Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No cos na bank z dobrych tytulow w wysokim klatkazu wyjdzie.

ps. chcialbym byc optymista :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Xisiek napisał:

No cos na bank z dobrych tytulow w wysokim klatkazu wyjdzie.

ps. chcialbym byc optymista :) 

A ja jestem realistą i uważam , że specyfikacja po prostu na to nie pozwoli( ew Xbox da rade) . Zresztą trzeba dać jakąś nowość na modele pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2020 o 19:47, Gmeru napisał:

Nie tylko LG ma telewizory w tym roku 4K z HDMI 2.1. Będzie to np. Sony XH90: https://hdtvpolska.com/sony-potwierdza-hdmi-2-1-bedzie-ale-w-wybranych-modelach-tv-2020-oto-lista/

Tylko dlaczego flagowy 4k tego nie ma a jakiś kastrat. Tego jeszcze nie grali, człowiek ma kasę, chce kupić a nie ma co. Musi czekać minimum do 2021.

Edytowane przez Seba555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to ostatecznie wygląda w telewizorach Samsunga na rok 2020? Interesuje mnie QLED 65Q80T. W necie są artykuły, że tv Samsunga na rok 2020 mają mieć jedno złącze HDMI 2.1, np. https://hdtvpolska.com/to-juz-pewne-samsung-potwierdzil-obecnosc-hdmi-2-1-w-nowych-telewizorach-4k-i-8k-qled/ Ale w specyfikacji na stronie Samsunga nie ma info o HDMI 2.1 w tym modelu. Ktoś wie, o co chodzi? 

Jeszcze jedno pytanie. Pod PS5 który z tv będzie wg was lepszym rozwiązaniem: Sony XG9505 (względnie XH9505), czy ten Samsung QLED 65Q80T ? Kluczowe dla mnie jest, aby 4K 60fps z hdr chodziło bardzo dobrze. Input lag w Samsungu lepszy (tak pokazuje porównanie rtings), ale chyba te różnice nie będą jakoś zauważalne dla gracza amatora, a Sony mimo wszystko i tak ma wartości określane jako bardzo dobre. 

Edytowane przez PhilAmel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to ostatecznie wygląda w telewizorach Samsunga na rok 2020? Interesuje mnie QLED 65Q80T. W necie są artykuły, że tv Samsunga na rok 2020 mają mieć jedno złącze HDMI 2.1, np. https://hdtvpolska.com/to-juz-pewne-samsung-potwierdzil-obecnosc-hdmi-2-1-w-nowych-telewizorach-4k-i-8k-qled/ Ale w specyfikacji na stronie Samsunga nie ma info o HDMI 2.1 w tym modelu. Ktoś wie, o co chodzi? 
Jeszcze jedno pytanie. Pod PS5 który z tv będzie wg was lepszym rozwiązaniem: Sony XG9505 (względnie XH9505), czy ten Samsung QLED 65Q80T ? Kluczowe dla mnie jest, aby 4K 60fps z hdr chodziło bardzo dobrze. Input lag w Samsungu lepszy (tak pokazuje porównanie rtings), ale chyba te różnice nie będą jakoś zauważalne dla gracza amatora, a Sony mimo wszystko i tak ma wartości określane jako bardzo dobre. 
Do tego nie potrzebujesz HDMI 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, raf7705 napisał:
3 godziny temu, PhilAmel napisał:
...

Do tego nie potrzebujesz HDMI 2.1

Niby tak, ale jeśli się nie mylę, brak hdmi 2.1 to brak vrr, dynamicznego hdr czy ewentualnie allm. Ale z drugiej strony, czy vrr i dynamiczny hdr faktycznie będą zauważalne i istotnie poprawią płynność i imersję z obrazu vs. „typowe” 4K 60fps hdr? Przy okazji, ten Samsung Q80T ma jednak hdmi 2.1 (brak info przy opisie złącz hdmi, ale jest w opisie funkcji dodatkowych przy trybie gra, że obsługa 4K, 120 Hz). 

Gdyby ten Sony XH95 miał HDMI 2.1, to już bym się raczej nie zastanawiał. O co chodzi, że Sony dał złącze 2.1 w modelu XH90, a nie dał w wyższym XH95 … Więc wybór XH95 droższego o 2 tyś vs. model zeszłoroczny XG95 (bez jakichś istotnych różnic między nimi) i bez HDMI 2.1 z myślą, że TV ma być na wiele lat wymaga dość karkołomnego podejścia, żeby się na niego zdecydować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Xbox X jest vrr na HDMI 2.0
Dynamiczny HDR o jakim piszesz jest tylko w filmach.
W grach, jest HDR 10 i tyle.

Ja bym na Twoim miejscu szukał Q90R.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Xbox X jest vrr na HDMI 2.0
Dynamiczny HDR o jakim piszesz jest tylko w filmach.
W grach, jest HDR 10 i tyle.

Ja bym na Twoim miejscu szukał Q90R.

Ok, dzięki za sprostowanie. Hmmm, to może PS5 też przez hdmi 2.0 zrobi vrr.
Też myślałem już o tym Samsungu Q90R jako alternatywie do XH95 / XG95, tym bardziej, że cenowo może być podobnie z XH. Może za bardzo się człowiek fiksuje na to hdmi 2.1, bo ewentualnie realnej korzyści przez najbliższe kilka lat i tak może nie być (dostępność gier w 4k 120fps).
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Ja bym na Twoim miejscu szukał Q90R.



