Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[mention]Gmeru [/mention] właśnie zastanawiam się nad Q80t czy będzie recenzja u Was? Jeszcze rozważam Q90t. Wiem ze to dużo droższa propozycja, ale czy tez mogę oczekiwać recenzji Q80t i Q90t i jakiegoś porównania między nimi?

Ale ogolnie szukam już tv na przyszłość do nowych konsol, filmów i ogólnego użytku aby się sprawdził. Czytałem ze qledy w trybie gry cierpią na inverse ghosting podobno ostatnia aktualizacja to naprawia która tylko wyszła w USA. Przechodziłbym z samsunga nu8072.

Brałem pod uwagę tez poważnie XH90 ale w Sony center byłem i duży banding kolorów był widoczny w niektórych materiałach. Gradacja tonalna lezy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed chwilą przeczytałem test XH 90 na Rtings, dają mu 8,0 punktacji ogólnej.Generalnie telewizor OK. W ocenie odstają kąty widzenia oraz szczytowa jasność HDR. Na plus kontrast, który jest lepszy niż w XH95. Wygląda,że do gier będzie ok pod warunkiem że pojawi się aktualizacja dla HDMI2.1 . Natomiast do filmów lepszy XH95 jednak różnica w jakości odbioru nie jest tak wyraźna że większość zdecyduje się na zakup tańszego modelu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Vincent też ma już test

 

 

11 minut temu, gregoma napisał:

Na plus kontrast, który jest lepszy niż w XH95. 

@klaus71 @Xisiek I co teraz? Przecież to niemożliwe i generalnie nie ma FALD ani czerni Waszym zdaniem a tutaj Vincent co mówi w 30 sekundzie filmu? Pewnie się nie zna amator co? :P Pisałem o tym (nabywcy tego tv na forach pisali)  to było zaraz, że nie mam racji i czerń na pewno gorsza jak w XH95 bo stref mniej.

@klaus71 Vincent też przekupiony przez Sony napiszesz? Jak on może mówić o FALD skoro Ty wiesz lepiej że go nie ma w tym tv.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, LV426 napisał:

 

@klaus71 Vincent też przekupiony przez Sony napiszesz? Jak on może mówić o FALD skoro Ty wiesz lepiej że go nie ma w tym tv.

weź jakieś "kropelki" na pamięć - ja nigdy nie pisałem że ten tv nie ma FALD 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

W dniu 5.07.2020 o 14:56, Xisiek napisał:

Juz przeciez Ci tlumaczylem, to co jest w XH czy bylo w XF to nie jest zaden FALD.

Ok, @klaus71 to nie Ty ale przychiliłeś się ku tej opinii:

W dniu 6.07.2020 o 00:00, klaus71 napisał:

no array sugeruje że już wystarczy 2 na  2 i mamy "array"

i w tym kierunku interpretacji chyba idzie sony w HX90 - robiąc 300% normy minimalnej :) i dając dumne info: FALD

Teraz ja się czepiam ;)

Czerń nie jest tam jakaś super ale przy tak małej ilości stref to i tak kosmos, że nie jest gorzej jak w XF, XG.

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co czytam o każdym tv z hdmi 2.1 aby był dobry do gier i filmów i ogólnego użytku to w tym roku bardzo ciężko coś wybrać. Zawsze coś się znajdzie w danym modelu :/

Obecnie mam samsunga nu8072 i naprawdę jakością mi odpowiada wyświetlanego obrazu i nie chciałbym wymienić na coś gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, LV426 napisał:

Ok, @klaus71 to nie Ty ale przychiliłeś się ku tej opinii:

nie - po prostu stwierdziłem że nawet  2 x 2 jest już 'array' więc wg mnie formalnie producenci będą mogli użyć FALD już nawet dla takiego tv

i wyraziłem żal że sony podąża w stronę "minimalizmu" strefowego - by oszczędzić kilka dolarów - byle można było dać logo FALD

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@madhunt3r  I ja ubolewam i prawdopodobnie odpuszczę XH90 i kupię tylko PS5 z nadzieją że w przyszłym roku następca tego tv będzie już troszkę poprawiony i w rozmiarze 49" także się znajdzie. I pomyśleć ze już prawie go kupiłem heh. Przynajmniej nie będę musiał kupować nowego mebla pod tv :D

