Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=36532]madhunt3r[/mention] Czytam inne fora gdzie nabywcy właśnie o tym piszą i obejrzałem niemal wszystkie filmy użytkowników i recenzje na YouTube. 
Tutaj masz o tym brandingu (albo w którymś z wielu filmów od tego typa)

 
Gmeru i Maciek też sponsorowani? Oni mają podobne zdanie o FALD.
Masz wątpliwości?
Myślisz, że portal ze swojej kieszeni utrzymują
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisz jak wygląda banding na tym modelu bo podobno na XH 90 jest dużo za dużo. A swoją drogą że nie poczekałeś na Panasonica?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

 

dostawa jutro, coś pewnie napisze już nie chciałem czekać dłużej, najwyżej za rok albo dwa kupię OLEDa Panasonica, typowo pod VOD

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, LV426 napisał:

Gmeru i Maciek też sponsorowani? Oni mają podobne zdanie o FALD.

to daj linka do jakiegokolwiek testu forumowego w którym zachwycają się jakimś mini FALDem i widzą w nim jakość czerni i kontrastu do OLEDa?

ciekawe po co sony ma serie ZH skoro już XH osiąga jakość czerni (a zatem i kontrastu) oled'a 🤣

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że za wszelką cenę chcesz aby Ci przyznać rację ale jej nie masz. Tak, Gmeru,  Maciej,  Vincent i reszta testerów nazywa telewizory z lokalnym wygaszaniem mianem FALD nawet jeśli mają one różną i nie raz małą stosunkowo liczbę stref. Czego nie rozumiesz? Tęsknisz za przeszłością kiedy to jeszcze opłacało się producentom robić takie tv z 500, 700, 1000 stref?  Wtedy nie były OLED tak przystępne cenowo a teraz widać się nie opłaca i co rok tv mają mniejszą ich liczbę.

Popatrz na rtings gdzie już 2-3 lata temu były modele TCL ze znacznie większą ilością stref lokalnego wygaszania jak w tych Sony, a i tak działało to gorzej. Same strefy to też nie wszystko. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LV426 napisał:

Widzę że za wszelką cenę chcesz aby Ci przyznać rację ale jej nie masz. Tak, Gmeru,  Maciej,  Vincent i reszta testerów nazywa telewizory z lokalnym wygaszaniem mianem FALD nawet jeśli mają one różną i nie raz małą stosunkowo liczbę stref. Czego nie rozumiesz?

no właśnie zastanawiam się czego ty nie rozumiesz - przeciez napisałem - by użyć słowa Full Array - wystarczy odrobinę przymrużyć oko i już 4 strefowy tv jest FALDem

zatem czytaj ze zrozumieniem - bo moje pytanie dotyczy:

w jakim teście Gmeru/Maciej uznają że FALD 12-50 strefowy daje jakość OLEDa jak na tym twoim sponsorowanym teście - oj grubo Sony musiał zapłacić by takie głupoty ktoś z takim zapałem próbował udowadniać jak ten pseudo portalik "trusted lies" czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A skąd Ty takie porównania do OLED wziąłeś? Nikt tak tutaj nie twierdził przecież. W recenzjach XF, XG na HDTV.PL masz napisane że to FALD. Nie wiem po co się czepiasz. 

A tam chodziło gościowi tylko o to że czerń jest ok jak na tak "mierne" FALD. Z resztą na forach nabywcy piszą tak jak recenzenci że o dziwo czerń jest wyraźnie lepsza jak w XF, XG i niektórych Samsungach (taką opinię też widziałem) bo blooming opanowano dosyć dobrze w porównaniu z tamtymi. O to chodziło. 

 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

A skąd Ty takie porównania do OLED wziąłeś? Nikt tak tutaj nie twierdził przecież. W recenzjach XF, XG na HDTV.PL masz napisane że to FALD. Nie wiem po co się czepiasz. 

ja sie nie czepiam 0 chyba coś niedoczytałeś - tylko stwierdzam że w wydaniu Sony FALD zmierza w dość kuriozalną stronę - jak im tak genialnie wyszlo 12 stref , to za rok zrobią jeszcze lepszy tv z czterema - "piękno minimalizmu" w wydaniu Sony

 

co do filmu to dla mnie manipulacja - czas naświetlania taki by wyszedł perfekcyjny brak bloomingu a czerń smolista- to tylko pokazuje że jak się chce to można

skoro xh95 ma kontrasty na poziomie zupełnie przeciętnym to taki xh90 na pewno lepiej nie zagra

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950h

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LV426 napisał:

16! 🤪

Wiesz lepiej od nabywców tego tv i testerów,  recenzentów. Ok.

