Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przed momentem kupiłem w euro 65XH9505 na promocji z 7999 zł na 6999zł, dobrałem do tego żonie express Siemens i tv wyszedł 6100 z hakiem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95 odpada nie ma hdmi2.1. Pozatym chyba mając obecnie samsunga tez bym polował na samsunga. Android w Sony mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą chwilę nikomu nie potrzebny marketingowy bełkot. W modelu niżej HDMI 2.1 niby jest, a support Sony twierdzi że nie ma. Producenci wypuszczą kilka gier które to obsłużą i na tym się skończy. I zapewne skończy tak jak Hbbtv albo 3D

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał dłuższa chwile używania bądź kupił już Sony XH90 prosiłbym o opinie jak się sprawuje. Jak czernie i jasność ekranu kolory? Bo zastanawiam się nad XH90 do nowych konsol, albo jakiś samsung qled80 lub 90. I co będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Firma LG dość mocno się wkopała dając już rok temu model C9 z 4x HDMI 2.1 i update do G-Synca dla komputerów, w promocjach w tamtym roku w cenie 4799 zł za 55", zwłaszcza to drugie sprawiło, że mając 'wypasiony' monitor 1440p 144HZ IPS, korzystałem z niego w sumie ostatnio tylko do gry w Disco Elysium.

Reszta tytułów leci na TV. Na tyle to śmieszne, że teraz CX nie wypada lepiej w żadnym aspekcie. Jak kupowałem KSa 7000 w 2016 r. w niemal tej samej cenie, to miałem w świadomości, że jest wiele lepszych modeli, a teraz ten OLED sprawia, że nie muszę myśleć o żadnej wymianie telewizora ani pod PS5, ani pod cokolwiek innego.

Jestem firmie LG wdzięczny, ale też współczuję niskiej sprzedaży nowych OLEDów na ten rok z racji absolutnego braku innowacji względem poprzednika.

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2020 o 16:11, LV426 napisał:

XH ma bardzo dobre recenzje i ponoć jakimś cudem FALD działa lepiej jak w modelu wyższym nawet pomimo śmiesznie małej ilości stref wygaszania.

Juz przeciez Ci tlumaczylem, to co jest w XH czy bylo w XF to nie jest zaden FALD.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Xisiek napisał:

Juz przeciez Ci tlumaczylem, to co jest w XH czy bylo w XF to nie jest zaden FALD.

czyli co jest w XF? 50 stref szału nie robi ale jak podświetlenie jest Direct Led i jest local dimming to chyba mamy FALDa?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

czyli co jest w XF? 50 stref szału nie robi ale jak podświetlenie jest Direct Led i jest local dimming to chyba mamy FALDa?

Nie mamy. Full Array Local Dimming to nie nascie czy dziesiat stref.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Xisiek napisał:

Nie mamy. Full Array Local Dimming to nie nascie czy dziesiat stref.

FALD - full array local dimming .  W sonym XF90 ta technologia występuje chyba nie ma co ciągnąć tematu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Homar1993 napisał:

FALD - full array local dimming .  W sonym XF90 ta technologia występuje chyba nie ma co ciągnąć tematu.

Bardzo prosze nie powtarzac blednych informacji/bredni marketingowcow i  innego belkotu.  Full array to nie jest. Zaden FALD nie wystepuje w sredniej polce lcd bo to ekstremalnie drogie podswietlenie.

PS. Radze sie tez doedukowac i przeczytac test takiego DX900 czy ZD9.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Bardzo prosze nie powtarzac blednych informacji/bredni marketingowcow i  innego belkotu.  Full array to nie jest. Zaden FALD nie wystepuje w sredniej polce lcd bo to ekstremalnie drogie podswietlenie.

PS. Radze sie tez doedukowac i przeczytac test takiego DX900 czy ZD9.

jakich błędnych to chyba Ty rozsiewasz jakieś banialuki , to nie są błędne informacje  czy brednie marketingowców zapoznaj się najpierw z danymi technicznymi telewizora (możesz skorzystać ze strony sony.com) a potem cokowiek wypisuj na forum . Ekstremalnie drogie ? Te telewizory nie kosztują 500 zł tak dla Twojej informacji  tylko znacznie więcej nie takie technologie montuje się w sprzętach elektronicznych .  Zresztą Fald to nic innego jak lokalne wygaszanie więc co Ty tutaj ultra drogiego widzisz 😂

ps radzę się nie wymądrzać na forum bo jeszcze ktoś Twoje głupoty weźmie na serio .  ani DX900 ani ZD9 pod względem sterowania podświetleniem nie różnią się od xf ani od xh  dałeś się nabrać na slogan black master blaster 😂

Edytowane przez Homar1993
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xisiek napisał:

Nie mamy. Full Array Local Dimming to nie nascie czy dziesiat stref.

no array sugeruje że już wystarczy 2 na  2 i mamy "array"

i w tym kierunku interpretacji chyba idzie sony w HX90 - robiąc 300% normy minimalnej :) i dając dumne info: FALD

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Xisiek napisał:

Juz przeciez Ci tlumaczylem, to co jest w XH czy bylo w XF to nie jest zaden FALD.

Jesteś zatem większym specem jak wszyscy zawodowi testerzy, łącznie z Vincentem i ekipą HDTV.PL bo oni tak właśnie uważają. 

Brawo Ty!

Sam jestem bardzo zaskoczony tym jak dobrze działa wygaszanie strefowe w XH90 bo jest znacznie lepszy algorytm jak w XF, XG i nawet XH95 które mają mało ale jednak 2x więcej tych stref.

