Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.07.2020 o 16:07, rgomez napisał:

Powiem szczerze że teraz to mi namieszaleś. Cena faktycznie bardzo atrakcyjna. Oporów nie mam raczej, gwarancja pewnie jest. Byłem raczej nastawiony na q80t że względu na hdmi 2.1 ale nie do końca jestem przekonany czy ps5 będzie to wykorzystywała, na początku przynajmniej. A Q 89r jest na pewno lepszym modelem, przez wielu uważany że jednym z najlepszych tv do konsol właśnie. Przemyślę temat, do poniedziałku i tak nic nie zrobię. Może uda się cenę jeszcze zbić chociaż nie jestem pewien czy dam radę. Dzięki za opinię. Jest jakiś sposób aby sprawdzić czas przepracowania matrycy w takim tv?

 

Przepraszam że piszę posta pod postem ale problem mam z edycją. Jak taki tv na szybko sprawdzić w sklepie? 

Miałem ten sam wybór, czy trochę gorszy TV z HDMI 2.1 czy starszy ale znacznie lepszy bez HDMI 2.1. Wybrałem Samsunga Q65 Q85R i jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem Sony 55X8507c i różnica to jest kosmos ! Przy wyborze powiedziałem sobie ile to gier będzie w 4k wykorzystujących HDR i 120 fpsach, no nie ma bata by tak było, jeżeli już to będą to indyki popierdółki. Większość gier będzie na bank w 4k 30 FPS ! Czasami będą 4k 60FPS z HDR a to bez problemu obsłuży. Czyli minimum 7 lat mam z głowy. Jak dobrze pójdzie to i 10 wtedy będę myślał o innym TV.

Ja miałem wybór pomiędzy Q80T(który jest na poziomie Q70r z zeszłego roku)  a Q85R a tu jest bardzo duża różnica w jakości obrazu na korzyść starszego modelu. Natomiast problem jest z dostępnością starszych TV. Nie wszędzie są i trzeba by już się śpieszyć. Jak wybrałem to miałem problem ze znalezieniem tego TV w dobrej cenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry to zdecydowanie lepszym wyborem jest seria qled z tego roku, zreszta zobaczcie jak poprawili tryb gry względem poprzednika. Jest różnica. Od 8:47

 

 https://youtu.be/2RbRUcRc0is

 

 I raczej zdecyduje się na Q90t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, ze jakbym chciał podłączyć ps5 i xbox series x to jeden port hdmi 2.1 to za mało. Czy tylko lg w oledach ma wszystkie porty hdmi 2.1? Troche słabo w sumie bo tylko samsung Q90t w tym momencie wchodzi w grę nic lepszego nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że np. Sony XH90 ma więcej niż jeden ale nie ma jak tego obecnie ustalić gdyż porty póki co działają w standardzie 2.0. A stosownej informacji na tyle obudowy brak jak to jest w przypadku modeli Sony 8K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w internecie schemat serwisowy portów i hdmi 2.1 to port earc 3 i 4. 4 pod konsole 3 pod soundbar i brak portów 2.1. Sony już odrzuciłem chce jednak na lata jakaś wyższa klasę tv niż mid. Teraz nu8002 nadal jest świetnym tv jak dla mnie, przeskok na Q90t mam nadzieje ze spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepszym wyborem:

Samsung Q90T

Samsung Q800T

Warto się pchać w 8K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mxmxm napisał:

Czy Samsung Q90T ma pełne hdmi 2.1 czy okrojone ?

Ale okrojone o co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gmeru napisał:

Ale okrojone o co?

Pewnie pyta, bo już go nastraszyli gdzieś, że nie ma wcale HDMI 2.1. Wczoraj na PPE w komentarzu widziałem, że LG C9 podobno też nie ma pełnego HDMI 2.1, bo LG nie chwali się 4K 120Hz HDR, tylko samym 4K 120Hz i że HDR już na żadnym gnieździe nie pójdzie. :D 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się okaże, że konsole będą miały "okrojone" HDMI 2.1? Zamiast 3m, w zestawie dostaniemy 1m 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu HDMI 2.1.? I tak nie będzie  wartych uwagi gier w 4k 120fps to jest pewne jak podatki, poco ta dyskusja? Wprowadzają jakiś zbędne badziewie żeby było na czym oprzeć marketing ponieważ w kwestii jakości obrazu nie potrafią wiele poprawić.