Właśnie ludzie piszą że XH90 nie wypada gorzej od XH95. 

https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/3125278-owner-s-thread-sony-x900h-no-price-talk-70.html

Bo to jak z ludźmi którzy nigdy iphona w ręku nie mieli , wiedzą lepiej , że Iphony to wielkie G 😂

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu mecenasów i koneserów i jak oni mówią że FALD to nie FALD, bo ten jest tylko wtedy jak im pasuje (setki a najlepiej milion stref lokalnego wygaszania w top high end LCD, a tak w ogóle to "nic nie może się równać z OLED"... bo taki akurat posiada przypadkiem jeden z drugim). Wypada tylko Stonoge zacytować że "szkoda strzępić..."

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rtings.com pojawił się test XH90 ale na razie dla subskrybentów. Podobno dostał ocenę 8.0. Ale słaby hdr i jasność podobno w porównaniu do xh95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstępnie przetestowaliśmy XH90. Jutro postaram się wrzucić zapowiedź. Jest dobrze. Średni HDR ponad 500 nitów. Niezła czerń, około 32 strefy (trudno jest dokładnie policzyć - nikt ale to nikt z Sony nie podaje oficjalnych danych więc wszystko w rękach oka i recenzenta oraz sposobu na ich zlokalizowanie). Oczywiście to przecież niższy model więc nie ma tutaj żadnych cudów w tej sprawie - średnia półka w tym aspekcie. Niski lag 15 ms. Póki co nie działa HDMI 2.1 więc nie ma dodatkowych opcji. Ma być update w przyszłości. W tej cenie jest bardzo ok i tego się spodziewałem po tym modelu. Cena / jakość m.in do nowych konsol będzie jak znalazł. Oby tylko odpalono ten port bo chciałbym w końcu zobaczyć na Sony np. w dashu Xboxa aktywne opcje VRR czy ALLM... nie mówiąc o 120Hz 4K na PC. Póki co tych funkcji nie ma.

Jak wszystko będzie aktywne to cena się moim zdaniem broni (około 6500 zł za 65" i pewnie trochę spadnie patrząc na poprzednie lata). Jednak takich wyskoków HDR np. jak miał XF90 nie ma.

Zapowiedź Sony XH90 test HDMI 2.1 telewizor.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A więc mecenasi nasi od FALD chyba jednak w błędzie? ;)

Nie ma co przesadzać i wymagać od tego tv ponad to czym jest czyli średnia półka.Wygląda na udany model ale... @Gmeru napisz proszę co z tym gradientem/bandingiem. Czy brak łagodnej gradacji naprawdę tak dokucza jak widać to w filmach na YouTube jak paskudzi obraz?  Nastawy koloru chyba ok prosto z pudełka jak to u Sony?

Oby tylko nie było cyrków z tym HDMI 2.1, duzy plus że są 2 takie gniazda a nie jedno jak u Samsunga. Dziwne tylko, ze nie oznaczono ich nawet w żaden sposób.

To ciekawe. Typ z filmiku najpierw chwalił a potem marudził bardzo na banding oraz wycięte tryby obrazu i część ustawień które obecne były jeszcze w serii XE i tak mu się ten tv odwdzięczył ;) Na forach też pisali niektórzy że wariował tv czasami ale mijało (coś przy HDR się miesza ponoć na Netflix czasami), błędy softu może.

Czekam na pełną rezencję z niecierpliwością :)

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szczegóły dopiero w teście pełnym a ten najwcześniej w sierpniu. Na razie na szybko zdjęliśmy ogólniki bo testowaliśmy od "a do z" inny model - ZH8 8K i to on najpierw się pojawi. Ale mając obok XH90 nie mogłem odpuścić chociaż minimalnej wiedzy bo każdego z nas to przecież CHOLERNIE ciekawi ;)

Czy są dwa gniazda HDMI 2.1 to nie mam pojęcia... nie ma żadnych oznaczeń jak napisałeś a np. w ZH8 ma wyraźnie oznaczone takie gniazdo i jest jedno (HDMI 4). Skąd taka informacja?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ZH8 8K o ja pierdziu ale kosa 😁

Ciekawi oj ciekawi i stad wiem o tym HDMI. Tak ludzie piszą wszędzie oraz recenzenci twierdzą (chyba nawet Vincent także wspominał o tym - "ports" https://www.hdtvtest.co.uk/n/Sonys-HDMI-21-enabled-XH90-4K-TVs-go-on-sale-in-the-UK  , gniazda 3 i 4 niby tylko naprawdę dziwne, że nie oznaczono ich nawet), że to info od samego Sony a widziałem już nawet schematy elektroniki napędzającej ten tv ludzie wrzucali na pewne forum ;)

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.07.2020 o 22:07, LV426 napisał:

Właśnie ludzie piszą że XH90 nie wypada gorzej od XH95. 

pisza to Ci co kupili XH90 bo ich nie było stac na XH95? :)

opinie nie poparte bezpośrednim porównaniem nie mają sensu - ile to razy czytałem że jakaś plazma gra prawie jak Kuro - pisane przez właścicieli takiej plazmy którzy Kuro nie mieli - i wiadomo jak to "prawie" wyglądało w praktyce - dzięki takim opiniom  sam wtopiłem zakup g.....j plazmy

3 godziny temu, LV426 napisał:

A więc mecenasi nasi od FALD chyba jednak w błędzie? ;)

z ekscytacją czekam na wyniki pomiarów i kontrasty na poziomie 50.000:1 

Edytowane przez klaus71
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawostki:

Strona 95 instrukcji serwisowej 

@Gmeru Zobaczymy jak będzie naprawdę ale to autentyk. Cały pdf można znaleźć.

