów na OLED gdzie wrażenie jest spotęgowane. Dolby Vision daje radę jak telewizor LCD ma 200-300 nitów. Do 700 DV w ogóle mogłoby nie istnieć.
No ok.
O to nie będę się kłócił. Ty masz większe doświadczenie.
Ale. Fajnie, że zgadzasz się ze mną, co do zasadności stosowania DV, w telewizorach z dobrą jasnością w HDR.
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś wyżej do 700 nitów potrzebny jest Dolby Vision. Nie, nie jest tam do niczego generalnie potrzebny. Bo 700 to dużo, nawet bardzo w przypadku oleda. W LCD jest też duuużo ponad przeciętną (jak pewnie można zauważyć w testach obecnie przebicie 500 nitów to jest wyczyn dla większości nowych telewizorów, nawet tych z wyższej półki. Tzn. ja tu nie odkrywam żadnej Ameryki. Od paru lat w testach mamy tabelę i w niej info, że od 500 nitów w górę zaczyna się dużo dziać w sygnale 4K Ultra HD i jest wyraźnie obraz nowej generacji względem Full HD np. bluray.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Xbox obsługuje Dolby Vision i podejrzewam że niektóre gry to do rze wykorzystają. O ile tak jak piszesz 700 nitów to bardzo dobry wynik, tak kupując sprzęt za tyle kasy można chcieć wycisnąć z konsoli możliwości na 100%. Tak samo kupiłem ampli który obsluguje i imituje Dolby Atmos (przy zwyklym 5.1). Co z tego że mało tytułów jeszcze z tego korzysta jak wolałem mieć taką opcję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imitacja dolby atmos? "tytuły" nie mają nic do tego. Nie ma czegoś takiego jak tytuły które mają imitację atmosa :D

Albo masz atmosa w źródle albo go nie masz i włączysz tą swoją wirtualizację atmosa.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem o amplitunerze, który:

- obsługuje dolby atmos (czyli podłączam 5.2.1 ALBO 3.2.1)

- imituje dolby atmos przy konfiguracji 7.1 albo 5.1 i przednie głośniki L i R nadają na innych częstotliwościach tak jak to jest w przypadku np imitacji dźwięku przestrzennego Atmos na Xboxie (BTW działa to lepiej na takich RIG600 niż headset Sony Gold 7.1)

Nigdzie nie napisałem że to tytuły (gry, filmy) imitują dźwięk, tylko amplituner w przypadku zwykłej konfiguracji bez głośników na suficie.  

A mało tytułów korzysta z samego Dolby Atmos i Dolby Vision (z DV tylko Netflix na obecną chwilę). 

Edytowane przez masterazr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz rozumiem co miałeś na myśli.

29 minut temu, masterazr napisał:

czyli podłączam 5.2.1 ALBO 3.2.1

5.1.2 , 7.1.4 , druga cyfra to ilość subwooferów trzecia to ilość atmos.

Filmów z atmos mało? jest ogrom mam wrażenie że ty pisząc coś piszesz tylko o "netflix" ale kolego na netflix świat się nie kończy bo w prawdziwym świecie kina domowego są płyty.

 

Zaraz ci poszukam jakiej rzetelnej listy filmów z DV i Atmosem.

Ogólnie jeśli lubujesz się w serwisach typu VOD i oczekuje najlepszej jakości obrazu 4K to tylko iTunes ci to zaaferuje

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1505495519

 

Tutaj masz listę filmów z atmos na płytach.

https://www.nextgenhometheater.com/dolby-atmos-blu-ray-movies/

 

Tu masz listę filmów UHD z PL napisami/audio które dostały wydane u nas lub za granicą, obok są znaczki jeśli jest gdzieś DV.
https://poral.eu/filmy_4k_ultra-hd.php

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za listę filmów ale wolę serwisy streamingowe. iTunes nie miałem nigdy bo jestem biedakiem z androidem i nie stać mnie na iPhone.

Co do poprawności zapisu mea culpa.

 

 

TV byś polecił zamiast się czepiać szczegółów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apke apple tv masz na razie w tv lg, sony może jeszcze jakieś i urzedzeniu apple tv 4k.

Więc może kiedyś będzie ci dane skorzystać :)

O tu jest lista jeszcze Samsung i Visio

https://www.apple.com/pl/apple-tv-app/devices/

ale i tak uważam że ceny za wypożyczenie filmów są wysokie powinno być z 5zł ...

Edytowane przez D4r3KS
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 15:35, madhunt3r napisał:

Ja miałem przez chwile XH90 ale oddałem. Podczas grania kolory w grach strasznie wyblakłe w porównaniu do mojego samsunga. Tu przykład XH90 po lewej a po prawej samsung Q80t

989da2d63142c3a6c7aa684c744e3b31.png

 

W dniu 22.10.2020 o 12:12, madhunt3r napisał:

Nie. Wszystkimi opcjami się bawiłem, aby nasycenie zbliżyło się do samsunga, na którym kolory oczy cieszą i się nie udało.

Ale ty jesteś farmoniarzem i mitomanem XD. Jedynie czym się bawiłeś to suwakiem  w youtube, "kalibrowałeś" obraz na materiale z yt?xddd.thumb.png.580e36adac6d5911cca14be563f29b06.png.  

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha dobry pocisk ale nie udany ale rozumiem ze podbiłeś sobie ego. A kto napisał ze to moje zdjęcie? Wystawiłem przykład z yt bo jak miałem XH90 i porównywałem do swojego samsunga u siebie to efekt był identyczny. XH90 pozbyłem się po kilku dniach.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/17/2020 at 8:43 PM, kg111 said:

Też mnie ciekawi OLED czy rzeczywiście jest tak strasznie jak ludzie piszą z tym wypalaniem. Sam stoję przed wyborem telewizora pod nowe konsole, ale również chciałem używać go od czasu do czasu jako drugiego monitora do PC i obejrzeć czasami jakiś film i mecz. Waham się właśnie między LG 55cx3la a Samsungiem Q90T. Jakość obrazu mi bardziej podchodzi na LG, jedynie przez to wypalanie się waham.

ja dzisiaj przeszedłem się do media expert lokalnego i popytałem sprzedawców  i dowiedziałem się że zwroty z wypaleń to są rzadkie 

zrobiłem porównanie b9 do stojącego obok q67t i różnica ogromna, ale sprzedawca jak to sprzedawca i tak zachęcał do kupienia leda + kalibracja XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...