Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sam zastanawiałem się nad seria Q90t samsunga, ale podobno ma problemy z trybem gry,wiec rozważam teraz Sony XH90.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, madhunt3r napisał:

Sam zastanawiałem się nad seria Q90t samsunga, ale podobno ma problemy z trybem gry,wiec rozważam teraz Sony XH90.

A jakie problemy z trybem gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Local dimming szaleje podobno przyciemnia się bardzo

Największy problem to dse, efekt brudnej matrycy ostatnio w media testowałem i strasznie to wyglądało pasy ciemniejsze

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, madhunt3r napisał:

Local dimming szaleje podobno przyciemnia się bardzo

Największy problem to dse, efekt brudnej matrycy ostatnio w media testowałem i strasznie to wyglądało pasy ciemniejsze

A jak testowałeś?

chciałbym to zobaczyć testując w sklepie. 

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na yt, wpisz dse tv test i pierwszy film z hokeista. Tylko takie testowanie tez nic nie da, bo każda matryca jest inna i Tobie może się trafić lepsza, bądź jeszcze gorsza.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2020 o 18:46, kuman napisał:

Witam. Ja mam w tej chwili 49ks7000 i zamierzam zmienic na 65q95t i pytanie czy to doby pomysl by cos polepszyc poza rozmiarem? Jakosc obrazu HDR itp.

 

Różnica między tymi telewizorami jest bardzo duża...oczywiscie na korzyść q95t...ten tv jest kilka klas wyżej.

Bedzie efekt wow

Q95t ma chociażby one connect box

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co na dzień dzisiejszy zakupić ? Tylko opcja 65” 

Sony XH90 
Sony XH95

Samsung Q80T 
Samsung Q90T
 

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym bardzo go chciał, ale problemy są w trybie gry, przygaszenie co chwile matrycy podobno, w media się bawiłem ostatnio cała matryca w dse. Piszą o tym w recenzjach i niestety potwierdzam gdyby nie to, to wybor byłby prosty Q90t ale wydaje się ze przez dse będzie ciężko znaleźć czysta matryce. Tez mam mętlik w głowie między XH90, Q80t i Q90t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze się przejechać i zobaczyć czy to faktycznie jest aż tak widoczne że drażni...

A XH90 tego nie ma???

Mnie do xh90 przyciąga matryca 85 cali...

Ale nie ukrywam ze oglądam wieczorem i q90t bedzie pod tym względem lepszy od xh90...powinien być

Q90t ma tez wiecej bajerow pod ps5...

Ja to bym chciał oleda 77 cali ale nie za 20 tyś 😕

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XH90 dzisiaj tez testowałem na tej planszy dse test na yt to znacznie lepiej wypadł od qledow. Ale z matryca tez loteria, jedna będzie lepsza druga gorsza.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13.20 min

Q80t wygrywa z xh90 we wszystkim oprócz w oglądaniu w ciemnym pomieszczeniu ze względu na blooming samsunga

Xh90 podobno radzi sobie pod tym względem znacznie lepiej

Problem w tym że ja oglądam przeważnie wieczorem 😳

musze w takim razie wziąść ogółem gorszy tv???heh

Autor nagrania twierdzi że 80t rozpoczyna klase premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa premium z bandingiem i dse? Tez byłem prawie przekonany na qled 80t lub Q90t ale jak zobaczyłem w media jak matryca jest nierównomiernie podświetlona to się przeraziłem i serio boje się kupować teraz nowy tv gdzie mój nu8072 jest idealny. Problem w tym ze chce już pod ps5 hdmi 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze facet coś się zna na tv ;)

Widzialem troche filmów z 80t i nie wspominali od DST

GIANT na YT wspominał ze są ciemniejsze plamy u góry ekranu...i faktycznie byly widoczne...

Masz tylko 3 modele q80t, q90t, xh90 i nic więcej nie ma...

Coś trzeba wybrać ;)

Ja przed kupnem zerkne jeszcze na xh90 bo 80t juz widzialem...DSE niestety nie zauważa moje oko...przynajmniej w warunkach sklepowych

Zauważa natomiast kiepskie spasowanke matrycy z obudową w samsungu...jak już ktoś wspomniał ,,Bazar" zgadzam się z tym w pełni

Da sie sprawdzić wogóle ten blooming w 80t w warunkach sklepowych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Q80T 55" od 1,5 tygodnia.

