Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mxmxm napisał:

No i już po promocji Q90T 55”  za 4699zł

To był błąd cenowy. Ciekawe czy anulowali gdy ktoś kupił.

Edytowane przez Seba555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Seba555 napisał:

To był błąd cenowy. Ciekawe czy anulowali gdy ktoś kupił.

Błąd ? Skoro został wyprzedany.  
 

już wystawili za wyższą cenę, chyba się skapneli rano i wycofali tv szybko

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q90t-smart-tv-uhd-4k-qled.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIkP3DppaW6wIVB-R3Ch3ASQ2dEAQYASABEgJiv_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd jak byk. Odjęli z ceny promocyjnej. 4699zł w promocji to kosztuje Q80T ( i pewnie z nim pomylili).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatecznie 85xh90 vs 75q90t chyba ze jest jeszcze coś powyzej 75 cali z lcd o ktorym nie wiem...

Większy kontra lepszy o to jest pytanie

Cenowo podobnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2020 o 19:16, madhunt3r napisał:

Local dimming szaleje podobno przyciemnia się bardzo

Największy problem to dse, efekt brudnej matrycy ostatnio w media testowałem i strasznie to wyglądało pasy ciemniejsze

9:40

Potwierdzam

Ale chcąc nie chcąc to i tak najlepszy lcd pod ps5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to dse, to już bym dawno miał
Q90T.
Tym bardziej ze teraz tez mam samsunga Nu8072 z którego jestem mega zadowolony równomiernie podświetlona matryca bez dse, żywe kolory itp wszystko jak dla mnie pięknie wyglada, ale niestety nie ma hdmi 2.1 i strach wymieniać na coś nowego, aby nie kupić coś gorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napalaj się tak na te HDMI 2.1
Wyjdą konsole,.to zobaczymy czy będą gry, które będą w stanie wyjść poza 60 klatek na sekundę.
Teraz to jest sztucznie nakręcany marketing.
Taka sztuka dla sztuki.
Dopóki nie zobaczymy jakie będą gry, na ilu klatkach będą śmigać.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chce mieć po prostu na przyszłość już hdmi 2.1. Wszyscy tylko o 120 fps, ale nikt nie bierze pod uwagę ze pod hdmi 2.0 4K Hdr idzie w ograniczonym zakresie kolorów yuv422 zamiast w pełnym RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, madhunt3r napisał:

Gdyby nie to dse, to już bym dawno miał
Q90T.
Tym bardziej ze teraz tez mam samsunga Nu8072 z którego jestem mega zadowolony równomiernie podświetlona matryca bez dse, żywe kolory itp wszystko jak dla mnie pięknie wyglada, ale niestety nie ma hdmi 2.1 i strach wymieniać na coś nowego, aby nie kupić coś gorszego emoji20.png

Masz racje...ale ja nie wytrzymam do przyszlego roku 😕

Rok czekać?

Możę w końcu poprawią te DSE?

Nie rozumiem dlaczego takie coś wypuszczają wogóle?

jakie funkcje/przewage oprocz upscaling ma jeszcze Samsung nad Sony????

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych. Nie ma za to DolbyVision,  DTS, gniazda słuchawkowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje...ale ja nie wytrzymam do przyszlego roku
Rok czekać?
Możę w końcu poprawią te DSE?
Nie rozumiem dlaczego takie coś wypuszczają wogóle?
jakie funkcje/przewage oprocz upscaling ma jeszcze Samsung nad Sony????

Dse to loteria występuje w każdych telewizorach w mniejszym bądź większym stopniu, ale gdzie oglądam lub czytam recenzje nowej serii Qled T 80 czy 90 a l nawet seria 8k występuje duży dse.

Przykład:


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




jakie funkcje/przewage oprocz upscaling ma jeszcze Samsung nad Sony????


Lepszy HDR, niższy input lag, możliwość korzystania z upłynniacza podczas grania.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 23:02, Prometeusz 01 napisał:

Odpaliłem już kilka dni temu ten filmik z hokeistą i w jednej sekundzie miga pasek na szarym (ciemniejszym)tle z lewej strony...a tak to nic nie widze...musze w sklepie zobaczyć bo co na żywo to na żywo...

I w drodze ścisłości nie mówie że nie ma DSE tylko nie mialem okazji jeszcze sie z tym spotkać oko w oko ;)

A więc masz łatwy wybór bo pozostaje Tobie w takim razie tylko xh90 ;) sprawa jasna???

Ten upłynniacz słyszałem...robi robote :)

jak sprawa się ma z DSE na tym telewizorze???

Odkryłeś jakieś wady w tym tv?

Brałeś może pod uwagę Sony xh90???

Do netflixa ponoć lepszy xh90 gdyż wspiera dolby vision

Żadnych problemów z DSE nie mam - nawet musiałem zobaczyć na yt co to jest :)

Miałem KS9000 który służył mi 4 lata - nic się z Nim nie działo, zresztą do dziś. Na chwilę obecną wad brak :)

Nie brałem pod uwagę sony, liczył się TV głównie do PS5 który z upłynniaczem robi robotę - Qled'y z 2020 roku mają mocno poprawiony ten upłynniacz, przy suwakach 5/3 zero artefaktów a znaczne upłynnienie rozgrywki od pes 2020/fify po the last of us, uncharted 4 etc.

https://youtu.be/aDY2C0vgmW8
 

wklejam nagranie sprzed chwili - niczego złego nie widzę :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze pasy pionowe ciemniejsze i to jest właśnie dse.