 

@klaus71 A no to wybacz 😳

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem był XH90 ale po obejrzeniu recenzji troche mi przeszło. Chciałem kupić Q90t bo mam obecnie samsunga nu8072 i się sprawdził, a Q90t mam nadzieje ze będzie lepszy od obecnego, ale nadal się waham czy to dobry wybór. Na pewno drogi. Lg oled tez mi przez głowę przeszedł. Jakość najlepsza ale obawiam jednak wypalen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No Samsung droższy bez 2x HDMI 2.1 i brakowało by mi KODI, gniazda słuchawkowego i DTS 😕

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno Hdmi 2.1 wystarczy reszta mi nie potrzebna. Oczekuje lepszej jeszcze jakości obrazu i czerni w porównaniu do nu8072.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja recenzji nierówna. Z drugiej strony nie można od takiego średniaka oczekiwać że będzie klasą premium. Ja poczekam jak telewizor będzie można zobaczyć w sklepie i wtedy zadecyduję , zawsze w alternatywie będzie XH95. Jedyne co teraz wszyscy potwierdzają że to niezły tv za rozsądne piniądze


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

1 godzinę temu, LV426 napisał:

 I co teraz? Przecież to niemożliwe i generalnie nie ma FALD ani czerni Waszym zdaniem a tutaj Vincent co mówi w 30 sekundzie filmu? Pewnie się nie zna amator co? :P Pisałem o tym (nabywcy tego tv na forach pisali)  to było zaraz, że nie mam racji i czerń na pewno gorsza jak w XH95 bo stref mniej.

jakoś nie zarejestrowałem informacji o wybitnym/dobrym kontraście

wg pomiaru bez local dimmingu wspomniał o czerni na poziomie 0,033 co przekłada się na kontrast 3600:1 - czyli dość słabo skoro były już takie tv co kontrast natywnwy matrycy bez LD miały na poziomie 5000-5500:1

blooming na filmie też wyrażny - strach to będzie oglądać z blliska/jak kąty pójdą powyżej 15-20stopni

ot budżetowy tv na czasy kryzysu  - nie dziwię się że go nie chcesz kupić :)

jak stanieje do 3500-4000 to może będzie ciekawa propozycja

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
jakoś nie zarejestrowałem informacji o wybitnym/dobrym kontraście
wg pomiaru bez local dimmingu wspomniał o czerni na poziomie 0,033 co przekłada się na kontrast 3600:1 - czyli dość słabo skoro były już takie tv co kontrast natywnwy matrycy bez LD miały na poziomie 5000-5500:1
blooming na filmie też wyrażny - strach to będzie oglądać z blliska/jak kąty pójdą powyżej 15-20stopni
ot budżetowy tv na czasy kryzysu  - nie dziwię się że go nie chcesz kupić
jak stanieje do 3500-4000 to może będzie ciekawa propozycja
Nawet i 6000:1
85b5fc2bf110a3d7805a2c180ce63dde.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 Nie chcę bo wolę 49" który idealnie będzie mi pasować do stanowiska z konsolami i jako monitor do PC. Mój obecny krawędziak Sony na VA ma lepszy kontrast (nawet wygląda praktycznie jak ten Samsung z posta wyżej),dziwne bo myślałem że w FALD będzie lepszy 😁 Zajarałem się właśnie tym tv pod konsole ale za taką cenę i tak nie warto, choć jest już bardziej rozsądna jak modele z lat poprzednich na starcie.

A to co się przyczepiłem to chodziło mi o FALD który negowałeś. No nie jest jakiś wybitny ale technicznie rzecz biorąc to jest obecny i o tym powiedział Vincent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że z fald, powinien być lepszy. Ten ze zdjęciam, ma chyba coś koło 11500:1

Tylko że tam jest 480 stref, nie 12

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, madhunt3r napisał:

Jedno Hdmi 2.1 wystarczy reszta mi nie potrzebna. Oczekuje lepszej jeszcze jakości obrazu i czerni w porównaniu do nu8072.

Dokładnie. Mało osób wykorzysta mozliwości kilku gniazd hdmi 2.1 na raz.