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Będą, będą na 100% będą gry 4K 120fps.

Szachy, warcaby, monopol...

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung q90T/95T ponoć ma hdmi 2.1 w 40Gbps zamiast 48 oraz brak VRR, czy to prawda ?.?

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nygus napisał:

Będą, będą na 100% będą gry 4K 120fps.

Szachy, warcaby, monopol...

no i GranTurismo, Forze pewnie tez bez problemu

no i przede wszystkim dla gierek 120fps najważniejszy będzie VRR

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, klaus71 napisał:

no i GranTurismo, Forze pewnie tez bez problemu

no i przede wszystkim dla gierek 120fps najważniejszy będzie VRR

Po co robić 120fps jak ludzkie oko w grze tego nie wyłapie. Niema takiego człowieka który miałby czas reakcji w grze poniżej 0.1 sek

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, koralgool napisał:

Po co robić 120fps jak ludzkie oko w grze tego nie wyłapie. Niema takiego człowieka który miałby czas reakcji w grze poniżej 0.1 sek

I sprawa zamknięta, wystarczy 25 klatek/s i to wszystko.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung q90T/95T ponoć ma hdmi 2.1 w 40Gbps zamiast 48 oraz brak VRR, czy to prawda ?.?

Tak ma 40 ale to w niczym nie przeszkadza bo spokojnie wystarczy to do nowej generacji. VRR ma.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, koralgool napisał:

Po co robić 120fps jak ludzkie oko w grze tego nie wyłapie. Niema takiego człowieka który miałby czas reakcji w grze poniżej 0.1 sek

tak się mówi zawsze jak sprzęt nie wydala - lub brak środków na sprzęt który by wydalał :)

 w quake i cs - 120 fps to po prostu konieczność 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co robią monitory z odświeżaniem 240...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, klaus71 napisał:

 

tak się mówi zawsze jak sprzęt nie wydala - lub brak środków na sprzęt który by wydalał :)

 w quake i cs - 120 fps to po prostu konieczność 

Nie, tak się mówi gdy się tak uważa. Robiono pomiary reakcji człowieka i wyniosl on od 0.3 i to w sytuacji gdy reakcja niebyła skompilowana. Wymóg 120 fps to dyrdymały odrealnionych maniaków którzy z nauką niemają nic wspólnego

14 minut temu, Nygus napisał:

Ciekawe po co robią monitory z odświeżaniem 240...

Jak to po co, jest zbyt to robią. Kto chce niech kupuje i myśli że ma przewagę heeh

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, koralgool napisał:

Nie, tak się mówi gdy się tak uważa. Robiono pomiary reakcji człowieka i wyniosl on od 0.3 i to w sytuacji gdy reakcja niebyła skompilowana. Wymóg 120 fps to dyrdymały odrealnionych maniaków którzy z nauką niemają nic wspólnego

Jak to po co, jest zbyt to robią. Kto chce niech kupuje i myśli że ma przewagę heeh

A jednak jak dla mnie nie ma to wszytko nic wspólnego z czasem reakcji  człowieka w trakcie gry, tylko chodzi o to żeby wyświetlany obraz nie był upstrzony dodatkowymi efektami, i to takimi, których nikt nie chce oglądać. Obrót kamery i obiekty wyświetlane wyglądają zdecydowanie dużo lepiej jeśli odświeżanie i ilosc wyświetlanych klatek jest jak najwyższa, niezależnie od czasu reakcji człowieka przed ekranem.

Moze właśnie dlatego jest zapotrzebowanie i oferta.

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można wybrać coś do 3 tys do nowych konsol będąc naprawdę casualowym graczem który gustuje głównie w FIFIE, UFC, F1 i Widziminie? Mam aktualnie LG 42lk450 i na XOS nie narzekałem na obraz, jednak już po prostu zaczyna niedomagać. Jest coś co by bardziej służyło nie pod Series X a Series S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...