Przy okazji, kupiłem ostatecznie Q90R
Niech tylko odpalą aktualizację do earc i będzie świetnie.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co kupić pod ps5 mam na oku kilka modeli ale najbardziej interesują mnie te LG Nano913, Sony XH90. Mam tez na oku Oleda od LG ale raczej oled odpada bo tv będzie używany też pod PC. Obawiam się wypaleń matrycy w oled budżet od 4000 zł do 7000 zł ale cena to mało ważna. Chciałbym tv z dobrym stosunkiem cena/jakość pod ps5, pc i netflix. Mogą być 55 cale lub 65 cale tv będzie stał lub wisiał w niedużym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 17:33, Michu2930 napisał:

Witam co kupić pod ps5 mam na oku kilka modeli ale najbardziej interesują mnie te LG Nano913, Sony XH90. Mam tez na oku Oleda od LG ale raczej oled odpada bo tv będzie używany też pod PC. Obawiam się wypaleń matrycy w oled budżet od 4000 zł do 7000 zł ale cena to mało ważna. Chciałbym tv z dobrym stosunkiem cena/jakość pod ps5, pc i netflix. Mogą być 55 cale lub 65 cale tv będzie stał lub wisiał w niedużym pokoju.

Też jestem na etapie wymiany tv pod ps5. Na dzień dzisiejszy faworytem jest u mnie Samsung q80t w kategorii cena/jakość/możliwości. Zaznaczam że priorytetem jest tutaj PS5 a więc tryb gra i jego możliwości, niski input lag itd. to coś na co zwracam uwagę w pierwszej kolejności. No i ma, potrzebne czy nie to akurat mało ważne w tej chwili, HDMI 2,1. Na oleda, po przestudiowaniu forum i całego netu nie zwracam zbytnio uwagi. Jakość obrazu na pewno powala ale to raczej  technologia która na dzień dzisiejszy nie jest stworzona do konsoli.

https://youtu.be/AHGxsldjSJc

pod tym linkiem ciekawy materiał który w jakiejś mierze przyczynił się do porzucenia przeze mnie myśli o oledzie. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oleda ja też raczej sobie odpuszczę bo uzywam tv także pod PC a oled do PC nie bardzo się nadaje.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XH90 już jest i zaraz będą w końcu pierwsze testy na YouTube. Wczoraj Vincent z HDTVTest się pochwalił. Ten tv będzie idealny do PS5. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wbił platynę w tlou2,a jego fryz,to nie przelewki :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, LV426 napisał:

XH90 już jest i zaraz będą w końcu pierwsze testy na YouTube. Wczoraj Vincent z HDTVTest się pochwalił. Ten tv będzie idealny do PS5. 

Oby oby pod ps5 był ok ja tu liczę na niższy imput lag od xh95. Jak w testach będzie ok to raczej wezmę ten tv. Teraz też posiadam tv sony i nie mogę narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym input lag bo poniżej 30ms to już bardzo dobrze a XH ma niby około 19ms oficjalnie, choć w jednym z filmów na youtube gdzieś widziałem że było 14 ms z kawałkiem, a więc bardzo bardzo dobrze. Pewnie dało się mniej ale Sony w przeciwieństwie do Samsunga (jeszcze do niedawna, podobno teraz już się poprawiło w nowszych modelach) nie  wyłącza absolutnie wszystkiego - łącznie z sterowaniem FALD - tak aby tylko wartość input lag była jak najniższa ale kosztem jakości obrazu. U Sony w trybie gry można sobie pozmieniać pewne ustawienia aby dopasować obraz lepiej pod swoje upodobania. Jeśli będzie to sparowane z VRR to będzie naprawdę super. 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale q80t to odpowiednik q70r który też niczym specjalnym nie imponował - brak szerokich kątów, brak super powłoki, chyba 50 stref - ogólnie też na ubogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sony ma choć dwa gniazda HDMI 2.1 a samsung to SCAM bo przemianowano zeszłoroczny niższy model na wyższy. HDR też w Samsungu jest przekłamany (podkręcony poza standard) o czym w testach mówi Vincent z HDTVTest. Jakość obrazu jednak u sony powinna być lepsza ale co kto lubi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też nie wiem co zakupić pod PS5 😟

Samsung Qled QE65Q90TAT

Samsung Qled QE65Q95TAT

Sony KD-65XH9505

Sony KD-65XH9096

 

a może jeszcze inny 

 

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się kupić tv już pod nowa PS5. Czyli obowiązkowo musi mieć hdmi 2.1. Wiem ze oled lg ma mega jakość, ale ze względu na możliwość wypalania się odpada.
Biorę pod uwagę samsunga qled 80t bądź 90t. Boje się troche opinii w internecie, ze te modele cierpią na dse, czyli brudny obra, ze będzie to denerwowało. Jestem już prawie przekonany na 55q90t tylko ten dse nie daje mi spokoju. Czy ktoś ma już Q90t i jak wrażenia opinie? Będę przechodził z 55nu8072 wiec chyba różnice w jakości obrazu dostrzeże. Z góry dziękuje.

Ewentualnie myśle o Sony XH90 ale za dużo opinii na jego temat nie ma. Jak ten Sony wypada w porównaniu do q80t i Q90t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XH ma bardzo dobre recenzje i ponoć jakimś cudem FALD działa lepiej jak w modelu wyższym nawet pomimo śmiesznie małej ilości stref wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...