Co do q80t to moim zdaniem lepszy tv od xh90 wiecej stref mniejszy blooming(z tego co widze na YT) i nie android tv :) chociaz Vincent mówił ze ten nowy chipset poprawił szybkość dzialania tego systemu to i tak wole tinzen czy webos.

q90t to pólka wyżej... jest lepszy od q80t o czerń(wiecej stref) a w szczególności kąty widzenia i ma lepszy dźwięk...dla niektórych dźwięk nie ma znaczenia ale dla mnie tak bo do zwyklej telewizji musze przepiąć kabelek :)

Każdy z tych 3 bedzie lepszy od samsunga nu 8072 :)

nu 8072 ma chociażby niższy kontrast i brak stref...tylko krawędź... gorsze kąty widzenia...starszy system...chociaz widze ze zaszaleli z dzwiękiem bo dali 40w :)

Z tego co wiem to sony musi dać jeszcze update do xh90 zeby hdmi 2.1 działało :) ale to kiedy i czy? :)

Ja czekam jeszcze troche jak zejdą z cen i ide tak:

75 Q90t / 85 Q80t

Albo oleje te cale zamieszanie wokół hdmi 2.1 i wezme 75Q90r...moze przegram , może wygram...ale napewno bede wiecej korzystał z tej czerni niż z 120hz na ps5

I że tak zapytam co trzeba zrobić żeby być niebieski???chodzi mi o zakupy a nie oblanie się niebieską farbą :D

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Prometeusz 01 napisał:

Dokładnie. Mało osób wykorzysta mozliwości kilku gniazd hdmi 2.1 na raz.

Co do q80t to moim zdaniem lepszy tv od xh90 wiecej stref mniejszy blooming(z tego co widze na YT) i nie android tv :) chociaz Vincent mówił ze ten nowy chipset poprawił szybkość dzialania tego systemu to i tak wole tinzen czy webos.

q90t to pólka wyżej... jest lepszy od q80t o czerń(wiecej stref) a w szczególności kąty widzenia i ma lepszy dźwięk...dla niektórych dźwięk nie ma znaczenia ale dla mnie tak bo do zwyklej telewizji musze przepiąć kabelek :)

Każdy z tych 3 bedzie lepszy od samsunga nu 8072 :)

nu 8072 ma chociażby niższy kontrast i brak stref...tylko krawędź... gorsze kąty widzenia...starszy system...chociaz widze ze zaszaleli z dzwiękiem bo dali 40w :)

Z tego co wiem to sony musi dać jeszcze update do xh90 zeby hdmi 2.1 działało :) ale to kiedy i czy? :)

Ja czekam jeszcze troche jak zejdą z cen i ide tak:

75 Q90t / 85 Q80t

Albo oleje te cale zamieszanie wokół hdmi 2.1 i wezme 75Q90r...moze przegram , może wygram...ale napewno bede wiecej korzystał z tej czerni niż z 120hz na ps5

I że tak zapytam co trzeba zrobić żeby być niebieski???chodzi mi o zakupy a nie oblanie się niebieską farbą :D

 

 

Nie chcę Ciebie wprowadzać w błąd ale jeśli chodzi o bycie niebieskim to chyba pomyliłeś fora. Z tego co wiem to niebieskimi nazywa się użytkowników forum hdtv.com.pl którzy spełnili jakieś warunki. Tam głównym guru jest sprzedawca tv. A odnośnie telewizora do ps5 ja też mam rozkminę ale mniejszą. Albo 55Q80T albo, jak Ty, olać hdmi 2,1 i brać 55Q90r

Rozumiem że info podane przez redakcję odnośnei Q80T  - "Samsung nie zastosował w tym modelu filtra antyrefleksyjnego oraz kątowego" jest nieprawdziwe patrząc na test tego tv na RTINGS.com  - "Q80T ma przyzwoite kąty widzenia dla telewizora panelowego VA. Ma warstwę Ultra Ultra Angle, która poprawia kąty widzenia kosztem współczynnika kontrastu. Przesunięcie gamma następuje dość szybko"? Czy coś pomyliłem?