Spoiler

XH.thumb.png.078447c561bf47dac248fc662c24af90.png

Modele

XH9005 - Black bezel colour - 1 way position stand - Standart remote (my guess is black plastic material)
XH9077 - Silver bezel colour - 2 way position stand (narrow position) - Standart remote
XH9096 - Black bezel colour - 2 way position stand (narrow position) - Standart remote
XH9288 - Black bezel colour - 2 way position stand (narrow position) - Premium remote (my guess is aluminium material with backlight)
XH9299 - Black bezel colour - 2 way position stand (narrow position) - Premium remote

@klaus71 Bez urazy ale daremny już się robisz 😕

Cytat

pisza to Ci co kupili XH90 bo ich nie było stac na XH95? :)

To teraz napisz to do Gmeru że się nie zna i Ty wiesz lepiej ehhh. OLED to to nie jest przecież a średnia półka i chyba lepiej taki słaby FALD jak IPS.
 

 


 

A co do porównań to masz chyba YouTube? Przecież są filmy z porównaniami do XE, XF i XG właśnie i XH  (i nie tylko na pewno bo wszystkich nie widziałem)jakoś wypada lepiej i wcale nie jest to ten film z testu który się Tobie nie spodobał bo niby sponsorowany był przez Sony.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, LV426 napisał:

To teraz napisz to do Gmeru że się nie zna i Ty wiesz lepiej ehhh

ale co - że na oko się wydaje niezły? zgadza się - na oko w określonych warunkach "może wydawać się niezły".

ale po to jest Maciej Koper by to co się wydaje nie było tylko wydawaniem się 

Gmeru to wie - to między innymi "dzięki Niemu" kupiłem tą świętej pamięci g.....ą plazmę (stare czasy - 11 lat temu)

ale ty podniecaj się dalej "youtuberowym testom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy głupi i się nie znają - Ty wiesz najlepiej. Co tam Gmeru dla takiego mecenasa jak Ty. Widziałeś i testowałeś na pewno więcej tv jak on  :D Inni recenzenci też przekupieni, a jak Maciej wyda opinię która Ci się nie spodoba to będziesz też się tak wymądrzać. Jaki Ty marudny jesteś... Już kilka osób wcześniej też to skomentowało. Naprawdę nie może do Ciebie dotrzeć, że nikt tutaj nie twierdzi, ze XH90 to jakiś top topów tv tylko średnia półka i w tej kategorii jest w porządku? Dla mnie to jesteś teraz jak taki typowy forumowy mecenas-koneser-purysta co wie najlepiej i gardzi sprzętem "dla plebsu" i wszędzie to podkreśla, ręce opadają.

Napisz może list do Sony i wyrzuć im jaki to gówniany tv i się wszystkim "wydaje na oko" że są zadowoleni. Nie każdy potrzebuje i nie każdego stać na najwyższy model.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LV426 napisał:

Wszyscy głupi i się nie znają 

jak rozuzmiem to twoja opinia?   

pozdrawiam mecenasa od LCD - jedynej słusznej technologii LOL

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samych konsol i PC na ten moment więcej funkcji ma Q80T (4K 120Hz, VRR w różnych wersjach w tym AMD FreeSync, Upłynnianie w trybie gra z niskim lagiem, Dynamiczny Korektor Czerni, automatyczny tryb Gra (ALLM)). Cały czas nie wiem jak zachowa się XH90 gdy aktywne stanie się HDMI 2.1. Czy w menu Xboxa pojawi się aktywna funkcja VRR np.? Nigdy jeszcze tego nie uświadczyliśmy w Sony - pytanie jak to będzie zaimplementowane.

Wydaje mi się, że koreańskim konkurentem bezpośrednim będzie nie tyle Q80T tylko Q70T i jego pochodne. Obrazowo Q70T jest słabszy od XH90 patrząc na parametry tylko 4K Ultra HD (np. średni HDR 415 nitów vs 550 nitów) ale za to ma wspomniane dodatkowe i bardzo przydatne funkcje pod konsole).

To na razie early ;) wrażenia. Więc nie brałbym tego jako wyrocznię tylko pierwsza opinia na gorąco.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...