Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PS5 i Xbox Scarlett - wybieramy telewizor na przyszłość do nowych konsol

Na naszym forum pojawia się wiele pytań o telewizor pod nadchodzące konsole nowej generacji czyli PS5 oraz Xbox Scarlett. Czy w ogóle takie pytania mają sens? Czy aktualnie dostępne telewizory na rynku będą odpowiednio wykorzystywać moc nowych konsol? Czy zobaczymy na nich obraz najwyższej jakości np. w 8K albo w 120 klatkach?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już byłem nastawiony na zakup 55 XF9005 :) a teraz to już sam nie wiem czy nie wstrzymać się z z zakupem aż tv z hdmi 2.1 nie zejda do akceptowalne dla mnie ceny ( około 4 tyś) :D

 

Edytowane przez Mac1989
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tym hdmi 2.1 można odpalić gierkę z PC w odświeżaniu więcej niż 60Hz? Można sobie samemu ustawiać odświeżanie? Np. 80-100Hz? Czy tylko jest sztywne 120Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HDMI 2.1 powinno się dać ale wtedy chyba trzeba zrezygnować z HDR. Teraz jest tak nawet w hi endowych monitorach do PC. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Karty graficzne mają w ogóle HDMI 2.1 obecnie? 😔

 

Świetny tekst. Przeczytałem calutki! :D

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dramat jakiś z telewizorami z hdmi 2.1. Nowy Xbox pokazuje, że to już praktycznie mus pod nowe konsole. Tymczasem z 4k na 2020 nie ma co kupić z hdmi 2.1. Jakiś szrot Sony ma tylko mieć. Oledy wykluczam.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Seba555 napisał:

Tymczasem z 4k na 2020 nie ma co kupić z hdmi 2.1. Jakiś szrot Sony ma tylko mieć. 

Nie no xh90 to nie bedzie szrot, jesli zgodnie z zapowiedziami bedzie mial a imho to jest na 99,9% pewne bedzie mozna kupic cos sensownego pod nowe konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG LCD miały HDMI 2.1 już rok temu. Tyle że to mooocno średnie tv na IPS. To już ten "szrot" od SONY jednak lepszy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chore, że we flagowcu 4K Sony nie dają 2.1 a w słabszym modelu. Nie ma co kupić z LCD pod nowej konsole w 2020 roku. Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By mieć np. 120 klatek w Gears of War 5 na Xbox X Series. Kompa też chce podłączyć do tv. Telewizor nie kupuje się na  rok, dwa. Kupować teraz tv do gier bez hdmi 2.1 to głupota. A tak zrobili, że na ten rok nie ma co kupić. Zapewne w przyszłym będą promować tv pod PS5 i XboxXS. W tym roku nie ma co kupić pod nowe konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Seba555 napisał:

By mieć np. 120 klatek w Gears of War 5 na Xbox X Series. Kompa też chce podłączyć do tv. Telewizor nie kupuje się na  rok, dwa. Kupować teraz tv do gier bez hdmi 2.1 to głupota. A tak zrobili, że na ten rok nie ma co kupić. Zapewne w przyszłym będą promować tv pod PS5 i XboxXS. W tym roku nie ma co kupić pod nowe konsole.

Szczerze , różnica między 30 klatek a 60 jeszcze jest zauważalna , im wyżej to tak naprawdę kosmetyka . Kupno tv nawet i w tym roku ma sens bo każdy tv posiada 4k a to będzie miało ps5 o 8K nie ma co marzyć  . Na Duży skok jakościowy między ps4 a ps5 się nie zapowiada .

Edytowane przez Damianos19932
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, raf7705 napisał:

A po hu..... Ci te 2.1 emoji1.png

ALLM, VRR, eARC, 120fps, w niektórych sieciowych gierkach. Po ten hu... zapewne 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet, nie wiem, czy jest sens kupować, nową konsolę...

Może za dwa lata...

Nie wcześniej.

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Damianos19932 napisał:

Szczerze , różnica między 30 klatek a 60 jeszcze jest zauważalna , im wyżej to tak naprawdę kosmetyka . Kupno tv nawet i w tym roku ma sens bo każdy tv posiada 4k a to będzie miało ps5 o 8K nie ma co marzyć  . Na Duży skok jakościowy między ps4 a ps5 się nie zapowiada .

Zmieniłem monitor 60Hz na 120 i jestem bardzo zadowolony. HDMI 2.1 to wymóg jak ktoś planuje używać TV pod nową generację konsol.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barteekk napisał:

HDMI 2.1 to wymóg jak ktoś planuje używać TV pod nową generację konsol.

o ile będą gry  w prawdziwym 4k z klatkażem większym niż 60

wydaje mi się że jednak nie będzie

stabilne 60fps przy karcie typu RTX2080 jest nie do uzyskania a ona ma 10tflopów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

o ile będą gry  w prawdziwym 4k z klatkażem większym niż 60

wydaje mi się że jednak nie będzie

stabilne 60fps przy karcie typu RTX2080 jest nie do uzyskania a ona ma 10tflopów

Dokładnie przynajmniej na ps5 4 K uciągnie ale więcej niż 60 klatek bankowo nie . Chyba ze zrobią taki manewr , że chcesz mieć udawane 4k z większym klatkażem to wtedy ewentualnie tak. Także ja zostaje ze swoim Sonym XF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe konsole to nie tylko AAA a wiele innych mniejszych gier (+ gry z PS4) gdzie 120 klatek będzie jak najbardziej realne w 4k, a to robi różnicę - uwierzcie. No i zapewne za 3 lata wersje Pro. Jeśli ktoś kupuje tv na 3 lata to może i olać hdmi 2.1. W innym przypadku trzeba czekać na 2021 rok, w tym oprócz oledów LG nic nie ma pod 4k.