A masz Bug podczas grania na PS4 ze ściemnia się ekran co jakiś czas? Kolory podczas grania są żywe? Jak czernie w grach?

Żadnych problemów z DSE nie mam - nawet musiałem zobaczyć na yt co to jest
Miałem KS9000 który służył mi 4 lata - nic się z Nim nie działo, zresztą do dziś. Na chwilę obecną wad brak
Nie brałem pod uwagę sony, liczył się TV głównie do PS5 który z upłynniaczem robi robotę - Qled'y z 2020 roku mają mocno poprawiony ten upłynniacz, przy suwakach 5/3 zero artefaktów a znaczne upłynnienie rozgrywki od pes 2020/fify po the last of us, uncharted 4 etc.

 
wklejam nagranie sprzed chwili - niczego złego nie widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy TV pod PS5 czy Xbox Series X to będzie sens wybierać, jak konsole te będą już co najmniej 1 rok funkcjonować na rynku. Kupowanie TV z wyprzedzeniem pod nowe konsole jest kompletnie bez sensu. Za rok się okaże, że dopiero najnowsze chipy video będą dawać radę z HDMI 2.1 a to co jest dzisiaj jest "takie se". Wg mnie TV pod konsolę -> najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Hardware musi się rozpowszechnić, muszą przetestować na realnym sprzęcie i dopracować rozwiązania technologiczne, pierwsza generacja musi zostać zastąpiona drugą. Czekać i się nie wyrywać (moim zdaniem).

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejną fajną promocję na model Samsung Q90T w wersji 55"  za cenę 5099zł 😉

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe55q90t-smart-tv-uhd-4k-qled.bhtml?from=ceneo&p=5099.00&cr=1&t=20200814-0812&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Screenshot-20200814-084706-Chrome.jpg

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, madhunt3r napisał:

Ja widze pasy pionowe ciemniejsze i to jest właśnie dse.

A masz Bug podczas grania na PS4 ze ściemnia się ekran co jakiś czas? Kolory podczas grania są żywe? Jak czernie w grach?

Dziwne - Włączyłem nagrany filmik na innym ekranie - monitorze PC i są pasy - na nagraniu w telefonie z wyświetlaczem oled nie mam i na żywo również nie widać.

Żadnych bugów nie ma ani problemu z kolorami, na ps 4 pro żyleta. Czernie bardzo zadowalające, jeszcze lepsze przy wył. Auto kontraście 

Edytowane przez k3tr4b08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na polu bitwy wyboru nowego TV został Sony XH9505 kontra Samsung Q90T (obydwa w wersji 55 cali) z przeznaczeniem pod konsole PS4/Ps5, Netflix i oglądanie Ligi Mistrzów na UPC

Szczerze mówiąc trudno mi się zdecydować. Obydwa w testach wypadają dla mnie bardzo dobrze, chociaż Q90T został dość mocno zjechany w opiniach na Ceneo (jakość obrazu) oraz kilku wypowiedziach na Reedicie. Co dziwne przeczy to recenzjom takim jak Rtings.com gdzie stawia się go trochę wyżej niż wspomniany model Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kiender napisał:

Rtings.com gdzie stawia się go trochę wyżej niż wspomniany model Sony

Telewizory testowane na Rtings często różnią się np matrycami od tych z rynku polskiego. Ja posiadam Sony xf9005 65cali pod względem obrazu wymiata ciężko o lepszego lcdeka, w tej półce cenowej niema na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kiender napisał:

U mnie na polu bitwy wyboru nowego TV został Sony XH9505 kontra Samsung Q90T (obydwa w wersji 55 cali) z przeznaczeniem pod konsole PS4/Ps5, Netflix i oglądanie Ligi Mistrzów na UPC

samsung ma game mode (upłynniacz) , hdmi 2.1 ,  vrr i chyba więcej stref

do grania wydaje się lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rtings tak ślepo nie ufał jednak. Popatrzeć można na YouTube jak nie raz tam ściemniają. 

Tak, Samsung "wydaje się" bo niby bajerki pod gry a potem się i tak je wyłącza bo jest taki ghosting że nie da się na to patrzeć. Było ostatnio tutaj na forum o tym. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem XH90 ale kolory w trybie gry blade były w porównaniu do mojego samsunga nu8072. Wiec zdecydowałem ze wezme Q90t i koniec.

A ghosting już naprawiła aktulizacja i reszta niedoróbek to sprawy softu które prędzej czy później zostaną naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiła co najwyżej bo jednak te całe "60 fps z 30" wprowadza artefakty w obrazie. Wystarczy przejrzeć fora. W Sony kolor blady bo nie przesadzony jak to zawsze u Samsunga. Czyli w recenzjach prawdę mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To upłynnianie tez mam na swoim samsungu fakt zostawia artefakty wiec nie gram z tym uplynniaczem. A kolory na grach moje oczy bardziej cieszą w samsungu niż Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...