Bardzo dobre wykonanie, polecam - tym bardziej do gier z racji upłynniania i podbijania 30fps do sztucznego 60 - co zauważalnie poprawia płynność gier (suwaki zrobiłem 5/3) - sprawdzone na PS4 pro ;) TV uważam za idealny dla PS5 i Xbox'a jak i netflixa i YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myśle ze facet coś się zna na tv
Widzialem troche filmów z 80t i nie wspominali od DST
GIANT na YT wspominał ze są ciemniejsze plamy u góry ekranu...i faktycznie byly widoczne...
Masz tylko 3 modele q80t, q90t, xh90 i nic więcej nie ma...
Coś trzeba wybrać
Ja przed kupnem zerkne jeszcze na xh90 bo 80t juz widzialem...DSE niestety nie zauważa moje oko...przynajmniej w warunkach sklepowych
Zauważa natomiast kiepskie spasowanke matrycy z obudową w samsungu...jak już ktoś wspomniał ,,Bazar" zgadzam się z tym w pełni
Da sie sprawdzić wogóle ten blooming w 80t w warunkach sklepowych???

Wpisz w yt dse tv test i odpal w sklepie zobaczysz syf na ekranie chyba ze akurat w sklepie trafisz na dobra matryce, ale jaka kupisz nie masz pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem już kilka dni temu ten filmik z hokeistą i w jednej sekundzie miga pasek na szarym (ciemniejszym)tle z lewej strony...a tak to nic nie widze...musze w sklepie zobaczyć bo co na żywo to na żywo...

I w drodze ścisłości nie mówie że nie ma DSE tylko nie mialem okazji jeszcze sie z tym spotkać oko w oko ;)

A więc masz łatwy wybór bo pozostaje Tobie w takim razie tylko xh90 ;) sprawa jasna???

57 minut temu, k3tr4b08 napisał:

Posiadam Q80T 55" od 1,5 tygodnia.

Bardzo dobre wykonanie, polecam - tym bardziej do gier z racji upłynniania i podbijania 30fps do sztucznego 60 - co zauważalnie poprawia płynność gier (suwaki zrobiłem 5/3) - sprawdzone na PS4 pro ;) TV uważam za idealny dla PS5 i Xbox'a jak i netflixa i YT.

Ten upłynniacz słyszałem...robi robote :)

jak sprawa się ma z DSE na tym telewizorze???

Odkryłeś jakieś wady w tym tv?

Brałeś może pod uwagę Sony xh90???

Do netflixa ponoć lepszy xh90 gdyż wspiera dolby vision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpaliłem już kilka dni temu ten filmik z hokeistą i w jednej sekundzie miga pasek na szarym (ciemniejszym)tle z lewej strony...a tak to nic nie widze...musze w sklepie zobaczyć bo co na żywo to na żywo...
I w drodze ścisłości nie mówie że nie ma DSE tylko nie mialem okazji jeszcze sie z tym spotkać oko w oko
A więc masz łatwy wybór bo pozostaje Tobie w takim razie tylko xh90 sprawa jasna???
Ten upłynniacz słyszałem...robi robote
jak sprawa się ma z DSE na tym telewizorze???
Odkryłeś jakieś wady w tym tv?
Brałeś może pod uwagę Sony xh90???
Do netflixa ponoć lepszy xh90 gdyż wspiera dolby vision

Jeszcze nie wiem czy będę wymieniał. Ten upłynniacz mam tez w obecnym samsungu, fakt jest troche różnica, ale ile to artefaktów zostawia za sobą wiec wyłączyłem w cholerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o lg 75un850 trochę tańsza propozycja ale ma HDMI 2.1. Oczywiście patrząc na ten tv jako propozycja za 5,5k w wersji 75 cala. Czy coś innego polecacie w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Luszka napisał:

A co myślicie o lg 75un850 trochę tańsza propozycja ale ma HDMI 2.1. Oczywiście patrząc na ten tv jako propozycja za 5,5k w wersji 75 cala. Czy coś innego polecacie w tej cenie?

Jeśli to ips a pewnie tak to odradzam...chyba że ogladane jest pod dużym kątem i najpóźniej DO wieczora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Prometeusz 01 napisał:

Jeśli to ips a pewnie tak to odradzam...chyba że ogladane jest pod dużym kątem i najpóźniej DO wieczora...

Lg 65 i 82 cale jest na VA a 75 jest na ips mówimy oczywiście o modelu un850. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tego tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...