Edytowane przez Seba555
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Seba555 napisał:

Nowe konsole to nie tylko AAA a wiele innych mniejszych gier (+ gry z PS4) gdzie 120 klatek będzie jak najbardziej realne w 4k, a to robi różnicę - uwierzcie. No i zapewne za 3 lata wersje Pro. Jeśli ktoś kupuje tv na 3 lata to może i olać hdmi 2.1. W innym przypadku trzeba czekać na 2021 rok, w tym oprócz oledów LG nic nie ma pod 4k.

Nie tylko LG ma telewizory w tym roku 4K z HDMI 2.1. Będzie to np. Sony XH90: https://hdtvpolska.com/sony-potwierdza-hdmi-2-1-bedzie-ale-w-wybranych-modelach-tv-2020-oto-lista/

Co do tego co napisałeś to święta racja. Wiele tytułów na pewno zobaczymy w 120Hz. Niech już przestaną pisać Ci co mówią, że "nie uciągnie" bo to bzdura. Możliwe, że i 8K zobaczymy w prostych tytułach bo dlaczego by nie? Xbox Series X jest oznaczony jako 8K Ready. Nowe konsole są bardzo mocne. Będzie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gmeru napisał:

Co do tego co napisałeś to święta racja. Wiele tytułów na pewno zobaczymy w 120Hz. 

trzymam za słowo - wg mnie prawie nikt nie będzie się męczył by zrobić grę celowaną w 120 fps  (no chyba że dzwignią jej reklamy będzie 120fps  - jak ścigałka GranTursimo)

bo i po co - przecież dotąd wciskano nam kit że 30fps jest wystarczające - i jak zwykle były pompatyczne zapowiedzi a wyjdzie jak zawsze 

sukeces będzie jak osiągną stabilne 60fps w pełnym 4k z teksturami ultra

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, klaus71 napisał:

trzymam za słowo - wg mnie prawie nikt nie będzie się męczył by zrobić grę celowaną w 120 fps  (no chyba że dzwignią jej reklamy będzie 120fps  - jak ścigałka GranTursimo)

bo i po co - przecież dotąd wciskano nam kit że 30fps jest wystarczające - i jak zwykle były pompatyczne zapowiedzi a wyjdzie jak zawsze 

sukeces będzie jak osiągną stabilne 60fps w pełnym 4k z teksturami ultra

Dokładnie   60 fps i 4K to będzie maks dla ps5 . 8 K w menu na xboxie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, klaus71 napisał:

trzymam za słowo - wg mnie prawie nikt nie będzie się męczył by zrobić grę celowaną w 120 fps  (no chyba że dzwignią jej reklamy będzie 120fps  - jak ścigałka GranTursimo)

bo i po co - przecież dotąd wciskano nam kit że 30fps jest wystarczające - i jak zwykle były pompatyczne zapowiedzi a wyjdzie jak zawsze 

sukeces będzie jak osiągną stabilne 60fps w pełnym 4k z teksturami ultra

Nowe konsole co już widać będą stawiały na Ray Tracing a nie 120 klatek. RT zżera tyle mocy obliczeniowej że szczerze wątpię nawet w stabilne 60 klatek na nowych konsolach w każdej grze. Podejrzewam że będzie tak jak zawsze czyli 30 klatek w grach AAA z włączonym RT.

To że RT a nie 120 fps będzie sprzedawać nowe konsole jest logiczne, bo prawie nikt nie ma w domu telewizora z HDMI 2.1. Po prostu tylko LG je na razie produkuje od roku, to jest promil rynku. Z RT skorzysta za to prawie każdy kto ma TV. Z 120 klatek tylko posiadacze TV od LG. Nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia, żeby producenci gier celowali w 120 klatek, po to żeby zadowolić posiadaczy LG i jednego modelu Sony. W przyszłości się to zmieni na pewno, ale minie na pewno kilka lat zanim baza użytkowników HDMI 2.1 będzie na tyle duża, żeby chciano ją zadowolić. A wtedy będziemy już pewnie mieć modele PRO w sprzedaży, które być może będą reklamowały się tym że w końcu wyciągają te 120 klatek w każdej grze.

Ja liczę na to że się upowszechni VRR i będzie go obsługiwała większość gier. Wtedy dostaniemy maksymalną dostępną w danym momencie płynność, bo twórcy nie będą musieli celować w stabilne 30 czy stabilne 60 klatek. Jeżeli ktoś chce kupować teraz TV to niech kupuje taki, który przynajmniej obsługuje VRR. HDMI 2.1 można na razie odpuścić.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Podejrzewam że będzie tak jak zawsze czyli 30 klatek w grach AAA z włączonym RT.

I tak do usr..nej śmierci :D

Mam nadzieję,że nie odwalą lipy ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Bingooo napisał:

I tak do usr..nej śmierci :D

W dzisiejszych czasach ...  ten zwrot nie jest zbyt fortunny 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź pesymistą ;)

Liczę na więcej fajnych gier w 60 fps niż dotychczas - Gears,CoD,Doom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...