Edytowane przez rgomez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Mało osób wykorzysta mozliwości kilku gniazd hdmi 2.1 na raz.
Co do q80t to moim zdaniem lepszy tv od xh90 wiecej stref mniejszy blooming(z tego co widze na YT) i nie android tv chociaz Vincent mówił ze ten nowy chipset poprawił szybkość dzialania tego systemu to i tak wole tinzen czy webos.
q90t to pólka wyżej... jest lepszy od q80t o czerń(wiecej stref) a w szczególności kąty widzenia i ma lepszy dźwięk...dla niektórych dźwięk nie ma znaczenia ale dla mnie tak bo do zwyklej telewizji musze przepiąć kabelek
Każdy z tych 3 bedzie lepszy od samsunga nu 8072
nu 8072 ma chociażby niższy kontrast i brak stref...tylko krawędź... gorsze kąty widzenia...starszy system...chociaz widze ze zaszaleli z dzwiękiem bo dali 40w
Z tego co wiem to sony musi dać jeszcze update do xh90 zeby hdmi 2.1 działało ale to kiedy i czy?
Ja czekam jeszcze troche jak zejdą z cen i ide tak:
75 Q90t / 85 Q80t
Albo oleje te cale zamieszanie wokół hdmi 2.1 i wezme 75Q90r...moze przegram , może wygram...ale napewno bede wiecej korzystał z tej czerni niż z 120hz na ps5
I że tak zapytam co trzeba zrobić żeby być niebieski???chodzi mi o zakupy a nie oblanie się niebieską farbą
 
 
Jak chcesz Q90R, to chyba czas na zakupy jest teraz, bo niedługo już tylko zwroty będą dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądać Samsunga Q80t w euro rtv agd i dziewczyna od Samsunga zaproponowała mi 55Q80r wystawowe w cenie 3700 zł. Oalem temat ale teraz tak myślę czy Qled Samsunga z wystawy jest telewizorem wartym uwagi? Czy jednak to że ileś tam godzin świecił w sklepie skreśla go definitywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to większego znaczenia (przy OLED ma ogromne i z wystawy bym nie brał jak chodził długo). W tej cenie brałbym z miejsca (ja, ale rozumiem opory co do przepracowanych godzin chociaż lcd jest bardzo trwały). Może jeszcze zbić na 3500 zł. Cena startowa tego wysokiego modelu wynosiła 7499 zł 6 maja 2019.

https://hdtvpolska.com/znamy-ceny-nowych-telewizorow-samsung-qled-2019/2/

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to większego znaczenia (przy OLED ma ogromne i z wystawy bym nie brał jak chodził długo). W tej cenie brałbym z miejsca (ja, ale rozumiem opory co do przepracowanych godzin chociaż lcd jest bardzo trwały). Może jeszcze zbić na 3500 zł. Cena startowa tego wysokiego modelu wynosiła 7499 zł 6 maja 2019.

https://hdtvpolska.com/znamy-ceny-nowych-telewizorow-samsung-qled-2019/2/

Powiem szczerze że teraz to mi namieszaleś. Cena faktycznie bardzo atrakcyjna. Oporów nie mam raczej, gwarancja pewnie jest. Byłem raczej nastawiony na q80t że względu na hdmi 2.1 ale nie do końca jestem przekonany czy ps5 będzie to wykorzystywała, na początku przynajmniej. A Q 89r jest na pewno lepszym modelem, przez wielu uważany że jednym z najlepszych tv do konsol właśnie. Przemyślę temat, do poniedziałku i tak nic nie zrobię. Może uda się cenę jeszcze zbić chociaż nie jestem pewien czy dam radę. Dzięki za opinię. Jest jakiś sposób aby sprawdzić czas przepracowania matrycy w takim tv?

 

Przepraszam że piszę posta pod postem ale problem mam z edycją. Jak taki tv na szybko sprawdzić w sklepie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czarnego pilota (plastikowego).
Wciskasz sekwencję 3 przycisków i masz menu serwisowe, ekran główny.
Poszukaj w internecie gdzie wejść w tym menu i jakie te 3 przyciski. Raz to robiłem ale już nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czarnego pilota (plastikowego).
Wciskasz sekwencję 3 przycisków i masz menu serwisowe, ekran główny.
Poszukaj w internecie gdzie wejść w tym menu i jakie te 3 przyciski. Raz to robiłem ale już nie pamiętam.
Dzięki, poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...