Zanim znowu ktoś się zacznie wymądrzać to niech zobaczy ten film od 1 min 10 s

 

Widziałem też porównania z XF i XG i to jest wręcz nokaut dla starszych modeli z niby większą ilością stref. Kosmos. Szkoda tylko że kosztem usunięcia łagodnej gradacji co wychodzi niestety w grach :( Parę trybów obrazu i ustawień też wykastrowano z tego tv.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem ze bardzo duży banding kolorów jest w tym modelu XH90. Ile osób tyle opinii i weź tu się zdecyduj na coś :/ teraz już nie wiem co pod nowe konsole brać. Nawet przez myśl mi przeszedł oled oczywiście z głowa używany.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest banding niestety (co gorsza ponoć jakieś pionowe paski na niektórych przejściach,  syfy w obrazie) a cała reszta bardzo dobra (kolor, ostrość, ruch, input lag ok). Pewnie celowa zagrywka Sony bo jest model wyższy XH95 (kwestia dyskusyjna), a tak to ten tv by był za dobry i za rok nie było by czego poprawiać. Miałem go kupić ale jak tak to mogę sobie dalej czekać do następnego roku z nadzieją,  że zrobią model 49" z HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to masz ten tv i opierasz swoją opinie o to co widziałeś, czy o to co czytałeś? Na swoim tv który nie ma bandingu kolorów, na tych materiałach yt kanał Jacob + Katie Schwarz, jak na yt youtuba maja świetna jakość, ale banding tam występuje już na materiale, wiec tv pokazuje to. Bardziej mi zależy na opiniach osób które już nabyły ten tv. Wiec ocenianie tv przez to ze na materiale już ten banding jest pewnie kompresja yt jest mało profesjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LV426 napisał:

Zanim znowu ktoś się zacznie wymądrzać to niech zobaczy ten film od 1 min 10 s

czyli co - wierzysz gościowi z jakiegoś portalu sponsorowanego reklamami że LED z 12 strefami ma czerń jak w Oledzie :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madhunt3r Czytam inne fora gdzie nabywcy właśnie o tym piszą i obejrzałem niemal wszystkie filmy użytkowników i recenzje na YouTube. 

Tutaj masz o tym brandingu (albo w którymś z wielu filmów od tego typa)

https://youtu.be/0PV55iiEWVo

 

4 minuty temu, klaus71 napisał:

czyli co - wierzysz gościowi z jakiegoś portalu sponsorowanego reklamami że LED z 12 strefami ma czerń jak w Oledzie :)

Gmeru i Maciek też sponsorowani? Oni mają podobne zdanie o FALD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, LV426 napisał:

Tak, jest banding niestety (co gorsza ponoć jakieś pionowe paski na niektórych przejściach,  syfy w obrazie)(...) Pewnie celowa zagrywka Sony bo jest model wyższy XH95 (kwestia dyskusyjna)

Banding to jednak wada matrycy i jakoś nie chce mi się wierzyć, by Sony celowo kupowało wadliwe matryce do jakiegoś swojego telewizora. Co najwyżej dokonują selekcji z tego co dostaną od producenta.

Edytowane przez vader_4747
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wszystkie recenzje obejrzałem i czytam różne fora, ale akurat tego gościa bym brał na dystans. Wyolbrzymia. Nie twierdze ze problem nie istnieje ale czekam na rzetelne recenzje rtings i vincenta które maja się pojawić niebawem. Mój wymóg już na przyszłość hdmi 2.1 chce aby tv spełniał się we wszystkich rolach grach, filmach. Faworyt XH90 ale jeszcze dużo niewiadomych i te bandingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to nadal bardzo dobry tv pod granie (2x HDMI 2.1 ale trzeba czekać na aktualizację która to ma uruchomić,  podobnie jak VRR) i nie tylko - tutaj recenzje i opinie użytkowników się pokrywają akurat. A z bandingiem chodzi o to, że Sony pozbawiło ten model funkcji "łagodna gradacja" która obecna jest w poprzednich i modelu XH95. To nie jest wada matrycy bo mniejszy lub większy banding zawsze występuje. Chodzi o przejścia gradientów a nie paski jak na ciemnych tłach jak w OLED albo na jasnych jak w LCD. Akurat jednorodność ekranu w tym modelu jak na LCD jest niezła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwila w Sony Center porównywałem XH90 do XH95 No i jeżeli chodzi o różnice i to napewno 90 jest ciemniejsza od 95 i występuje na niektórych materiałach bardzo duży banding kolorowow, czyli przejscia tonalne w 95 są widoczne ale bardzo mało, to zależy tez od materiału, ale w 90 jest bardzo bardzo widoczny. Szkoda bo już myślałem ze mam idealne kandydata XH90 do hdmi 2.1. A tak zostaje samsung qled który jest znacznie droższy default_sad.png

 

 

W 90 wyglądało mniej więcej tak jak na gorze a na 95 jak na dole

 

 

https://images.app.goo.gl/8VkT86iKFWNMTkih8

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szkoda  Sony chyba to celowo robi 😕

Miałem właśnie dopisać, że lepsze wygaszanie lokalne uzyskano pewnie dzięki zmniejszeniu jasności. 

Już się napaliłem trochę na ten a tu takie rzeczy. Lepiej zaczekać jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed momentem kupiłem w euro 65XH9505 na promocji z 7999 zł na 6999zł, dobrałem do tego żonie express Siemens i tv wyszedł 6100 z hakiem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka



No to napisz jak wygląda banding na tym modelu bo podobno na XH 90 jest dużo za dużo. A swoją drogą że nie poczekałeś na Panasonica?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...